Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Dieta - Szybkie pytania

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez fallenursus » 7 Maj 2012, o 23:50

    Bo niby co;)
    Image
    lepsze zdrowie za pomoca chemi
    visiting Mod :)
    wali mnie dieta.to dobre dla maminsynkow i lalusiow
    Awatar użytkownika
    fallenursus
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 867
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 19:26
    Pochwały: 32
    Miasto: montreal
    Data urodzenia: 11 04 1974

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 8 Maj 2012, o 11:02

    Co niby co , to na zdrowy umysł można pomyśleć.
    Sportowiec po wysiłku fizycznym będzie chciał szybko uzupełnić , a nie że ciężko trenował i tutaj coś wolno wchłanialnego , bo jaki to sens?
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez fallenursus » 8 Maj 2012, o 15:14

    Jak to proces calodobowy...
    Image
    lepsze zdrowie za pomoca chemi
    visiting Mod :)
    wali mnie dieta.to dobre dla maminsynkow i lalusiow
    Awatar użytkownika
    fallenursus
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 867
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 19:26
    Pochwały: 32
    Miasto: montreal
    Data urodzenia: 11 04 1974

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez TomaszM » 8 Maj 2012, o 17:09

    Bzdura.

    Czym szybciej uzupełnisz poziom glikogen po treningu tym lepiej dla twoich mięśni i ogólnej regeneracji.
    To samo tyczy się okienka węglowodanowego - inaczej węglowodany będą wchłaniane w powyższym "okienku" a inaczej np. 3H po treningu.

    Po-treningu najlepiej korzystaj z węglowodanów o średnim lub wysokim IG (w zależności od typu Twojej budowy)


    goino napisał:Z tego co wiem węglowodany złożone wchłaniają się wolno , a po treningu chyba trzeba szybko dostarczyć węglowodany.

    Nie koniecznie - dla przykładu można podać np. fruktoze, która jest cukrem prostym a nie ma wysokiego IG. W drugą stronę można podać np. sacharoze/maltoze która jest cukrem złożonym (konkretnie dwucukrem) a wchłania się bardzo szybko.
    Nawet paradoks występuje w przypadku skrobi, która jest typowym wielocukrem a np. ziemniaki mają IG bardzo wysoki :)

    Oczywiście nie zmienia to faktu, że po treningu węglowodany, które wchłaniają się wolno będą mało efektywne.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 9 Maj 2012, o 12:03

    Jakiś trener na facebooku dodał zdjęcie , na tym zdjęciu jest w trakcie robienia rzeźby.
    Napisał , że przez w jednym dniu pije 12 l wody , pije już tak przez 5 dni i będzie pił jeszcze 5.
    Mówi , że woda wypłukuje tkankę tłuszczową. Czy to prawda? Ja myślałem , że na rzeźbie trzeba dostarczać coraz mniej wody , żeby się wysuszać , a ten tutaj takie ilości dostarcza , że dla mnie to jest szok.
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez TomaszM » 9 Maj 2012, o 18:42

    Dlaczego chcesz się wysuszać ?? (cokolwiek to określenie znaczy)

    Druga sprawa, radzę Ci przestać czytac nowinki z facebooka, Pani domu i Sąsiadki bo daleko na tym wózki nie zajedziesz.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 9 Maj 2012, o 18:47

    Wysuszyć - odwonić.
    Kulturyści przed zawodami odwaniają się , żeby mięśnie były bardziej wyraziste .
    Więc myślę , że przy rzeźbieniu mniejsze spożywanie wody było by efektywniejsze.

    Btw. Więc jak jest z tą wodą , na prawdę wypłukuję tkankę tłuszczową?
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Re: Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez TomaszM » 11 Maj 2012, o 11:17

    goino napisał:Btw. Więc jak jest z tą wodą , na prawdę wypłukuję tkankę tłuszczową?

    A świstak siedzi i zawija je w sreberka

    goino napisał:Kulturyści przed zawodami odwaniają się , żeby mięśnie były bardziej wyraziste .
    Więc myślę , że przy rzeźbieniu mniejsze spożywanie wody było by efektywniejsze

    Ze się zapytam - jesteś kulturystą, i się przygotowujesz do zawodów kulturystycznych ??
    Jeśli tak to poczytaj o diuretykach, odwadnianiu przed zawodami.
    Jeśli nie to skończ się nawet zastanawiać na powyższy temat, bo przy tak niebezpiecznej rzeczy to z Twoją wiedzą wcześniej zawitasz w szpitalu.

    Chcesz nie mieć zbędnego nadmiaru wody (powtarzam zbędnego!) wystarczy, że pozbędziesz się dużej ilości sodu w diecie.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 12 Maj 2012, o 19:58

    Mam taki problem , w ogóle mi ryż nie wchodzi , przejadł się.
    Wiem , że można dawać do zupy sobie.
    A ja mam taki pomysł , dzisiaj to spróbowałem , a więc :

    np 100 g ryżu daję do pojemnika , do tego daję jogurt naturalny (czy można też jakiś inny , słodszy czy nie wypada?) , miksuje to blenderem i następnie pije . no i później do tego mięso + warzywa , ale to już osobno , bo ryż jest już zjedzony.

    Myślę , że jest to dobry sposób , bo wszystko jest tak samo , tylko ryż mnie nie bierze na wymioty i jest to szybciej skonsumowane.
    Co myślicie?
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez Góral » 12 Maj 2012, o 22:01

    zamień ryż na kaszę i po problemie;)
    http://www.kulturystyczni.pl/goral-czyli-jak-chlopak-chce-zostac-mezczyzna-t3705.html - Zapraszam. :)
    Awatar użytkownika
    Góral
    Chorąży
     
    Posty: 1206
    Rejestracja: 7 Luty 2010, o 11:16
    Pochwały: 17

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron