Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Testy białek

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Testy białek

    Postprzez Marcin_50 » 22 Luty 2010, o 20:45

    Awatar użytkownika
    Marcin_50
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 157
    Rejestracja: 17 Styczeń 2010, o 10:14
    Pochwały: 2
    Miasto: Kraków

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Testy białek

    Postprzez Marcin_50 » 22 Luty 2010, o 20:48

    Autor: Patka_00
    Awatar użytkownika
    Marcin_50
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 157
    Rejestracja: 17 Styczeń 2010, o 10:14
    Pochwały: 2
    Miasto: Kraków

    Re: Testy białek

    Postprzez devil'sGift » 22 Luty 2010, o 23:54

    dobra wszystko fajnie, super;] tylko jedna rzecz mi nie pasuje;] jakiego białka zawartość jest tu liczona? no bo zgodzę się ze ostrowia jak pisze ze ma 80% paszy dla krów w składzie to pewnie mają rację;] Trochę to mało obiektywne. Z Whey Gold Standard też się trochę nie zgodzę i będę tego produktu jak i firmy bronił do upadłego.( napomknę tylko że 2 lata pod rząd było uznawane na najlepsze białko na świecie w plebiscycie Body Building Awards). Dlaczego? Przez jakieś 4 lata byłem ( w sumie to bardziej mój ojczym niż ja, ale również dużo się tym zajmowałem) głównym dystrybutorem firmy Optimum Nutritrion na terenie naszego pięknego kraju. Mieliśmy wyłączność na tą firmę, robione przez nas atesty itp. Zaopatrywałem w tą firmę od groma hurtowników więc mogę się śmiało wypowiedzieć w tej kwestii. Otóż gdy rozpoczęliśmy przygodę z firmą ON odwiedziliśmy osobiście poznanego wcześniej na FIBO właściciela( jednocześnie naszego dostawcę) jednej z największych hurtowni odżywek w europie, jedynego wtedy dystrybutora ON w Europie. Pokazywał nam robione w 3 niezależnych laboratoriach badania zawartości składów tych produktów. Pamiętam że jedno laboratorium było w Niemczech a drugie we Francji trzecie nie pamiętam gdzie, sama siedziba mieściła się w belgi na obrzeżach Brukseli. Z wyników badań wynikało , iż w produktach tej firmy zawartość tego co jest na etykiecie zgadza się niemal w 98% z tym co jest w pudełku;] To chyba dobry wynik;d;d I teraz o co mi chodzi. Robienie rankingu zawartości białka w białku nie jest współmierne do jakości tego białka. Jak bym był lepszy z chemii to też bym zrobił białko w którym by było 80 % białka tylko pytanie jakiego. Rozumiem jeżeli sprawdzić zawartość izolatu, koncentratu, kaizeiny, itp i wtedy porównać z tym co deklaruje producent miał by to sens. Jednak robienie badania ile paszy dla krowy jest w paszy dla krowy jest całkowicie bez sensu. Oczywiście bardzo się cieszę że ktoś się pofatygował i umieścił taką tabelę jednak jej obiektywność woła o pomstę do nieba. Białka nie są podzielone na jedno składowe czy matrixy ( czyli mieszanki) i teraz wyobraźcie sobie sytuację że ten temat przeczyta taki napalony małolat który chce w 3 tygodnie być zawodowym kulturystą i uważający ze testosterol megabola to super sprzęt ( podałem przykładowo beż skojarzeń proszę) czyta o tej zawartości, widzi oo! ostrowia ma tyle ile deklaruje to na pewno jest zajebista, potem wystukuje w wyszukiwarce na allegro nazwę i patrzy o ku***a ale zajebista cena i kupuje;] Tak więc po raz kolejny napiszę ze ranking białka byłby relatywnie obiektywny w momencie gdyby zbadano jakość tego białka ewentualnie zawartości poszczególnych frakcji białkowych w stosunku do deklarowanych.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: Testy białek

    Postprzez Kwachu » 23 Luty 2010, o 07:42

    devil'sGift - jestes bezlitosny, ale masz racej tyle ze kijem Wisły nie zawrócisz :)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Testy białek

    Postprzez GIGNFR78 » 23 Luty 2010, o 08:17

    Według mnie nie liczy się zawartość białka tylko jakość. Lepiej patrzeć na jakość a nie zawartość. devil'sGift zgadzam się z tym co napisałeś.
    Forma i treść ważniejsza niż liczby.
    youtube.com/watch?v=N4txinHPCn0&feature=related tandem 93 hardcord
    youtube.com/watch?v=g4H5gRATnOA 113feat-vitry-allstar na zielonym motorze to ja.
    GIGNFR78
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 514
    Rejestracja: 31 Styczeń 2010, o 19:00
    Pochwały: 9
    Miasto: chorzów
    Data urodzenia: 28 11 1978

    Re: Testy białek

    Postprzez Kwachu » 23 Luty 2010, o 08:49

    Do tego doliczcie technoligie produkcji, oraz substytuty(witaminy,minerały,enzymy...)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Testy białek

    Postprzez devil'sGift » 23 Luty 2010, o 09:27

    a już się bałem ze moja teoria nie bedzie miała zwoleników;] a jednak Kwachu się na tobie nie zawiodłem;d;d
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: Testy białek

    Postprzez GIGNFR78 » 23 Luty 2010, o 09:50

    Dużo osób patrzy na cene białka a nie na jakość i kupują firm odzywki bo ktoś znany to reklamuje.
    Forma i treść ważniejsza niż liczby.
    youtube.com/watch?v=N4txinHPCn0&feature=related tandem 93 hardcord
    youtube.com/watch?v=g4H5gRATnOA 113feat-vitry-allstar na zielonym motorze to ja.
    GIGNFR78
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 514
    Rejestracja: 31 Styczeń 2010, o 19:00
    Pochwały: 9
    Miasto: chorzów
    Data urodzenia: 28 11 1978

    Re: Testy białek

    Postprzez Kwachu » 23 Luty 2010, o 13:16

    Posluchacie kolegi devil'sGift bardzo cenne uwagi podal wam wyłowił, bialka typu kazeina(po za milcerną)/soja to jedynie zapychacze do odzywek, sa one zdecyowanie tansz niz wpc, dystrybutor oczywiscie bedzie wam mydlił w głowach mówił ze sa one pełno wartosciowe.

    Mam nadziej ze temat sie rozwinie i wiecej osób ogłosi swoje zdanie w tej dyskusji.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Testy białek

    Postprzez Marcin_50 » 23 Luty 2010, o 14:22

    Oznaczanie azotu metoda KIEJDAHLA z miareczkowym oznaczeniem
    końcowym.
    Badania wykonane zgodnie z normą:

    PN-A-04018:1975
    PN-A-04018:1975/Az3 :2002


    1. Zasada oznaczania.
    Analizowaną próbkę mineralizuje się w stężonym kwasie siarkowym z dodatkiem
    selenu jako katalizatora, nadtlenku wodoru jako utleniacza (jeśli jest konieczny) i siarczanu
    potasu służącego do podwyższenia temperatury wrzenia kwasu siarkowego. Po mineralizacji
    próbki, azot w niej zawarty występuje w postaci kwaśnego siarczanu amonu.
    Ostudzony roztwór zadaje się roztworem mocnej zasady i oddestylowuje wydzielony
    amoniak do roztworu nasyconego kwasu borowego z dodatkiem wskaźnika mieszanego
    (czerwień metylowa + zieleń bromokrezolowa). Roztwór amoniaku w kwasie borowym
    oznacza się przez miareczkowanie mianowanym roztworem kwasu solnego (0,04 M do
    uzyskania barwy początkowej, takiej jak przed absorpcja amoniaku).

    Mineralizacja
    1. Odważyć analizowaną substancję do probówki rozkładowej.
    2. Dodać katalizator.
    3. odmierzyć cylindrem miarowym 3-5 cm3 stężonego H2SO4 i 1-2 cm3 nadtlenku
    wodoru (30% H2O2) i wlać do probówki z próbką.
    4. Probówki z próbkami umieścić w mineralizatorze, puste otwory mineralizatora
    zamknąć zatyczkami (wszystkie otwory powinny być zakryte).
    5. Probówki nakryć nasadką odsysającą i założyć zaczepy mocujące.
    6. Króćce nasadki połączyć z włączoną pompką wodną.
    7. Włączyć przycisk „sieć” i ustawić termoregulator na pozycję „8”.
    8. Po 10 minutach sprawdzić czy próbka się zmineralizowała (roztwór kwasu powinien
    być klarowny, bezbarwny lub lekko słomkowy).
    9. Po zmineralizowaniu wyłączyć przycisk „sieć”, probówki razem z nasadką odsysającą
    wyjąć ze stanowisk grzejnych i pozostawić do wystudzenia (ok. 10 minut).
    10. Wyłączyć pompkę próżniową, zdjąć nasadkę, wewnętrzne ścianki opłukać wodą
    destylowaną (ok. 10 cm3).
    Destylacja
    1. Sprawdzić aparat destylacyjny, napełnienie zbiorników wody i ługu, otworzyć zawór
    wody chłodzącej, wstawić pustą probówkę oraz odbieralnik. włączyć sieć, zawór pary
    i przedestylować ok. 100 cm3 wody, wyłączyć zawór pary i sieć.
    2. Wstawić probówkę z próbką oraz odbieralnik (kolba stożkowa) z 25 cm3 nasyconego
    kwasu borowego ze wskaźnikiem (czerwień metylowa i zieleń bromokrezolowa),
    włączyć przycisk „sieć”, przyciskiem NaOH nalać do probówki ok. 20 cm3 ługu.


    Miareczkowanie
    Zawartość odbieralnika zmiareczkować 0,01 M HCl, punkt końcowy miareczkowania
    – gdy barwa wskaźnika wróci do wyjściowej (przed pochłonięciem amoniaku), dla ułatwienia
    można stosować roztwór porównawczy.




    Zaczęłam po długim oczekiwaniu .

    Godziny spędzone w laboratorium…
    Setki naważek, powtarzałam nakładanie białka do naczynka po paręnaście razy , aby wyniki były jak najbardziej prawdziwe…

    Praca w Labolatorium zaczynała się z samego rana , pierwsza czynność to naważanie odczynników
    Image


    po dodaniu białka i pozostałych odczynników

    gotowa sucha próbka
    Image


    pierwsza faza mineralizacji
    Image
    końcowa
    Image
    dalszy ciag doświadczenia destylacja
    Image
    miareczkowanie
    Image

    Po całym procesie doszło do obliczeń
    współczynnik

    Jaja, 6,25
    Mięso i przetwory mięsne i ryby-6,25
    Mleko i przetwory -6,38

    Wzór i metoda obliczeń
    Zawartość białek w próbce, wyrażoną w procentach masy podaje wzór:
    × T × 14 × 100 × 6,38
    =V- V2 × Tm
    w którym:
    V
    1 to objętość stosowanego w oznaczaniu standardowego objętościowego roztworu kwasu chlorowodorowego ,w mililitrach;
    V
    2 to objętość stosowanego w próbie ślepej standardowego objętościowego roztworu kwasu chlorowodorowego, w mililitrach;
    T to stężenie standardowego objętościowego roztworu kwasu chlorowodorowego w mol/l;
    m to masa próbki do analizy wyrażona w gramach.
    Obliczyć zawartość białka z dokładnością do 0,1 %.

    Autor: Patka_00

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Awatar użytkownika
    Marcin_50
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 157
    Rejestracja: 17 Styczeń 2010, o 10:14
    Pochwały: 2
    Miasto: Kraków

    Następna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron