Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • 1.M.R

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    1.M.R

    Postprzez kris » 10 Grudzień 2011, o 20:15

    czyli co chciałeś przez to powiedzieć i co to ma do przedtreningówek
    Padłem, nikt nie poda ręki, sam wstanę silniejszy
    kris
    Plutonowy
     
    Posty: 111
    Rejestracja: 20 Luty 2011, o 16:23

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: 1.M.R

    Postprzez Kwachu » 10 Grudzień 2011, o 20:22

    kris napisał:czyli co chciałeś przez to powiedzieć i co to ma do przedtreningówek


    a to chciałem powiedzieć że pzred treningówki oparte na 1,3 po przez układ współczulny, podnoszą ciśnienie, dodatkowo przedstawiłem opcje dla kolegi który stosuje środki dopingujące.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    1.M.R

    Postprzez kris » 10 Grudzień 2011, o 20:25

    sławek cracka nie brałem ale nox pumpa doriana tak stawiam go na drugim miejscu po mezo nie wiem co oni tam dali naprawde ale przychodziłem z nocki wziąłem mezo i trening zajebisty mam nadzieje że massive growth też tak kopie


    kwachu podnoszą ale jak u mnie to była mała różnica specjalnie mierzyłem

    ogólnie często trenujący na siłce mają problemy z ciśnieniem
    Padłem, nikt nie poda ręki, sam wstanę silniejszy
    kris
    Plutonowy
     
    Posty: 111
    Rejestracja: 20 Luty 2011, o 16:23

    1.M.R

    Postprzez Kwachu » 10 Grudzień 2011, o 20:38

    Wszystkie te środki odziałowują na współczulny(działanie kataboliczne) układ autonomiczny, powszechnie nazywany "walcz albo uciekaj"- w tym momencie pod wpływem tego układu dochodzi do większego transportu tlenu oraz skł. odżywczych wraz z krwią do pracujących mięśni co powoduje że krew odpływa z narządów ukł. pokarmowego( ukł. autonomiczny przy współczulny ma działanie anaboliczne), te dwa układy prowadzą ze sobą rywalizacje dążąc w ten sposób do homeostazy. Działanie 1,3 di…. tego środku utrzymuje się przez okres nawet 6godzin wiec w tym czasie jesteśmy cały czas pod wpływem katabolizmu, nawet kiedy spożyjemy po sesji treningowej posiłek(pewnie zauważyliście brak apetytu) to krew nadal skupiona jest w innych rejonach naszego organizmu, wiec ukł. współczulny wygrywa nad przywspółczulnym co daje efekt kataboliczny .

    Czyli skrótowo masz zaburzona homeostazę, bo normalnie w czasie treningu występuje takie same zjawisko j/w, tylko trening trawa 1h i po nim organizm zaczyna powracać do warunków równowagi, ale w przypadku podania dimethylaminy, nie ma takiej możliwości bo w krwiobiegu krąży ona i aktywuje receptory adrenergiczne i noradrenergiczne przez co przez okres trwania tego jesteś w przewadze katabolizmu, potem jeśli już aktywność geranuminy spadnie to organizm w ciągu pięciu minut nie powraca do równowagi wiec przez okres powiedzmy 6h jesteś pod działaniem katabolicznym.

    Nawet jeśli spożyjesz posiłek to będzie on znacznie wolnej trawiony ponieważ dalej krew będzie krążyć w mięśniach a nie w ukł. pokarmowym.

    Masz tu odpowiedz na pytanie dlaczego masz takie pobudzenie.Co do tematu ciśnienia to jest to efekt długo falowy, jego skutki nie zaobserwujesz w dniu treningu, nawet pewnie będą one mało widoczne za piec lat, na to trzeba lat, pewnie u osób których doszło do zatoru a naczyńka już zapomniała ze stosowali SAA i w ogóle mieli jakiś kontakt z siłownią.Oczywiście na nadciśnienie składa się też wiele innych spraw choćby związanych z żywieniem.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    1.M.R

    Postprzez Oliver » 10 Grudzień 2011, o 20:54

    kwachu ale ucieczka, strach itp reakcje nijak się mają do podawanych z zewnątrz składników...
    zresztą nawet na to mam haczyk, bo istnieją osoby z uszkodzeniami, które powodują hamowanie wytwarzania adrenaliny,
    czy innych hormonów, są choroby zwłaszcza występujące u seryjnych morderców które powodują brak przesyłów
    danych w mózgu co się przyczynia do mniejszej bądź większej bądź wg nie skaczącej produkcji danych hormonów
    ale tak czy siak to się nijak ma do podawanych z zewnątrz składników bo to są inne bodźce...
    a przez zróżnicowanie właśnie fizjologiczne, hormonalne, neuronowe człowieka wszyscy są odmienni,
    jeden bardziej coś przeżywa drugi mniej itd, no chyba, że Ty twierdzisz, że wszyscy są tacy sami?
    i procesu ewolucyjnego z pokolenia na pokolenie nie ma? i u pewnego człowieka u którego nie zachodzi
    do nadprodukcji kwasu mlekowego podczas wysiłku tak naprawdę jest odwrotnie i robi naukowców w balona?
    dalej jestem zdania, że ten sam suplement nie będzie identycznie na każdego działał z racji na zróżnicowanie organiczne
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    1.M.R

    Postprzez Kwachu » 10 Grudzień 2011, o 21:14

    Jeśli podasz epinefrynę, to organizm reaguje tak samo jak by sam wydzielił adrenalinę z tym że brak zewnętrznych bodźców, powoduję że twoja świadomość działa inaczej niż przy ucieczce psa, ale co ciekawe w psychologi masz jasno określone ze osoby którym podano epinefrynę, są bardziej podatne na wystąpienie w ich zachowaniu reakcji agresywnych.

    Chaczyk? Parzcież my nie mówimy o sytuacjach patologicznych? Zresztą sam fakt działania mordercy nie koniecznie musi być związany z uszkodzeniem ośrodków nerwowych, często określany jest też problem właśnie z adrenaliną jako dawania przyjemności mordercy, podobnie jak w sportach ekstremalnych to działa na takich samych zasadach.

    To czy ktoś przezywa coś bardziej czy mniej nie ma żadnego tutaj sensu, to chodzi o konkretne działanie środka, na organizm różnicę pomiędzy danymi ludźmi będą minimalne(mówię o tych zdrowych),.

    Temat kwasu mlekowego i jego nadprodukcji jest akurat zależny od ilości enzymów wątrobowych i ich tempa pracy .

    *Ja nie twierdze że na każdą osobę ten środek działa tak sama ale że ma działanie kataboliczne i odziałowuje na ukł. współczulny. Po za tym jeśli jesteś ospały po treningu, masz mega apetyt to jesteś zaprzeczeniem działania adrenaliny i noradrenaliny.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    1.M.R

    Postprzez Oliver » 10 Grudzień 2011, o 21:33

    nie no ja się zgadzam z takim oddziaływaniem, mi tylko chodziło o ten temat, że nie można przyjść i powiedzieć
    komuś "nie nie masz racji, to działa tak i tak i Ty musiałeś mieć podwyższone ciśnienie, źle mierzyłeś sobie ciśnienie"
    bo osobiście tak to odebrałem w stosunku do łapy :) skoro on coś żarł i pomimo pewnych skł. nie miał tam jakiejś
    specyficznej reakcji na nie tzn, że tak rzeczywiście musiało być... i pisanie na nowo komuś, że to działa taka
    na organizm a to tak nie ma sensu bo można tylko taką osobę bardziej rozdrażnić bo coś mu się wmawia :)
    odnośnie morderców i adrenaliny to jest czynnik pośredni nie głównym, był prowadzone badania nad psychopatycznymi
    seryjnymi mordercami i u każdego występowało zaburzenie pewnych receptorów które hamowało wytwarzanie danych
    hormonów odpowiadających za współczucie, uczucie strachu czy bólu itd. przez co adrenalina jako środek uzależniający była
    jeszcze bardziej dla nich uzależniająca i przyjemna :) ogólnie bardzo ciekawe przypadki

    PS: dobrze znowu mieć z kim się "pokłócić" nudno bez tego było :D
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    1.M.R

    Postprzez Kwachu » 10 Grudzień 2011, o 21:40

    Oliver - ja nie pisze że on nie ma racji tylko mu przedstawiam jak wygląda sprawa, koledzy są zadowoleni z środków bo dostają pobudzenia, mają lepsze wyniki w czasie treningu, lepsze samopoczucie,nie czują zmęczenia to doskonale jest zrozumiałe i podpisuje się pod tym, ale ja im przedstawiam jak organizm reaguje na tego typu środki, jakie może mieć to konsekwencje w przyszłości, a jak działa dzisiaj itd. Zresztą u większości ludzi należy brać też pod uwagę efekt placebo.

    Wydaje mi się temat jest bardziej interesujący niż "dyskusja" na temat która kreatyna lepsza.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    1.M.R

    Postprzez łapa50cm. » 10 Grudzień 2011, o 21:51

    kwachu rozjasnij bardziej temat na jakie srodki organizm jest bardziej podatny , mowa o tych przedtreningówkach im wiecej czego tym bardziej nas pobudzi , ja wiem od czego ale ty jestes bardziej obity w tych sprawach to bym prosił o rozpisanie :)
    Awatar użytkownika
    łapa50cm.
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 534
    Rejestracja: 5 Sierpień 2010, o 19:12
    Pochwały: 2
    Miasto: Gdansk
    Data urodzenia: 31 03 1982

    1.M.R

    Postprzez łapa50cm. » 10 Grudzień 2011, o 21:53

    moze skoponujemy tu zaraz nr.1
    Awatar użytkownika
    łapa50cm.
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 534
    Rejestracja: 5 Sierpień 2010, o 19:12
    Pochwały: 2
    Miasto: Gdansk
    Data urodzenia: 31 03 1982

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.