Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Redukcja

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Redukcja

    Postprzez wozeks » 20 Listopad 2011, o 20:43

    Witam, jestem w trakcie redukcji i słyszałem o różnych opiniach nie prawidłowych łączeniach suplementów o rożnych porach, dlatego chciałbym rozwikłać moje wszelkie wątpliwości i zapytać Was, fachowców jak to naprawdę z tym jest.

    Mój mały zestawik to:

    Spalacz: Thermal Pro 1X RANO, 1X PRZED TRENINGIEM

    ActivLab BCAA XTRA http://sklep.***.pl/activlab-bcaa-xtra- ... -1472.html 10G PRZED TRENINGIEM, 10G PO TRENINGU, W DNI NIE TRENINGOWE PRZED DUŻYM POSIŁKIEM
    ActivLab Glutamine Xtra http://sklep.***.pl/activlab-glutamine- ... -1588.html TAK SAMO JAK Z BCAA, ZWIĘKSZAM BCAA 5G GLUTAMINY

    Vitalmax AAKG 3000 MEGA CAPSULES http://sklep.***.pl/vitalmax-aakg-3000- ... p-317.html 1X RANO, 1X PRZED TRENINGIEM

    Activlab Nitro Caps http://sklep.***.pl/activlab-nitro-caps ... -2082.html 4X PRZED TRENINGIEM, 4X PO TRENINGU, W DNI NIETRENINGOWE 4X PRZED DUŻYM POSIŁKIEM

    ActivLab L-Carnityne 1000 Super http://sklep.***.pl/activlab-carnityne- ... -p-40.html 1X PRZED TRENINGIEM

    ActivLab Tribuactiv B6 http://sklep.***.pl/activlab-tribuactiv ... p-152.html 1X RANO, 1X WIECZOREM

    Magnez B6 i Esseliv duo na wątrobę 1X RANO, 1X WIECZOREM

    Zostało mi również UNS WPC Econo http://sklep.***.pl/uns-wpc-econo-700g-p-1553.html ,które brałem podczas robienia masy.

    Dietę mam wysoko białkową, przynajmniej tak mi się wydaję :) (5 posiłkow: ciemne pieczywko, serki kanapkowe, pierś z kurczaka, ciemny ryz, warzywa, owoce, jaja, ryby, tuńczyk z puszki, mleko, płatki - DOMYŚLAM SIĘ, ŻE SŁABO ALE NA TO MNIE STAĆ I NA TYLE MAM CZASU), dotychczas sądziłem, ze ten zestaw suplementów i pory spożywania są prawidłowe, ponieważ efekty były i są, chodź nie wątpię, że robię błąd i efekty mogły być lepsze, lecz nie dawno dowiedziałem się iż:

    -BCAA nie powinno się brać o tej samej porze co Glutamine (chodź moje BCAA jest z dodatkiem glutaminy), tylko samo BCAA przed treningiem a samą Glutamine po treningu
    -Reduktor + białko = zero efektów



    Ogólnie pytania:
    1) Dobry zestaw?
    2) Dobre pory brania?
    3) Dieta, proszę o skarcenie i pomoc, chodź owszem wiem, że są gotowe diety lecz zbyt kosztowne dla mnie.
    4) Jeżeli reduktor można łączyć z białkiem to kiedy brać?


    Ogólnie też jeżeli to ważne to na treningu robię 30min bieżni, później zwykły trening, pod koniec spory zestaw ćwiczeń na brzuski, 1h bieżni + 30min sauny.

    Ogólne założenia: zgubić z 10kg i ruszyć z masą.

    Mam 21 lat, ćwiczę około 5 lat z przerwami, kiedyś robiłem sam trening siłowy, ważyłem 110kg przy 173cm, później spadłem do 82kg głownie na samej tzw. głodówce + l-carnitynie, teraz miałem złamaną nogę i zalałem się sporo. Jak osiągnąłem 82kg wziąłem się za masę z w/w suplementami z tym, że zamiast carnitine i reduktora brałem białko.

    Proszę o profesjonalne porady a nie odsyłania mnie do tzw. "Szukaj", chodź, jeżeli podobny temat był już poruszany proszę o linka. Z góry dziękuje.
    wozeks
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 20 Listopad 2011, o 20:42

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Redukcja

    Postprzez Purina » 20 Listopad 2011, o 23:06

    Oszołomiłeś mnie ilością 'wspomagaczy' :P
    Wytrzymujesz pół godziny w saunie? :Zdziwiony:
    Były dziennik treningowy:
    http://www.kulturystyczni.pl/dziennik-treningowy-puriny-d-t4259.html
    Awatar użytkownika
    Purina
    Podpułkownik
     
    Posty: 2663
    Rejestracja: 3 Czerwiec 2011, o 18:21
    Pochwały: 17

    Redukcja

    Postprzez cooler_102 » 21 Listopad 2011, o 12:02

    Purina napisał:Oszołomiłeś mnie ilością 'wspomagaczy' :P
    Wytrzymujesz pół godziny w saunie? :Zdziwiony:

    spam...

    nie chce robic spamu, na zadne pytanie Ci nie odpowiem. Natomiast sam mam kilka pytan ;)

    dieta wysokobialkowa?... moge sie tylko domyslic, ze pojecia nie masz co mowisz i ze od samego bialka sie nie rosnie...
    cos o sobie powiedziales, ale istotnych rzeczy nie podales. nikt tu jasnowidzem nie jest.
    jestes ekto? mezo? czy endomorfikiem?
    brak zadnych wymiarow oprocz wagi i wzrostu.
    co do stazu to tez te 5 lat nie jest chyba obiektywne...
    fotki tez by z pewnoscia bardzo pomogly.
    co do tych supli to oooolaboga....
    masz tu link. Zastosuj sie do tego co w nim jest i wtedy zacznie sie rozmowa, na pewno uzyskasz pomoc.
    suplementy-odzywki/zanim-zadasz-pytanie-sprawdz-t2046.html
    "Bóg nie zdejmuje ciężarów, wzmacnia tylko plecy"

    Bądź hardcorem!!! wspomóż Stwórce


    KAWASAKI ninja ZX-9R 2001 !!!

    SUPERBIKE\brzytwa
    Awatar użytkownika
    cooler_102
    Major
     
    Posty: 2309
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 12:29
    Pochwały: 30
    Miasto: kępno
    Data urodzenia: 09 02 1988

    Re: Redukcja

    Postprzez wozeks » 21 Listopad 2011, o 13:22

    Wiek: 21
    Wzrost 173
    Waga 90
    Płeć M
    Dieta(dokładna rozpiska) Ogólnie nie mam konkretnej diety, jem 5x dziennie małe porcje, żeby zapełnić głód. A co jem to różnie: 2-3 kanapeczki albo jakiś owoc albo na dobra sprawę cokolwiek, byle mało kcal. Wcześniej przy redukcji stosowałem dietę taką żeby nie przekraczała 1000kcal, często też mimo, że mało jem przez lub dzięki Thermal Pro który bardzo hamuje głód to jem na przymus.
    Cel (masa/rzeźba/redukcja/rekompozycja/inne) Redukcja
    Aktywność fizyczna (podaj godziny,czas trwania,intensywność) albo do 14 albo po 14, co tydzień się zmienia (praca), około 3h
    Suplementacja (podać przeszłą) Tak jak w/w, jak robiłem masę to bez carinitine i thermala brałem białko.
    Doping ( podać wcześniejsze cykle) ---
    Zastrzeżenia zdrowotne (Choroby,alergie,kontuzje itp) ---
    Typ budowy ciała Endomorfik


    Mój cel to zgubić fat i sobie spokojnie z masą/rzeźbą pójść. Każdy mi proponuje rób zwykły trening na masę do tego dołóż sobie aeroby i schudniesz. Ja wolę skupić się pokolei konkretnie na jednym, chcę mniej tłuszczu to max aeroby i "głodówka", chcę masę to wpierdzielam na masę i robię zwykły trening. Ajjjj po tym co piszę widzę jaki jednak amator jestem.

    Podsumowując: Chcę bardzo szybko zgubić 10kg nawet w 2 miesiące ale przy małej utracie mięśnia i żeby dieta nie była zbyt kosztowna. Z gory dziekuje.
    wozeks
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 20 Listopad 2011, o 20:42

    Redukcja

    Postprzez cooler_102 » 21 Listopad 2011, o 14:25

    Dzial dieta to raz, bo wiedzialem ze pojecia nie masz o zarciu jak przeczytalem o diecie bialkowej u ciebie...
    twoj problem to zarcie, nie wiesz co i jak i o jakich porach.

    I to jest czesty problem szybko w dwa miesiace, byle efekty byly a mowisz ze stazu masz 5 lat. Po drugie na 7 supli kasa jest a na miche to szkoda.Wlasnie przez takie oszczedzanie ludzie jedza fastfoody ui lapia ten fat.
    Wiesz ze suple to tylko 5 % calego sukcesu prawda? micha i trening sklada sie prawie na calosc.
    najpierw uloz diete, w dziale dieta i odzywianie jest wiele rozwinietyc tematow.
    pozniej zajmiemy sie treningiem.
    mozesz wrzucic tutaj co robisz w te 3 godziny, bo dla mnie to zagatka
    A na koniec suple sie dobierze.
    "Bóg nie zdejmuje ciężarów, wzmacnia tylko plecy"

    Bądź hardcorem!!! wspomóż Stwórce


    KAWASAKI ninja ZX-9R 2001 !!!

    SUPERBIKE\brzytwa
    Awatar użytkownika
    cooler_102
    Major
     
    Posty: 2309
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 12:29
    Pochwały: 30
    Miasto: kępno
    Data urodzenia: 09 02 1988

    Redukcja

    Postprzez Kwachu » 21 Listopad 2011, o 14:31

    Piszesz ze nie masz pieniedzy na dietę, a nakupiłes suplementów, to jak to jest z tym faktycznie.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Redukcja

    Postprzez wozeks » 21 Listopad 2011, o 15:50

    Kwachu napisał:Piszesz ze nie masz pieniedzy na dietę, a nakupiłes suplementów, to jak to jest z tym faktycznie.


    Większość mi została z poprzednich miesięcy, teraz tylko dokupiłem BCAA. Wtedy miałem więcej kasy dlatego sobie pozwoliłem na takie zakupy. Teraz chce tylko sobie ładnie schudnąć, nie tracąc mięśnia, żeby móc później wziąć się za masę/rzeźbę. Większość diet na redukcje to widzę dużo nie różnią się od mojej: płatki, jaja, pierś, tuńczyk, chleb ciemny, jogurciki więc jak to jest?

    A co robiłem przez 3h? No właśnie pizgałem aeroby (1h bieżnia, 30min orbitrek, 30min rowerek) +jakieś brzuski i sauna.
    wozeks
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 20 Listopad 2011, o 20:42

    Redukcja

    Postprzez cooler_102 » 21 Listopad 2011, o 17:04

    tak, dieta to nic innego jak jedzenie;)
    sęk w tym, ze trzeba wiedziec, co jesc, ile, w jakim czasie i w jakich ilosciach.
    "Bóg nie zdejmuje ciężarów, wzmacnia tylko plecy"

    Bądź hardcorem!!! wspomóż Stwórce


    KAWASAKI ninja ZX-9R 2001 !!!

    SUPERBIKE\brzytwa
    Awatar użytkownika
    cooler_102
    Major
     
    Posty: 2309
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 12:29
    Pochwały: 30
    Miasto: kępno
    Data urodzenia: 09 02 1988

    Re: Redukcja

    Postprzez wozeks » 21 Listopad 2011, o 17:12

    1.3 Jajka lub płatki owsiane 50g z mlekiem 0,5%
    2.Sałatka z jogurtem naturalnym + Chleb razowy z serkiem kanapkowym
    3.Ryba (tuńczyk z puszki) Chleb razowy + warzywo/owoc
    4.Przed treningowy: 200g Pierś kurczaka, kasza gryczana lub ryż brązowy 50g
    5.Po treningowy: "Warzywa na patelnie" 250g + ryż brązowy 50g
    6.Pół Twarogu półtłustego z jogurtem naturalnym 50g

    Proszę o ocenę, znalazłem taki schemat, który delikatnie zmieniłem i taką dietę stosowałem/stosuje.

    Mój budżet to około 400-500zł miesięcznie na dietę i suplementy.
    wozeks
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 20 Listopad 2011, o 20:42


    Następna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron