Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Pomoc w ułożeniu diety(mass)

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Pomoc w ułożeniu diety(mass)

    Postprzez Gipson » 17 Marzec 2012, o 22:40

    Witam,
    mam wielką prośbę prosiłbym o ułożenie dla mnie diety na masę ponieważ stosowałem już mnóstwo ale żadna nie przyniosła efektu. Chciałbym abym stosując ją mógł też coś ćwiczyć. Dodam jeszcze że mam bardzo szybką przemianę materii wcinam miecho ryż ryby warzywka owoce wszystko i nic. Mam duże wahania z wagą raz przytyję o 3 kg a za 7-15 dni już nie mam;/Kiedyś brałem kreatynę olimp 1250 ale efekt był chwilowy napompowało mnie trochę ale po 2tyg wróciło do normy. Wiem że powinno się zaczynać od diety i trzymania się jej min pół roku i dopiero jeść suple+dieta ale czy są jakieś środki które w jakimś stopniu pomogły by mi w nabyciu kilku kg?

    Dane:
    Wiek:20 lat
    wzrost: 180cm
    waga: 61kg

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Gipson
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 Marzec 2012, o 22:25

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Pomoc w ułożeniu diety(mass)

    Postprzez TomaszM » 18 Marzec 2012, o 10:03

    Trening - 4 jednostki w tygodniu do 50minut
    DIeta (podstawa bez tego nie ruszysz i nic nie zdziałasz) --> tematy podwieszone, czytasz studiujesz analizujesz i sam układasz. Jak to zrobisz wrzucasz tutaj i ktoś poprawi.

    Suplementy: witaminy i minerały w formie chelatów, ewentualnie gainer/odżywką węglowodanowa jako uzupełnienie powyżsyzch składników w diecie.
    Kreatyna po 2miesiacach najwcześniej.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Pomoc w ułożeniu diety(mass)

    Postprzez Gipson » 18 Marzec 2012, o 10:29

    A co z białeczkiem czy też można troszeczkę ? Bo chyba w ciągu dnia przyswaja się określona ilość i dieta musi opóźnić szybkie spalanie aby jak najwięcej rzeczy się przyswoiło czy jest to prawdą?
    A i jeszcze co do ćwiczeń chce rozwijać każdą partię mięśni + rozciąganie i wytrzymałość tylko boję się że jeszcze bardziej schudne więc jakie najlepiej ćwiczenia wykonywać aby był największy efekt?
    Gipson
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 Marzec 2012, o 22:25

    Pomoc w ułożeniu diety(mass)

    Postprzez TomaszM » 18 Marzec 2012, o 15:26

    A co z białeczkiem czy też można troszeczkę ? Bo chyba w ciągu dnia przyswaja się określona ilość i dieta musi opóźnić szybkie spalanie aby jak najwięcej rzeczy się przyswoiło czy jest to prawdą?

    masło maślane - białko w diecie ma być ale na odpowiednim poziomie z pożywienia. Z suplementacji nie bedzie Ci potrzebne

    A i jeszcze co do ćwiczeń chce rozwijać każdą partię mięśni + rozciąganie i wytrzymałość tylko boję się że jeszcze bardziej schudne więc jakie najlepiej ćwiczenia wykonywać aby był największy efekt?

    pisalem wyżej:
    4 jednostki w tygodni - split na masę (ok. 50minut na trening)
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Pomoc w ułożeniu diety(mass)

    Postprzez Gipson » 18 Marzec 2012, o 17:24

    Dziękuję bardzo za odpowiedz.
    Gipson
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 Marzec 2012, o 22:25

    Pomoc w ułożeniu diety(mass)

    Postprzez Gipson » 18 Marzec 2012, o 20:59

    Wiek 20 lat
    Wzrost 180cm
    Waga 61
    Płeć Mężczyzna
    Cel (masa/rzeźba/redukcja/rekompozycja/inne): Masa , rzeźba.
    Zapotrzebowanie kaloryczne/ rozkład kcl na posiłki/wartości odżywcze: BMR 1464 , dzienne zapotrzebowanie kaloryczne 1610.4
    Białko- 109,8
    Węglowodany: 166
    Tłuszcze: 122
    Aktywność fizyczna (podaj godziny,czas trwania,intensywność): 1-2h godzina domowych ćwiczeń(pompki, brzuszki, podciąganie na drążku, rozciąganie, bieganie, przysiady na jednej nodze itd.)
    Suplementacja (możesz też podać przeszłą): Kreatyna olimp 1250.
    Doping (możesz podać wcześniejsze cykle): nie
    Zastrzeżenia zdrowotne (Choroby,alergie,kontuzje itp): brak
    Typ budowy ciała Ektomorfik

    Śniadanie:
    jajecznica 3-4 jaja + 2 kanapki z szynką i warzywem lub płatki + kanapki lub ryż na mleku + dżem lub kanapki(5szt.) z rybą łosoś, szprot, wędzona rybka itd

    Drugie śniadanie:
    Kefir/jogurt/serek wiejski + kanapki x2-3 z wędliną i serem zółtym + owoc (banan, jabłko itd.)

    Obiad:
    Zupa ( ogórkowa, rosół itd.)
    Danie: Mięso(pierś z kurczaka, schabowy, pierś kaczka, ryba), surówka (pekińska, śmietana lub oliwa z oliwek, papryka, pomidor lub inne ze świeżych warzyw) i coś co zapycha czyli ryż/kasza lub ziemniaki

    Podwieczorek:
    Serek wiejski+ tuńczyk + szczypiorek + chlebek lub i tu właśnie nie wiem co dać jeszcze mogę

    Kolacja:
    Nie mam pojęcia przeważnie jadałem kanapki a raczej stertę przeważnie na nich się znajdowało mięso warzywa majonez itd.

    Chciałbym jeszcze dodać że podjadam w nocy i mam wtedy wilczy apetyt i dzięki podjadaniu w nocy wstaję następnego dnia około 9.00. Wiem że to co napisałem daleko odbiega od diet jakie widziałem tutaj na forum ale mam nadzieję że nie jest aż tak tragicznie.
    Gipson
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 Marzec 2012, o 22:25

    Pomoc w ułożeniu diety(mass)

    Postprzez TomaszM » 19 Marzec 2012, o 17:41

    zapotrzebowanie źle policzone

    1. jajka + owsiane + owoc
    2. ryba/mieso/warzywa/zdrowe tłuszcze
    3. ryz/mieso/warzywa
    trening
    4. makaron/mieso
    5. twarog/warzywa/oliwa
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Pomoc w ułożeniu diety(mass)

    Postprzez Gipson » 19 Marzec 2012, o 22:16

    ale ja tym się nie najem chyba że dowalę sobie duża porcje. Dziękuję za info.
    Gipson
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 Marzec 2012, o 22:25

    Pomoc w ułożeniu diety(mass)

    Postprzez TomaszM » 20 Marzec 2012, o 20:33

    Czym sie nie najesz ??
    Co ty chłopcze piszesz ? Jeszcze będziesz miał problem to zjeść.

    Oczywiście przy dobrze ułożonej i zbilansowanej diecie, bo to co wcześniej podliczyłeś jest źle policzone.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Pomoc w ułożeniu diety(mass)

    Postprzez valdunn » 6 Maj 2018, o 19:14

    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984

    Następna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.