Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Pomoc

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Pomoc

    Postprzez trec92 » 12 Luty 2013, o 21:32

    Od ok 1.5 roku cierpie na trądzik. Paskudnie to wygląda , potrzebuje pomocy. Byłem z tym u dermatologa, ale lekarz jak lekarz, wie tyle co zje. Przypisał 120921092 rodzai leków, w tym antybiotyki , brałem to przez 3 miesiące ( tyle wynosił 1 pełny cykl). Cykl się skończył, trądzik trochę osłabł, ale zauważyłem ostatnio że powoli mam nawroty. Nie wiem czy w dobrym dziale to pisze, ale chciałbym wiedzieć na ile bylibyście wstanie mi pomóc. Gdzieś kiedyś czytałem jakieś info w necie że na świecie żyje plemienie, które w swojej codziennej diecie nie je produktów( właśnie nie było podane o które produkty dokładnie chodzi) i w ogóle nie cierpią na trądzik, nie wiedzą nawet co to jest.

    Mianowicie chciałem się dowiedzieć czy poprzez diete można się pozbyć tego cholerstwa ( to znaczy wiem że można tylko nie wiem co konkretnie jeść). Obserwuje to forum od dawna i wiem że są tu dobrzy specjaliści którzy znają się na rzeczy. Nie piszccie tylko żeby unikać fast foodow bo to wiem, raczej jakieś konkretniejsze rzeczy. Z góry dzięki za porady, jesteście moją ostatnią deską ratunku !!!
    trec92
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 33
    Rejestracja: 11 Wrzesień 2012, o 12:00

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Pomoc

    Postprzez robo815 » 13 Luty 2013, o 14:55

    Trądzik może wywoływac -czekolada(cukry proste),ostre przyprawy ,nadmiar białka.Próbowałeś maseczki z cukru ,soli i oliwy z oliwek?(już nie pamiętam stosunku składników ale w necie powinno byc

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Być kulturystą - to znaczy być człowiekiem z charakterem, człowiekiem umiejącym walczyć i pokonywać trudności.
    http://www.youtube.com/watch?v=Iskjc3qcVew&feature=grec_index
    Awatar użytkownika
    robo815
    Generał broni
     
    Posty: 5655
    Rejestracja: 17 Luty 2010, o 20:34
    Pochwały: 55
    Miasto: Poznań
    Data urodzenia: 17 07 1975

    Re: Pomoc

    Postprzez trec92 » 14 Luty 2013, o 09:20

    Tej maseczki nie próbowałem, próbowałem maseczkę z drożdży i smarowałem twarz aloesem. :Walić głową w mur:

    Raczej u mnie trądzik chyba nie jest spowodowany tym co wymieniłeś bo nie wydaje mi się żebym spożywał te rzeczy często lub w dużych ilościach. Czyli generalnie co jeść ? Bo czego unikać to tak mniej więcej wiem...
    trec92
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 33
    Rejestracja: 11 Wrzesień 2012, o 12:00

    Re: Pomoc

    Postprzez trec92 » 15 Luty 2013, o 11:30

    Czy jest tu jeszcze ktoś kto byłby w stanie mi pomóc ?
    trec92
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 33
    Rejestracja: 11 Wrzesień 2012, o 12:00

    Pomoc

    Postprzez TomaszM » 16 Luty 2013, o 18:52

    - zbyt duża ilość białka w diecie kosztem zbyt malej ilości warzyw
    - dorzuć większe ilości cynku
    - witaminy z grupy B też są ok
    - maści z substancją - laktoferryną też będzie dobra

    Jak nie pomoże to udaj się do odpowiedniego dermatologa, tylko nie jakieś "speca" ale do konkretnego doktora.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Pomoc

    Postprzez trec92 » 17 Luty 2013, o 11:15

    Dzięki.

    1. Diety nie mam , ale wątpię że bym zjadał dużo białka, ale ok spróbuje tego dopilnować.
    2. W jaki sposób to zrobić ?
    3. Skąd te witaminy pozyskiwać ? Z jedzenia ? Soki ?
    4. Znasz Jakieś nazwy tych maści ? Mogą być tabletki ?

    TomaszM napisał:Jak nie pomoże to udaj się do odpowiedniego dermatologa, tylko nie jakieś "speca" ale do konkretnego doktora.


    Mieszkam w małym miasteczku , jest u nas 1 dermatolog. Zresztą ciężko jest rozpoznać tego dobrego od złego bo większość mniej więcej przypisuje to samo i to samo gada: trzeba czasu itp.
    trec92
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 33
    Rejestracja: 11 Wrzesień 2012, o 12:00

    Pomoc

    Postprzez TomaszM » 18 Luty 2013, o 14:14

    - miasteczko miasteczkiem - jest problem to i się 50km jedzie by go załatwić.
    - o maści zapytaj w aptece
    - witaminy na googlach poczytaj jest tego pełno, ewentualnie zestaw witamin (najlepiej w formie chelatów)
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Pomoc

    Postprzez trec92 » 18 Luty 2013, o 16:21

    Dzięki za wszystko wkrótce będę próbował twoich rad i opisze przyszłe efekty.
    trec92
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 33
    Rejestracja: 11 Wrzesień 2012, o 12:00



    Następna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.