Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Pomocy! Od czego zacząc,,, dieta+ odżywki

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Pomocy! Od czego zacząc,,, dieta+ odżywki

    Postprzez WlochateKapcie » 29 Lipiec 2012, o 21:14

    Witam!
    Mam lat 16 waga-65kg wzrost 175cm+.
    Chcę zacząc swoją przygodę 'z ciężarami' i nie wiem od czego.

    Chciałbym się dowiedzieć od czego zacząć a mianowicie jakich odżywek najlepiej stosować na początku.
    Chodzi mi głównie a sportową sylwetke praktycznie samą rzeźbe.
    Zacząc od odżywek czy może HMB albo czegoś innego...? Naprawdę nie wiem za dużo tego jak na moją głowę,
    Pomózcie od czego zacząć coś nie za mocnego żeby nie wyskoczyły mi jakieś pryszcze na pół ręki (widziałem u mojego kolegi który zaczął od za mocnych odżywek) ani żeby nie stanęło mi w żyłach.

    Dieta- musze mieć jakąś określoną czy poprostu muszę jeśc dużo makaronu, twarogu, zdrowego mięsa?
    Jaka będzie różnica między dietą specjalistyczną, a taką którą zrobie sobie sam czyli dużo makaronu itd?
    Czy dieta coś w ogóle da?

    Jeszcze jedno jak ćwiczyć na rzeźbe, a mianowicie chodzi mi o ilośc powtórzeń i seri oraz jakie ciężary stosować- ćwiczyć większymi ciężarami czy może lżejszymi?

    Z góry dzięki i proszę o odpowiedz. Chciałbym zacząć już w przyszłym tygodniu.
    WlochateKapcie
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 Lipiec 2012, o 20:56
    Miasto: Sulęcin
    Data urodzenia: 15 02 1996

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Pomocy! Od czego zacząc,,, dieta+ odżywki

    Postprzez soltys » 29 Lipiec 2012, o 21:45

    na poczatek , dieta , dobry trening wystarczy , mozesz brac jeszcze bialko ale lepiej poczekac z tym z 3 msc .
    Awatar użytkownika
    soltys
    Sierżant
     
    Posty: 226
    Rejestracja: 20 Luty 2012, o 14:54
    Pochwały: 1
    Miasto: gym
    Data urodzenia: 27 08 1996

    Re: Pomocy! Od czego zacząc,,, dieta+ odżywki

    Postprzez WlochateKapcie » 29 Lipiec 2012, o 22:20

    Zapomniałem dodać, że chciałbym aby efekty były szybko zauważalne.
    WlochateKapcie
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 Lipiec 2012, o 20:56
    Miasto: Sulęcin
    Data urodzenia: 15 02 1996

    Pomocy! Od czego zacząc,,, dieta+ odżywki

    Postprzez TomaszM » 29 Lipiec 2012, o 22:34

    na poczatek , dieta , dobry trening wystarczy , mozesz brac jeszcze bialko ale lepiej poczekac z tym z 3 msc .

    to może wytłumaczysz wszystkim, dlaczego ktoś ma czekać z wprowadzeniem białka przez 3 miesiące.
    Jestem ogromnie ciekaw tego wytłumaczenia (no i jeśli mi wytłumaczysz to masz soga)

    Zapomniałem dodać, że chciałbym aby efekty były szybko zauważalne.

    przede wszystkim dieta - bez tego możesz zapomnieć o stosunkowo szybko zauważalnych efektów. (tu tez kwestia - co dla kogo oznacza szybki efekt :D )

    Chciałbym się dowiedzieć od czego zacząć a mianowicie jakich odżywek najlepiej stosować na początku.

    pierwsza odżywki nazywa się dieta.
    druga to witaminy i minerały
    trzecia to ewentualna o.białkowa jako uzupełnienie diety, stosowane głównie po treningu.


    Jaka będzie różnica między dietą specjalistyczną, a taką którą zrobie sobie sam czyli dużo makaronu itd?
    Czy dieta coś w ogóle da?

    Może da, może nie - tego nikt Ci nie jest wstanie powiedzieć, bo nie masz nic obliczone i że tak powiem "walisz w ciemno"
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Pomocy! Od czego zacząc,,, dieta+ odżywki

    Postprzez FuzeR » 29 Lipiec 2012, o 22:40

    Na szybko to zależy od genetyki chyba, że jakiś twardy koks czego nie polecam!!! I jak kolega wcześniej wspomniał dieta, dobry trening na suplementacje i odżywki się uwzględniać po ok pół roku jak wyczujesz mniej więcej organizm(moje spostrzeżenie).
    I w twoim przypadku radził bym Ci iść na masę, a nie od razu na rzeźbę.
    FuzeR
    Starszy kapral
     
    Posty: 83
    Rejestracja: 30 Styczeń 2012, o 21:31
    Miasto: Kępno
    Data urodzenia: 04 02 1995

    Pomocy! Od czego zacząc,,, dieta+ odżywki

    Postprzez pepe » 29 Lipiec 2012, o 22:46

    Dieta + odpowiedni trening + ew. suple typu białko/gainer wedle braków. Chociaż na pierwszym miejscu zapewne jak każdy normalny człowiek stawiający dietę omijałby odżywki ww-b.

    Wylicz zapotrzebowanie btw, rozpisz dietę, daj do sprawdzenie, następnie poczytaj tematy podwieszone na temat treningu masowego, daj także i to do sprawdzenia. na pewno będziesz miał kilka rzeczy do poprawy, więc specjaliści w tej dziedzinie to zrobią.

    W szybkim tempie nic nie osiągniesz. Na to potrzeba czasu.
    Awatar użytkownika
    pepe
    Starszy sierżant
     
    Posty: 304
    Rejestracja: 12 Czerwiec 2012, o 18:15
    Pochwały: 11

    Pomocy! Od czego zacząc,,, dieta+ odżywki

    Postprzez WlochateKapcie » 30 Lipiec 2012, o 00:04

    Każdy odradza odżywki, a mogę wiedzieć czemu?
    WlochateKapcie
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 Lipiec 2012, o 20:56
    Miasto: Sulęcin
    Data urodzenia: 15 02 1996

    Pomocy! Od czego zacząc,,, dieta+ odżywki

    Postprzez Ufpo » 30 Lipiec 2012, o 08:02

    Bo na tym etapie są one nie potrzebne.
    Ufpo
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 178
    Rejestracja: 16 Maj 2011, o 14:09
    Pochwały: 3
    Data urodzenia: 24 08 1996

    Re: Pomocy! Od czego zacząc,,, dieta+ odżywki

    Postprzez TomaszM » 30 Lipiec 2012, o 10:00

    WlochateKapcie napisał:Każdy odradza odżywki, a mogę wiedzieć czemu?

    Czytaj ze zrozumieniem - nikt nie odradzaił Ci stosowania odżywek (bynajmniej ja).
    Kwestia jest stosowania ich z głową i rozsądkiem - odżywki odżywcze możesz stosować jako uzupełnienie diety - rozsądnym wydaje się być tylko i wyłącznie pora po-treningowa, ponieważ z diety nie jest żadnym problemem w Twoim przypadku dostarczyć odpowiedniej ilości białek czy węglowodanów.

    Kreatyna z Twoim stażem nie jest potrzebna z prostej przyczyny - rozpoczęcie okresu treningów wraz z dieta stanowią dla twojego organizmu tak duży szok, że organizm sam bez zbędnych dodatków bedzie znakomicie na te bodźce reagował.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Pomocy! Od czego zacząc,,, dieta+ odżywki

    Postprzez WlochateKapcie » 31 Lipiec 2012, o 21:42

    Wszystkim dziękuje za pomoc.
    Mam jeszcze jedno pytanie kto, gdzie może mi taką dietę określoną ułożyć, a może po prostu wystarszy jest dużo białka itp ?
    WlochateKapcie
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 Lipiec 2012, o 20:56
    Miasto: Sulęcin
    Data urodzenia: 15 02 1996

    Następna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.