Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Proszę o ocenę diety

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Proszę o ocenę diety

    Postprzez pawelqqq1987 » 5 Sierpień 2012, o 16:31

    Witam gorąco,

    Na siłowni ćwiczę z przerwami już ok 6 lat, lecz nigdy nie stosowałem diety. Kiedyś przez pewien czas stosowałem Kreatynę z Dextrozą (efekt był taki że po cyklu tylko mnie spompowało i to wszystko, później wszystko zeszło). Przerwę miałem 3 miesiące i chce wrócić ale ćwicząc porządnie. Wybrałem trening FBW i zdecydowałem się na redukcję. Stworzyłem parę diet do tego treningu i prosiłbym o opinie i ocenę jej ;)

    Tak wygląda obecny stan:
    http://imageshack.us/photo/my-images/542/10129430.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/528/97090268.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/6/70931241.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/267/24453343.jpg/

    Moje parametry:
    wiek - 25 lat,
    wzrost - 176 cm,
    waga - 85 kg,
    staż na siłowni - ok. 5 lat z przerwami,
    ob. karku - 39.3 cm,
    ramię - 37.7/38.2 cm,
    kl. piersiowa - 100 cm,
    talia 88, 5 cm,
    biodra - 94 cm,
    uda - 63 cm,
    łydki 40.5 cm,
    nadgarstek 17.5 cm.

    Oprócz siłowni gram w piłkę nożną raz w tygodniu i biegam ok. 2-3 razy w tyg.

    czyli wychodzi mi:
    zapotrzebowanie kaloryczne wyszło mi 3300 kcal.
    212.5 g białka,
    340 g węgli,
    85 tluszczy.



    I
    Śniadanie:
    10.00 - płatki owsiane 100g + mleko, 4 jajka na twardo, pełnozierniste ciemne pieczywo, 10 ml oliwy z oliwek lub orzechy
    12.00 - obiad - zupa jarzynowa, schabowy lub filet z piersi, ziemniaki gotowane, surówka
    14.00 - pierś z kurczaka, ryz brązowy lub kasza, bądź makaron razowy + warzywa
    16.00 -trening
    18.00 - zaraz po treningu : białko tylko co brać bo na razie nie kupuje supli
    18.30 - kasza jęczmienna lub ryż + tuńczyk z wody lub filet z piersi
    21.00 - twaróg półtłusty + 10 ml oliwy z oliwek+ warzywa

    II

    I Posiłek: 3jajka, Płatki owsiane 100g + mleko
    II Posiłek: Twarog 80g, Makaron 80g, orzechy włoskie 30g, Owoc
    III Posiłek: Ryz 80g, Piers z kurczaka 80g Jakieś warzywka do tego, oliwa z oliwek (1-2 łyżki stołowe) 10ml
    IV Posiłek:kasza gryczana 100 g, Kurczak 80g, pomidor + ogórek
    Trening
    (odrazu po treningu): białko tylko co brać bo na razie nie kupuje supli (kasza lub ryż, do tego pierś z kurczaka lub ryba?)
    V Posiłek: Platki owsine 70g, Jogurt naturalny 120g, Warzywka
    VI Posiłek, Twaróg chudy(lub półtłusty) - 100g, Słonecznik 30g

    1.Jaka dieta w dni nietreningowe??
    2.Czy robić w dni nietreningowe przy FBW 3 dniowego - bieganie, jazda na rowerze i jak intensywnie?
    3. Myślę ćwiczyć do standardowych partii jeszcze: brzuch, przedramię i motyle czy będzie odpowiednim krokiem nie zajadę się przy tylu ćwiczeniach?

    A
    Nogi:Przysiady z sztangą na barkach 3s
    Plecy: Ściąganie drążka wyciąg górnego za głowę na maszynie 3s
    Klatka:Wyciskanie Sztangi ławka poziom 3s
    Barki:Wyciskanie sztangi z klatki 3s
    Triceps:Pompki odwrotne 2s
    Biceps:Uginanie ramion z sztangą stojąc 2s
    Przedramię: Zginanie nadgarstków ze sztangą trzymając ją z tyłu 2s
    Brzuch: Unoszenie wyprostowanych nóg na stojaku do konta prostego 2s
    B
    Nogi:Przysiad wykroczny 3s
    Plecy:Wioslowanie na wyciągu dolnym na klamrze 3s
    Klatka:Wyciskanie sztangielek ławka skos (głową w górę) 3s
    Barki:Wznosy ramion bokiem w opadzie tułowia 2/3s
    Triceps:Francuskie wyciskanie za głowy leżąc 2s
    Biceps:Uginanie ramion z sztangielkami na przemian "supinacją nadgarstka" 2s
    Przedramię: zwijanie linki z ciężarem "zwijarka" 2s
    Brzuch: nożyce 2s
    C
    Nogi:Uginanie nóg leżąc na brzuchu 3s
    Plecy: Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki na maszynie 3s
    Klatka:Rozpiętki na ławce poziomej/wyciskanie sztangi głową w dół 3s
    Barki:Wyciskanie sztangi zza karku 3s
    Triceps:Prostowanie ramion na wyciągu 2s
    Biceps:Uginanie ramion na przemian chwyt "młotkowy" 2s
    Przedramię: nachwyt sztangi i unoszenie sztangi do góry 2s
    Brzuch: przenoszenie piłki lekarskiej z uniesionymi nogami 2s

    Co o tym myślicie? Może być ??
    pawelqqq1987
    Szeregowy
     
    Posty: 14
    Rejestracja: 4 Styczeń 2012, o 00:21
    Miasto: Krosno
    Data urodzenia: 16 07 1920

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Proszę o ocenę diety

    Postprzez playandwin24 » 5 Sierpień 2012, o 18:04

    Nie jest źle...

    No ale ja bym to trochę inaczej poskładał:

    Wstajesz rano bierzesz BCAA wsiadasz na rower i kręcisz 20-40min

    Później śniadanie:

    1.posiłek
    100g owsianych + mleko 0,3L 0,5% + odżywka białkowa + banan

    2. posiłek
    2 jajka gotowane + garść migdałów

    3 posiłek przed treningiem:
    100g kaszy gryczanej 200g piersi z kurczaka + warzywa

    4.posiłek
    Białeczko od razu po treningu siłowym i za jakiś czas

    100 ryżu + 130g tuńczyka z wody

    5.posiłek

    200g twarogu pół tłustego + warzywa + 1 łyżka oliwy z oliwek

    Wtedy Ci wychodzi coś mniej więcej 250g węgli czyli 3g węgla na 1kg masy ciała...

    W dni bez treningu róg aeroby, czyli szybki trucht, jazda na rowerze, basen...

    Z tego FBW wywal to

    Przedramię: Zginanie nadgarstków ze sztangą trzymając ją z tyłu 2s


    I rób tylko dzień A, dla Ciebie wolne ciężary, maszyny aut przy FBW...

    Przydałby się abyś sobie kupił to BCAA i białko było by łatwiej zwłaszcza po porannych treningach...

    Też zależy jak wcześniej jadłeś, tak abyś powoli zszedł na tą dietę bez jakiś przepaści między spożyciem węgli...

    340g węgli to wychodzi 4g na 1kg masy ciała jest ok ja Ci teraz podałem tak z 3g na 1kg to tą "moją" dietę możesz stosować w dni bez treningu na siłowni...

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Proszę o ocenę diety

    Postprzez pawelqqq1987 » 6 Sierpień 2012, o 11:42

    W ogóle nie robić przedramienia?
    pawelqqq1987
    Szeregowy
     
    Posty: 14
    Rejestracja: 4 Styczeń 2012, o 00:21
    Miasto: Krosno
    Data urodzenia: 16 07 1920

    Proszę o ocenę diety

    Postprzez playandwin24 » 6 Sierpień 2012, o 13:02

    Nie... a na pewno nie przy FBW... :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Proszę o ocenę diety

    Postprzez pawelqqq1987 » 26 Grudzień 2012, o 14:03

    Witam ponownie, chwile czasu mnie nie było na forum z racji tego że zmieniałem pracę i mój charakter pracy sporo się zmienił, a więc do rzeczy. Pracuję teraz w systemie 4 brygadowym a rozkład dni się rozkłada 2x na rano, 2x na popo, 2x nocka i dwa dni wolnego. I tutaj pojawia się problem ponieważ mam ogromne problemy z ułożeniem treningu na redukcję tkanki tłuszczowej. Nie wiem jak ułożyć dietę przy tak skonstruowanym czasie pracy i jak ćwiczyć. Wreszcie chce się wziąć za porządne ćwiczenia to pojawiają się problemy. Chce kupić BCAA i nie wiem jeszcze coś do tego może, doradźcie co robić z takim fantem?
    pawelqqq1987
    Szeregowy
     
    Posty: 14
    Rejestracja: 4 Styczeń 2012, o 00:21
    Miasto: Krosno
    Data urodzenia: 16 07 1920


    Re: Proszę o ocenę diety

    Postprzez valdunn » 16 Marzec 2021, o 10:23

    audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
    geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
    hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
    journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
    kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
    http://languagelaboratory.rulargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
    nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
    papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
    rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
    stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron