Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Dieta - Szybkie pytania

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez kartofel » 26 Wrzesień 2012, o 17:40

    aha a jak juz mi nic nie bedzie szlo to co mam dodawac bialka tluszczy czy weglowodanow jestem endoformikiem i latwo sie zalewam od weglowodanow
    kartofel
    Kapral
     
    Posty: 62
    Rejestracja: 17 Marzec 2011, o 14:42

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez playandwin24 » 26 Wrzesień 2012, o 17:45

    No to mniej węgli, wszystko zależy też od Twojego celu... :)

    Ja też jestem endo i jem około 3g węgli na 1kgmc a więcej białka i tłuszczy :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez kartofel » 26 Wrzesień 2012, o 17:59

    no to jak warzę 80 kg i celem jest masa to po ile dawac i z czego pozniej dodawac
    kartofel
    Kapral
     
    Posty: 62
    Rejestracja: 17 Marzec 2011, o 14:42

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez playandwin24 » 26 Wrzesień 2012, o 20:13

    Nie wiem spróbuj jakąś dietę ułożyć, stosuj i obserwuj co się dzieje i zmieniaj jakby co...

    Trudno tak powiedzieć... daj tego tyle a tamtego tyle... napisałem Ci jak ja robię, jakie są wyznaczniki...
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez kartofel » 27 Wrzesień 2012, o 20:34

    t o jest wzór na obliczenie zsapotrzebowania do utrzymania wagi?

    Mężczyzna:
    1. mnozymy wage x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
    2. BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

    Kobieta:

    1. mnozymy wage x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
    2. BMR x 0,9 = poprawny BMR dla kobiet
    3. poprawiony BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

    Wspolczynnik aktywnosci:
    Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca fizyczna przez wieksza czesc dnia)
    Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca 'na nogach')
    Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)
    Nisko Aktywny = 1 (brak cwiczen + praca siedzaca)

    bo jak ja patrzyłem na takiej stronie PoTreningu.pl to mi tam wyszło 1000kcal wiecej niz tutaj kurde ;p i teraz nie wiem ;p
    kartofel
    Kapral
     
    Posty: 62
    Rejestracja: 17 Marzec 2011, o 14:42

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez playandwin24 » 28 Wrzesień 2012, o 11:42

    Zacznijmy od określenia dziennego zapotrzebowania kalorycznego, to dla tych którzy lubią liczyć kalorie PPM i CPM (wskaźnik podstawowej i całkowitej przemiany materii).
    Oto wzór jak obliczyć PPM:
    Dla kobiet:
    10 x m.c.(kg) + 6,25 x wzrost (cm) – 5 x wiek – 161


    Dla mężczyzn:
    10 x m.c.(kg) + 6,25 x wzrost (cm) – 5 x wiek + 5

    Uzyskaną liczbę należy pomnożyć przez współczynnik aktywności:
    1,4-niska
    1,7-średnia
    2-wysoka

    Do tego należy jeszcze doliczyć SDDP (swoiste dynamiczne działanie pokarmu) tzn jest to wydatek energetyczny jaki nasz organizm będzie potrzebował do strawienia pokarmu który zjemy i wynosi on około 10% PPM.
    Wówczas otrzymamy w przybliżeniu nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, które pomoże Nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

    Weźmy pod uwagę mężczyznę w wieku 21 lat, ważącego 80 kg, wzrost 185 cm.
    (10 x 80) + (6,25 x 185) – (5 x 21) + 5 = 800 + 1156,25 – 105 + 5 = 1856 kcal.

    Teraz ten wynik mnożymy przez wskaźnik aktywności fizycznej, powiedzmy 1,7 i otrzymujemy
    3155 kcal i dodajemy do tego wspomniane 10% SDDP. 10% z 1856 to 185. Więc 3155 + 185 = 3340 kcal. To jest dzienne zapotrzebowanie kaloryczne naszego 21 latka.
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez kartofel » 29 Wrzesień 2012, o 09:01

    mam taka sprawe bo nie mam z rana az tak duzo czasu a musze duzo jedzenia sobie zrobic i czy moglbym sobie robic omleta dzien wczesniej i go pozniej rano odgrzewac i zjesc? nie straci to jakis wartosci?

    aha i jak jest z ta dieta na masie białko do konca masy na tym samym poziomie i dodawac tylko z tluszczy i weglowodanow i kiedy dodawac te tluscze i weglowodany jak z 5 kg przytyje sie? a przeciez jak bede dodawal tluszcze i weglowodany to automatycznie poziom bialka wzrosnie roslinnego bo roslinnego ale wzrosnie bo np : orzechy maja duzo białka , ryż/makarony również wiec jak to jest?
    dzieki za odpo
    kartofel
    Kapral
     
    Posty: 62
    Rejestracja: 17 Marzec 2011, o 14:42

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez playandwin24 » 29 Wrzesień 2012, o 14:52

    Możesz wieczorem sobie jedzenie spokojnie robić :)

    Ułóż sobie tą dietę i daj do oceny... ja nie kumam o co Ci chodzi... jak masa to dieta z lekko dodatnim bilansem kalorycznym i jedziesz....
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez kartofel » 29 Wrzesień 2012, o 17:34

    No patrz białka utrzymywać do końca diety na masie na tym samym poziomie 2-2,5g/1KG?
    No i pózniej jak juz waga/wymiary nie beda szly do przodu to trzeba dodawac z tłuszczy lub węglowodanów co nie , a w tłuszczach i węglowdanach (np : orzechy,ryz) jest białko roślinne i automatycznie g białka/kg wzrośnie i teraz nie wiem czy później te białko roślinne również wliczać czy nie.

    I następne pytanie .

    dam taki przkład 2g/1kgmc na wagę 80 kg czyli wychodzi 160g białka i później po jakim czasie zmieniać białko jak np przytyje się z 5 kg? bo wtedy będzie większe zapotrzebowanie na białko 2g/1kgmc x 85 = 170 g

    ziemniaki po ugotowaniu mają mniejsze ig czy wyzsze? tak samo jest z smażeniem?
    jakie produkty poddane obróbce termicznej tracą połowę swojej wartości?
    dzieki za odpowiedzi
    kartofel
    Kapral
     
    Posty: 62
    Rejestracja: 17 Marzec 2011, o 14:42

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez TomaszM » 29 Wrzesień 2012, o 23:33

    ziemniaki po ugotowaniu mają mniejsze ig czy wyzsze? tak samo jest z smażeniem?

    kwestia tego jak je długo gotujesz :D
    Smażenie nie ma nic do IG :D :D

    [img]jakie%20produkty%20poddane%20obróbce%20termicznej%20tracą%20połowę%20swojej%20wartości?[/img]
    A co to konkurs ??
    Imo żadne :D
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron