Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Już jestem pewien.

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Już jestem pewien.

    Postprzez goino » 22 Wrzesień 2012, o 20:32

    Przepraszam was za te tematy co pisałem o redukcji , ale właśnie przed chwilą postanowiłem , że będę jednak już masował , a dlaczego?
    Bo już dużo poszło tłuszczu i za jakiś czas spodziewał bym się spadku mięsa , co było by bez sensu.

    Zmiany po redukcji (mogę tylko napisać , bo telefon padnięty) :
    przed/po
    waga - 90/77
    obwód w pasie - 94/78
    obwód w bicepsie - 42/40
    obwód w udzie - 70/63

    Strasznie spadła siła , ale jestem zadowolony z efektu.
    Cykl trwał 17 tygodni.

    Mam nadzieję , że mi pomożecie.
    Dietę rozpiszę jutro.
    Teraz moje pytania :
    1. Czy dieta która miałem może być taka sama tylko do śniadania dodać rodzynek + tam gdzie węglowodany to je zwyższyć a białko i tłuszcze pozostawić bez zmian?
    2.Jeśli wstaję o godzinie 6:00 i dopiero o 7:00 jem posiłek to dobrze by było wypić o 6:00 izolat białka i później przejść do posiłku czy czekać do godziny 7:00?
    3.BIAŁKO SZYBKO WCHŁANIALNE - będzie to ISOLATE 100 firmy TREC (jako zamiennik posiłku białkowego i tylko po treningu)
    CARBO - będzie to VITARGO ENERGY firmy TREC tylko po treningu siłowym)
    ODŻYWKA PRZED TRENINGOWA - będzie to S.A.W. firmy TREC tylko i wyłącznie przed treningiem
    KREATYNA - OLIMP TCM jabłczan kreatyny (po ilu tygodniach od diety zacząć stosować , w jakich porach i dawkach?)
    AMINOKWASY (BCAA) - FA ANTICATABOLIX tylko i wyłącznie przed treningiem
    WITAMINY I MINERAŁY - po śnadaniu
    KWASY OMEGA 3 - do posiłków bogatych w tłuszcze
    4.Są jeszcze jakieś suplementy warte zainwestowania pieniędzy , jeśli tak to proszę o propozycję.
    5. Czy moje celowe roztrenowanie po 17-tygodniowym cyklu redukcyjnym może trwać 2 tygodnie? I jak tutaj ma wyglądać moje jedzenie , dietę utrzymywać tą co miałem na redukcji i od czasu do czasu zjeść coś na co miałem smaka opdczasz diety? Nie chcę się zalać podczas tego odpoczynku - rozumiecie.

    Proszę was o odpowiedzi w punktach , będzie mi jak i wam łatwiej się w tym wszystkim połapać. Z góry dziękuję za pomoc.
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Już jestem pewien.

    Postprzez TomaszM » 22 Wrzesień 2012, o 22:02

    ile założysz jeszcze tematów ?
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Już jestem pewien.

    Postprzez goino » 22 Wrzesień 2012, o 22:12

    Na to pytanie niestety nie znam odpowiedzi , bo pewnie jeszcze nie raz będę definiował oraz znowu masę robił ;)
    Ale na tą chwilę skupiam się na tym temacie Tomaszu ;)
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Już jestem pewien.

    Postprzez goino » 22 Wrzesień 2012, o 22:48

    Nikt mi dalej nie pomoże?
    Chcę już sobie dietę ułożyć , rozpisać wszystko i zrobić wolne od siłowni.
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Już jestem pewien.

    Postprzez goino » 23 Wrzesień 2012, o 09:00

    Dobrze więc ja tutaj może mniej więcej napiszę jak to będzie wyglądać.
    Dieta będzie teoretycznie ta sama co na definicji , tylko dodam tam małe co nieco. Dieta bez obliczeń będzie wyglądać tak :

    6:00-6:10 - wstaję
    7:00 - rodzynki , białka i zółtka z jaj , płatki owsiane (omlet)
    Po śniadaniu - witaminy i minerały
    10:00 - mintraj mrożony , makaron pełnoziarnisty + warzywa
    12:30 - porcja odzywki białkowej , migdały łuskane
    Po 12:30 - omega3
    14:30 przed treningiem - ryż brązowy , piersi z kury , oliwa z oliwek + warzywa
    16:00 trening
    Bezpośrednio po treningu carbo i białko
    Nie wiem do ilu minut zjeść posiłek pełnowartościowy
    Ale będzie to : ryz paraboiled , piersi z kurczaka + warzywa
    Po 3 godzinach - twaróg , oliwa z oliwek + warzywa

    1.Dzień nie treningowy będzie się różnił tym , że nie będę brał 1 porcji białka oraz carbo , może tak być prawda?
    2.Po 2 tygodniach dodam kreatynę , po 3-4 saw.
    3.Białka myślę , że zostawie na tym samym poziomie , bo nie ma ich duzo , tłuszcze dam do 1,2g/1kgmc a węglowodany miałem 3,4g/1kgmc i żeby to wyszło ponad zapotrzebowanie (+200-400kcal) to z 3,7g-4,0g/1kgmc , co myslisz?
    4.BCAA mysle , ze tylko przed bo po trenigu bede mial carbo oraz porcję białka i tutja moje pytanie , jeśli wypiję na raz porcję białka to posiłek to posiłek pełnowartościowy w jakim czasie od wzięcia tych suplementów muszę spożyć?
    5.Dieta może być ta sama co była? Tylko zwiększyć podaż kaloryczna?
    6.Teraz mam bardzo dobry metabolizm i wiem , że wraz z tyciem on będzie coraz mniejszy. Myślałem , żeby po miesiącu robić trening aerobowe na rowerku stacjonarnym. Nie dość że nie zaleję się tak to poprawi mi się metabolizm. Odnośnie tego mam pytanie , gdy będę już robił te aeroby to jak to ma wyglądać : przed treningiem siłowym BCAA , po treningu siłowym/przed aerobami CARBO i po treningu aerobowym BIAŁKO? I za ile zjeść następny pełnowartościowy posiłek?
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Już jestem pewien.

    Postprzez playandwin24 » 23 Wrzesień 2012, o 09:58

    4. Około 30 min...
    5. To zależy jaka ta masa ma być ;)
    6. Aeroby po treningu siłowym chcesz robić?
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Już jestem pewien.

    Postprzez goino » 23 Wrzesień 2012, o 10:10

    4.Tylko , że po wypiciu białka miałem do 30 mi , a teraz będzie carbo + białko , i też ma być 30 min? - No ok ;)
    5.W większości czysta masa , już podałem tutaj taki wzór diety ;)
    6.Tak po treningu. Ale aeroby będą robione gdzieś po miesiącu. Wiadomo jak przytyję to metabolizm stanie się słabszy , już mi żaden posiłek nie będzie wchodził i wtedy wejdę na aeroby po treningu. Będzie to wyglądało tak : przed treningiem siłowym BCAA , po treningu siłowym CARBO , po treningu aerobowym (rowerek stacjonarny) porcja białka ;) Tylko też nie wiem jaki czas aerobów był by odpowiedni.
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Już jestem pewien.

    Postprzez franek1 » 23 Wrzesień 2012, o 12:02

    30 minut, pozniej zwieksz czestotliwosc
    franek1
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 17
    Rejestracja: 23 Wrzesień 2012, o 11:28
    Miasto: Kosakowo
    Data urodzenia: 12 07 1993

    Już jestem pewien.

    Postprzez goino » 23 Wrzesień 2012, o 14:23

    Potrzebuję odpowiedzi tylko na te pytania i już zabieram się do układania diety !

    Teraz jestem po redukcji tkanki tłuszczowej (17 tygodni).
    Przed/po
    Waga 90/77
    Obwód pasa 94/78
    Obwód ramienia 42,5-40
    Obwód uda -70/63

    OD RAZU PROSZĘ ŻEBY ODPOWIADAĆ TAK JAK JA ZADAWAŁEM PYTANIA , BĘDZIE ŁATWIEJ MI JAK I WAM ! - DZIĘKUJĘ

    To patrz ja to wszystko opiszę w przybliżeniu :
    6:00 - wstaję
    6:30 - rodzynki , białka i zółtka z jaj , płatki owsiane (omlet)
    Po śniadaniu - witaminy i minerały
    9:30 - mintraj mrożony , makaron pełnoziarnisty + (żelatyna z warzywami , strasznie mi wszystko strzela)
    12:00 - porcja odzywki białkowej , migdały łuskane
    Po 12:30 - omega3
    14:30 przed treningiem - ryż brązowy , piersi z kury , oliwa z oliwek + warzywa
    16:00 trening
    Bezpośrednio po treningu carbo i białko
    Nie wiem do ilu minut zjeść posiłek pełnowartościowy
    Ale będzie to : ryz paraboiled , piersi z kurczaka + warzywa
    Po 3 godzinach - twaróg , oliwa z oliwek + żelatyna z warzywami , strasznie mi wszystko strzela)

    Suplementacja :
    białko szybko wchłanialne - jako posiłek białkowy oraz bezpośrednio po treningu ,
    carbo (nie zrezygnuję już , bo mam kupione ;/) - tylko i wyłącznie po treningu ,
    odżywka przed treningowa - będzie to S.A.W.i zacznę do dopiero brać na 3-4 tygodniu diety ,
    kreatyna TCM3 - będę brał dopiero na 2-3 tygodniu diety ,
    BCAA - tylko i wyłącznie przed treningiem

    No niestety nie mogę już zrezygnować z tych rzeczy , bo już wszystko jest zakupione.
    Na redukcji dieta była taka sama jak wyżej i teraz się zaczynają pytania :
    białko - 3,0g/1kgmc (czemu tak dużo białka? jestem typowym endo i myślę , że większa ilość białka da mi lepsze rezultaty , z tego powodu , że od węglowodanów strasznie się zalewam)
    węglowodany - 3,4g/1kgmc
    tłuszcze 1g/1kgmc
    1.Tak było na redukcji jak dać na masie?
    2.Czy rodzynki po obrócę termicznej tracą swoją wartość?
    3.Teraz mam bardzo dobry metabolizm i wiem , że wraz z tyciem on będzie coraz mniejszy. Myślałem , żeby po miesiącu robić trening aerobowe na rowerku stacjonarnym. Nie dość że nie zaleję się tak to poprawi mi się metabolizm. Odnośnie tego mam pytanie , gdy będę już robił te aeroby to jak to ma wyglądać : przed treningiem siłowym BCAA , po treningu siłowym/przed aerobami CARBO i po treningu aerobowym BIAŁKO? I za ile zjeść następny pełnowartościowy posiłek? I tak samo jak będę robił sam trening siłowy bez cardio , to przed treningiem BCAA , bezpośrednio po carbo i białko i za jaki czas pełnowartościowy posiłek (do ilu minut)?
    4.Ile minut wykonywać takie aeroby? Chyba nie jak na definicji po 45 minut?
    5.Jak dawkować oraz w jakich porach brać kreatynę w dt i dnt?
    6.Całkowite roztrenowanie może trwać 2 tygodnie?
    7.Jak ma wyglądać moja dieta w czasie roztrenowania , tak jak miałem na redukcji czy mogę sobie czasem dodać jakiś swój posiłek , oczywiście wszystko z głową żeby się nie zalać.
    8.Kolacja to pewnie będzie tylko 100-120g twarogu chudego , 5 ml oliwy oraz żelatyna z warzywami. Nie za mało tego twarogu?
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Re: Już jestem pewien.

    Postprzez TomaszM » 23 Wrzesień 2012, o 15:30

    goino napisał:Na to pytanie niestety nie znam odpowiedzi , bo pewnie jeszcze nie raz będę definiował oraz znowu masę robił ;)
    Ale na tą chwilę skupiam się na tym temacie Tomaszu ;)

    to skupiaj sie docelowo na jednym temacie, a nie zakładaj po 100 innych z tym samym problemem i z 150 pytaniami.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Następna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron