Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Dieta - Szybkie pytania

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 2 Czerwiec 2012, o 14:03

    Tak w ogóle nie wiem po co obliczać to i to i później dzielić.
    Ten pierwszy przelicznik jest po to , żeby wyszło mniej kalorii ( żeby spalało) , a drugi to jest po prostu dzienne zapotrzebowanie.
    Więc ja myślę , żeby ten 1 obliczyć , tam mi powychodzi ile białka , węgli i tłuszczy.
    Późnej rozpisać sobie posiłki , wszystko poobliczać żeby wyszło mniej więcej tyle co tam i jazda.
    Następnie zostaje patrzenie na wagę i odejmowanie/dodawanie ww.

    @
    No ale jesli tam mi wyjdzie mniej więcej 2400 kcal , a tutaj 3000 kcal to będzie dobrze na spalenie tłuszczu czy za dużo kalorii zostanie odjętych?
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez Góral » 2 Czerwiec 2012, o 14:21

    goino napisał:Tak w ogóle nie wiem po co obliczać to i to i później dzielić.
    Ten pierwszy przelicznik jest po to , żeby wyszło mniej kalorii ( żeby spalało) , a drugi to jest po prostu dzienne zapotrzebowanie.
    Więc ja myślę , żeby ten 1 obliczyć , tam mi powychodzi ile białka , węgli i tłuszczy.
    Późnej rozpisać sobie posiłki , wszystko poobliczać żeby wyszło mniej więcej tyle co tam i jazda.
    ?


    To po co KURVA się pytasz któryś raz który "lepszy" skoro i tak piszesz coś w stylu że uwarzasz tak a srak, skoro tak sobie uwarzasz to tak sobie rób, a nie dopytuj się głupio po kilka razy.

    Dziękuje, dobranoc.
    http://www.kulturystyczni.pl/goral-czyli-jak-chlopak-chce-zostac-mezczyzna-t3705.html - Zapraszam. :)
    Awatar użytkownika
    Góral
    Chorąży
     
    Posty: 1206
    Rejestracja: 7 Luty 2010, o 11:16
    Pochwały: 17

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 2 Czerwiec 2012, o 14:58

    15:21 kładziesz się spać? - coś nie tak :)
    Boże ja chce po prostu wiedzieć , który sposób jest dobry.
    Znalazłem ten i ten sposób , chciałem uzyskać konkretną odpowiedź.
    To jest tak jak w dziale ''suplementy'' ktoś ma 2 odżywki do wyboru i ktoś kto się zna doradza mu tą - daje mu konkretną odpowiedź.
    Ja znalazłem dwa sposoby i też chciałbym uzyskać konkretną odpowiedź , a ty tutaj wyklinasz/wkurzasz się bez potrzeby.
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez Góral » 2 Czerwiec 2012, o 16:57

    Tomasz Ci wszystko wyjaśnił.

    a tak na marginesie, to drzemka po południu - w ciągu dnia, jest fantastycznym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli się trenuje rano i wieczorem. Wcale nie potrzeba dużo, wystarczy 0,5-1h czasu, a czasem nawet 15minut. Tak że nie jest nic "nie tak", tylko wszystko ma swoje wytłumaczenie.
    http://www.kulturystyczni.pl/goral-czyli-jak-chlopak-chce-zostac-mezczyzna-t3705.html - Zapraszam. :)
    Awatar użytkownika
    Góral
    Chorąży
     
    Posty: 1206
    Rejestracja: 7 Luty 2010, o 11:16
    Pochwały: 17

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 2 Czerwiec 2012, o 17:00

    Ok zrobię tak jak Tomasz powiedział i następnie mam tak wyliczyć zapotrzebowanie bialka , ww i tłuszczy :


    (tutaj dać to co mi wyszło) x ( 0,55) = ... kalorii lub ...g węglowodanów

    (tutaj dać to co mi wyszło) x ( 0,30) = ...kalorii lub ...g białka

    (tutaj dać to co mi wyszło) x ( 0,15) = ...kalorii lub ...g tłuszczu'

    ?
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez Góral » 2 Czerwiec 2012, o 18:07

    niekoniecznie, ale nie będe kolejny raz Ci tego pisał. Masz wyżej!
    http://www.kulturystyczni.pl/goral-czyli-jak-chlopak-chce-zostac-mezczyzna-t3705.html - Zapraszam. :)
    Awatar użytkownika
    Góral
    Chorąży
     
    Posty: 1206
    Rejestracja: 7 Luty 2010, o 11:16
    Pochwały: 17

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 3 Czerwiec 2012, o 10:48

    Góral , popatrzyłem sobie dzisiaj tak na forum troszeczkę i zobaczyłem taki sposób i myślę , że on jest najlepszym rozwiązaniem , a nie bawienie się w obliczanie 2 wzorów , patrz :

    Spożycie białka na 1kg masy ciała: 2,5g
    Spożycie węglowodanów na 1kg masy ciała: 3,3g
    Spożycie tłuszczów na 1kg masy ciała: 0,7g

    Takie zapotrzebowanie na 1 kg masy ciała będzie dobrze? Przypominam , że to będzie pozbywanie się zbędnego tłuszczu , wszystkie treningi bardzo intensywne i do tego bardzo dużo chodzę.
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez Góral » 3 Czerwiec 2012, o 13:53

    a gdzie rozpiska posiłków?
    http://www.kulturystyczni.pl/goral-czyli-jak-chlopak-chce-zostac-mezczyzna-t3705.html - Zapraszam. :)
    Awatar użytkownika
    Góral
    Chorąży
     
    Posty: 1206
    Rejestracja: 7 Luty 2010, o 11:16
    Pochwały: 17

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 3 Czerwiec 2012, o 14:53

    Mam wszystko rozpisane spokojnie , Tomasz mi pomagał , ale to co teraz tutaj napisałem będzie dobrze? ;)
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez Góral » 3 Czerwiec 2012, o 14:57

    wiecej tłuszczu, jak redukcja to też mniej ww.

    PS skoro Tomasz Ci pomagał to jestem przekonany, że wyjaśnił Ci wszystko rewelacyjnie tylko Ty coś kombinujesz..
    http://www.kulturystyczni.pl/goral-czyli-jak-chlopak-chce-zostac-mezczyzna-t3705.html - Zapraszam. :)
    Awatar użytkownika
    Góral
    Chorąży
     
    Posty: 1206
    Rejestracja: 7 Luty 2010, o 11:16
    Pochwały: 17

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.