Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Moja dietka

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Moja dietka

    Postprzez Marchewka » 2 Sierpień 2010, o 18:34

    7:00 / 7:30

    3 jaja, płatki owsiane 100g mleko 200 g ( 1 szklanka ).

    B : 41g WW : 81g : T: 28 g

    11:00 / 11:30

    30g białka z 120 g płatków owsianych i 30g otrębów. Czyli domowy gainer

    B : 30-40g , WW: 80-90g T: ?g


    14:00 / 14:30

    Tuta domowy obiad zawierający dużo WW z białkiem tu będzie różnie ale raczej będzie z 30/40g


    17:00 / 17 : 30

    serek wiejski + ryż biały

    B:30 g WW: 80g T: 7 g

    20:00 / 20:30

    100g chleba białego + jakie tu dać białko? Nie mam pomysłu coś taniego...

    B: 6g WW: 50g T: 1g

    22:00 / 22:30

    Twaróg chudy +

    B: 20g WW: 3g T: 1g?

    Do tego gdzieś dodam słonecznik o ile będę miał.

    Razem - podsumowanie
    - białko jakieś 125- 150/160g
    - tłuszcz 40-60 g
    - węglowodany 350-380 g
    - kalorie 2406-3000 kcal

    Wyszło mi trochę wiecej ww,białka i kalorii ale myślę że dobrze ponieważ będę trenował kick boxing 4x w tygodniu a poza tym jeszcze rosnę. Nie będę trzymał tak bardzo ścisłej diety jeśli będę miał ochotę na coś ( oczwyiście nie mam na myśli syfów ). Zero cukru. Narazie dieta jest taka pózniej będę wiedział kiedy będę miał siłownię i treningi kicka. Więc przed treningu będę brał białko z rozgałęzionymi aminokwasami a po treningu myślę że banana lub dżem truskawkowy tutaj pytanie czy się nadaje?


    Co myślicie jest ok? Niestety nie mam kasy na ww z niskim ig poza owsianymi płatkami.
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Moja dietka

    Postprzez Marchewka » 2 Sierpień 2010, o 18:50

    Moja waga to 60-65 kg przy wzroście 170 cm
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Moja dietka

    Postprzez Dodzislaw112 » 2 Sierpień 2010, o 20:16

    Jakie tu dac bialko? Mozesz sobie ze 2-3 jajka usmazyc i z chlebem zjesc ja tak lubie a tamte jajka we wczesniejszym posilku z platkami zrobic sobie w omlecie ;) Wielkiego przyrostu masy zycze.
    Dodzislaw112
    Starszy kapral
     
    Posty: 86
    Rejestracja: 13 Marzec 2010, o 21:14
    Miasto: Wierzbna
    Data urodzenia: 03 11 1984

    Re: Moja dietka

    Postprzez Lord » 2 Sierpień 2010, o 20:27

    dieta porażka weź coś z gotowców :)
    za dużo błędów żeby poprawiać
    przejrzyj gotowe diety i coś na pewno dla siebie wybierzesz
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Moja dietka

    Postprzez Marchewka » 2 Sierpień 2010, o 20:35

    Moim zdaniem dieta nie jest aż tak porażka. Jak już pisałem potrzebuję taniej diety... nie należe do bogatych ;). A WW z wysokim IG będę potrzebował aby mieć energię... nie chce być ospały :). Z 2 posiłki z wysokim myślę że mogą być. Jednak ww i białka jest wystarczająco aby masa rosła. Pewnie będę miał oliwe z oliwek na noc . W diecie nie będę wstrzymywał się z owocami i warzywami.
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Moja dietka

    Postprzez Kwachu » 3 Sierpień 2010, o 15:40

    Marchewka
    I posiłek zapodaj płatki Crunchy dosyp do nich treoche orzechów lub zakup maśło orzechowe Sante(smarujesz omleta) i samzysz sobie na smalcu.
    IIposiłek karzcek nie jest drogi na promocji masz w Tesco 1kg za 11 czasem za 10zł, mieso na ten moment jest bardzo tanie zobacz ile kosztuja chocby sery zółte. dodajesz do tego warzywa mix z Tesco 750g coś koło 2,5zł. Woreczek ryzu brazowego/kaszy gryczanej jeczmiennej (taniocha) Karczek smazysz na smalcu/warzywa gotowac z ryzem w małej ilosci wody przez co ryz pochłonie wodę z wit/min która pochodzi z warzyw
    III posiłek -OK byle był to dobrze skomponowany posiłek a nie jakies kluski na parze czy nalesniki z nutellą :)
    IV posiłek(przed treningowy) -Filet z kurczaka/indyka ewentualnie rybka (tunczyk/panga odpada) gotowana na parze z warzywami i z dodatkie ziół. Do tego ryz biały.
    V posilek(po treningowy) - j/w
    VI posiłek- pasta rybno jajeczna.
    Dieta nie jest droga kwestia wyboru z skelpu składników z promocji lub tych pod mniej znana marka i zrobienia zapasów
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Moja dietka

    Postprzez Marchewka » 3 Sierpień 2010, o 15:58

    Jednak przy drugim posiłku w szkole zostanę przy gainerze... nie chcę jeść tych wszystkich rzeczy przy ludziach ;D.

    Można zastąpić czymś kuraka? Może nie jest taki drogi ale jak kosztuje 10zl za kg a to tylko 5 kuraków po 200g czyli nie tak tanio ;P.

    Mi w tej diecie chodzi o brak funduszy nie będę sobie pozwalał na co chce... Zwykle płatki owsiane,serek wiejski,twaróg,otręby,warzywa,owoce,mleko,jaja. Dokupię jeszcze olej rzepakowy i dodam do twarogu . Chcę tylko aby zapewnić potrzebnie białko,ww i tłuszcze. Jeszcze pokombinuję z tą dietą...
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Moja dietka

    Postprzez Kwachu » 3 Sierpień 2010, o 16:50

    Marchewka - Zamist tego twojaego "gainera" daj chleb ciemny/ogórek pomidor/ sałata/ plasterdrono rozbitego karczku smazonego na smalcu/ dodaj troskze masła i masz super posiłek.
    Zamiast kurczaka podałem Ci ze mozesz miec rybke.

    Kombinuj zamist mleka/sera kup mieso lepiej na tym wyjdziesz, zamist kupować słodycze kup paczke ryzu, zamiast pia kup sobie warzywa i tak dalej musisz cos poswiecić zeby był z tego jakies efekt.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Moja dietka

    Postprzez Lord » 3 Sierpień 2010, o 16:53

    dokładnie dieta wcale tak drogo nie wychodzi trzeba tylko chcieć
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Moja dietka

    Postprzez Marchewka » 3 Sierpień 2010, o 16:59

    Przecież napisałem że zero cukru i słodyczy :). Dieta na być na poważnie a nie że gdy będę miał ochotę to będę trzymał. To że nie zawsze będę dietę trzymać napisałem jeśłi w jakimś dniu ucieknie mi jakiś posiłek lub zabraknie czegoś. Ale nie będę zamiast tego syfów jeść ;P.

    A gainer nie może być? ;P. Wolałbym go niż jedzenie. Jutro ide pooglądać sklepy,ceny i zobaczę. Może jednak masz rację zamiast serków wiejskich,mleka będę kupywał kuraki. Jednak mam czas do września wszystko się dopasuje :). Może zrezygnuję z obiadków domowych i będę miał dietę w 100%. Myślę że z kurakami,płatkami owsianymi,twarogami,ryżami,kaszami gryczanymi wyjdzie 100-125zł. Jak myślicie? :P.

    Płatki owsiane 500g - co 2 dni kupuję 1 opakowanie - 2 zł
    Twaróg 250g chudy - co 2 dni kupuję 1 opakowanie - 2,50 zl
    Kurak 1000g - co 5 dni 1 opakowanie - 10-15zl?
    Kasza gryczana i ryż zamiast płatków owsianych - ok. co 2 dni kupywanie 1 opakowanie - 2zł-3zł?

    Mleka i jaj nie liczę ponieważ zawsze będą. Wydając ok 100zł-120zł na taką dietę mógłbym odciążyć rodziców. A białko kupi mi siostra z powodu swojej uprzejmości :).


    Rybka jest tańsza od kuraka?
    Ostatnio edytowano 3 Sierpień 2010, o 16:59 przez Marchewka, łącznie edytowano 1 raz
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Następna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.