Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • JAK SZYBKO NABRAC MASY

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: JAK SZYBKO NABRAC MASY

    Postprzez Maciej0701 » 8 Styczeń 2010, o 19:12

    jedz 6 posiłkow dzinnie
    Maciej0701
    Generał brygady
     
    Posty: 3931
    Rejestracja: 7 Styczeń 2010, o 17:00
    Pochwały: 12
    Miasto: TOLEDO
    Data urodzenia: 0- 0-1988

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: JAK SZYBKO NABRAC MASY

    Postprzez Oliver » 8 Styczeń 2010, o 19:19

    nie wystarczy, że z jajek się go dostarczy? smalec ma go zdecydowanie za dużo by dokładać go do diety...
    i mylisz się pisząc, że ilość spożyta cholesterolu nie ma wpływu na ilość jego występowania w organizmie.
    ok. 50-60% cholesterolu jest produkowana w organizmie, reszta jest z zewnątrz, dostarczając go za dużo
    będzie się odkładał i może narobić kuku.
    podsumowując, smalec w diecie to zły pomysł.
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: JAK SZYBKO NABRAC MASY

    Postprzez Kwachu » 8 Styczeń 2010, o 19:25

    Teraz jest trend na wyrzucanie zółtek. Nie mówie o całej kostce smalcu a o 10-30g na 3-4 posiłki dodawany do zupy. Ja mam inne zdanie w sprawie cholesterolu
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: JAK SZYBKO NABRAC MASY

    Postprzez Oliver » 8 Styczeń 2010, o 19:32

    to zły trend bo wyrzuca się połowę dobrego białka, które zawiera jajko...:) jadłem z żółtkiem i jadłem bez,
    wyciągając wnioski z tego wole jeść z żółtkiem, zbyt dużo się traci jedząc bez.
    dla mnie smalec i tak z dala od diety, jajka wystarczą:)
    zresztą nigdy nie widziałem w opisywanych przez kulturystów dietach, aby któryś smalec stosował...
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: JAK SZYBKO NABRAC MASY

    Postprzez Kwachu » 8 Styczeń 2010, o 19:35

    Ja tez jadam całe jaja.
    Paweł Jabłoński smazy na smalcu.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: JAK SZYBKO NABRAC MASY

    Postprzez slim shady » 8 Styczeń 2010, o 19:52

    tez jem od zawsze całe jajka i dla mnie szkoda marnować jedzenie i cenne składniki

    w diecie powinien być odpowiedni stosunek Omega 3 do Omega 6 (1:4)

    a na smalcu przed zawodami smażył chyba Słodkiewicz ale to w specjalnym celu, do smażenia ujdzie ale najlepiej na PAM smażyć
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: JAK SZYBKO NABRAC MASY

    Postprzez patero » 21 Styczeń 2010, o 08:04

    Tak szczerze. Smalec to zły pomysł. Żółtka w sumie też średni, ale je można znieść. Co do smalcu to spowalnia przemianę metaboliczną przez nasycone tłuszcze jakie zawiera. Jeśli potrzebujecie tłuszczy jedzcie orzechy włoskie, ryby, oliwę z oliwek. Co do pierwszego wpisu odnośnie diety.
    1. Pięć posiłków to minimum.
    2. Kiedy budujesz nie powinieneś jeść rzadziej niż 3-4 godziny.
    3. Posiłek przed i po treningu jest bardzo ważny.
    4. Kolacja powinna być oparta na dużej ilości białka i minimalnej węgli, żeby organizm przez noc nie "zjadał" mięśni.

    "Stay big" ;p
    Go hard or go home.
    Awatar użytkownika
    patero
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 47
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 09:56
    Miasto: W-wa

    Re: JAK SZYBKO NABRAC MASY

    Postprzez Kwachu » 21 Styczeń 2010, o 11:31

    patero - wez pod uwage ze Ci co mają szybka przemianę materii to jej spowolnienie przez tłuszcze pomoze im przy budowie masy.
    Tłuszcz zwierzęcy jest bardziej podobny do naszego.
    Zółtka są OK
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: JAK SZYBKO NABRAC MASY

    Postprzez patero » 21 Styczeń 2010, o 16:45

    Wiesz Kwachu to nie jest do końca tak, że żeby zbudować masę trzeba spowalniać metabolizm. Im szybszy metabolizm tym lepiej. Kiedy "masujesz" dokładasz po prostu więcej węgli. To tak jak z normalnym budowaniem, nie budujesz ze śmieci tylko z najlepszych surowców, a smalec to możesz zostawić dziadkowi do kanapek... Lepiej zjedz worek ryżu z warzywami i efekt będzie dużo lepszy. Uwierz mi. Zaczynałem od "tradycyjnej" polskiej kuchni i tylko się męczyłem, bo ciągle nie mogłem wypracować porządnych mięśni, wprowadziłem porządną dietę i efekty zaczęły być widoczne po 2-3 tygodniach i nadal się buduje...
    Go hard or go home.
    Awatar użytkownika
    patero
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 47
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 09:56
    Miasto: W-wa

    Re: JAK SZYBKO NABRAC MASY

    Postprzez Kwachu » 21 Styczeń 2010, o 17:05

    patero - nie jestem kompletnym lajikiem w sprawach diety itd.
    Po pierwsze na szybkim metabolizmie zrobisz masę, tak jak piszesz dodajesz wegle i idzie, tylko co załózmy że ważysz 90kg i okazuje sie ze dostarczasz 1g bialak 1g tłuszczu i ile wegli 8-10g (na kilogram masy ciała), sam to widze po sobie, na dobra sprawe nie ma czym nawet zastapić wegli z posiłku(Carbo=cukier puder,vitrago,vextargo drogie). Tu też pytanie czy uklad trawienny bedzie w stanie przyjmowac takie porcje wegli, czy dasz rade tyle zjeśc?
    Smalec w cale nie jest taki zły, weź pod uwagę ze mamy podobny materiał genetyczny do swinki, więc nasz organizm znacznie lepiej będzie sobie radzil z tym produktem. nie mowie to od awce 100g bo to spora pzesada.

    Sam wiem jakw azna jest dieta nie musisz tłumaczyć
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.