Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Stosowanie Mutant Mass i Carbo

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Re: Stosowanie Mutant Mass i Carbo

    Postprzez Lord » 16 Luty 2010, o 14:56

    osiem222 napisał:do niektórych;] jak nie wiecie to se jaj nie róbcie;)
    a tak przy okazji to pisałem w dziale "kreatyna magnum dekstroza" czy jakoś tak i mi polecili zamiast magnuma 8000 to Mutant Masa i zamiast krety z dekstrozą kupiłem Carbo ;)


    Spaler czytaj :)

    Kwachu no coraz więcej właśnie czytam opinii o tym że same węgle i bcca po treningu
    cały czas coś nowego się pojawia
    Devil'sGift no to czekamy na jakieś ciekawe opinie
    Litwin ma racje mutant mass też mi się wydaje dobrą opcją po treningu cena/jakość
    na pewno wyjdzie lepiej niż pić carbo
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Stosowanie Mutant Mass i Carbo

    Postprzez spaler » 16 Luty 2010, o 15:16

    Spoko czyli jednak kupił.Ale to było do przewidzenia.No ja też mam akurat Mutant Masa.
    Węgla i BCAA po treningu-i ja się zgodziłem.Ja akurat od kiedy biorę BCAA ActivLab z glutaminą,Purple Wraith z Controlled Labs i glutaminę Dymatize czuję zdecydowanie lepszą regenerację.Więc nawet po swoich reakcjach się zgadzam.
    Jednak co w przypadku jak nie masz BCAA?Bo ja sądzę że po wzięciu węgli,użycie odżywki będzie korzystniejsze-niż niż nie wzięcie jej wogóle.Nie twierdzę że lepiej białko z odżywki,niż BCAA-a że lepiej białko z odżywki niż nic!
    Tutaj koleś mówi mam carbo i gainera co z tym zrobić-myślę że nie zupełnie uzyskał od nas odpowiedź na to pytanie.
    spaler
    Plutonowy
     
    Posty: 120
    Rejestracja: 1 Styczeń 2010, o 13:51
    Pochwały: 1

    Re: Stosowanie Mutant Mass i Carbo

    Postprzez Lord » 16 Luty 2010, o 16:13

    są rożne opcje carbo po treningu w trakcie też można i jak by się uparł to przed też :D
    Mutant według braków w diecie i jak się carbo skończy to możesz go brać po treningu
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Stosowanie Mutant Mass i Carbo

    Postprzez Kwachu » 16 Luty 2010, o 17:13

    spaler - przeczytaj moją wypowiedz, w jakim celu białko po treningu ?
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Stosowanie Mutant Mass i Carbo

    Postprzez devil'sGift » 16 Luty 2010, o 17:44

    Kwachu miałeś 100% racji z tym bcaa po treningu. To metoda typowo profesjonalna rzadko stosowana przez amatorów ( większość o tym pewnie nie wie) głównie ze względu na niewygodę stosowania. Z tego co mi dzisiaj powiedzieli to najlepiej walić od razu po treningu carbo , bcaa, glutaminę potem jakieś 30 minut później samo białko i dopiero 30minut do godziny po białku posiłek. Powiedzieli że tak najkorzystniej dla efektów wychodzi. trochę się zdziwiłem ze wcześniej mi nikt nie powiedział żebym tak robił ale trener mówił ze rzadko poleca ten sposób bo mało komu chce się do niego stosować ( dosyć rygorystycznie trzeba do tego podejść).
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: Stosowanie Mutant Mass i Carbo

    Postprzez Kwachu » 16 Luty 2010, o 17:49

    devil'sGift - jesli dasz sporo aminokwasów po treningu to mozesz sobie dać spokuj z białkiem, wystraczy to z posiłku.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Stosowanie Mutant Mass i Carbo

    Postprzez devil'sGift » 16 Luty 2010, o 18:00

    z tym sporo też nie ma co przesadzać. Z tego co wyliczałem dzisiaj z trenerem to przy mojej wadze potrzebuje ok 7 gr. Więcej nie potrzeba. Z tego co dzisiaj rozmawiałem to białko dlatego że również powoduje wyrzut insuliny dzięki temu lepiej przyswoimy wszystko do komórek docelowych no i do tego budulec budowy mięśnia. tylko najlepiej żeby była to forma białka szybko przyswajalnego. To opinie mojego trenera i jednego ze znajomych ( emerytowany kulturysta, były mistrz polski) ja się do tego narazie do końca nie mogę odnieść bo muszę troszkę doczytać i na spokojnie przeanalizować wtedy będę mógł coś bliżej powiedzieć. Musze poszukać swojego tajemnego vademecum kulturystyki tam znajdę wszystko, ale to dopiero po rozpakowaniu w nowym mieszkaniu.
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: Stosowanie Mutant Mass i Carbo

    Postprzez Kwachu » 16 Luty 2010, o 18:05

    devil'sGift -7g czego. BCAA czy Glutaminy a może całego kompleksu aminokwasów? Jakie formy proste czy estryfikowane?
    Tak czy inaczej jak dla mnie 7g dla 100kg chłopa to tyle co nic.
    Do wyrzutu insuliny dojdzie już przy podaniu Carbo.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Stosowanie Mutant Mass i Carbo

    Postprzez devil'sGift » 16 Luty 2010, o 18:10

    mówię tu o normalnej formie bcaa wiadomo ze estryfikowanej potrzeba mniej. To ile wg ciebie powinno przypadać przy wadze 100 kg. Z tego co mi powiedzieli jak zawsze liczyli to ok 0.7 gr czystego Bcaa na 10 kg masy. Masz jakiś inny przelicznik?
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: Stosowanie Mutant Mass i Carbo

    Postprzez Kwachu » 16 Luty 2010, o 19:27

    devil'sGift- skad wzieliscie ta liczbe, dawki dobiera sie bardzo inwidualnie
    zalezy od diety masy miesniowej, celu treningów, czasu trawani treningu, ilosci pieniedzy jakie możemy przeznaczyć...

    Przy formie estryfikowanej 7g to mało zaobacz ze Purple Wraath masz dawke od 12 do 24g wiec róznica spora.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.