Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Pomożecie ułożyć mi dietę? :)

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Pomożecie ułożyć mi dietę? :)

    Postprzez trucker0000 » 17 Listopad 2010, o 18:26

    Witam! Prosiłbym aby ktoś pomógł mi ułożć dietę na mase.

    Coś o mnie:
    Wiek: 16 lat
    Wzrost: 165 cm
    Waga: 50 kg
    Płeć: mężczyzna
    Cel: masa
    Zapotrzebowanie kaloryczne wyliczyłem takie: podstawowe 1200 kcal, dzienne 1440 kcal.
    Aktywność fizyczna: mam zamiar trenować wg. planu FBW
    Suplementacja: brak
    Doping: brak
    Zastrzeżenia zdrowotne: brak

    wyliczyłem, że potrzebuje:
    Białko: 85g=340 kcal
    Węglowodany: 250g=1000 kcal
    Tłuszcze: 50g=450 kcal

    tylko nie wiem czy to dobrze policzyłem np. jak jest Białko: 1g=4kcal to biorę 85g*4kcal ?
    liczyłem według: "Układamy dietę na mase by slim shady"

    Prosiłbym aby ktoś mi pomógł napisać co mam jeść jakie posiłki, ile razy dzinnie i w jakich godzinach.
    Chodze do szkoły tak, że nie zabiore rano dużo jedzenia ale może się coś wymyśli.
    Z góry dziękuje, za pomoc piwko.
    trucker0000
    Szeregowy
     
    Posty: 11
    Rejestracja: 5 Listopad 2010, o 19:28
    Miasto: Mława
    Data urodzenia: 06 03 1995

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Pomożecie ułożyć mi dietę? :)

    Postprzez slim shady » 17 Listopad 2010, o 22:39

    coś mi się wydaje, że powinieneś spożywać więcej kalorii (jakieś 1750 kcl ??)
    tak 85 g x 4 kcl, to samo węgle, a tłuszcze 9 kcl

    spożywać możesz
    białka: jajka, drób, wołowina, wieprzowina,dziczyzna, ryby, w mniejszych ilościach twarogi, serek wiejski, jogurt
    węglowodany: ryż, makaron, kasze, ziemniaki, wafle ryżowe, miód, bataty, płatki owsiane
    tłuszcze: oliwa z oliwek, olej lniany, olej rzepakowy, orzechy, awokado

    jedzenie możesz brać w pojemniku do szkoły

    Autor postu otrzymał pochwałę
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: Pomożecie ułożyć mi dietę? :)

    Postprzez trucker0000 » 18 Listopad 2010, o 16:01

    dzięki, a czy mógłby mi ktoś rozplanować w jakich godzinach co jeść?? a i czemu powinienem spożywać więcej kalorii?? :)
    trucker0000
    Szeregowy
     
    Posty: 11
    Rejestracja: 5 Listopad 2010, o 19:28
    Miasto: Mława
    Data urodzenia: 06 03 1995

    Re: Pomożecie ułożyć mi dietę? :)

    Postprzez Kwachu » 18 Listopad 2010, o 17:02

    Zaraz po przebudzeniu wypijasz szklanke wody z cytryną, dalej pierwszy posiek czyli omlet(jajka+płaki owsiane+ kefir naturalny+truskawki z borówkami/banan z brzoskwiną), smazysz na smalcu, do posilku popijasz filizanke zielonej herbaty. Kolejny posiłek to juz w szkole albo przynosisz pojemnik z karczkiem(smazone nasmalcu)/mixem warzyw(podduszone)/ryżem brazowym albo kanapki chleb(najlepiej własnej roboty)/karczek dobrze rozklepany/sałata/rzodkiewka/pomidor/ogorek. Kolejny posiłek tak jak porzedni.
    Dalej przed treningowy warzywa i kurczak badz ryba gotowana na parze plus ryz brazowy badz biały w zaleznosci jaki czas od treningu.
    Po treningu posiłek tak jak poprzedni.
    Przed snem Jajka/Makrela+ser biały+groszek(w przypadku jajek)

    ... :)

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Pomożecie ułożyć mi dietę? :)

    Postprzez ht. » 18 Listopad 2010, o 19:12

    staraj sie jesc co 3 godz w rownych odstepach czasowych. na poczatku staraj sie jesc poprostu duzo!!!!!!!
    staraj sie zeby kazdy posilek zawieral weglowodany zlozone +bialko +zdrowe tluszcze
    i obserwuj. bedziesz sie zalewal to modyfikuj diete. bedzie szla masa i bedziesz zadowolony to poprostu sie trzymaj tej teorii. przestanie byc progres lub za duzo fatu zacznij sobie ustalac diete i zacznij sie bawic w liczenie kalorii i wartosci odzywczych.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    PORADY DIETETYCZNE SUPLEMENTACYJNE TRENINGOWE.PW
    Awatar użytkownika
    ht.
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 38
    Rejestracja: 17 Listopad 2010, o 21:22
    Pochwały: 3


    Re: Pomożecie ułożyć mi dietę? :)

    Postprzez valdunn » 15 Marzec 2021, o 08:25

    инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
    инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
    инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
    инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
    инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
    languagelaboratory.ruинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
    инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
    инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
    инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
    инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron