Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Dieta - Szybkie pytania

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez playandwin24 » 3 Sierpień 2012, o 17:22

    No w Biedronce jest 1kg ryżu za chyba 2,3zł to jest 10 porcji ryżu... :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 3 Sierpień 2012, o 17:23

    No to w sumie moja dieta tak wygląda.
    Węgle napisałeś głownie z ryżu i płatek owsianych czyli chodzi o tańszy koszt , a co może być wyższym kosztem?;) (tak z ciekawości)

    Dobrze , że ta mąka się nadaje , bo w całym mieście nie znalazłem innej tylko pszenno-razową ale typ również 2000 ;p
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez opalinho » 3 Sierpień 2012, o 19:28

    Proponuję jeszcze twaróg chudy z biedry do diety włączyć - 1,89 za 250gr. Ryż paraboliczny(dużo lepszy w smaku niz zwykly,bialy) kupuję w Kaufie po 4,49 za kg.
    opalinho
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 4 Maj 2010, o 15:37

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez playandwin24 » 3 Sierpień 2012, o 19:58

    Ja brałem z Tesco 200g po 1,51zł, ale przyglądnę się temu z Biedronki :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 3 Sierpień 2012, o 20:05

    A ja kupuję tak :
    ryż paraboliczny SONKO - 400 g 3,25 zł
    ryż naturalny (brązowy) SONKO - 400 g 2,99 zł
    płatki owsiane zwykłe - 400 g 2,50 zł
    jajka klasy L - 10 szt 4,89 zł
    ryba mintaj - 1 kg 8,99 zł (w tym 0,5 kg lodu :Wściekły: )
    piersi z kurczaka - 1 kg 13,99 zł
    migdały - 200 g 6,99 zł (DROGO) , orzechy włoskie 1 kg ok. 30 zł na TARGACH
    oliwa z oliwek - jak kto woli , ja staram się kupić taką w cenach 30 zł , bo to produkt , który starcza na długo
    twaróg - 250 g 1,89 zł
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez playandwin24 » 3 Sierpień 2012, o 20:09

    ryba mintaj - 1 kg 8,99 zł (w tym 0,5 kg lodu :Wściekły: )


    W Biedronce masz Mintaja w kostkach po 9,95zł z 5% lody i tam jest chyba ponad 600g tych ryb... :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez playandwin24 » 3 Sierpień 2012, o 20:16

    A i chyba fajnym zamiennikiem oliwy z oliwek jest olej rzepakowy, ale nie jestem tego pewien, gdzieś tak wyczytałem i nie była to Pani Domu :P
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez TomaszM » 3 Sierpień 2012, o 21:24

    Na wielu forach są tematy odnośnie promocji - musicie pamiętać, że promocja nie trwa wiecznie tylko 1-2 tygodnie.
    Raz tu będzie Oliwa z oliwek taniej o 10zł a raz będzie promocja na paczkę ryżu.
    Pamiętajcie też, że butelka oliwy starcza na bardzo długo, więc warto szukać dobrych promocji.

    Oliwa jest w kwestii tłuszczy płynnych najlepszych (w aspekcie cena/jakość) składnikiem diety.

    Jaja również są dobrą opcją i tutaj są mega różnice w promocjach (nie wspominam o tym by dogadać się o tańsze jajka ze wsi prosto z kurnika).

    Także jeśli ktoś śledzi promocje to spokojnie można zaoszczędzić naprawdę bardzo dużo pieniędzy.

    Osobiście raz widziałem "paczkę" ryżu 10kg :D :D - cena mega promocyjna wychodziła.


    Węgle napisałeś głownie z ryżu i płatek owsianych czyli chodzi o tańszy koszt , a co może być wyższym kosztem?;) (tak z ciekawości)

    Ryż basmatti, ryż jaśminowy, ryż brązowy, albo mój ulubiony basmatti z dzikim.
    Makarony pełnoziarniste też nie są tanie.
    Olej lniany w porównaniu do oliwy z oliwek dużo droższy - ponadto oliwa oliwie w cena/jakość nie równa.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 3 Sierpień 2012, o 22:10

    Tomaszu a dobrze napisałem z tym małym co nie co? Nawet jak przytyję 1-2 kg przez dwa tygodnie to chyba nic się nie stanie co nie , jeśli będzie więcej szło to po prostu ograniczę się lub w cale nie będę jadł tego co nie trzeba.
    Wiadomo nie zrobię tak , że dojdę do dobrej definicji i nagle zacznę jeść wszystko to na co miałem ochotę , tylko np : w jeden dzień spróbuję sobie kawałek pizzy , w drugi zrobię pierś z panierką , zjem jakąś kromkę chleba z szynką - rozumiecie ;)

    btw. Tak myślałem nad śniadaniem , gdy będę robił masę mięśniową i chciałem zapytać czy zamiast owsianki może być chleb razowy i jajecznica z kawałkami piersi z kury , co myślicie?;p
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Dieta - Szybkie pytania

    Postprzez TomaszM » 4 Sierpień 2012, o 00:07

    btw. Tak myślałem nad śniadaniem , gdy będę robił masę mięśniową i chciałem zapytać czy zamiast owsianki może być chleb razowy i jajecznica z kawałkami piersi z kury , co myślicie?;p

    słabe rozwiązanie - dla urozmaicenia poczytaj o plackach owsianych (miód, jajka, owsiane itp)

    Tomaszu a dobrze napisałem z tym małym co nie co? Nawet jak przytyję 1-2 kg przez dwa tygodnie to chyba nic się nie stanie co nie , jeśli będzie więcej szło to po prostu ograniczę się lub w cale nie będę jadł tego co nie trzeba.
    Wiadomo nie zrobię tak , że dojdę do dobrej definicji i nagle zacznę jeść wszystko to na co miałem ochotę , tylko np : w jeden dzień spróbuję sobie kawałek pizzy , w drugi zrobię pierś z panierką , zjem jakąś kromkę chleba z szynką - rozumiecie

    Pomijając fakt, dziwnego podejścia do sprawy, to jeśli z Twoim małym co nie co będziesz się pilnował i dieta wcześniej była prawidłowa to waga powinna pozostać w miejscu.

    natomiast kwestia podejścia jest dla mnie bardzo dziwna, to tak jakbyś poszedł do nowej pracy i po miesiącu powiedział sobie - a zrobie sobie urlop 2 tygodnie i potem wróce. Spytaj się szefa jak zareaguje :D
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.