Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Co robicie kiedy mija wasza godzina na jedzenie

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Co robicie kiedy mija wasza godzina na jedzenie

    Postprzez Dodix » 16 Styczeń 2015, o 12:58

    Siemka, mam obecnie rozpisaną dietę 5x w ciągu dnia. Często się zdarza, że nie mam czasu na podwieczorek o konkretnej porze. Co robić wtedy?
    Zaopatrzyłem się w batony Iss Oh Yeah, ale nie wiem czy to dobry sposób.
    Hurtownia Fryzjersko - Kosmetyczna www.hurtpro.pl
    Awatar użytkownika
    Dodix
    Sierżant
     
    Posty: 217
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 14:49
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 25 02 1986

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Co robicie kiedy mija wasza godzina na jedzenie

    Postprzez Mimek » 17 Styczeń 2015, o 12:41

    Przede wszystkim nie wolno dopuśić żeby być głodnym, więc ja wtedy piłem wode, a późniejsza porcję jedzenia (podpiweczorek lub kolację) trochę zmniejszałem.
    Mimek
    Szeregowy
     
    Posty: 12
    Rejestracja: 16 Styczeń 2015, o 16:27

    Co robicie kiedy mija wasza godzina na jedzenie

    Postprzez barbieb » 27 Styczeń 2015, o 10:53

    Polecam robienie (akurat na podwieczorek) ciasteczek owsianych na bazie miodu i orzechów. Dają dużo energii, a jako, że są małe to łatwo je zjeść nawet gdy goni nas czas.
    barbieb
    Plutonowy
     
    Posty: 121
    Rejestracja: 21 Maj 2014, o 12:38
    Pochwały: 1

    Co robicie kiedy mija wasza godzina na jedzenie

    Postprzez Oenomaus » 12 Luty 2015, o 11:27

    Lepiej poczekać na możliwość zjedzenia pełnowartościowego posiłku niż raczyć się jakimiś przekąskami. Na lekki głód... szklanka wody powinna załagodzić nieprzyjemne odczucia.
    Oenomaus
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 12 Luty 2015, o 11:24

    Co robicie kiedy mija wasza godzina na jedzenie

    Postprzez PatrykUHER » 9 Październik 2015, o 19:17

    WARTO I O TYM PAMIĘTAĆ. :Pokłon:
    ____________________________________________________________________________________________________________
    KOD 7 TJ. BIAŁKA, TŁUSZCZE, WĘGLOWODANY, WITAMINY, SKŁADNIKI MINERALNE, BŁONNIK, WODA:
    Wymienione substancje są niezbędne do tego, by nasz organizm funkcjonował prawidłowo, komórki odpowiednio się tworzyły i regenerowały, w przeciwnym bowiem razie nowo powstające, są coraz gorszej jakości, w wyniku czego dochodzi najpierw do dolegliwości, następnie do rozlicznych chorób, szybkiej starości, aż w końcu do przedwczesnej śmierci. Długość życia komórek jest zróżnicowana np. leukocyty (białe krwinki) żyją około 10 dni, niektóre kubki smakowe na języku tylko kilka godzin, komórki mięśni kilka miesięcy, a komórki kości żyją aż 7-8 lat. W naszym organizmie następuje ciągły proces odnawiania się, czyli odbudowy. Aby mógł on przebiegać racjonalnie, musi być dostarczony materiał do budowy tychże komórek. Materiałem są oczywiście związki pokarmowe i składniki odżywcze, pozyskiwane przez nasz organizm wraz ze zjadanym pożywieniem.

    W ODŻYWIANIU PODSTAWOWYM ZAŁOŻENIEM JEST TO CO JEMY, A NIE O KTÓREJ GODZINIE I W JAKICH PORCJACH:
    Organizm zakodowany jest genetycznie tak, aby oddziaływać na spożyty produkt żywnościowy adekwatnie co do składu tego produktu i wobec którego poszczególne narządy organizmu wykonują; zaprogramowane ewolucyjnym życiem na Ziemi reakcje (wyuczone przez miliony lat). Nieistotnym czynnikiem jest godzina, a pomniejszym ilość spożywanego pokarmu: liczy się zawsze skład pierwiastkowy „produktu” zjedzonego przez człowieka. Wszystkie czynniki inne niż skład mają znaczenia drugorzędne i można je nawet wstępnie pominąć. P. S. Pora spożywania posiłków nie jest istotna, a ich objętość powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb organizmu.

    ____________________________________________________________________________________________________________
    Załączniki
    60.250. 82,7 KB. Gicz cielęca... NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU... GLUKOZA NATURALNA... INDEKS  ŻYWIENIOWY  TJ. IŻ PRODUKTU....JPG
    60.250. 82,7 KB. Gicz cielęca... NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU... GLUKOZA NATURALNA... INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU....JPG (82.79 KiB) Obejrzany 1370 razy
    60.278. Dorsz  czarniak... NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU... GLUKOZA NATURALNA... INDEKS  ŻYWIENIOWY  TJ. IŻ PRODUKTU....JPG
    60.278. Dorsz czarniak... NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU... GLUKOZA NATURALNA... INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU....JPG (97.12 KiB) Obejrzany 1370 razy
    REALIA. http://sandrarecho.pinger.pl/m/8256460
    PatrykUHER
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 25 Czerwiec 2012, o 16:17
    Miejscowość: Warszawa
    Pochwały: 1
    Miasto: W-wa
    Data urodzenia: 16 04 1989

    Co robicie kiedy mija wasza godzina na jedzenie

    Postprzez Michał Bodzioch » 9 Październik 2015, o 21:48

    Troszkę się nie zgodzę ze zdaniem "Pora spożywania posiłków nie jest istotna, a ich objętość powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb organizmu." Pora spożywania posiłku jest BARDZO istotna, lepiej jest zjeść szita niż nie zjeść nic, inaczej nie istotne by było czy człowiek zje pierwszy posiłek 8h od przebudzenia czy 15 minut od przebudzenia. To samo tyczy się mitologii szerzonej wśród kobiet- NIE JEM PO 18. Totalny idiotyzm, jedna kobieta wstaje o 6 rano i je od 6 do 18 regularnie, później nie je a dajmy na to druga- wstaje o 16 i ma 2 godziny na jedzenie, bo przecież zaraz 18 a po tej godzinie NIE WOLNO JEŚĆ ! :D Dlatego, najlepsze jest żywienie z głową. Pierwszy posiłek dostarczamy niedługo po przebudzeniu, by uzyskać z niego energię na cały dzień, ostatni jemy niedługo przed spaniem, by nie budzić się w nocy i nie buszować po lodówce byle by coś w siebie wepchnąć . To tak na chłopski rozum :)
    http://www.facebook.com/dzikimichal
    ---------------------------------------------
    PLANY TRENINGOWE, PLANY ŻYWIENIOWE I SUPLEMENTACYJNE, TRENINGI PERSONALNE
    *trener personalny
    *instruktor kulturystyki
    *instruktor ćwiczeń psychosomatycznych
    *instruktor trx
    *specjalista ds. żywienia i suplementacji
    *absolwent krakowskiego AWF-u
    Awatar użytkownika
    Michał Bodzioch
    Moderator
     
    Posty: 120
    Rejestracja: 24 Wrzesień 2015, o 19:26
    Pochwały: 2
    Miasto: Kraków

    Co robicie kiedy mija wasza godzina na jedzenie

    Postprzez ruelious » 9 Listopad 2015, o 14:24

    Ja się bardzo staram żeby nie przegapić godziny. Mam jakieś małe przekąski zawsze przy sobie, więc w większości sytuacji mogę coś zjeść.

    __________________________
    sól kamienna spożywcza
    ruelious
    Szeregowy
     
    Posty: 9
    Rejestracja: 9 Listopad 2015, o 14:23

    Co robicie kiedy mija wasza godzina na jedzenie

    Postprzez omamo » 24 Listopad 2015, o 23:23

    Ja mam zawsze przygotowane z góry na cały dzień.
    Poza tym nie jem godzinowo ale jak jestem głodny.
    omamo
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 30
    Rejestracja: 24 Listopad 2015, o 23:10

    Co robicie kiedy mija wasza godzina na jedzenie

    Postprzez valdunn » 7 Maj 2018, o 12:23

    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Następna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.