Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • redukcja 17 lat

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    redukcja 17 lat

    Postprzez TomaszM » 26 Czerwiec 2012, o 23:54

    Dając w po treningu więcej węgli ogólnie w diecie miałbym ich za dużo

    Ja takiej modyfikacji nie proponowałem :)

    Jakbym dał ryż zamiast chleba strasznie monotonnie by było

    Monotonnie ale skuteczniej - to zamień ryż po treningu na kaszę i po problemie.

    Ile wegli.i tłuszczy na kg masy ciała?

    Nie do końca tak powinno się robić, ale ok ...

    Białka daj 2,2 - 2,3
    Tłuszczy daj 1 - 1,3
    Węgli daj reszte tak by zgadzał się poziom energetyczny

    Czyli ta owsianka i jaka po aerofbcoch ok?

    Jak masz aeroby to zamiast jajek możesz dać o.białkową a jajka zjeść gdzieś w trakcie dnia :)
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: redukcja 17 lat

    Postprzez raden123 » 27 Czerwiec 2012, o 08:44

    6. może nie złe źródło ale bardzo słabe w porównaniu z ryżem, którego masz za mało w posiłku po-treningowym.

    Zrozumiałem, że mam dać więcej ryżu w potreningowym :]

    Nie do końca tak powinno się robić, ale ok ...

    Białka daj 2,2 - 2,3
    Tłuszczy daj 1 - 1,3
    Węgli daj reszte tak by zgadzał się poziom energetyczny


    Jeżeli nie do końca tak to mógłbyś w skrócie wytłumaczyć jak?

    Jak masz aeroby to zamiast jajek możesz dać o.białkową a jajka zjeść gdzieś w trakcie dnia

    ok czyli w dni co robie aeroby rano odżywke dam na sniadanie z płatkami (można szejk z tego zrobić?) a jajka do 3 posiłku z ryżem (troche dziwne połączenie jajka + ryż :D )

    Monotonnie ale skuteczniej - to zamień ryż po treningu na kaszę i po problemie.

    Ok to po jakimś czasie zamienie i będe jadł rybe + kasze (jaki rodzaj kaszy? manna gryczana czy jaka bo na kaszach się nie znam :])
    raden123
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 42
    Rejestracja: 26 Czerwiec 2012, o 14:16

    redukcja 17 lat

    Postprzez playandwin24 » 27 Czerwiec 2012, o 08:48

    skoro i tak zaśmiecimy tą jakość mlekiem i spowolnimy tempo wchłaniania się białka przez tłuszcz - jedno mija się z drugim.


    ale rano gdy szaleje katabolizm organizm i tak szybko wykorzysta białko z naszych jaj.


    Podobnie chyba jest po treningu,katabolizm szaleje... więc 0,5 g tłuszczu raczej nie zaszkodzi... :D
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    redukcja 17 lat

    Postprzez TomaszM » 27 Czerwiec 2012, o 11:22

    Podobnie chyba jest po treningu,katabolizm szaleje... więc 0,5 g tłuszczu raczej nie zaszkodzi...

    To w takim bądź razie po co kupuje się odżywkę najlepszej jakości i płacisz za 2kg 160-200zł by była jak najlepsza, jak najczystsza skoro i tak zaśmiecisz to tym mlekiem ?



    Ok to po jakimś czasie zamienie i będe jadł rybe + kasze (jaki rodzaj kaszy? manna gryczana czy jaka bo na kaszach się nie znam )

    po treningu jęczmienna
    przed gryczana

    jeżeli nie do końca tak to mógłbyś w skrócie wytłumaczyć jak?

    kwestia indywidualnego podejścia i analizy do diety


    ok czyli w dni co robie aeroby rano odżywke dam na sniadanie z płatkami (można szejk z tego zrobić?) a jajka do 3 posiłku z ryżem (troche dziwne połączenie jajka + ryż )

    spokojnie możesz zrobić szejka
    ryż z jajkami faktycznie nie wygląda smakowice (tak samo jak Twoja odżywka z ryżem :D )
    Daj jakieś mięso z tym ryżem i dodaj warzyw i oliwy zamiast tych jajek w dni aerobowe i pasuje.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: redukcja 17 lat

    Postprzez raden123 » 27 Czerwiec 2012, o 12:32

    białka liczymy na beztłuszczową mase ciała a węgle i tłuszcze na całkowitą? węgli itd z warzyw nie podliczac prawda?
    czyli ogólnie dieta ok?

    Tak na marginesie to jesteś dietetykiem tak? zawsze to można powiedzieć rodzicom, że diete pomagał profesjonalista ułożyć ;)
    WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC!
    raden123
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 42
    Rejestracja: 26 Czerwiec 2012, o 14:16

    redukcja 17 lat

    Postprzez raden123 » 27 Czerwiec 2012, o 12:57

    Warzywa w każdym posiłku moge dawać czy w którymś ich unikać?
    I chyba ostatnie pytanie: jak wyrobie kondycje robić w dnt interwały zamiast zwykłego biegu ? ale to na czczo odpada prawda?
    raden123
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 42
    Rejestracja: 26 Czerwiec 2012, o 14:16

    redukcja 17 lat

    Postprzez raden123 » 27 Czerwiec 2012, o 19:14

    Nie wieem jak edytować posty więc tak dodaje jak głupi..

    Jeszcze jednak pare pytan mam :D Jeżeli jestem endomorfikiem musze w diecie na coś szczególnie uważać ?

    I ostatni dylemat dotyczy bezpieczenstwa stosowania takiej diety. Ile mogę ją stosować? Potem jakąś przerwe? Jak to jest z jajkami moge nawet 3 dziennie jeść?

    Tyle białka jem nie wpłynie to jakoś niekorzystnie na moje nerki? Mam po wakacjach jakieś badania zrobic? tak samo z zołądkiem, czytałem, że pH się zmienia jak sie dużo je białka w żołądku i to podobno bardzo negatywnie wpływa na zdrowie

    Więc jak to z tym bezpieczeństwem? Jak sie można ustrzec przed ewentualnymi szkodami płynącymi ze stosowania takiej diety? czy moze takowych nie ma

    kupiłem witaminy olimp multiple sport moge brac prawda?
    raden123
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 42
    Rejestracja: 26 Czerwiec 2012, o 14:16

    redukcja 17 lat

    Postprzez TomaszM » 27 Czerwiec 2012, o 20:47

    Tak na marginesie to jesteś dietetykiem tak? zawsze to można powiedzieć rodzicom, że diete pomagał profesjonalista ułożyć


    Ja absolutnie nie układałem Twojej diety i tego się trzymajmy - poprawiłęm tylko i wyłącznie aspekt jakościowy.


    białka liczymy na beztłuszczową mase ciała a węgle i tłuszcze na całkowitą? węgli itd z warzyw nie podliczac prawda?
    Jeśli nei masz warzyw strączkowych to nie musisz podliczać.

    T B i W wszystko liczysz na masę ogólną (tudzież całkowitą)


    Warzywa w każdym posiłku moge dawać czy w którymś ich unikać?

    Po-treningu możesz ich nie dawać (ale nei jest to normą i zależy od kilku czynników).
    Wszędzie indzie dodawaj.

    I chyba ostatnie pytanie: jak wyrobie kondycje robić w dnt interwały zamiast zwykłego biegu ? ale to na czczo odpada prawda?
    Interwały na czczo odpadają

    Jak to jest z jajkami moge nawet 3 dziennie jeść?

    Spokojnie - jajka nie zawierają złego cholesterolu.

    I ostatni dylemat dotyczy bezpieczenstwa stosowania takiej diety. Ile mogę ją stosować? Potem jakąś przerwe?

    Spokonie 3 miesiące


    kupiłem witaminy olimp multiple sport moge brac prawda?

    nawet powinineś


    Tyle białka jem nie wpłynie to jakoś niekorzystnie na moje nerki? Mam po wakacjach jakieś badania zrobic? tak samo z zołądkiem, czytałem, że pH się zmienia jak sie dużo je białka w żołądku i to podobno bardzo negatywnie wpływa na zdrowie

    Więc jak to z tym bezpieczeństwem? Jak sie można ustrzec przed ewentualnymi szkodami płynącymi ze stosowania takiej diety? czy moze takowych nie ma


    Spokojnie - jeśli zadbasz o prawidłowy bilans kwasowo-zasadowy to nie będzie żadnych problemów
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    redukcja 17 lat

    Postprzez raden123 » 27 Czerwiec 2012, o 22:38

    Spokojnie - jeśli zadbasz o prawidłowy bilans kwasowo-zasadowy to nie będzie żadnych problemów

    Jak mam o to zadbać? Jedząc dużo warzyw i pijąc dużo wody prawda? ale pewności dalej nie będe mieć heh xD

    Ja absolutnie nie układałem Twojej diety i tego się trzymajmy - poprawiłęm tylko i wyłącznie aspekt jakościowy.

    Oczywiście, że nie układasz i jestem tego świadomy ale jak by coś było nie tak to byś powiedział czyli mogę być spokojny, że jest jako tako ok :]

    pozrawiam
    raden123
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 42
    Rejestracja: 26 Czerwiec 2012, o 14:16

    redukcja 17 lat

    Postprzez raden123 » 28 Czerwiec 2012, o 22:01

    Trenując w soboty o 12;00 mam czas wczesniej na tylko jeden posiłek (po silce aeroby). Przy takim układzie rano zjeść normalnie ten 1 posiłek a jak wróce ten ryż z udkiem a potem w ciągu dnia białko? czy jak?

    A jak w dnt robie aeroby na czczo i wracająć pije ten szejk z białka i płatków owsianych to oliwy już mam nie pić czy sobie "palnąć" dwie łyżeczki ?
    raden123
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 42
    Rejestracja: 26 Czerwiec 2012, o 14:16

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron