Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Grubo - jaka dieta?

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Grubo - jaka dieta?

    Postprzez Dominik. » 21 Grudzień 2012, o 21:19

    Witam. Otóż od 2 stycznia mam zamiar zacząć porządny trening na siłowni, jednakże jestem dosyć gruby i nie wiem jak się do tego zabrać, aby efekty były dosyć skuteczne. Mam 181 cm wzrostu, ważę 93 kg i mam 15 lat. Jak widać - jest trochę sporo ciala, ale mięśnie też są, jednakże wszystkie oblane są tłuszczem, inaczej tego się nie da nazwać. Mam masę i jestem postury dosyć dużej, zatem jaką dietę mam zastosować? Proszę dokładnie odpowiedzieć na pytanie, ponieważ w mojej sytuacji zbytnio tematy podwieszone nie pomagają.
    Dominik.
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 29
    Rejestracja: 21 Grudzień 2012, o 19:04
    Miasto: Trójmiasto
    Data urodzenia: 30 04 1997

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Grubo - jaka dieta?

    Postprzez fallenursus » 21 Grudzień 2012, o 21:42

    mam 3cm wicej i waze 6kg wiecej. tematy podwieso e mi pomogly. szczeglnie te o dietach na redukcje.
    Image
    lepsze zdrowie za pomoca chemi
    visiting Mod :)
    wali mnie dieta.to dobre dla maminsynkow i lalusiow
    Awatar użytkownika
    fallenursus
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 867
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 19:26
    Pochwały: 32
    Miasto: montreal
    Data urodzenia: 11 04 1974

    Grubo - jaka dieta?

    Postprzez Borys97 » 21 Grudzień 2012, o 22:12

    Po 1 dieta redukcyjna.
    Po 2 jakiś staż na siłowni masz ? Jeżeli początkujący to polecam trening FBW.
    Po 3 Najlepiej 3 dni aerobów po 30 minut.
    Nie łącz aerobów z treningiem na siłowni ; )
    Jeszcze by się przydała A6W ale nie jestem pewien czy wytrzymasz ale możesz spróbować..
    Wszystkie informacje na to co wymieniłem wyżej znajdziesz w podwieszonych ; )
    :Witam:
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    Re: Grubo - jaka dieta?

    Postprzez TomaszM » 21 Grudzień 2012, o 22:21

    Borys97 napisał:Jeszcze by się przydała A6W ale nie jestem pewien czy wytrzymasz ale możesz spróbować.

    Z chęcią wysłucham wytłumaczenia w jakim celu miałby robić A6W.
    Jak mnie przekonasz mądrymi "za" to dostaniesz soga
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Grubo - jaka dieta?

    Postprzez robo815 » 21 Grudzień 2012, o 22:33

    Borys97 napisał:Po 1 dieta redukcyjna.
    Nie łącz aerobów z treningiem na siłowni ; )


    Borys a dlaczego dieta redukcyjna?
    I dlaczego nie łaczyć treningu siłowego z aerobami?
    O inne sprawy na razie nie pytam choć mam ochote
    Być kulturystą - to znaczy być człowiekiem z charakterem, człowiekiem umiejącym walczyć i pokonywać trudności.
    http://www.youtube.com/watch?v=Iskjc3qcVew&feature=grec_index
    Awatar użytkownika
    robo815
    Generał broni
     
    Posty: 5655
    Rejestracja: 17 Luty 2010, o 20:34
    Pochwały: 55
    Miasto: Poznań
    Data urodzenia: 17 07 1975

    Grubo - jaka dieta?

    Postprzez Borys97 » 21 Grudzień 2012, o 22:46

    TomaszM, Do wyrobienia mięśni brzucha oraz spalenia tłuszczu z brzucha. Mi się wydaje że to dobry trening przygotowujący do dalszej pracy nad "6pakiem". Dam przykład kolegi. Miał tłuszczyk 90 cm w pasie zrobił A6W+ dieta redukcyjna i aeroby(w postaci biegu 15 minut). Nie dość że oponka znikneła z 90 cm zrobiło się 81 cm to widać zarys 6paka.
    robo815,
    Dieta redukcyjna żeby pozbyć się tłuszczu. Ale w tym się mogę mylić możliwe że dieta z bilansem ani na + ani na -.
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    Grubo - jaka dieta?

    Postprzez robo815 » 21 Grudzień 2012, o 22:57

    I od A6W sama oponka zjechała?
    93kg.,i 181kg.,to znowu nie taki gruby .A dietę bym zastosował do tego co chce uzyskać.Czy tylko zgubić tylko nadmiar fatu czy budowa mieśni i utrata tłuszczu.
    Borys nie odpowiedziałes na drugie moje pytanie
    Być kulturystą - to znaczy być człowiekiem z charakterem, człowiekiem umiejącym walczyć i pokonywać trudności.
    http://www.youtube.com/watch?v=Iskjc3qcVew&feature=grec_index
    Awatar użytkownika
    robo815
    Generał broni
     
    Posty: 5655
    Rejestracja: 17 Luty 2010, o 20:34
    Pochwały: 55
    Miasto: Poznań
    Data urodzenia: 17 07 1975

    Grubo - jaka dieta?

    Postprzez Borys97 » 21 Grudzień 2012, o 23:02

    robo815, Sorki już odpowiadam.
    Na początku będzie mu łatwiej wykonywać nie łącząc tych dwóch treningów. Wiem to z własnego doświadczenia że jak się nie ma tej wytrzymałości to dajmy na to po tym biegu 30 minut odechciewa się treningu siłowego z barku siły np ; ) A jak już wyrobi mu się wytrzymałość to już od jego czasu i woli zależy ; )
    Kod: Zaznacz wszystko
    zrobił A6W+ dieta redukcyjna i aeroby(w postaci biegu 15 minut).
    Z takim zestawem zgubił oponke+wyrobił lekki zarys 6paka nie za duży ale jak porównując go sprzed tych 42dni to są efekty ; )
    Kod: Zaznacz wszystko
    Czy tylko zgubić tylko nadmiar fatu czy budowa mieśni i utrata tłuszczu.

    Z tego co napisał to chodzi chyba o tylko zgubienie fatu ; >
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    Grubo - jaka dieta?

    Postprzez Dominik. » 21 Grudzień 2012, o 23:03

    Chcę przede wszystkim zgubić tłuszcz, ale tak jakby zamienić go na mięśnie. Czyli jednocześnie spalając, powiększać mięśnie - inaczej określić nie umiem. Po drugie na siłowni mam staż kilkunastu razy w przeciągu ostatniego czasu. Jestem trochę zielony w tych sprawach, ale chciałbym przede wszystkim osiągnąć masę i siłę. Dodatkowo nie stać mnie na jakąś specjalną dietę, co najwyżej mogę przykładowo zamiast batona, czipsów zjeść sobie jakiś owoc, zamiast jogurtu - 3% serek wiejski, zamiast mleka 3,2% - 1,5% pić, zamiast oleju - oliwę z oliwek i na śniadanie przykładowo płatki owsiane. Myślicie, że dieta w taki sposób ograniczony pomogłaby?
    Dominik.
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 29
    Rejestracja: 21 Grudzień 2012, o 19:04
    Miasto: Trójmiasto
    Data urodzenia: 30 04 1997

    Re: Grubo - jaka dieta?

    Postprzez TomaszM » 22 Grudzień 2012, o 16:34

    Borys97 napisał: Do wyrobienia mięśni brzucha oraz spalenia tłuszczu z brzucha.

    Pierwszy błąd - żadne ćwiczenia na mięśnie brzucha nie spalą ci tłuszczu z brzucha

    Borys97 napisał: Mi się wydaje że to dobry trening przygotowujący do dalszej pracy nad "6pakiem".

    Drugi błąd -
    Odpowiednio wyrzeźbione mięśnie brzucha to zgadza się odpowiednia ilość zrobionych serii na ćwiczenia w które mięśnie brzucha są zaangażowane, natomiast absolutnie nie jest to trening przygotowujący. Jest to trening, który jest kompletnie bez sensu i nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia odnośnie robienia tego treningu.

    Pomijam już aspekt regeneracji mięśni brzucha, które przy bardzo intensywnym treningu tych mięśni regenerują się nawet do 4 dni, oraz samego faktu poświęcania ogromnej ilości czasu na wykonanie codziennego treningu (tak pierwszy tydzień jest łatwy, natomiast ostatnie tygodnie tą jest najśmieszniejsza rzecz jaką kiedykolwiek widziałem !
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Następna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron