Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • utrzymanie zredukowanej wagi

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    utrzymanie zredukowanej wagi

    Postprzez Luki150 » 20 Marzec 2012, o 17:09

    Witam jeste nowy na forum, mam 18 lat, 177cm wzrostu i problem z sadłem. Od ponad miesiąca stosuje dietę redukcyjną w postaci:
    1 posiłek : 1 jajko, kromka razowego chleba, ogórek kiszony
    2 posiłek : jabłko
    3 posiłek : marchew
    4 posiłek : pierś z kurczaka lub filet rybny, 2 łyzki ryżu brazowego, warzywa
    5 posiłek : jogurt naturalny ok 130 gram z płatkami owsianymi
    6 posiłek : gotowane płatki owsiane

    Na takiej diecei udało mi się zjechać z 81 kg do 65 kg, chodzę minimum 3 razy w tygodniu na siłownię do tego biegam praktycznie codziennie narazie 20 min ze wzgledu na kondycje i brak sił. Mam duze spadki na siłowni. Ostatnio czuje sie coraz słabszy. Myślę, ze mógłbym juz podnieść troche ilość jedzenia tylko ile? Zalezy mi na kaloryferku na brzuchu bardzo, a narazie mam oponke chociaz z reszty ciala dość mocno spadłem. Do tego zażywam spalacz thermo speed extreme i l carnityne.
    Moj pomysł na nową diete to po prostu wieksza ilośc tego co jem dotychczas

    np:
    1. 2 jajka, kromka chleba, warzywo
    2. 2 jabłka
    3. warzywo
    4. pierś z kurczaka tylko ile? + ryż + warzywa
    5. ok 250 g jogurtu + płatki
    6. chleb i 150 gram twarogu chudego

    Bedzie dobrze?
    Luki150
    Sierżant
     
    Posty: 213
    Rejestracja: 11 Wrzesień 2011, o 11:28
    Pochwały: 3
    Data urodzenia: 28 12 1993

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    utrzymanie zredukowanej wagi

    Postprzez TomaszM » 20 Marzec 2012, o 20:18

    ty jeszcze żyjesz na takiej diecie ??

    Swoją droga kompletnie wszystko źle ułożone.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    utrzymanie zredukowanej wagi

    Postprzez Luki150 » 20 Marzec 2012, o 20:23

    heh czytałem juz troche tematów, ale jak to konkretnie ułożyc? żyje ale słabo jest ;/ A brzuch nie zlatuje
    Luki150
    Sierżant
     
    Posty: 213
    Rejestracja: 11 Wrzesień 2011, o 11:28
    Pochwały: 3
    Data urodzenia: 28 12 1993

    utrzymanie zredukowanej wagi

    Postprzez Opu » 20 Marzec 2012, o 20:26

    To jest dieta dla kobiety. Lepiej jeść trochę zdrowiej ale zacząć się ruszać. 1 jabłko czy 1 marchew to nie posiłek tylko przekąska. 2 miechy i szkorbut gwarantowany i wizyta u lekarza.
    Awatar użytkownika
    Opu
    Plutonowy
     
    Posty: 142
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 08:47
    Pochwały: 6
    Miasto: Szczecin
    Data urodzenia: 15 11 1987

    utrzymanie zredukowanej wagi

    Postprzez Luki150 » 20 Marzec 2012, o 20:31

    heh to niezle bym sie załatwił. W takim razie jak to ma dalej wyglądać? Ćwicze w sumie duzo, aktywny tryb raczej. Tylko wiecie moje mozliwości tez są ograniczone co do spożywanych produktów, bo mieszkam w takim małym miasteczku ;/
    Luki150
    Sierżant
     
    Posty: 213
    Rejestracja: 11 Wrzesień 2011, o 11:28
    Pochwały: 3
    Data urodzenia: 28 12 1993

    utrzymanie zredukowanej wagi

    Postprzez Opu » 20 Marzec 2012, o 20:55

    myśle. myśle... no i mi ręce z klawiatury spadają... jesteś słaby bo nie masz energii do działania, nie wysypiasz się, nie możesz się skupić? organizm się broni.... w diecie maja być ziemniaki obowiązkowo. Jedz częściej posiłki! 6 różnych obiadów tylko małych, za mało ryby i tłuszczu. Spalacz bierze się w tedy kiedy naturalnie waga zaczyna spadać a chemia ma przyspiesza tylko ten proces. Ma być 2500kcalori na dobę. Wagą możesz zejść do 70kg. -10kg to i tak dużo. Jak waga przy 2500kcal nie będzie spadać zejdź do 2400kcal. Ważymy się tylko z rana na czczo. http://jekyllhyde.kakadoo.pl/?p=919 mierzyłem ci na 70kg średnio aktywny. A co do treningu to min 45min nie musi być codziennie. Byle stałe tempo puls 160.
    Awatar użytkownika
    Opu
    Plutonowy
     
    Posty: 142
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 08:47
    Pochwały: 6
    Miasto: Szczecin
    Data urodzenia: 15 11 1987

    utrzymanie zredukowanej wagi

    Postprzez Luki150 » 21 Marzec 2012, o 08:20

    Dzieki za te informacje, ratujecie mnie. Myśle, ze jak te 5 posiłków co ok 2 godziny bede jadł takie konkretne to sie zmieszcze w tych 2500 kcal. Zobaczymy co dalej bdzie ^^. Robie A6W na brzuch a z aerobów to raczej tylko biegam.
    Luki150
    Sierżant
     
    Posty: 213
    Rejestracja: 11 Wrzesień 2011, o 11:28
    Pochwały: 3
    Data urodzenia: 28 12 1993

    utrzymanie zredukowanej wagi

    Postprzez TomaszM » 21 Marzec 2012, o 10:01

    Panie Opu nie pisz bzdur - gość ma natychmiast przestać chudnąć bo pogrąży organizm jeszcze bardziej (pomijam już fakt, że jak wejdzie na pułap 2500Kcal to chudnąć nie będzie)

    Plan treningów:
    siłownia 4x w tygodniu
    bieganie 2-3x w tygodniu
    A6W odpuść.

    Diete ułóż na zerowy bilans kaloryczny i obserwuj wagę oraz swój organizm. Gdy waga będzie rosnąć nie przejmuj się - będzie to naturalne po takich głodówkach i nie masz na to wpływu. Teraz ważne jest by wyprowadzić organizm z tego dołka.
    Oczywiście wszystko musisz sobie podliczyć jeżeli chodzi o kalorie i makroskładniki.

    Diete podziel na 5 posiłków np.
    1. owsiane, mleko nisko tłuszcz., (lub woda), jajka, warzywa
    2. ryz brazowy, ryba, warzywa, oliwa z oliwek
    3. ryz brązowy, mieso, warzywa
    trening
    4. kasza jeczmienna, mieso
    5. twarog, warzywa, oliwa z oliwek

    Spalacz tego typu odpuść bo jest on nic nie warty.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    utrzymanie zredukowanej wagi

    Postprzez Luki150 » 21 Marzec 2012, o 15:12

    dobrze natychmiast przerobie jadłospis. jedząc wiecej automatycznie czuje różnicę w wytrzymałości. A tak jeszcze pytajac o jedn z posilków tzn jogurt + owsiane to jogurt moze byc cały np 330 gram? Dzieki wszystkim za rady ;)
    Luki150
    Sierżant
     
    Posty: 213
    Rejestracja: 11 Wrzesień 2011, o 11:28
    Pochwały: 3
    Data urodzenia: 28 12 1993

    utrzymanie zredukowanej wagi

    Postprzez Luki150 » 21 Marzec 2012, o 15:26

    Aha to moze podam jakby to miało być jeśli chodzi o godziny. Chodzę do szkoły wiec obiad dobrze jakbym miał regularnie o 15:00
    no i teraz czy lepiej bedzie 5 posiłków w takim układzie? :

    1.7:30
    2.11:30
    3.15:00
    4.17:00
    5.19:00

    Czy lepiej 6 posiłków w takim?

    1.7:30
    2.10:00
    3.12:30
    4.15:00
    5.17:00
    6.19:00
    który byłby lepszy z tych 2 układów? a jeśli oba sa złe to mile widziane wszelkie sugestie ^^

    Sorki ze post za postem, ale nie mogłem edytować
    Luki150
    Sierżant
     
    Posty: 213
    Rejestracja: 11 Wrzesień 2011, o 11:28
    Pochwały: 3
    Data urodzenia: 28 12 1993

    Następna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.