Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Cykl

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Re: Cykl

    Postprzez spaler » 13 Luty 2010, o 17:34

    Kwachu ogólnikowo o ile czytasz co piszę masz nad swoim postem:)Dokładnie tak w środku.
    Wiem co masz na myśli-że nie warto wydawać kasy na suple jak się mało i nieodpowiednio je- i ja się zgadzam z Tobą:)
    Na śniadanie płatki owsiane zalewane wodą gorącą-odparowane.To węglowodany z błonnikiem,niewielka ilość białka.Dlatego dodaję białko serwatki.Następnie jadę do pracy pociąg,tramwaj.W pracy o godz. 10.00 zaczynam jeść z dużego pojemnika ryż(biały) z piersią kurczaka,jedząc w miarę szybko przez 15min starcza mi tego ryżu z kurczakiem także na drugą 15min przerwę o 13.00.Między 10.00 a 13.00 wbijam gainera.Między 13.15 a wyjściem z pracy znowu gainer.Po powrocie z pracy jem jednodaniowy obiad.Siłownia.Pominę opisy co jak dokładnie bo czasem siłownia przed obiadem-żeby white flood lub wcześniej no explode nie były na pełny żołądek,a jak po to też trochę odczekuję żeby nie na pełny żołądek.Po siłowni uzupełniam węgle.(przed treningiem była glutamina,aminokwasy,bcaa,po treningu glutamina,bcaa)-wracam do domu(nie tego w którym jadłem pierwszy obiad) i albo załapuję się znów na jakiś obiad jednodaniowy(drugi),albo coś sobie sam szykuję i popijam białkiem serwatkowym.Jeżeli załapałem się na drugi obiad to białko piję przed snem, jeżeli je wypiłem do czegoś co sam uszykowałem to z racji późnej pory już przed snem nie piję.Oczywiście z racji tego że życie jest jakie jest-w momencie jak coś wypada następują jakieś zmiany.
    spaler
    Plutonowy
     
    Posty: 120
    Rejestracja: 1 Styczeń 2010, o 13:51
    Pochwały: 1

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Cykl

    Postprzez Kwachu » 13 Luty 2010, o 17:44

    W pierwszym posiłku brak tłuszczy, drugi posiłek i trzeci brak tłuszczy i warzyw, gainer nie potrzebnym.
    Nei mozesz jeąśc obiadu/posiłku pzred treningowego np z dużą iloscia tłuszczu to polecam posiłek lajtowy ryz biały z musem jabłkowym/owocami, aminokwasy, bcaa, glutamina wraz z weglowodanami tylko po treningu. Po treningowy posiłek powinien nie zawierać tłuszczy, odzywke białkową daruj sobie.
    Przed snem musi byc pożądny posiłek Pasta rybna/jajeczna a nie odzywka :)

    Pomijam wiel wad w tej diecie między innymi rodzaj mięsa i weglowodanów
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Cykl

    Postprzez Michał » 13 Luty 2010, o 17:48

    Zauwaz ze autor pytal co na nastepny cykl a nie czy ma dobra diete. Dobrze ze zwrociles uwage na to co je i jak je ale jak masz na tyle wiedzy to pomoz mu takze wybrac cos na kolejny cykl.
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Cykl

    Postprzez Kwachu » 13 Luty 2010, o 17:52

    michal_fun - dieta jest podstawą i trzeba ją dopracować, uzytkownik dostanie odpowiedz na pytanie
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Cykl

    Postprzez Michał » 13 Luty 2010, o 17:56

    ze dieta to podstawa to dla mnie oczywista sprawa, dobrze ze zwrociles autorowi posta uwage na braki i niedociagniecia ale on pytal o zupelnie co innego :)
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Cykl

    Postprzez spaler » 13 Luty 2010, o 18:09

    Na pewno nie jest to dobra dieta-bo i sam pisałem że wymuszona trybem życia:)Ale mam uwagi do eksperta:)-w pierwszym posiłku widzisz brak tłuszczy natomiast ja wchodząc w net widzę przed sobą wartość kaloryczną mojego śniadania jako:366 kcal / 100 g Tłuszcze 7.20 w 100g.Więc słowa brak tłuszczy są złe-ewentualnie mogłeś użyć za mało tłuszczy...Drugi i trzeci posiłek brak tłuszczy piszesz:Tłuszcz w 100 g: 3,70 g(pierś kurczaka)-a że wcześniej była przecież na czymś gotowana to zawsze trochę więcej.W gainerze na oko licząc w tych dwu porcjach jest około 6gram.Warzyw faktycznie brak.
    Jak przeczytałeś u mnie z reguły ten trening jest jednak przed obiadem(post wyżej) więc niema mowy o za tłustym posiłku przed treningiem.A nawet jak po pracy jest wpierw obiad to jak pisałem staram się odczekać.Twoja uwaga jak najbardziej trafna,ale dobrze mi wiadoma stąd trening przed obiadem:)Co do propozycji ryżu słuszna.No uwaga o węglach tylko po słuszna-ale wyraźnie napisałem że użyte po treningu(uzupełnienie ich zapasu w mięśniach).Odnośnie aminokwasów,bcaa,glutaminy tylko po treningu to musisz polemizować na ten temat z innymi-na wielu forach piszą o używaniu także przed.Po treningowy jest różny w zależności od tego czym jem coś co jest w domu czy sam to robię(w tym drugim przypadku będzie on mniej tłusty niż posiłki w których u mnie nie widziałeś wogóle tłuszczy).Na temat darowania sobie picia białka przed snem także na różnych forach mógłbyś z wieloma osobami polemizować.Jedynym rodzajem mięsa wymienionym konkretnie w tym co jem była pierś z kurczaka-a to chyba nie jest najgorszy pomysł przy treningu...Z węgli miałeś wymienione płatki owsiane,ryż-no nie są to ziemniaki co prawda-ale może faktycznie taki rodzaj podaży węglowodanów ma wiele wad...
    spaler
    Plutonowy
     
    Posty: 120
    Rejestracja: 1 Styczeń 2010, o 13:51
    Pochwały: 1

    Re: Cykl

    Postprzez Kwachu » 13 Luty 2010, o 18:19

    Nie łap mnie z aposzczególne słówa, chodzi mi o tłuszcz wartościowy(oliwa/orzechy/pestka/jajka/ryba tłusta/karczek)
    Poczytaj troche forum to zobaczysz jaka jest róznica między posiłkiem w prochu a naturalnym posiłkiem.
    Kurczaki tuńczyki to takie zapychacze, jesli chcesz budowac dobrą amse miesniowa proponuje bazowac na miesie czerwonym.
    Ryż brązowy,Kasza gryczana/jeczmienna to sa dobre zródła weglowodanów w czasie dnia, jedynie prze dtrningiem ryz biały
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Cykl

    Postprzez spaler » 13 Luty 2010, o 18:42

    Masz absolutną rację odnośnie ryb,oliwy.orzechów,jajek(o tym nie wspominałem ale te akurat dość często jem).
    Absolutnie zgadzam się co do naturalnych posiłków a prochów-że prochy nie są dobrym wyborem.
    Kuraczki pędzone na hormonach na farmach faktycznie nie są pewnie najzdrowsze.
    Jednak tak jak pisałem wcześniej to co jem jest uzależnione od mojego stylu życia-i nad czym ubolewam nie mam na wszystko wpływu.Jak jedziesz 1.5h w jedną stronę napchanym pociągiem i tramwajem do pracy to wybacz ale lodówki ze sobą do pracy w plecak nie upchnę...
    Większość twoich propozycji w jakimś stopniu zawiera się w mojej diecie(mięso czerwone,kasze często są składnikiem jednego z tych obiadów).NIe ja je gotuję,mam ograniczony wpływ.A z powodu ograniczonego czasu wygodniej jest jeść to co mam niż samemu pichcić.
    Jak zmieni mi się tryb pracy to będą i zmiany w diecie.
    Jedyną rzeczą z wymienionych której faktycznie nigdy nie jadłem był ryż brązowy.Mam bardzo szybką przemianę materii-zaczynając treningi wazyłem 47.5kg przy 177.5cm teraz przy 184cm mam około 90kg,(w tym momencie 87-ale to nie moja max waga).Zawsze na siłowni stojąc obok kogoś o podobnej wadze każdy daje mi kilka kilo więcej,pewnie dlatego że nie jestem grubej kości.Chcę dojść do 100kg wagi,a wtedy będzie mnie intresować już rzeźba.
    Czy po 2 stronach postów ktoś doradzi czy lepszy stack controlled labs czy BSN,a może inny>?
    spaler
    Plutonowy
     
    Posty: 120
    Rejestracja: 1 Styczeń 2010, o 13:51
    Pochwały: 1

    Re: Cykl

    Postprzez devil'sGift » 13 Luty 2010, o 19:00

    przecież ci napisałem;d
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: Cykl

    Postprzez Kwachu » 16 Luty 2010, o 12:45

    MESOMORPH lub JACK3D aktualnei najmocniejsze suplemnty na rynku za sprawą głównei gernaminy :)

    Dodał bym do tego monchydrat i AAKG
    oczywiscie mineraly(chelaty) i witaminy
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron