Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Problem z doborem suplementów

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Problem z doborem suplementów

    Postprzez jakub126p » 20 Kwiecień 2013, o 20:39

    Witam :)
    Potrzebuję porady w doborze odpowiednich suplementów.
    Mam niesamowicie szybką przemianę materii, i bardzo szybko regeneruję się po treningu, jednak ciężko jest mi zwiększyć masę.
    Potrzebuję waszych opinii o suplementach, które pozwolą mi utrzymać masę mięśniową (czyli pewnie tych zawierających jak najwięcej białka)
    Co polecacie w moim wypadku, geinery ? coś z duużą ilością białka? jeśli tak to jakie suplementy?
    (mam do przeznaczenia około 70 zł miesięcznie) Będę wdzięczny za jakieś linki, i konkretne nazwy produktów :D

    Pozdrawiam :)

    Tu parę info. o mnie, może się przyda.
    ( Jestem nowy na forum. W sportach siłowych nie mam ogromnego doświadczenia.
    3 lata trenowałem kick-boxing, potem chwilkę BJJ i kilka miesięcy MMA w jednym z krakowskich klubów.
    Ćwiczyłem od czasu do czasu w domu (Ławeczka, pompki, brzuchy) i osiągnąłem zamierzony efekt, wyrzeźbienia kilku partii mięśni. Potem zacząłem chodzić na siłownię, i tak już kilka miesięcy(wcześniej tez miałem takie epizody).
    Odżywiam się zdrowo, jem dużo mięsa owoców warzyw, nie prowadzę jednak jakiejś specyficznej diety :P )
    jakub126p
    Szeregowy
     
    Posty: 12
    Rejestracja: 20 Kwiecień 2013, o 20:23
    Data urodzenia: 15 09 1991

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Problem z doborem suplementów

    Postprzez robo815 » 20 Kwiecień 2013, o 20:44

    Odpowiednia i zbilansowana dieta zrobi swoje.Ludzie wierzą w suple jak w jakiś cud a tak niestety nie jest.Poczytaj tematy podwieszone w dziale DIETA
    Być kulturystą - to znaczy być człowiekiem z charakterem, człowiekiem umiejącym walczyć i pokonywać trudności.
    http://www.youtube.com/watch?v=Iskjc3qcVew&feature=grec_index
    Awatar użytkownika
    robo815
    Generał broni
     
    Posty: 5655
    Rejestracja: 17 Luty 2010, o 20:34
    Pochwały: 55
    Miasto: Poznań
    Data urodzenia: 17 07 1975

    Problem z doborem suplementów

    Postprzez TomaszM » 21 Kwiecień 2013, o 01:43

    Odżywiam się zdrowo, jem dużo mięsa owoców warzyw, nie prowadzę jednak jakiejś specyficznej diety )

    A by sie przydał przynajmniej jakiś zarys - bo bez tego ani rusz i będzie Ci ciężko.

    Co do odzywki to pomyśl o SCITEC JUMBO // cenowo wyjdzie ok. 70zł/miesiąc
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Problem z doborem suplementów

    Postprzez jakub126p » 21 Kwiecień 2013, o 15:18

    Ja wiem czy odżywki nic nie pomogą? w końcu zawierają składniki które wspomagają budowę, inaczej po co były by stosowane.
    Z tego co czytałem to dieta jest podstawą, prawdziwe mięcho to jak naturalne suplementy. Problem w tym że nie raz próbowałem jeść o wiele więcej niż zwykle - przykładowo 4 razy dziennie, kurczaka, wołowinę, czy świniaka i nie zauważyłem jakiś większych efektów. W poprzednie wakacje przez tydzień jadłem samą kiełbasę szaszłyki popijane częstym piwkiem. (Codziennie grałem w piłkę itp) Przytyłem z 4 kg i wyglądałem lepiej niż żywiąc się normalnie.
    jakub126p
    Szeregowy
     
    Posty: 12
    Rejestracja: 20 Kwiecień 2013, o 20:23
    Data urodzenia: 15 09 1991

    Problem z doborem suplementów

    Postprzez robo815 » 21 Kwiecień 2013, o 16:26

    MAsz złą diete !.A wierzysz w cudowne pigułki i proszki :D
    Być kulturystą - to znaczy być człowiekiem z charakterem, człowiekiem umiejącym walczyć i pokonywać trudności.
    http://www.youtube.com/watch?v=Iskjc3qcVew&feature=grec_index
    Awatar użytkownika
    robo815
    Generał broni
     
    Posty: 5655
    Rejestracja: 17 Luty 2010, o 20:34
    Pochwały: 55
    Miasto: Poznań
    Data urodzenia: 17 07 1975

    Re: Problem z doborem suplementów

    Postprzez jakub126p » 21 Kwiecień 2013, o 23:05

    Źle mnie zrozumiałeś :D nie w cudowne, aczkolwiek jakieś działanie ;)
    Chodzi o to że mógłbym ćwiczyć bez żadnych proszków a efekt byłby taki sam jak i z nimi.

    Doszedłem do takich wniosków. Poszperałem, i generalnie dla ludzi z moją kruchą budową, będzie lepiej do uzyskania budowy zbliżonej do tej: http://images.buddytv.com/battleimages/ ... gandet.jpg
    niż do tej: http://www.galeriaolimp.com.pl/wp-conte ... owski1.jpg
    co chyba logiczne :Witam:
    Przy ćwiczeniach 8-12 serii po 8 powtórzeń w danych ćwiczeniach (wyselekcjonowane partie lub FBW - stwierdziłem że ogólny rozwój nie będzie najgorszy u mnie, gdyż ćwicząc osobno dane partie, marnowałbym szybką przemianę materii i regenerację. nie wiem jak z przyswajaniem :( wyjdzie w praniu.)

    Dużo pić
    białko: najlepiej od 2 do 4gramów na każdy kg ciała (przy np.75kg - 150g białka dziennie do 300g max)
    http://www.1percentedge.com/ifcalc/

    5-7 posiłków dziennie! piersi z kurczaka (kurczak bez skóry), warzywa, owsianka, jajecznica, serki wiejskie (w zależności od pory dnia) znalezione w internecie, bo skąd miałem wziąć :/

    Mało węglowodanów (najlepiej nie spożywać węglowodanów prostych)
    (nie więcej niż 60 g protein (nie absorbujemy więcej niż 50-60 gram protein na godzinę - stąd częstotliwość posiłków)
    mało tłuszczu

    5-7 posiłków dziennie - przy tej ilości, organizm zawsze ma z czego budować mięśnie(mniej zostanie wydalone, a więcej wchłonięte)

    Co sądzicie o czymś takim? zależy mi na waszej doświadczonej opinii, nie myślcie proszę że chcę si etu wymądrzać czy coś :Foch:
    jakub126p
    Szeregowy
     
    Posty: 12
    Rejestracja: 20 Kwiecień 2013, o 20:23
    Data urodzenia: 15 09 1991

    Problem z doborem suplementów

    Postprzez robo815 » 22 Kwiecień 2013, o 08:57

    1.Możesz zaczać FBW
    2.Duzo pić wody -spoko
    3.Z tym białkem to trochę przesadzasz 2gr,na kilogram wagi ciała wystarczy.Jezeli będziesz brał więcej mozesz zakwasic organizm oraz uszkodzic nerki
    4.Mało węglowodanów-bzdura( co do prostych to sie zgodzę)
    5.Czy mało tłuszczy to bym polemizował.
    7.Nic nie napisałeś o warzywach i owocach
    8.Nic nie napisałeś o ograniczeniu aktywności fizycznej
    Być kulturystą - to znaczy być człowiekiem z charakterem, człowiekiem umiejącym walczyć i pokonywać trudności.
    http://www.youtube.com/watch?v=Iskjc3qcVew&feature=grec_index
    Awatar użytkownika
    robo815
    Generał broni
     
    Posty: 5655
    Rejestracja: 17 Luty 2010, o 20:34
    Pochwały: 55
    Miasto: Poznań
    Data urodzenia: 17 07 1975

    Re: Problem z doborem suplementów

    Postprzez jakub126p » 22 Kwiecień 2013, o 19:09

    Co do odpoczynku i czasu na regeneracje, to sam nie wiem, ile mój organizm potrzebuje.
    Z dniami na trening może być ciężko, bo mam do dyspozycji: Wtorek(cały wolny), środę (popołudnia i wieczory), piątek(prawie wolny), ale jakby to upchnąć to może być: wtorek, środa(bo szkoda dnia marnować) piątek i niedziela jako dni na siłownię?
    A warzywa i owoce? Owoce jem tak często jak tylko są w domu, i są to przeważnie banany, teraz pewnie truskawki i jabłka też.
    Warzywa - jestem amatorem buraków, kukurydzy. W tym wypadku nie wiem ile co i jak.
    jakub126p
    Szeregowy
     
    Posty: 12
    Rejestracja: 20 Kwiecień 2013, o 20:23
    Data urodzenia: 15 09 1991

    Problem z doborem suplementów

    Postprzez robo815 » 22 Kwiecień 2013, o 21:30

    jakub126p napisał:Witam :)
    Mam niesamowicie szybką przemianę materii, i bardzo szybko regeneruję się po treningu,


    jakub126p napisał:Co do odpoczynku i czasu na regeneracje, to sam nie wiem, ile mój organizm potrzebuje.


    Sam sobie zaprzeczasz :Zdziwiony:

    Co do treningu zrob 3dniowy FBW-poczytaj tematy podwieszone w dziale TRENING
    a co do diety to poczytaj sobie tematy podwieszone w dziale DIETA
    Ułuż coś z sensem a ktoś Ci pomoże poprawic jak będą błędy
    Być kulturystą - to znaczy być człowiekiem z charakterem, człowiekiem umiejącym walczyć i pokonywać trudności.
    http://www.youtube.com/watch?v=Iskjc3qcVew&feature=grec_index
    Awatar użytkownika
    robo815
    Generał broni
     
    Posty: 5655
    Rejestracja: 17 Luty 2010, o 20:34
    Pochwały: 55
    Miasto: Poznań
    Data urodzenia: 17 07 1975

    Re: Problem z doborem suplementów

    Postprzez jakub126p » 24 Kwiecień 2013, o 19:31

    Masz szybką przemianę i regenerację, ale nie potrafię stwierdzić jak szybką. Jak dla mnie to mogę nie odpoczywać wcale... Przykładowo robiąc 8 serii 50kg sztangą (klatka) x10 powtórzeń, następnego dnia nie czuję kompletnie nic. (chyba tylko jak mnie zakwasy łapią to czuję że poćwiczyłem) Chyba że to za mały ciężar? Rozumiesz już o co mi chodzi ^^? Wolę się dowiedzieć takich rzeczy od kogoś z doświadczeniem, bo to mile widziane, w przeciwieństwie do łapania za słowa...

    Znalazłem fajny trening:
    http://forum.bodybuilding.com/showthrea ... 856&page=1

    i fajną dietę, powiązaną z tym treningiem.
    Wkleję ją tam gdzie mówisz, pozdrawiam!
    jakub126p
    Szeregowy
     
    Posty: 12
    Rejestracja: 20 Kwiecień 2013, o 20:23
    Data urodzenia: 15 09 1991

    Następna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.