Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Początki treningu - czy stosowac odżywki

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Początki treningu - czy stosowac odżywki

    Postprzez Pakapi » 5 Wrzesień 2012, o 17:52

    Witam wszystkich!

    Jestem nowym użytkownikiem i zwracam się do Was z kilkoma pytaniami. Otóż na początku roku postanowiłem zrzucić trochę kilogramów. Z 95 kg zszedłem do 80 kg (przy 182 cm wzrostu), i tak mi odpowiada. Teraz wykombinowałem sobie, że dobrze byłoby trochę poprawić sobie sylwetke, siłe i ogólnie kondycję. Nie chodzi tutaj o jakąś zaawansowaną kulturystykę, tylko ćwiczenia w warunkach domowych, które nie mają ze mnie zrobić kulturysty tylko względnie wyrzeźbić i uwidocznić mięśnie, spalić resztę tłuszczu, i poprawić kondycję. I w związku z tym mam pytanie o odżywki. Czy tak od poczatku ćwiczeń jest sens, albo w ogóle czy jest dopuszczalne i bezpieczne pod względem zdrowotnym przyjmowanie np. kreatyny, białka, jakichś spalaczy tłuszczu...? Bo jeżeli np. dobowa dawka kreatyny to 10g, to jeżeli przyjmowałbym kreatynę w dawce np. 5g, to dałoby to jakies efekty. Albo białko - jest sens przyjmować takie suplementy, jeżeli np. nie planuję prowadzić jakiejś restrykcyjnej diety dla sportowców - zamierzam jeść raczej wszystko - oczywiście zdrowo i z umiarem, a nie boczek zagryzać słoniną, ale też nie zamierzam się żywić tylko makaronem i ryżem. Czy więc bez takiej sportowej diety takie suplementy będą własciwie działały. Bo ja tak sobie kombinuje, że te niedobory białka w mojej codziennej diecie mógłbym np. uzupełniać suplementami. Albo takie spalacze tłuszczu. Co to w ogóle jest. I czy jest sens w moim przypadku coś takiego zażywac, skoro przewiduję, że od samych ćwiczeń i wysiłku ten tłuszcz prędzej czy później i tak zejdzie to znacznie niższego poziomu. Prosiłbym Was o jakieś wskazówki, i przy tej okazji o odpowiedź, czy jeżeli zażywa się takie odżywki, to bierze się je codziennie, nawet jeżeli się nie cwiczy w danym dniu, albo robi się przerwę np. tygodniową, albo dwutygodniową. Czy po jakimś czasie trzeba takie odżywki odstawić na jakiś czas?

    Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.

    Pozdrawiam

    Paweł
    Pakapi
    Szeregowy
     
    Posty: 2
    Rejestracja: 5 Wrzesień 2012, o 17:30

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Początki treningu - czy stosowac odżywki

    Postprzez playandwin24 » 5 Wrzesień 2012, o 17:56

    Skoro chcesz przybrać mięśni to na siłownię zapraszam :)

    Na starcie nie będziesz potrzebował kreatyny, ale białko może się przydać :)

    Do tego dobra dieta i będzie fajnie :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Początki treningu - czy stosowac odżywki

    Postprzez Pakapi » 6 Wrzesień 2012, o 08:52

    A w domu się nie da?
    Pakapi
    Szeregowy
     
    Posty: 2
    Rejestracja: 5 Wrzesień 2012, o 17:30

    Początki treningu - czy stosowac odżywki

    Postprzez pepe » 6 Wrzesień 2012, o 11:08

    nie da rady
    Awatar użytkownika
    pepe
    Starszy sierżant
     
    Posty: 304
    Rejestracja: 12 Czerwiec 2012, o 18:15
    Pochwały: 11

    Początki treningu - czy stosowac odżywki

    Postprzez playandwin24 » 6 Wrzesień 2012, o 12:40

    No chyba że kupisz dobra sztangę, dużo obciążenia, drążek, stojak na przysiady, ławka i w sumie masę zrobisz... :)

    Hantle też były by pomocne :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Początki treningu - czy stosowac odżywki

    Postprzez pepe » 6 Wrzesień 2012, o 12:51

    No pain no gain
    Chcesz przyrostów, to zasuwaj na siłownię ^^
    Awatar użytkownika
    pepe
    Starszy sierżant
     
    Posty: 304
    Rejestracja: 12 Czerwiec 2012, o 18:15
    Pochwały: 11

    Początki treningu - czy stosowac odżywki

    Postprzez Dariusz89 » 9 Listopad 2012, o 22:50

    Każdy przypadek jest inny. Czytałem trochę w internecie, ale jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskałem. Mam nadzieję, że Wy mi pomożecie :)

    Od zawsze byłem bardzo szczupły. Cechował mnie szybki metabolizm, co nie pozwalało mi przybrać na wadze. Mój pierwszy raz z siłownią był raczej zabawą i sposobem na nudę. Ćwiczyłem ok. pół roku w wieku 15 lat. Do maja bieżącego roku nie trenowałem na siłowni, choć regularnie pracowałem fizycznie. Od tego momentu postanowiłem na poważnie wziąć się za siłownię. Ćwiczyłem 2 miesiące pod okiem instruktora, który rozpisał mi trening oraz dietę, jednak efekt był fatalny. Nie przytyłem ani kilograma(!), co oczywiście zniechęciło mnie na dobre. Zaprzestałem treningów i diety. Z pewnych powodów przeprowadziłem się do rodziców i... stał się cud! Po 3 miesiącach maminych obiadków przytyłem z 77 kg do wagi 85 kg przy wzroście 191 cm i stan ten utrzymuje się już jakiś czas. To dało mi motywację do ponownego (do trzech razy sztuka?) rozpoczęcia treningów. Moim celem jest zbudowanie fajnej sylwetki, bo obecnie wyglądam dość dziwnie :) powiedzcie mi proszę, czy taka waga przy moim wzroście jest optymalna do rozpoczęcia treningu na rzeźbę oraz czy powinienem rozpocząć jakąkolwiek suplementację (kreatyna?)?

    Pozdrawiam!
    Dariusz89
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 9 Listopad 2012, o 22:11
    Miasto: Ełk
    Data urodzenia: 18 12 1989

    Początki treningu - czy stosowac odżywki

    Postprzez TomaszM » 10 Listopad 2012, o 11:20

    Po 3 miesiącach maminych obiadków przytyłem z 77 kg do wagi 85 kg

    Pytanie czy te 8kg to są mięśnie czy tłuszcz - wybacz, ale śmiem wątpić, że jedząc mamine obiadki przybrałeś mięśni :D

    czy taka waga przy moim wzroście jest optymalna do rozpoczęcia treningu na rzeźbę

    Kwestia j/w czyli jak bardzo jesteś otłusczony - rzeźby i tak nie rób - kwestia jedynie czy zerowy bilans kaloryczny czy typowa masa.


    czy powinienem rozpocząć jakąkolwiek suplementację (kreatyna?)?

    Żadnych suplementów nie potrzebujesz - ewentualnie jakiś zestaw witamin najlepiej w formie chelatów, lub ewentualnie jakaś odżywka stosowana tylko i wyłącznie po treningu.
    Kreatyna dopiero tak za 6 tyg. od momentu stosowania diety i treningu (tak jak czytasz by był sukces musi być jedno i drugie)


    Ćwiczyłem 2 miesiące pod okiem instruktora, który rozpisał mi trening oraz dietę, jednak efekt był fatalny.

    90% instruktorów ma pojęcie odnośnie odżywiania takie samo jak lekarze - czyli żadne. Niestety taka jest prawda, ale zabierają się za coś o czym nie mają pojęcia i potem skutki są jakie są. A nikt z nich odpowiedzialności za gościa, któremu "pomagają" nie weźmie.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75


    Re: Początki treningu - czy stosowac odżywki

    Postprzez valdunn » 23 Listopad 2021, o 04:08

    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    languagelaboratoryсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.