Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • bcaa+glutamina

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Re: bcaa+glutamina

    Postprzez Kwachu » 5 Luty 2010, o 09:17

    Glutamina jest aminokwasem endogennym(organizm sam jest producentem), znajduje sie glownie w komorkach mięsniowych co stanowi prawie 60% wszytskich aminokwasow, w dodatku zapoczatkowuje synteze pozostałyh aminokwasów,po morderczym treningu mozemy zapoczatkowac odbudowe uszkodzonych wlókien miesniowych, wymieniąc zalety glutaminy mozna w nieskończoność. Nasz organizm wytwarza ograniczoną ilosc glutaminy więc warto dostarczyć ją dodatkowo z zewnatrz, by zabespieczyc nasze miesnie przed katabolizmem(rozpad bialek). W tym momencie pojawia się problem, skąd mozemy dostarczyć glutaminę. Moze z pozywienia? Nie jest to raczej kiepsi sposób bo potrzebujemy duzej dawki w okolicach okolo treningowych. Ile trzeb by bylo zjesc miesa 500g a moze 800g? Czy wszytsko zostanie przyswojone? Na to pytanie zna chyba kazdy odpowiedz. Więc co szukamy dalej i na trafiamy na produkty, gdzie mamy rozmaite konfiguracje form glutaminy od form prostych az po estry. No i czytamy etykiety reklamy zaglądamy do "fachowej gazety" kulturystycznej i co? Wychwalają produkty tutaj 200% pryrostu suchej masy tam zaś 3kg w miesiac. Teraz tylko pozostaje nam ubrać sie i do sklepu. Tak zrobi nie jeden fan "chemi", ale co po niektórzy zagladna do badań i tu juz sprawa nie jest taka rózowa jak by sie wydawalo. Pierwsze co rzuca sie w oczy jest informacja że glutamina zanim przedostanie sie do krwioobiegu 40% z niej bedzie wykorzystane przez uklad pokarmowy. Szukamy dalej o kolejna badania na temat glutaminy, przez okres sześciu tygodni podawano grupie 30 osob 0,9g glutaminy a drugiej połówce 0,9g maltodekstryny na kilogram masy ciala. Po tym porownano przytost suchej masy mięsniowej i fekty byly takie same.(Policzcie sobie ile to jest glutaminy dla 80kg męszczyzny MASAKRA). Tutaj napotkamy kolejne badania połowa grupy przyjmuje kreatynę plus glutaminę a druga sama kreatyne i co? Efekt taki sam jak w poprzdnim wypadku, nie ma żadnej róznicy. Ale jednak to tylko badania w których mogło dojśc do pomyłek,więc najlepiej niech kazdy sprawdzi to w wlasnym laboratorium(organizm) i wyda swój osąd. Oczywiście niech bedzie to prowadzone w specjalnych warunkach odpowiednia dieta, staz, wiek,wiedza, trening itd.

    Ja przetestowałem w wlasnym laboratorium glutaminę(L-glutaminę extreme) i nie zauważyłem zadnych pozytywnych odczuć w sprawie tego suplemntu.
    BCAA- Twinlab/Allstars/Inkospor

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: bcaa+glutamina

    Postprzez Litwin81 » 5 Luty 2010, o 10:05

    Ja już widze znaczącą poprawe regeneracji,przez ostatnie 3 miechy nie jadłem tego i wszystko mnie bolało,myślałem by zrobić przerwe od siłki,teraz moge znowu chodzić co 2 dzień na siłke,lepiej się wysypiam,ale,no właśnie zawsze jest jakieś ale,to jest kwestia indywidualna,nie każdy będzie tak reagował na bcaa+g jak ja.
    Awatar użytkownika
    Litwin81
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 970
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 22:00
    Pochwały: 12
    Miasto: Gdynia
    Data urodzenia: 02 02 1981

    Re: bcaa+glutamina

    Postprzez createz » 5 Luty 2010, o 12:03

    jakiś czas temu stosowałem samą l-glutamine i również dobrze poprawiało mi regeneracje. teraz też by mi się to przydało bo niestety muszę chodzić pon,wtor,śr,czw, a na treningach wiadomo daje z siebie ogrom ::D. W takim razie skuszę się na BCAA może dorzucę glutamine, albo po prostu zakupie miks z glutaminą. No i mam takie zasadnicze pytanko ogólnie po treningu stosuje 2 banany albo węgle zależy czy jestem w posiadaniu : ) mozna normalnie pizgać na te tablety węgle ? nie będę miał rewolucji w żołądku ? (czy organizm nie ogarnie tego co jak wchłaniać :p )(dodam że po każdym treningu siłowym wchodze na rowerek jakies 20 min (cel, muszę ruszać kolanem powód artroskopia, no i chodzi o ogólną wydolnosć) jak ćwicze nogi to nie robie na rowerku ledwo co chodze po treningu : p.

    aha jeszcze jedno Kwachu ładnie opisałeś podobają mi się te testy na ludziach : p łap pochwałę .
    cyt"Zdrowie chętniej widzi, gdy ciało tańczy, niż gdy pisze."
    Awatar użytkownika
    createz
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 463
    Rejestracja: 2 Luty 2010, o 12:53
    Pochwały: 27
    Data urodzenia: 0- 0-1988

    Re: bcaa+glutamina

    Postprzez Kwachu » 5 Luty 2010, o 12:24

    Dzieki za pochwalę :)
    Jeśli BCAA to najlepiej z dodatkiem EAA(opisywalem już dlaczego)
    Spokojnie mozesz łączyć, jednak proponował bym wziaść 15 minut przed końcem suplemnty
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: bcaa+glutamina

    Postprzez Litwin81 » 5 Luty 2010, o 12:55

    No moze następnym razem kupie bcaa+eaa z Fitmaxa.
    Awatar użytkownika
    Litwin81
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 970
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 22:00
    Pochwały: 12
    Miasto: Gdynia
    Data urodzenia: 02 02 1981

    Re: bcaa+glutamina

    Postprzez createz » 5 Luty 2010, o 13:12

    no własnie tak myślę że z fitmaxa zapodam bcaa+eaa, dakowanie jest opisane przed treningowe 3 tapsy
    Sposób użycia: Stosować 1 raz dziennie, 1 porcje (3 tabletki – 3000mg BCAA i 1500mg EAA) przed treningiem.
    hmm A po treingu ??
    cyt"Zdrowie chętniej widzi, gdy ciało tańczy, niż gdy pisze."
    Awatar użytkownika
    createz
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 463
    Rejestracja: 2 Luty 2010, o 12:53
    Pochwały: 27
    Data urodzenia: 0- 0-1988

    Re: bcaa+glutamina

    Postprzez Kwachu » 5 Luty 2010, o 13:42

    Przy twojej wadze 8-10g będzie wskazane, przed i po treningu :)
    Nie sugeruj sie dawkami z opakowania,
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: bcaa+glutamina

    Postprzez Lord » 5 Luty 2010, o 16:05

    no właśnie wszędzie są różne dawki bcaa
    Michalski w książce napisał 3-6g na porcje w zależności od wagi ciała
    (bcaa 3-6g i glutamina 3-6g)
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: bcaa+glutamina

    Postprzez Kwachu » 5 Luty 2010, o 16:07

    Ma racje dawki dobiera sie inwidualnie na to wpływa wiel czynników(pisałem o tym)
    Nie sugerujcie sie dawkami na opakowaniu
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: bcaa+glutamina

    Postprzez elaine » 15 Luty 2010, o 11:12

    właśnie, nie ma co sięsugerować tym co jest na opakowaniu, bo przecież tak naprawdę ludzie mają różne plany treningowe i rożne zapotrzebowanie.

    Ja suplementuję się BCAA Xtra z Activlabu . 10 gram przed porannym bieganiem, 10 gram po biegu. Potem 10 gram przed treningiem Sw i 10 gram po. Regeneracja dobra, siła na dwa treningi dziennie 5 razy w tyg jest. Także produkt całkiem ok.

    Miałam tabsy z olimpu ale strasznie mi się po nich odbijało. Także wolę proszek.
    elaine
    Szeregowy
     
    Posty: 1
    Rejestracja: 15 Luty 2010, o 11:08

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron