Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • kreatyna i białko

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    kreatyna i białko

    Postprzez mkkzk » 1 Lipiec 2012, o 17:45

    Witam serdecznie,

    Pytam, czy branie kreatyny razem z białkiem nie zakłóci jej wchłanialności, spotkałem sie z różnymi opiniami i po prostu sam juz nie wiem co jest prawda.

    Są różne staki kreatynowe połączone z białkiem ale i z węglami, więc czy wpływ węgli na jedzenie kretyny z białkiem ma jakies ogólne znaczenie?

    Ponieważ np rano pisze aby zjeść kreatyne na czczo 30 min przed posilkiem, to ok, ale pred treningiem również trzeba zażyć kreatyne, a co z białkiem? bialko przed treningiem też jest wskazane również po treningu zaleca sie dawke 5g kreatyny lecz po ciężkim treningu też trzeba odrazu cos zjesc a najlepiej białko bo w przeciwnym razie nic sie nie urośnie gdy po treningu nic sie nie zje, wiec jak to zrobic by było dobrze mowiąc prosto.

    Może jednak żołądek ogarnie wszystko i wchłonie kreatyne z białkiem bez większych problemów, bo np czemu kreatyna miała by sie kłócić z twarogiem albo z kurczakiem itp.?

    Pozdro, niech masa bedzie z wami ;)
    mkkzk
    Starszy kapral
     
    Posty: 97
    Rejestracja: 26 Czerwiec 2012, o 23:17
    Miasto: Jastrzębie Zdrój
    Data urodzenia: 0- 0-1987

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    kreatyna i białko

    Postprzez pepe » 1 Lipiec 2012, o 18:38

    Kreatyna + gainer tak, ale kreatyna + białko to chyba raczej są przeciwwskazania.
    Po zażyciu kreatyny odczekujesz 10-15 min i dopiero pijesz białko, nie mieszaj razem.
    Awatar użytkownika
    pepe
    Starszy sierżant
     
    Posty: 304
    Rejestracja: 12 Czerwiec 2012, o 18:15
    Pochwały: 11

    kreatyna i białko

    Postprzez mkkzk » 1 Lipiec 2012, o 19:25

    Dzieki za podpowiedź, można wiedziec jakie to przeciwwskazania?

    Napisałeś ''pijesz'', rozumiem że masz na myśli na ostrowie, ale mi chodzi o twarogi kurczaki itp. Również czekać 15 minut po zazyciu kreatyny , tak?
    mkkzk
    Starszy kapral
     
    Posty: 97
    Rejestracja: 26 Czerwiec 2012, o 23:17
    Miasto: Jastrzębie Zdrój
    Data urodzenia: 0- 0-1987

    kreatyna i białko

    Postprzez TomaszM » 1 Lipiec 2012, o 19:38

    Kreatyna + gainer tak, ale kreatyna + białko to chyba raczej są przeciwwskazania.
    Po zażyciu kreatyny odczekujesz 10-15 min i dopiero pijesz białko, nie mieszaj razem.

    Proszę o szczegółowe uzasadnienie :) :Pokłon:
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    kreatyna i białko

    Postprzez mkkzk » 1 Lipiec 2012, o 19:56

    Ktoś wie ? :Zakręcony:
    mkkzk
    Starszy kapral
     
    Posty: 97
    Rejestracja: 26 Czerwiec 2012, o 23:17
    Miasto: Jastrzębie Zdrój
    Data urodzenia: 0- 0-1987

    kreatyna i białko

    Postprzez pepe » 1 Lipiec 2012, o 22:48

    Niektóre odżywki bazują na kreatynie, są połączeniem także aminokwasów, tutaj nie ma przeciwwskazań i właśnie o to mi chodziło TomaszM, by łączyć odpowiednio dane suplementy, żeby nie wyszło z tego byle co pod względem smaku np. Może i zbyt kuriozalne porównanie, no ale jak już pisać oficjalnie to o wszystkim :)
    Awatar użytkownika
    pepe
    Starszy sierżant
     
    Posty: 304
    Rejestracja: 12 Czerwiec 2012, o 18:15
    Pochwały: 11

    kreatyna i białko

    Postprzez TomaszM » 2 Lipiec 2012, o 00:46

    Niektóre odżywki bazują na kreatynie, są połączeniem także aminokwasów, tutaj nie ma przeciwwskazań i właśnie o to mi chodziło


    Kreatyna + gainer tak, ale kreatyna + białko to chyba raczej są przeciwwskazania.


    Raz tak raz tak ... :Bity:

    Żeby nie robić Ci kłopotu i żebyś nie pisał kolejnych nonsensów odnośnie smaku, bo dawno takiego ubawu nie miałem.

    mkkzk spokojnie możesz lączyć kreatyne z białkiem w 1 shaku zaraz po treningu.


    rano pisze aby zjeść kreatyne na czczo 30 min przed posilkiem,

    nie sugeruj się tym... wstajesz pijesz kreatyne, robisz śniadanie, jesz śniadanie.


    ale pred treningiem również trzeba zażyć kreatyne

    2 szkoły - obie są poprawne, natomiast ja jestem zwolennikiem kreatyny po treningu.


    bialko przed treningiem też jest wskazane

    W jakim celu chcesz dawkować białko przed treningiem ??
    Przed treningiem w odpowiedniej porze oczywiście powinien być odpowiedni posiłek przed treningowy.
    Białko zaraz po i tutaj możesz to łączyć z kreatyną.

    Wracasz szybko do domu i odpowiedni posiłek po-treningowy !!!
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    kreatyna i białko

    Postprzez pepe » 2 Lipiec 2012, o 09:17

    Nie rozumiem jaki tutaj masz ubaw skoro każdy ma swoje indywidualne zdanie na temat kreatyny + białka.
    Napisałem na górze o co mi chodziło, więc bezapelacyjnie mogę ci zagwarantować było to klarowne zdanie bez konfabulacji. A skoro się uśmiałeś to bardzo dobrze, śmiech to zdrowie, oby tak dalej.
    Awatar użytkownika
    pepe
    Starszy sierżant
     
    Posty: 304
    Rejestracja: 12 Czerwiec 2012, o 18:15
    Pochwały: 11

    kreatyna i białko

    Postprzez mkkzk » 2 Lipiec 2012, o 12:26

    dzieki Tomasz za odpowiedz o to mi chodziło bo zawsze mam ten cholerny dylemat.

    Pepe nie przejmuj sie wizytuje tu krótko a juz widze że Tomasz ma cięty język.
    Z drugiej strony ma racje, nie pisz pierdół jak nie wiesz o czym mowisz bo wprowadzasz ludzi w błąd.

    to ma nie być smaczne, tylko działać ;)
    mkkzk
    Starszy kapral
     
    Posty: 97
    Rejestracja: 26 Czerwiec 2012, o 23:17
    Miasto: Jastrzębie Zdrój
    Data urodzenia: 0- 0-1987

    kreatyna i białko

    Postprzez mkkzk » 2 Lipiec 2012, o 12:39

    Co do białka przed treningiem, sugerowalem sie kolegami staszymi stażem, mowili mi ze jakies bialeczko przed siłką jest wporzadku. Mowisz ze jest inaczej, ok. Wyjaśnienie prosze ?
    mkkzk
    Starszy kapral
     
    Posty: 97
    Rejestracja: 26 Czerwiec 2012, o 23:17
    Miasto: Jastrzębie Zdrój
    Data urodzenia: 0- 0-1987

    Następna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron