Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Pytanie od początkującego.

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Pytanie od początkującego.

    Postprzez szymek9825 » 6 Październik 2012, o 14:58

    Witam,
    NA siłownię chodzę już od jakiś 2 lat regularnie 3 razy w tygodniu, ( mam 17, prawie 18 lat) , aktualnie chcę zacząc chodzic 4 razyw tygodniu i zastosowac jakies używki na przyrost masy myślałem o kreatynie, aminokwasach oraz białku. Czy możecie mi polecic jakies dobre używki a może jednak wystarczy, że zmienię dietę + trening, sam nie wiem liczę na pomoc. dodam, ze przy 180 cm ważę jakieś 80kg ( tylko wiadomo nie same mięśnie, gdyż jakoś specialnie do rzeźby się nie zabierałem). A i jeszcze ile czasu należy trenowac ten trening na mase a by były efekty i ile czasu potrzeba( przy intensywnym treningu) na wyrzeźbienie.
    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz ( przepraszam jak nie ten dział)
    szymek9825
    Szeregowy
     
    Posty: 2
    Rejestracja: 6 Październik 2012, o 14:52

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Pytanie od początkującego.

    Postprzez TomaszM » 6 Październik 2012, o 21:21

    Popraw trening na 4 jednostki treningowe w tygodniu.
    Do tego ułóż sobie dietę (dział zdrowie i odżywianie - tematy podwieszone) i efekty przyjdą same.

    DO tego jeśli chcesz (dopiero jako 3 aspekt w kolejności) możesz zainwestować w białko (np. po treningu) oraz w witaminy i minerały.
    kreatyna jak najbardziej tak, ale najwcześniej po kilku tygodniach stosowania diety i zmiany treningu.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Pytanie od początkującego.

    Postprzez szymek9825 » 6 Październik 2012, o 21:40

    czy taki podział trening będzie dobry ?
    pon. : biceps triceps przedramię + brzuch
    wt. ; całe nogi + brzuch
    środa przerwa
    czw.: plecy naramienne + brzuch
    pt: klatka + brzuch

    trening na brzuch będzie zajmował mi okolo 20-30 min dlatego chcę go przy każdym treningu

    słyszałem o dobrej diecie:
    spożywanie posiłków co 3h, z czego pierwszy składa się głównie z węgla natomiast ostatni nie później niż o 20.00 + głównie z białka takiego, które długo się rozkłada, zeby nie byc głodnym. wychodzi około 5-6posiłków zależy o jakiej godzinie zaczynamy.
    Co o tym myślicie?
    szymek9825
    Szeregowy
     
    Posty: 2
    Rejestracja: 6 Październik 2012, o 14:52

    Pytanie od początkującego.

    Postprzez TomaszM » 6 Październik 2012, o 22:10

    słyszałem o dobrej diecie:
    spożywanie posiłków co 3h, z czego pierwszy składa się głównie z węgla natomiast ostatni nie później niż o 20.00 + głównie z białka takiego, które długo się rozkłada, zeby nie byc głodnym. wychodzi około 5-6posiłków zależy o jakiej godzinie zaczynamy.
    Co o tym myślicie?

    2 uwagi dotyczace odżywiania to nie dieta :) (swoją drogą co sie stanie jak masz mieć ostatni posiłek o 20 a chodzisz spać o 24 ? Klops ?? ;D ;D )
    jak wcześniej psiałem tematy podwieszone działu z odżywianiem i zapraszam do lektury.

    trening na brzuch będzie zajmował mi okolo 20-30 min dlatego chcę go przy każdym treningu

    A kiedy ten brzuch Ci się zregeneruje ?


    czy taki podział trening będzie dobry ?
    pon. : biceps triceps przedramię + brzuch
    wt. ; całe nogi + brzuch
    środa przerwa
    czw.: plecy naramienne + brzuch
    pt: klatka + brzuch

    A Barki gdzie straciłeś ??
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Pytanie od początkującego.

    Postprzez emek.20 » 10 Październik 2012, o 22:03

    Sprobuj tak trzy razy w tygodniu pon.; klata-biceps środa; barki nogi piatek; plecy triceps
    Choś ja ostatni łacze biceps z tricepsem i idzie nie zła pompa musisz wyczuć organizm. a odżywki polecałbym mono hydrat kreatyny ,białko ,bcaa ja preferuje treca na mnie dobrze działa . A tak po za tym ja dałbym coś mocniejszego ... szkoda kasy na odżywki chyba ze na podtrzymanie czy diodatkowo to tak ale to moje zdanie ema pozdrawiam
    Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili pokaż że się mylili !!!
    Awatar użytkownika
    emek.20
    Starszy kapral
     
    Posty: 76
    Rejestracja: 9 Październik 2012, o 21:32
    Miejscowość: Rawa Mazowiecka
    Miasto: rawa mazowiecka
    Data urodzenia: 11 06 1988

    Pytanie od początkującego.

    Postprzez emek.20 » 10 Październik 2012, o 22:05

    dobrze dawaj brzuch po każdym treningu tylko w trybie trzy dniowym trenuj co drugi dzień regeneracja będzie dobra brzuch wymaga pracy i po krótkim ale wzmożonym wysiłku szybko sie zregeneruje ema
    Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili pokaż że się mylili !!!
    Awatar użytkownika
    emek.20
    Starszy kapral
     
    Posty: 76
    Rejestracja: 9 Październik 2012, o 21:32
    Miejscowość: Rawa Mazowiecka
    Miasto: rawa mazowiecka
    Data urodzenia: 11 06 1988

    Pytanie od początkującego.

    Postprzez Pony » 10 Październik 2012, o 22:27

    barki i nogi :Kciuk w dół:
    No pain No gain ... ;)
    Pony
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 509
    Rejestracja: 1 Lipiec 2012, o 22:49
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 06 07 1996

    Pytanie od początkującego.

    Postprzez emek.20 » 11 Październik 2012, o 21:33

    Co w tym złego dla początkującego. Ja waliłem i było ok zarówno barki jak i nogi wyglądaja ok. Uzasadnij a nie komentujesz ema
    Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili pokaż że się mylili !!!
    Awatar użytkownika
    emek.20
    Starszy kapral
     
    Posty: 76
    Rejestracja: 9 Październik 2012, o 21:32
    Miejscowość: Rawa Mazowiecka
    Miasto: rawa mazowiecka
    Data urodzenia: 11 06 1988

    Pytanie od początkującego.

    Postprzez TomaszM » 12 Październik 2012, o 00:49

    Pisałem w kilku tematach - powtarzać się nie będę.

    Kwestia faktu czy łączyć barki z nogami czy lepiej nie jest zależna od kilku czynników - min. od typu budowy ciała, regeneracji organizmu, kwestii w jaki sposób barki nam rosną i jak reagują na odpowiednie ćwiczenia (jednym starczy 10 serii, innym 18) - a 18 serii po nogach nie jesteś fizycznie w stanie zrobić.

    Także jest to bardzo indywidualna sprawa. Rozwiązanie ?> SPLIT dzielony na 4 jednostki treningowe i problem mamy z głowy, a trening jesteśmy w stanie wykonać bardziej efektywniej.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Pytanie od początkującego.

    Postprzez emek.20 » 13 Październik 2012, o 13:48

    Tylko0 że koleszka jest początkujący i wątpie czy będzie robił po 18 serii. A to co ty piszesz to wiedza jest dla bardziej zaawansowanego . Teraz przedewszystkim musi poćwiczyć i opserwować jakie metody ćwiczeń (jakie ćwiczenia mu służą). Ja tak zaczynałem i jakiś czas sprawił że zmieniłem plan ćwiczeń ale tamten wspominam bardzo dobrze. I nie robiłem w tedy po 18 serii he Ale dobrze piszesz i sie w tym z tobą zgadzam tylko że on zaczyna i nie wiem czy dobrze dla jego stawów żeby tak sie od razu szarpał ema
    Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili pokaż że się mylili !!!
    Awatar użytkownika
    emek.20
    Starszy kapral
     
    Posty: 76
    Rejestracja: 9 Październik 2012, o 21:32
    Miejscowość: Rawa Mazowiecka
    Miasto: rawa mazowiecka
    Data urodzenia: 11 06 1988

    Następna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.