Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Spalanie tłuszczu - absolutnie początkujący

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Spalanie tłuszczu - absolutnie początkujący

    Postprzez kornik24 » 30 Styczeń 2012, o 14:41

    Witam,

    Wczoraj przekroczyłem 90 kg przy wzroście 178 i stwierdziłem że jestem spasioną świnią i czas coś z tym zrobić :). Jestem absolutnie zielony w dietach, fat burnerach, biłkach treningach itp. Trochę czytałem ale mam jeszcze większy mętlik niż na początku. Prosiłbym bardzo o pomoc i naprowadzenie jak najszybciej zrzucić pare kilo, wiem że to czasochłonne ale nie chcę za dwa miechy przekonać się że robie coś źle i dlatego nadal mam tą samą wagę i nadal wyglądam jak świnia ;).

    Mam siedzący tryb pracy wymagający tego abym był w niej od około 9 do około 17. Poziom wysiłku fizycznego jest równy prawie że zeru. Do dziś obżerałem się czipsami popijając je colą itp.

    Jak ja widzę swój plan odświnienia się.

    Dieta.

    - Chcę jeść mniej a częściej i tu mam pierwsze pytania, co jeść a czego unikać. Wiem że cukier won, napoje słodzone won, czipsy itp won.
    - Jeśli chodzi o pieczywo, wydaje mi się że całkowita rezygnacja jest w moim przypadku niemożliwa, więc zamierzam przerzucić się na ciemne.
    - Moje pytanie co z serami, mięsem ? Czego unikać, na co zwracać uwagę. Nie chcę diety (i średnio mogę sobie na taką pozwolić ) w której co wieczór będę musiał przygotowywać ryż z kurczakiem i jajkiem. Czy np zamienienie kanapki na opakowanie serka wiejskiego lub czegoś podobnego, wywalenie ziemniaków, tłustych rzeczy i picie tylko i wyłącznie wody pomoże ?

    Trening :

    i Tu jest problem mało czasu, ale postanowiłem że basen 4 razy w tygodniu będzie. Myślałem żeby co drugie dzień przed pracą z rana iść na godzinkę popływać. Co o tym sądzicie. Słyszałem że bieganie jest najlepsze ale tego nie cierpie :). Czy basen w takim nasileniu będzie ok ? A właśnie jak trenować po śniadaniu?, czy jeść śniadanie dopiero po treningu ?.

    Dodatki :

    Słyszałem fat burnerach, podobno gdy się trenuje sporo dają. Mogę mięc FA Xtreme Thyroburn za fajne pieniądze. Moje pytanie jednak czy to działa czy to wywalanie pieniędzy w błoto jeśli działa to jak brać. Rozumiem że przed treningiem, czyli z rana w moim przypadku, co z dniami w których nie będzie basenu. Słyszałem że dobrze też zamienić śniadanie (po treningu) na koktajl białkowy, ale kompletnie nie mam pojęcia czy te dane to bajki czy fakty.

    Jak widzicie masa wątpliwości, proszę więc o pomoc.

    Z góry dzięki
    kornik24
    Szeregowy
     
    Posty: 1
    Rejestracja: 30 Styczeń 2012, o 14:22

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Spalanie tłuszczu - absolutnie początkujący

    Postprzez robo815 » 30 Styczeń 2012, o 17:21

    Bez diety i treningu aerobowego nic Tobie nie pomoże.Musisz wprowadzić do swojego dziennego trybu życia ćwiczenia.Jeżeli chodzi o basen ,fajna sprawa ale tempo musi być podkręcone a nie rekreacyjne pływanie,przydałoby się bieganie lub rowerek a dla bardziej zaawansowanych bieganie po schodach lub boks
    Wszystko do ułożenia diety masz w dziale DIETA w postach podwieszonych.Ułuż a My Ci jedynie podpowiemy co i jak.Powodzenia życzę
    Być kulturystą - to znaczy być człowiekiem z charakterem, człowiekiem umiejącym walczyć i pokonywać trudności.
    http://www.youtube.com/watch?v=Iskjc3qcVew&feature=grec_index
    Awatar użytkownika
    robo815
    Generał broni
     
    Posty: 5655
    Rejestracja: 17 Luty 2010, o 20:34
    Pochwały: 55
    Miasto: Poznań
    Data urodzenia: 17 07 1975

    Spalanie tłuszczu - absolutnie początkujący

    Postprzez TomaszM » 31 Styczeń 2012, o 16:26

    Tak jak poprzednik napisał, niestety nie da się w kilku zdaniach streścić ogromu informacji odnośnie prawidłowo ułożonej i zbilansowanej diety.

    Jeżeli chodzi o ćwiczenia na basenie to mogą one jak najbardziej być, natomiast musimy pamiętać by wykonywać nasze pływanie ciągiem i z odpowiednim tempem.
    Najlepiej gdybyś zamiennie stosował basen z rowerkiem treningowym / orbitrekiem.
    Samo bieganie w teorii jest najbardziej efektywne (przełożenie czas/liczba spalonych kalorii), natomiast przy wysokiej wadze i braku odpowiedniego obuwia wiąże się niestety z potencjalnymi kontuzjami spowodowanymi obciążeniem stawów.

    Co do reduktorów tłuszczu to są one jak najbardziej pomocne, natomiast wprowadzamy je nie wcześniej jak po 4-6tygodniach.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Spalanie tłuszczu - absolutnie początkujący

    Postprzez Pronutrition » 15 Marzec 2012, o 20:06

    Ostre lub gorace jedzenie przyspiesza metabolizm zwiększając termogeneze. Chilli, pieprz cayenne,surowa cebula, ostre sosy pobudzają uklad nerwowy(pewnie dlatego że instynktownie człowiek bierze taki bodziec jako oznake zatrucia- nie wierzysz? spróbuj nakarmić psa pieprzem- dobrowolnie tego nie tknie) w efekcie czego zwieksza się temperatura ciała i tym samym zużycie kalorii. Wiekszość diet kulturystycznych jest bardzo bogata w proteiny zawierając w sobie dużo drobiu, białka jaj i chudej wołowiny- rzadko jednak zadajemy sobie trud by to porządnie doprawić.
    Pronutrition
    Plutonowy
     
    Posty: 104
    Rejestracja: 10 Listopad 2011, o 11:23
    Pochwały: 2

    Spalanie tłuszczu - absolutnie początkujący

    Postprzez valdunn » 7 Maj 2018, o 16:23

    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Re: Spalanie tłuszczu - absolutnie początkujący

    Postprzez valdunn » 17 Marzec 2021, o 03:11

    audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
    geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
    hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
    journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
    kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
    http://languagelaboratory.rulargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
    nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
    papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
    rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
    stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.