Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Nasze Relacje
  • Dziennik Treningowy Kamil28

    Testujemy na sobie: plany treningowe, diety, suplementy, odżywki, sterydy i prohormony. Prowadzimy dzienniczek i zdajemy relację. Zobacz jak ćwiczą prawdziwi twardziele.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Dziennik Treningowy Kamil28

    Postprzez rafimoc » 3 Wrzesień 2011, o 09:59

    Progresja - postep
    Regresja - cofniecie

    Regresja bez zwiekszonej pracy jest bezwartosciowa, choc istnieja regresje w ktorych nie trzeba wiekszych prac by bylo to w pelni efektywne, ale to juz nie w sporcie np. regresja psychologiczna/hipnotyczna, istnieje jeszcze regresja w metodzie Rack up/down, gdzie na sam koniec treningu w cw. izolowanym idziemy okreslona droga progresji i ta sama droga wracamy po tych samych ciezarach na tym samych powtorzeniach, ale by to bylo skuteczne potrzebna jest ostra fatyga danej partii w trakcie treningu to jest juz absolutne dobicie.

    Samo znaczenie slowa - sie zgadza.
    Musisz na to patrzec od strony sportowej, nie definicji. Napisze wiecej: istnieje progresja bez zmiany liczby powtorzen w serii w dodatku dlugofalowa tzw. RAMPA - inny rodzaj progresji, ale w druga strone to tak nie dziala nie ma rampy regresywnej, bo byc nie moze, gdyz z zalozenia ma to oznaczac wiekszy wysilek ktorego by nie bylo pozostajac w tej samej strefie powtorzen.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Dziennik Treningowy Kamil28

    Postprzez Diablo 88 » 3 Wrzesień 2011, o 10:58

    W tym momencie ta dyskusja jest bez sensu bo nazucasz cos po swojemu. Dalej twierdzisz ze regresja sklada sie z zejscia ciezaru i dodania liczby powotrzen. Juz samo to swiadczy o tym :

    "Progresja-postep"
    "Regresja-cofniecie" że musi byc to na twoje kopyto jak wczesniej napisalem to samo tylko w innym sformulowaniu :(

    Nie twierdze,że nie zgadzam sie z tym co piszesz ale teraz wymylsliles cos nowego co kazdy czyta i musi sie z toba zgadzac.Ja mam na ten temat swoje zdanie,ktore juz wyrazilem i napewno nie zgodze sie z tym,że regresja musi miec duza liczbe powtorzen. Moze miec lecz nie musi bo moze byc rowna liczbie powotrzen zaczetej w pierwszej seri danego ciwczenia i rowniez bedzie wartosciowa.co innego jezeli bedzie mniejsza od poczatkowiej liczby powtorzenia pierwszej seri owego cwiczenia...to juz wtedy napewno nie ma sensu i mozna pisac ze regresja to nie jest.Cięzki typ czlowieka z Ciebie :) :D jestes uparty jak osiol :P Ja juz koncze ze swojej strony bo napisalem to jak spostrzegam slowo regresja.Tyle! :) Znow sie napocilem przez Ciebie :)

    Ps: Kamil co do filmu i zdje to jest ok ale rece moim zdaniem sa za waskie ze tak to napisze...miesien jest wybity ale grubosci tam brakuje w sumie jak wszedzie u Ciebie.Sporo miesa tam jeszcze brakuje ale postepy robisz i to sie liczy.Zajmij sie tymi nogami bo tak jak Goral tam napisal wyzej...hehe dobrze tam z nimi nie stoisz :D Pozdrawiam!
    SPORT! SIŁA! NATURA!
    Awatar użytkownika
    Diablo 88
    Starszy Chorąży
     
    Posty: 1485
    Rejestracja: 1 Maj 2010, o 09:21
    Pochwały: 13
    Miasto: Wrocław
    Data urodzenia: 03 12 1988

    Dziennik Treningowy Kamil28

    Postprzez rafimoc » 3 Wrzesień 2011, o 11:30

    Uwaznie czytaj diabolo-pomidoro :Witam:

    "Samo znaczenie slowa - sie zgadza."

    Znaczenie. Ale nijak sie to nie przeklada na efektywnosc treningu, po to sciagasz obciazenie by moc wykonac wieksza ilosc pracy - by zmusic miesnie do wiekszego wysilku a nie pozostac na tej samej strefie - to nie efektywne zupelnie - czysty odpoczynek, co nawet czuc wykonujac tylko 8pow w danym cwiczeniu na mniejszym ciezarze, kiedy mogloby sie wykonac tych pow minimum 15.

    "Nie twierdze,że nie zgadzam sie z tym co piszesz ale teraz wymylsliles cos nowego co kazdy czyta i musi sie z toba zgadzac.Ja mam na ten temat swoje zdanie,ktore juz wyrazilem i napewno nie zgodze sie z tym,że regresja musi miec duza liczbe powtorzen."

    Czyli sie zgadzasz czy sie nie zgadzasz? obejmij jedno stanowisko bo bladzisz. Ja nawet nie chce by ktos sie ze mna zgadzal, lubie dyskusje. Nie zgodzisz sie z wieksza liczba powtorzen, poniewaz?? bo nie? czy masz jakies konkretne przeslanki ku temu?

    Z mojego ost treningu: zrobilem przysiady na 140kg w 4 seriach, schodze na regresie -25% na 3pow tak jak przy seriach docelowych.. ma to sens? absolutnie zadnego, ciekawa sprawa pod regeneracje ale na ostry bodziec masowy i silowy nie licz. Nie nowoscia jest ze na regresji ludzie bija swoje rekordy, ba...napisze wiecej: zrob same negatywy na bardzo duzych obciazeniach, po czym wejdz na swoj nieudany rekord i gwarantuje Ci ze niemozliwe stanie sie mozliwe! mniejszy ciezar masz w rzeczywistosci a CUN pracuje jakbys podchodzil znow pod negatywa....

    "Moze miec lecz nie musi bo moze byc rowna liczbie powotrzen zaczetej w pierwszej seri danego ciwczenia i rowniez bedzie wartosciowa"

    wartosciowa dla czego? odpoczynku? jak najbardziej sie zgadzam. Jednakze 0 wiekszej pracy - brak intensyfikacji - 0 bodzcow.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Dziennik Treningowy Kamil28

    Postprzez Diablo 88 » 3 Wrzesień 2011, o 11:45

    "Z mojego ost treningu: zrobilem przysiady na 140kg w 4 seriach, schodze na regresie -25% na 3pow tak jak przy seriach docelowych.. ma to sens? absolutnie zadnego, ciekawa sprawa pod regeneracje ale na ostry bodziec masowy i silowy nie licz. Nie nowoscia jest ze na regresji ludzie bija swoje rekordy, ba...napisze wiecej: zrob same negatywy na bardzo duzych obciazeniach, po czym wejdz na swoj nieudany rekord i gwarantuje Ci ze niemozliwe stanie sie mozliwe! mniejszy ciezar masz w rzeczywistosci a CUN pracuje jakbys podchodzil znow pod negatywa...."

    doskonale to rozumiem Rafal i w pelni sie z toba zgadzam.

    "Czyli sie zgadzasz czy sie nie zgadzasz? obejmij jedno stanowisko bo bladzisz. Ja nawet nie chce by ktos sie ze mna zgadzal, lubie dyskusje. Nie zgodzisz sie z wieksza liczba powtorzen, poniewaz?? bo nie? czy masz jakies konkretne przeslanki ku temu?"

    nie ze sie nie zgadzam z wieksza liczba powtorzen :) przeciez to pisalem juz..nawet sam tak robie.

    Chodzilo mi o to,że wykonujac regres na tej samej liczbie powtorzen miesien dalej ciezko pracuje i doprowadzamy go do upadku ze w koncu w ktorejs seri tego nie wytrzyma i nie wykonamy juz tej liczby powtorzen.Wytrzymalosciow napewno wyjdziemy tak na plus.

    :Witam: Rafaello
    SPORT! SIŁA! NATURA!
    Awatar użytkownika
    Diablo 88
    Starszy Chorąży
     
    Posty: 1485
    Rejestracja: 1 Maj 2010, o 09:21
    Pochwały: 13
    Miasto: Wrocław
    Data urodzenia: 03 12 1988

    Dziennik Treningowy Kamil28

    Postprzez rafimoc » 3 Wrzesień 2011, o 11:54

    "nie ze sie nie zgadzam z wieksza liczba powtorzen :) przeciez to pisalem juz..nawet sam tak robie.

    Chodzilo mi o to,że wykonujac regres na tej samej liczbie powtorzen miesien dalej ciezko pracuje i doprowadzamy go do upadku ze w koncu w ktorejs seri tego nie wytrzyma i nie wykonamy juz tej liczby powtorzen.Wytrzymalosciow napewno wyjdziemy tak na plus."

    Ide dalej :)

    1 akapit tej wypowiedzi: "nie ze sie nie zgadzam z wieksza liczba powtorzen"
    2 akapit tej wypowiedzi: "Chodzilo mi o to,że wykonujac regres na tej samej liczbie powtorzen miesien dalej ciezko pracuje i doprowadzamy go do upadku ze w koncu w ktorejs seri tego nie wytrzyma i nie wykonamy juz tej liczby powtorzen.Wytrzymalosciow napewno wyjdziemy tak na plus."

    Czyli ja z tego wnioskuje:
    -Zgadzasz sie z tym ze trzeba robic wieksza ilosc powtorzen na mniejszym obciazeniu, co daje wieksza prace i wiekszy bodziec
    - Rownoczesnie: miesien ciezko pracuje na tej samej liczbie powtorzen, wytrzymalosciowo wyjdziemy na plus..

    Czyli:
    Zrobie 8pow na 80kg, pozniej zejde na 60kg znow zrobie 8pow - to mi zapewnia duza prace i wytrzymalosciowo wychodze na plus
    Niz gdybym zrobil 8pow na 80kg, zszedl na 60 i zrobil 2x wiecej ruchow xD

    Na czysta logike: im wiecej pracy wykonasz na mniejszym obciazeniu tym wiecej tluszczu spalisz, wiecej skladnikow odzywczych dostarczysz, wiecej bodzcow dostarczysz, usprawnisz prace ukladu nerwowego, z kolei Ty sugerujesz ze wytrzymalosciowo wyjde na plus utrzymujac ta sama liczbe, kiedy Ci jasno pokazalem ze tak nie jestxD
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Dziennik Treningowy Kamil28

    Postprzez Diablo 88 » 3 Wrzesień 2011, o 12:08

    Ale jaki ty skok ciezrow porownujesz xD 80 a 60 kg to mega przepasc . Zalozmy ze robimy tak rozgrzewka ble ble 100x8 105x8 110x8 115x8 120x8 i wracamy ta sama droga ( nie chodzi o rampe) wiedz tazke wykonujemy regres a miesien caly czas jest w pelni ruchu i dochodzac do 70-60kg bedzie juz tak zmeczony ze tych 8 powtorzen nie zrobisz.Wiedz poprzez taki trening napewno wytrzymalosciowo wyjdziemy na plus :)

    Jezeli chodzi o to :

    "Czyli ja z tego wnioskuje:
    -Zgadzasz sie z tym ze trzeba robic wieksza ilosc powtorzen na mniejszym obciazeniu, co daje wieksza prace i wiekszy bodziec"

    nie koniecznie...opisalm to wyzej i podobnie doswiadczymy tego sameo efektu lecz bedziemy dluzej nad tym pracowac

    - "Rownoczesnie: miesien ciezko pracuje na tej samej liczbie powtorzen, wytrzymalosciowo wyjdziemy na plus.."

    piszemu tutaj o regresie bo co do progresji ma sie to inaczej...

    Wieksza liczba powtorzen na regresie nie jest zla..ja tego nie napsialem.Jezeli chodzi o dostarczenie skladnikow odzywczych poprzez wykonywanie powtorzen to napsiz kiedy ich nie dostarczamy?caly czas sa dostarczane nawet i w mniejszej ilosci powtorzen...tutaj nie bylo nic pisane o tlusczach spalnanych podczas wiekszej ilosci powtorzen wiedz nie odbiegajmy od sedna tematu bo wszystko sie dalej rozchodzi o slowo REGRESJA :D
    SPORT! SIŁA! NATURA!
    Awatar użytkownika
    Diablo 88
    Starszy Chorąży
     
    Posty: 1485
    Rejestracja: 1 Maj 2010, o 09:21
    Pochwały: 13
    Miasto: Wrocław
    Data urodzenia: 03 12 1988

    Dziennik Treningowy Kamil28

    Postprzez rafimoc » 3 Wrzesień 2011, o 12:16

    "Zalozmy ze robimy tak rozgrzewka ble ble 100x8 105x8 110x8 115x8 120x8 i wracamy ta sama droga ( nie chodzi o rampe) wiedz tazke wykonujemy regres a miesien caly czas jest w pelni ruchu i dochodzac do 70-60kg bedzie juz tak zmeczony ze tych 8 powtorzen nie zrobisz"

    Zakladamy sie, ze zrobisz?? chocbys mial zejsc nawet i na 40kg..
    Uklad nerwowy zapamietuje ostatnie najwyzsze polozenie ciezarowe, wraz z odejmowaniem ciezaru bedziesz mogl robic coraz wiecej powtorzen, czyli zrobiles te 120x8, nastepnie 115x8 (juz jest lzej - wcale nie ciezej!) znow 110x8 - spadek o 10kg co daje +/- zawsze 3-4pow wiecej, pozniej znow -5kg w dol na 105 to juz jest spadek 15kg w stosunku do najwyzszego polozenia ciezarowego i dalej w dol - coraz latwiej, a nie coraz ciezej.

    "nie koniecznie...opisalm to wyzej i podobnie doswiadczymy tego sameo efektu lecz bedziemy dluzej nad tym pracowac"

    Efekt ten sam nie bedzie - zapewniam.

    "Jezeli chodzi o dostarczenie skladnikow odzywczych poprzez wykonywanie powtorzen to napsiz kiedy ich nie dostarczamy?caly czas sa dostarczane nawet i w mniejszej ilosci powtorzen...tutaj nie bylo nic pisane o tlusczach spalnanych podczas wiekszej ilosci powtorzen wiedz nie odbiegajmy od sedna tematu bo wszystko sie dalej rozchodzi o slowo REGRESJA :D"

    Podalem Ci jedynie same pozytywy wiekszej ilosci powtorzen co jest w pelni naturalna konsekwencja regresji.
    Nie chodzi o to czy je dostarczamy czy nie dostarczamy, ale o to kiedy mozemy ich ZNACZNIE WIECEJ dostarczyc - przy sredniej ilosci pow produkcja tlenku azotu w organizmie jest duzo mniejsza niz przy wysokiej liczbie powtorzen, co doskonale podtwierdza fakt tego iz ludzie nie potrzebuja duzych ciezarow by stymulowali odpowiednio przyrost masy miesniowej.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Dziennik Treningowy Kamil28

    Postprzez Diablo 88 » 3 Wrzesień 2011, o 12:27

    Nie nie kurwa jest 1-0 dla mnie i koniec tematu :D tu juz nic ci nie pomoze ;D
    SPORT! SIŁA! NATURA!
    Awatar użytkownika
    Diablo 88
    Starszy Chorąży
     
    Posty: 1485
    Rejestracja: 1 Maj 2010, o 09:21
    Pochwały: 13
    Miasto: Wrocław
    Data urodzenia: 03 12 1988

    Dziennik Treningowy Kamil28

    Postprzez rafimoc » 3 Wrzesień 2011, o 12:32

    Patrzysz na to od dupy strony, chcialbys sie cofac o tyle samo kg w regresji przy malych obciazeniach jak i przy duzych... ;]

    prosze:
    cofasz sie o 10kg z 80kg tj procentowo: 8%
    z ciezaru 200kg 8% tj. 16kg

    Widzisz juz caly sens?? Nie mozesz sie cofac na tych samych wartosciach dla duzych jak i dla malych ciezarow - to niedorzeczne.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Dziennik Treningowy Kamil28

    Postprzez Diablo 88 » 3 Wrzesień 2011, o 12:47

    Dobra napsize jeszcze cos na koniec.Jestem chory... wykonczyles mnie do ostatku sil...nie chcesz mnie zrozumiec za zadne skarby...( dla czytajacych dyskusje...cala afera jeszcze krecila sie na gg :D ) Dla przykladu podawalem Ci ciezar czy ciwczenie,ktore wyonujemy.

    Jeszcze raz: zaczyanm cwiczenie WL na lawce plaskiej...przykladowo

    rozgrzewka

    serie wlasciwe

    50x10
    60x10
    70x10
    80x10
    90x10
    100x10
    110x10
    120x10 i to NP.jest juz maks wiecej nie dolozysz i nie wykonasz tylu powtorzen wiedz zaczynasz robic regres
    110x10
    100x10
    90x10
    80x10
    70x10

    przeciez juz jest taki kat na piersiowych ze ledwo co wykonujesz te powtorzenia az w koncu przy ciezarze 50kg wykonujesz tylko 6 powtorzen

    ja tutaj pisze o wszystkich seriach bo wiadomo jest ze przykladowo z ciezaru 120kg x10 zejdziemy odrazu na 100 to wykonamy tych powtorzen duzo duzo wiecej lecz ja tutaj pisze o rozlozeniu tego "zmecznia"podczas wykonywania cwiczen na regresie bo :

    zrobimy w ostatniej seri sztanga 120kg (przykladowo) 10 powtorzen i zejdziemy sobie na 100kg i wykonamy 30 powtorzen ok..ale juz tak bedziemy zmecznie ze sztanga 90kg zrobimy juz mnij powtorzen po tych 30 ktore zrobilismy i napewno czym mniejszy ciezar to nie bedziemy wykonywac wiekszej ilosci powtorzen skoro tak dalismy popalic naszemu miesniowi w pierwszej seri regresji.No i czy to jest takie nie pojete...sami sprobujcie i sie przkonajcie ( Ci ktorzy teraz to czytaja)

    Jest 1-0 i ch :Cenzura: j :Wykrzyknik: :D :Yohoo:
    SPORT! SIŁA! NATURA!
    Awatar użytkownika
    Diablo 88
    Starszy Chorąży
     
    Posty: 1485
    Rejestracja: 1 Maj 2010, o 09:21
    Pochwały: 13
    Miasto: Wrocław
    Data urodzenia: 03 12 1988

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Nasze Relacje

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.