Szybkie logowanie
  • Strona główna Inne Uroda i Fitness
  • Najciekawsze artykuły cytowane

    Coś pomiędzy kulturystyką a gimnastyką czyli uroda i fitness, a także aerobik - jak zadbać o swoje ciało aby mieć wysportowaną i smukłą sylwetkę.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Najciekawsze artykuły cytowane

    Postprzez X-Share » 4 Kwiecień 2010, o 23:24

    SPIS TREŚCI

    S. 1
    7 grzechów głównych w fitnessie
    Trendy w fitnessie
    Body space - co i jak?
    Po co biegać?
    Suplementy http://www.slawomirambroziak.pl
    Ćwiczenia klatki piersiowej
    Coaching sportowy http://sierszchula.com/index.php/archives/191
    Dlaczego nie możesz schudnąć? http://www.kuzniakowala.pl
    Aerobiczna 6 Weidera To Oszustwo - należy podejść z przymrużeniem oka do materiałów z http://www.kuzniakowala.pl
    S. 2
    Zwiększ swój metabolizm
    Odpoczynek prowadzi do wzrostu masy mięśniowej
    Suplementy termogeniczne
    Żelatyna
    Czas napięcia mięśni
    Odtłuszczenie twarzy
    Szybkie ćwiczonka na grzbiet i klatke piersiową - Fitnessclub.pl
    Jak poprawić wygląd skóry - Olga Filipowska
    Bezpieczny trening - Kobieta.wp.pl
    Zgrabna sylwetka - Fitnessclub.pl
    Tłusta skóra - info skindoctor.pl
    Operacje plastyczne - Portal-Uroda


    7 grzechów głównych w fitnessie

    Nie wystarczy ćwiczyć. Aby osiągnąć cel - trzeba ćwiczyć dobrze. Oto 7 najczęstszych fitnessowych błędów oraz ich przykre następstwa, bo jak wiadomo za grzechy, trzeba płacić.

    Rutyna
    Wiele osób podczas treningów wykonuje te ćwiczenia, które wychodzą im dobrze. Koncentrując się na wybranych partiach mięśniowych, zaniedbują słabsze punkty. Ale dobre samopoczucie i radość z kształtowania wciąż tych samych mięśni, to nie wszystko. Konsekwencją jednostronnego treningu są dysproporcje w budowie sylwetki. Najczęściej u mężczyzn przerośnięty przód (klatka, biceps) :D , a chudziutkie, zaniedbane nogi i plecy. Aby wyglądać dobrze, trzeba poświęcić należytą uwagę także słabszym mięśniom.


    Ponadto ciało przyzwyczaja się do ćwiczeń, co skutkuje brakiem postępów. Musisz, co jakiś czas modyfikować program treningu, by budować kondycję i siłę mięśni. Plan ćwiczeń nie powinien być jednostajny. Wprowadzanie nowych bodźców powoduje większą stymulację mięśni. Mięśnie rosną wtedy, kiedy poddajesz je progresywnemu obciążeniu, więc dołóż im. Niech pracują! Stawiaj sobie nowe wyzwania.

    Image

    Szybko i niedokładnie
    To nie ilość powtórzeń czy ciężar, jaki podnosisz są najważniejsze, ale technika. To ona decyduje o tym, czy po treningu twoje mięśnie zmienią się zgodnie z oczekiwaniami. W treningu siłowym szybciej, nie oznacza lepiej. Machając ciężarkami, wykonując ćwiczenia bez kontroli, nie wzmacniasz mięśni, a jedynie narażasz się na kontuzje.

    Wiele osób myśląc, że wzmacnia mięśnie brzucha, nadwyręża górną część tułowia, wykonując niepotrzebne ruchy głową. Ćwicząc mięśnie brzucha, upewnij się, że nie odczuwasz napięcia w szyi. Szybkie i niekontrolowane ruchy nie pomagają utrzymać dobrej techniki. Ćwicząc niedokładnie rujnujesz cel treningu. A podstawowa zasada doboru obciążenia brzmi - trenuj z takim ciężarem, by ostatnie złożone przez ciebie powtórzenie było zawsze wykonywane poprawnie.

    Image


    Trening na pusty żołądek
    Wysiłek fizyczny zwiększa zapotrzebowanie organizmu na energię oraz szereg składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ustroju. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają, rozpoczynając trening z pustym żołądkiem. Poczucie głodu może spowodować, że nie będziesz w stanie dokończyć treningu.

    Osłabiony organizm, pozbawiony energii nie będzie działał sprawnie. Skutki niedożywienia możesz odczuwać w postaci: drżenia rąk i nóg, nadmiernego pocenie się, osłabienia, zawrotów głowy, uczucia słabości, a nawet omdlenia. Dlatego pamiętaj, że na 2 godziny przed treningiem warto zjeść pełnowartościowy posiłek.

    Image

    Brak rozgrzewki
    Rozgrzewka jest nieodzownym elementem każdego treningu. Podnosi ciepłotę ciała, powoduje dobre ukrwienie wszystkich mięśni, a także rozrusza stawy. Nie każdy jednak pamięta, że do wysiłku należy organizm dobrze przygotować. Niektóre osoby albo w ogóle rezygnują z rozgrzewki lub wykonują ją nieprawidłowo, najczęściej za krótko.


    Kto pomija rozgrzewkę, ten gorzej sobie radzi z ćwiczeniami. Skutkiem braku rozgrzewki jest podatność na kontuzje i urazy. Organizm musi stopniowo przyzwyczajać się do coraz większego wysiłku, inaczej prawdopodobnie odmówi posłuszeństwa.

    Image


    Ćwiczę, choć boli
    Kolejnym grzechem popełnianym przez osoby ćwiczące jest brak wrażliwości na sygnały, które wysyła ciało. Zbyt ambitni stosują obciążenia nie proporcjonalne do siły, robią wiele serii lub niepotrzebnie wydłużają sesje treningowe. Nawet, gdy czują ból, kontynuują ćwiczenia. Przemęczają się, zapominając, że co za dużo to nie zdrowo. A przesiadywanie codziennie godzinami na siłowni wcale nie oznacza efektywności.

    Brak odpoczynku, zbyt intensywny trening może doprowadzić do przetrenowania. Stan ten może mieć poważne konsekwencje, m.in.: pogorszenie wyników, podatność na urazy, osłabiona odporność czy depresja. Ból to ewidentny sygnał, żeby nie kontynuować ćwiczenia. Jeżeli podczas treningu wystąpi uczucie nudności lub utrata sił, to należy stopniowo przerwać pracę. Nie forsuj się. Zwracaj uwagę na sygnały ostrzegawcze. Pamiętaj, że mięśnie rosną w trakcie odpoczynku.

    Image

    Pomijanie stretchingu
    Cena, jaką trzeba zapłacić za zaniedbywanie rozciągania, jest wysoka. Zamiast pięknej proporcjonalnej sylwetki, otrzymujemy przykurczone, niezdolne niekiedy do wykonywania rutynowych czynności ciało. Silne, rozbudowane, ale nierozciągane mieście sprawiają, że ciężko się schylić, by np. zawiązać sznurówkę, lub utrzymać telefon przy uchu podczas zwykłej rozmowy.


    Ruchy tracą na płynności, stają się kanciaste, pozbawione gracji. Ponadto brak stretchingu zwiększa ryzyko, urazów i kontuzji. Mocny, elastyczny mięsień jest mniej podatny na uszkodzenia. Pamiętajmy, że rozciągać należy się przed i po treningu.

    Image

    Zbyt mała ilość płynów
    Pocenie się i napięcie towarzyszące treningowi mogą pozbawić twój organizm płynów oraz niezbędnych witamin i minerałów. Jeśli również palisz papierosy i pijesz kawę lub alkohol, ryzyko niedoborów płynów jest jeszcze większe. Intensywność utraty wody wzrasta w wysokiej temperaturze, im dłużej i ciężej się ćwiczy.

    W czasie godzinnego treningu można stracić około jednego litra płynów. Niedostateczne uzupełnianie płynów grozi odwodnieniem, które objawia się, min. nieświeżym oddechem, uczuciem suchości w ustach, trudnościami w wypróżnianiu się czy bólami głowy. Odwodnienie organizmu powoduje obniżenie wydolności fizycznej oraz zwiększa ryzyko powikłań zdrowotnych. Dlatego, by cieszyć się aktywnością, lepiej zapobiegać skutkom odwodnienia, niż je leczyć.

    źródło:Anna Krasoń

    Pochwały przyznane za posta: 2
    X-Share
    Plutonowy
     
    Posty: 146
    Rejestracja: 28 Marzec 2010, o 12:47
    Miejscowość: Olsztyn
    Pochwały: 12
    Data urodzenia: 14 02 1991

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Trendy w fitnessie

    Postprzez X-Share » 5 Kwiecień 2010, o 13:39

    Trendy w fitnessie

    Czujesz niechęć do ćwiczeń, bo wydają ci się nudne i męczące? Zajrzyj do fitness klubu, a na pewno się zdziwisz! Oferowane dziś formy ruchu są przyjemne, ciekawe i często bardziej przypominają zabawę niż trening.

    Image

    Dawniej fitness kluby proponowały głównie ćwiczenia dla osób młodych, zdrowych i lubiących aktywność. Teraz każdy, bez względu na wiek i kondycję, znajdzie w nich coś dla siebie. Na zajęciach możesz nie tylko spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i wyrzeźbić sylwetkę, ale też wyciszyć się, odpocząć lub przeciwnie wyzwolić energię. Treningi mają także inne, specjalne zadania, np. wspomagają leczenie różnych schorzeń, przede wszystkim tych związanych z siedzącą pracą. Kluby najczęściej oferują karnety na dowolną liczbę wejść w tygodniu i możesz swobodnie zmieniać zajęcia, dopóki nie znajdziesz takich, które najpełniej zaspokoją twoje oczekiwania.

    Miks technik azjatyckich

    Od kilku lat bardzo szybko rozwija się trend „body & mind”, czyli ćwiczenia doskonalące jednocześnie ciało i umysł. Rośnie zainteresowanie jogą, tai-chi, qi-gongiem, których celem jest odblokowanie w organizmie swobodnego przepływu energii i osiągnięcie pełnej równowagi, fizycznej i duchowej. Dla tych, którym statyczna joga wydaje się nudna i zbyt powolna, opracowano na jej bazie zajęcia body art, które są bardziej urozmaicone i mają żywsze tempo. Od niedawna można też u nas ćwiczyć bardzo popularną na Zachodzie dynamiczną odmianę jogi, zwaną power-jogą.
    Na topie jest pilates, zwany również „treningiem dobrego samopoczucia”. Łączy on m.in. elementy jogi, tai-chi, baletu i ćwiczeń siłowych. Zajęcia wzmacniają mięśnie głębokie, podtrzymujące kręgosłup, i przez to zapobiegają jego urazom. Dodają sprężystości całemu ciału i wysmuklają sylwetkę, a do tego świetnie wyciszają i wyzwalają dobry nastrój.
    Nowością i wielkim hitem jest chi-ball, działający na wszystkie zmysły. Wykorzystuje jednocześnie wiele technik, m.in.: jogę, tai-chi, qi-gong, pilates. Do zajęć włączono też elementy koloroterapii i aromaterapii. Ćwiczy się ze specjalnymi, produkowanymi wyłącznie w Australii piłeczkami, o średnicy 15 cm. Mają one różne kolory i piękne, naturalne zapachy, np. fioletowa ma woń lawendy, zielona - geranium, a czerwona - cynamonu. Za każdym razem intuicyjnie wybierasz sobie kolor. Jeśli np. potrzebujesz spokoju, wyciszenia, sięgniesz po piłeczkę niebieską, a gdy męczy cię smutek, martwisz się czymś, nastrój poprawi ci kolor żółty itd. Zajęcia „body&mind” odbywają się przy spokojnej, sprzyjającej relaksowi muzyce, uczą właściwego oddychania i, m.in. dzięki technikom medytacyjnym, uwalniają od głębokiego stresu.

    Prawie jak rehabilitacja


    Wiele oferowanych dziś ćwiczeń, także wymienionych wyżej, może być wykonywana przez osoby mające kłopoty z narządami ruchu i kręgosłupem. Z pomocą rehabilitantów opracowuje się poza tym specjalne zajęcia, np. pod nazwą „Zdrowy kręgosłup”, które łagodzą i zapobiegają bólom pleców. Świetne efekty terapeutyczne daje też bardzo modny fit-ball, czyli ćwiczenia z piłką o średnicy ok. pół metra. Od lat była ona stosowana w rehabilitacji osób z problemami ortopedycznymi. Gimnastyka z nią jest miłym przeżyciem, przywodzącym na myśl beztroskie dzieciństwo. Na piłce możesz siedzieć, leżeć przodem i tyłem, opierać się o nią bokiem itd. Starając się utrzymać równowagę, wzmacniasz mięśnie podtrzymujące kręgosłup i odpowiedzialne za prawidłową, wyprostowaną sylwetkę. Zajęcia nie obciążają stawów, usuwają napięcia mięśniowe i dobrze wpływają na układ nerwowy. Ćwiczenia są świetnym masażem dla kręgosłupa. Zapobiegają bólom pleców i karku, poza tym dają okazję do zabawy, śmiechu i świetnie relaksują.
    Również gimnastyka w wodzie dotąd znana była jako forma rehabilitacji, a teraz jest modnym wariantem ćwiczeń fitnesowych, wykonywanych przy muzyce. Na aqua-aerobik mogą chodzić osoby cierpiące na schorzenia układu kostno-stawowego, artretyzm, otyłe, po operacjach itp. Dzięki prawom fizyki ciało staje się dużo lżejsze i w wodzie wykonujesz ćwiczenia, które „na lądzie” byłyby dla ciebie za trudne lub bolesne, do tego prawie się nie męczysz. Nie obciążasz przy tym mięśni, kręgosłupa ani stawów. Aby chodzić na aqua-aerobik, nie trzeba umieć pływać.

    Treningi pełne emocjonujących wrażeń

    Specjaliści od fitnessu robią wszystko, by także intensywne ćwiczenia przy muzyce były jak najbardziej atrakcyjne i nie nudziły. W klubach są już grupowe zajęcia z dużą sztangą, np. magic bar, dla kobiet i mężczyzn, poprawiające wydolność organizmu i wzmacniające głównie mięśnie grzbietu, piersi, ramion i ud. Pojawiły się też koedukacyjne treningi wykorzystujące elementy boksu, np. aeroboxing, lub wschodnich sztuk walki tae-bo. Takie zajęcia nie tylko rzeźbią sylwetkę i poprawiają kondycję, ale też dodają pewności siebie.
    Równolegle rozwijają się przeróżne rodzaje aerobiku tanecznego (stają się one tak popularne, że produkuje się już specjalne obuwie sportowe do tańca). Zajęcia te wykorzystują kroki rozmaitych tańców, np. latynoamerykańskich, latino dance, irlandzkich, salsy, samby, hip hopu, funky, ale też afrykańskich, wykonywanych przy odgłosach tamtamów (afro dance), czy elementy baletu klasycznego. Treningi uwalniają emocje, poprawiają kondycję fizyczną, ale też sprawiają, że twoje ruchy na co dzień stają się bardziej plastyczne i pełne gracji.
    Na świecie zapanował szał na jeszcze jedną formę grupowych ćwiczeń przy muzyce spinning, czyli pedałowanie na specjalnym, stacjonarnym rowerku. Moda ta powoli dociera także do nas. Trening taki jest wart polecenia szczególnie zimą, kiedy nie można jeździć na rowerze terenowym. Instruktor zaplanuje ci „trasę” o odpowiedniej dla ciebie skali trudności. Pedałując, łatwo wyczujesz, w jakim momencie „jedziesz” po asfalcie, polnej drodze, kiedy pod górę, a kiedy z góry itp. Zajęcia poprzedza rozgrzewka, głównie ramion, karku i pleców, a kończą ćwiczenia wyciszające. Muzykę dobiera się w taki sposób, aby pozwalała się wsłuchać i zapomnieć o wysiłku. Niedawno opracowano także hydrospinning, czyli jazdę na rowerze w wodzie, ale ta forma ruchu nie zdążyła się jeszcze u nas upowszechnić.

    Coś dla każdego członka rodziny

    Osoby starsze mogą chodzić do fitness klubu na fit-ball czy gimnastykę w wodzie, ale też na zajęcia skierowane tylko dla nich, nazywane np. fitness 50+. Pojawiły się także treningi dla młodszych nastolatek (powyżej 12. roku życia, za zgodą rodziców), pod nazwą junior aerobik. Ich celem jest przede wszystkim kształtowanie zgrabnej sylwetki i zapobieganie wadom postawy. Opracowano też specjalne treningi np. pod nazwą "Aktywne 9 miesięcy" dla kobiet w ciąży. Ćwiczenia (potrzebna jest zgoda lekarza) m.in. poprawiają funkcjonowanie układu krążenia i oddechowego, wzmacniają mięśnie miednicy, zmniejszają lęk przed porodem, a także ból w jego trakcie. Również po urodzeniu dziecka nie musisz rezygnować z aktywności fizycznej! Do fitness klubu możesz przychodzić już z 6-8 tygodniowym maluchem i ćwiczyć razem z nim, np. w ramach Klubu Aktywnej Mamy. Taka gimnastyka szybko pozwala wrócić do formy przed ciążą, a ponadto bardzo zacieśnia więź pomiędzy tobą i dzieckiem.

    poradnikzdrowie.pl
    X-Share
    Plutonowy
     
    Posty: 146
    Rejestracja: 28 Marzec 2010, o 12:47
    Miejscowość: Olsztyn
    Pochwały: 12
    Data urodzenia: 14 02 1991

    Body space - co i jak?

    Postprzez X-Share » 5 Kwiecień 2010, o 13:45

    Body space - co i jak?


    Body-Space to nowoczesna metoda wspomagająca:
    » spalanie tkanki tłuszczowej
    » eliminację cellulitu
    » spadek wagi ciała
    » modelowanie sylwetki

    Pięknie wymodelowana sylwetka i perfekcyjnie gładkie ciało to marzenie wielu osób. Mimo stosowania diet i wykonywania uciążliwych ćwiczeń rzadko udaje się pozbyć tłuszcz z miejsc, w których chcemy.

    Image

    Kapsuła Body-Space

    To kapsuła, w której szczelnie zamknięta dolna część ciała poddawana jest na przemian działaniu ciśnienia ujemnego (podciśnienia) i ciśnienia dodatniego (ciśnienia atmosferycznego). Parametry urządzenia sterowane są komputerowo oraz dobierane indywidualnie dla każdego klienta.

    Poddawanie się ćwiczeniom na urządzeniu Body-Space likwiduje podstawowe przyczyny powstawania cellulitu - źle ukrwioną i słabą skórę oraz podskórną tkankę łączną. Stosowanie podciśnienia jednocześnie z wysiłkiem fizycznym na ergometrze powoduje przyspieszenie krążenia i jest gwarantem spalania tkanki tłuszczowej z "trudnych okolic", ponieważ tłuszcz zostaje spalony tylko przez aktywną pracę mięśni.

    Body Space zostało stworzone z myślą nie tylko o problemach kobiet, ale też mężczyzn, którzy dzięki ćwiczeniom na Body Space zyskują poprawę kondycji fizycznej, rozbudowanie i trenowanie mięśni oraz poprawę ukrwienia organizmu, a szczególnie dolnych partii ciała, co pozytywnie wpływa nie tylko na wygląd skóry, ale również na kondycję seksualną.

    Trening Body Space zapewnia nam nie tylko poprawę wyglądu ciała i skóry, ale też relaks i dawkę energii, które sprzyjają naszemu samopoczuciu.

    Ta zupełnie nowa metoda zwalczania dolegliwości cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej przy pomocy urządzeń Body Space jest obecnie najbardziej skuteczna i daje pewność całkowitego sukcesu pod warunkiem poddania się odpowiedniej ilości zabiegów. Zaleca się od 12 do 20 zabiegów w jednej serii. Efekty po 20 zabiegach utrzymują się przez wiele miesięcy, a my tracimy zbędną tkankę tłuszczową z okolic ud, brzucha i pośladków i zyskujemy smuklejszą sylwetkę, wzmocnienie mięśni oraz jędrną i bardziej elastyczną skórę.

    Wskazania:
    » likwiduje cellulit
    » ujędrnia i wygładza skórę
    » utrata wagi ciała
    » polepsza kondycje i sprawność fizyczną
    » lepsze samo poczucie
    » poprawa cyrkulacji krwi i limfy
    » wzrost przemiany materii

    4 razy w tygodniu po 30 minut daje najbardziej pożądany efekt.





    http://studiobodyspace.pl/body-space
    X-Share
    Plutonowy
     
    Posty: 146
    Rejestracja: 28 Marzec 2010, o 12:47
    Miejscowość: Olsztyn
    Pochwały: 12
    Data urodzenia: 14 02 1991

    Po co biegać?

    Postprzez X-Share » 5 Kwiecień 2010, o 14:40

    Po co biegać?

    Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto spróbować tego sportu.

    Image

    Zdrowie i siła
    Uprawianie sportów aerobowych - takich jak bieganie - wzmacnia serce, usprawnia pracę płuc i krwioobiegu. Dzięki temu jesteśmy sprawniejsi, wytrzymalsi i zmniejszamy ryzyko chorób układu krążenia, na które umiera większość Polaków.

    Szczupła sylwetka
    Zaczynasz biegać, aby zrzucić parę kilogramów? Dobry wybór, bo bieganie to jeden z najintensywniej spalających tłuszcz sportów, jakie można wybrać. Jest doskonałym składnikiem mądrego programu odchudzającego. Dodatkowo regularne bieganie skłania do zmiany diety na zróżnicowaną, bogatą w witaminy i mikroelementy, a ubogą w zgubne tłuszcze. No i woda - będziesz pić dużo wody.

    Mózg na 102
    Nie tylko nogi biegacza są silne. Silny jest także jego umysł. Podczas treningów może wiele przemyśleć, na wiele spraw spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Zagłębić się w siebie. Bieganie powoduje, że stajesz się bardziej dojrzałym i niezależnym człowiekiem, który ma w sobie radość dziecka.


    Wolność
    Biegacz jest wolnym człowiekiem. Może oddawać się swojej pasji w towarzystwie, w samotności, o dowolnej porze dnia i nocy, w lesie i na ulicy. Może biegać tak szybko, jak chce i tak daleko, jak pragnie. Krótko mówiąc wybrał sport, który można uprawiać z intensywnością stosowną do wieku i możliwości.

    Image

    Radość
    Badania wykazują, że bieganie jest wspaniałym środkiem antystresowym. W walce z początkami depresji wygrywa z lekarstwami w pigułkach. Biegający cieszą się większą energią, pewnością siebie i lepszym samopoczuciem. Potrafią cieszyć się prostymi rzeczami: zielenią drzew, szumem wiatru, deszczem i słońcem.

    Perfekcja
    Regularne bieganie zmienia człowieka nie tylko fizycznie, ale i umysłowo. Staje się bardziej "czysty" i pragnie tą czystość pielęgnować. Bardziej dba o odpowiednie odżywianie, stara się poprawić swój tryb życia, zmniejsza ilość pochłanianego alkoholu i innych używek, lepiej śpi.

    Drobiazgi, detale, szczegóły... a kysz!

    Bieganie to prosty sport. Nie będziesz potrzebować kilogramów sprzętu i grubego portfela. Twoje całe wyposażenie to porządne buty. Twoja sala treningowa to cały świat.

    Przyjaciele
    Biegacze to otwarci ludzie. Wspólna pasja i doświadczenia łączą ich tak, że pierwszy raz spotkaną osobę często traktuje się jak starego znajomego. Zanikają różnice wieku. Kiedy zaś biegasz z kimś regularnie - poznajecie się naprawdę od podszewki i na wylot. Od dziś jesteśmy na "ty"!

    Nigdy nie jest za późno...

    Bieganie to sport na całe życie. Biegają dwudziestolatki i siedemdziesięciolatki. I nigdy nie jest za późno, aby spróbować - wystarczy robić to mądrze.
    Image
    TECHNIKA BIEGU

    Każdy biegacz ma swój styl, czasem nawet tak dziwny jak wtedy kiedy biegnąc będzie sapał, wybałuszał oczy i w ogóle wyglądał jakby robił to pierwszy raz w życiu.
    Z reguły biegacz trzyma ciało prosto, patrzy około 10 m przed sobą, dotyka ziemi najpierw piętą jeśli biegnie na długi dystans, zaś palcami gdy sprintuje. Ręce trzyma rozluźnione, zgięte pod kątem około 90 stopni w łokciach. Rytm ruchom rąk nadają nogi, a nie odwrotnie. Proces kształtowania stylu może przyspieszyć dobry trener, ale w miarę pokonywania wysiłku ciało samo znajduje swój najekonomiczniejszy, czyli najlepszy, styl biegania.

    Drugim elementem techniki jest oddychanie. Staraj się oddychać naturalnie i swobodnie, nie napinaj mięśni szczęki. Wielu biegających zaczyna po pewnym czasie oddychać w pewnym rytmie, dostosowanym do kroków. Najpopularniejszy rytm to dwa kroki na wdech i dwa na wydech, czasami 3/3, 2/1, rzadziej 1/1.

    Jeśli chodzi o tempo i intensywność, to staraj się o cierpliwość. Próbuj biegać wolniej i bliżej niż sądzisz że potrafisz. Dobrym testem intensywności biegu jest sprawdzenie czy możesz nie zatrzymując się i nie zwalniając swobodnie rozmawiać. Jeśli nie - zwolnij, bo trenujący za dużo robią mniejsze postępy niż trenujący za mało.





    DOBRE MIEJSCA

    Sala treningowa biegacza zaczyna się za progiem jego drzwi. Pomijając problem bezpieczeństwa (ważny zwłaszcza dla kobiet biegających samotnie) można biegać wszędzie. Zakładając, że nie wpadasz pod przejeżdżające samochody i nie oddychasz tylko związkami ołowiu, najważniejszy jest rodzaj nawierzchni po której biegniesz.

    Jeśli więc wybierasz ulice, staraj się biec po tych, na których jest względnie mały ruch. Jeśli możesz, nie biegnij po chodniku, ponieważ beton jest tak twardy że zwiększa możliwość kontuzji. Choć może tego nie odczuwasz, asfalt jest znacznie przyjaźniejszy dla Twoich stawów i ścięgien.

    Doskonałą nawierzchnię oferują ubite ścieżki parków i zagospodarowanych terenów zielonych. Gładkie i elastyczne nawierzchnie z ubitej ziemi są idealne dla początkujących.

    Wiele zalet ma też bieganie w lesie, na łące itp., czyli przełaje. Oferuje piękne otoczenie i czyste powietrze, jednak zwykle trzeba być w stanie przebiec swobodnie minimum 5 kilometrów, żeby wybierać się na wyprawy do lasu.

    Pewną alternatywą jest też bieżnia stadionu, jeśli masz go pod ręką. Ma dobrą nawierzchnię i możesz kontrolować przebiegnięty dystans, jednakże kręcenie się w kółko może być nudne. Kiedy biegasz na bieżni zmieniaj kierunki (na skrętach jedna strona ciała jest bardziej obciążana) i trzymaj się zewnętrznej strony bieżni - będziesz biec po łagodniejszym łuku i pozwolisz swobodnie trenować lepszym (to taka bieżniowa etykieta).

    JAKĄ PORĘ WYBRAĆ?

    Bieganie poranne dobrze nastraja na cały dzień, ale też jest najbardziej kontuzjogenne ze względu na nierozciągnięte mięśnie po śnie. Popołudnia są dobre w zimie (jasno i ciepło) i kiepskie w lecie z tego samego powodu.

    Ponieważ w południe jesteśmy zwykle w pracy więc zostają wieczory: fajne w lecie, ale czasem trudno po nich wstać. Oczywiście okazją do dłuższych, mniej pośpiesznych treningów są weekendy, kiedy można biegać w grupie i świetnie się tym bawić.

    Każdy z nas jest narażony na agresję innych ludzi, jednak w największym niebezpieczeństwie są kobiety. Z tego względu starajcie się biegać wcześnie (najwięcej przestępstw jest notowanych w godzinach wieczornych) w miejscach uczęszczanych przez ludzi i najlepiej w towarzystwie lub z psem.
    Image


    Adam Mazurkiewicz
    bieganie.pl


    Autor postu otrzymał pochwałę
    X-Share
    Plutonowy
     
    Posty: 146
    Rejestracja: 28 Marzec 2010, o 12:47
    Miejscowość: Olsztyn
    Pochwały: 12
    Data urodzenia: 14 02 1991

    Re: Najciekawsze artykuły cytowane

    Postprzez rafimoc » 8 Kwiecień 2010, o 22:18

    WRZUCAMY SAME ARTYKULY OD TEJ CHWILI! POSTY NIE ZWIAZANE Z TEMATEM,PROWOKACJE DO KLOTNI BEDA NAGRADZANE OSTEM!
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Najciekawsze artykuły cytowane

    Postprzez rafimoc » 12 Kwiecień 2010, o 16:31

    Nie bede kopiowal wszystkich artykulow, nie ma sensu podam tylko zrodlo: www.slawomirambroziak.pl !!

    Kopania wiedzy doslownie!! legalne anaboliki itp..! wiec jest co czytac.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Najciekawsze artykuły cytowane

    Postprzez NightKing » 15 Maj 2010, o 09:18

    "Wyciskanie Na Klate - 4 Kroki Do Ćwiczenia Klatki Piersiowej"
    Mateusz Kowalski (kuzniakowala.pl)



    Pochwały przyznane za posta: 2
    Dziennik Treningowy http://www.kulturystyczni.pl/viewtopic.php?f=14&t=2050
    Ból jest chwilowy, duma jest wieczna...

    "w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..."

    "nie idź za tłumem, bo do niczego nie dojdziesz..."
    Awatar użytkownika
    NightKing
    Generał brygady
     
    Posty: 3466
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 19:51
    Pochwały: 56

    Re: Najciekawsze artykuły cytowane

    Postprzez marromano » 16 Maj 2010, o 09:57

    marromano
    Sierżant
     
    Posty: 224
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 11:28
    Pochwały: 9
    Data urodzenia: 12 08 1986

    Re: Najciekawsze artykuły cytowane

    Postprzez NightKing » 16 Maj 2010, o 10:47

    "Dlaczego nie możesz schudnąć? (i jak jednak schudnąć i wyrzeźbić kaloryfer na brzuchu do wakacji?)"

    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć

    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć

    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Dziennik Treningowy http://www.kulturystyczni.pl/viewtopic.php?f=14&t=2050
    Ból jest chwilowy, duma jest wieczna...

    "w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..."

    "nie idź za tłumem, bo do niczego nie dojdziesz..."
    Awatar użytkownika
    NightKing
    Generał brygady
     
    Posty: 3466
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 19:51
    Pochwały: 56

    Re: Najciekawsze artykuły cytowane

    Postprzez NightKing » 23 Maj 2010, o 21:17

    Aerobincza 6 Weidera To Oszustwo!

    A6W jest jedną z najgorszych dróg, jaką możesz wybrać, do ćwiczenia mięśni brzucha.

    Dzisiaj chcę Ci przedstawić, jak ćwiczyć mięśnie brzucha, by osiągnąć pożądany przez Ciebie rezultat i uniknąć bólu pleców. Ból w plecach jest jednym z wielu "efektów", jakie może Ci dać Aerobiczna 6 Weidera. Oprócz tego możesz w ogóle nie zobaczyć rezultatów Twoich ćwiczeń, gdyż ćwiczenia te są:

    - jednopoziomowe (na jedną partię mięśni brzucha, których tak naprawdę jest kilka),

    - codzienne (brak jest czasu na regenerację mięśni, a optymalna ilość ćwiczeń, to jest 2-3 razy w tygodniu),

    - w ogóle omijają tkankę tłuszczową (pracują tylko mięśnie proste brzucha),

    - wymagają dużo czasu (jeżeli ćwiczyłbyś we właściwy sposób, to przy 3 tygodniu trening trwa już pół godziny, a to dopiero połowa całego cyklu treningowego, gdzie musisz ćwiczyć codziennie),

    - ćwiczenia te w znacznym stopniu obciążają kręgosłup, a niemożliwe jest prawidłowe wykonywanie ćwiczeń brzucha, gdy chociaż jedna partia mięśniowa wzmacniających tułowie jest zmęczona lub obolała.


    Skąd to się w ogóle bierze? Są 4 główne powody:

    1). Ludzie nie rozumie tego, na czym polega ćwiczenie brzucha i jak wyrobić sobie mięśnie, i pozbyć się tłuszczu z brzucha. Mają bardzo małą, ograniczoną wiedzę na ten temat. Postrzegają to w sposób bardzo płytki, jednowymiarowy, a jest tak naprawdę złożonym procesem.

    2). Ludzie mają brak podstawowej wiedzy na temat ćwiczeń. Nie wiedzą jakich ćwiczeń używać, aby wyrobić dany obszar brzucha, zmienić jego wygląd na taki, jaki się chce i osiągnąć pożądany przez siebie efekt.

    3). Ludzie wykonują ćwiczenia w niewłaściwy, zły sposób, a gdy nie przynosi im to efektów, próbują ćwiczyć mocniej, szybciej, energiczniej, dłużej, co nasila tylko negatywne skutki złego wykonywania ćwiczeń.

    4). Ludzie w ogóle nie wykonują ćwiczeń na mięśnie brzucha.

    Mogłeś sobie teraz pomyśleć: "O jakie to musi być trudne! Na pewno nigdy mi się to nie uda".

    Mam jednak dla Ciebie DOBRĄ INFORMACJĘ.

    Ty już wiesz w czym tkwi problem. Teraz wystarczy go tylko rozwiązać.

    A jeśli sądzisz, że musi to być męczące i skomplikowane, to powiem Ci coś coś szokującego.

    "Odchudzanie i Ćwiczenie Mięśni Brzucha Jest Łatwe*, a Lenistwo Jest Dobre**."

    * - jeśli wiesz, jak do tego podejść
    ** - jeśli wiesz, jak je dobrze wykorzystać

    Już mówię, jak to zrobić. Oto rozwiązanie:

    Po pierwsze, wiedz, że brzuch, to nie tylko mięśnie proste brzucha.

    To także mięśnie skośne brzucha i mięśnie poprzeczne brzucha.

    ...a także prostownik - mięsień prostujący kręgosłup, który jest używany w niektórych ćwiczeniach na brzuch.
    Image

    Ćwicząc mięśnie proste brzucha wyrobisz sobie tzw. kaloryfer, ale ćwicząc tylko mięśnie proste brzucha, Twój kaloryfer będziesz wciągnięty w brzuch, kratka na brzuchu będzie słabo widoczna, a po bokach brzucha będziesz miał "dziury", które będą psuły efekt wyrzeźbionego brzucha.

    Za wypchnięcie Twojego "kaloryfera" do przodu, by był lepiej widoczny, a krańce "kostek" mięśni brzucha lepiej widoczne, a także za szerokość tułowia i jeszcze wygląd opiętych mięśni brzucha na ciele (bez zagłębień i dziur pod żebrami) jest odpowiedzialny mięsień poprzeczny brzucha.

    Za wypełnienie "dziur" po bokach brzucha, odpowiedzialne są także mięśnie skośne brzucha, które są naokoło mięśnia poprzecznego. Każde z tych dwóch mięśni ćwiczy się jednak w inny sposób.

    Jednak zanim dojdziesz do takich dylematów jak: tu zapełnić, tam wypchnąć, tu dorzeźbić, tam poszerzyć, prawdopodobnie zainteresuję Cię...

    Co Ćwiczyć, By Mieć Kaloryfer Na Brzuchu?

    Możesz oczywiście ćwiczyć tylko mięśnie proste brzucha, jeśli interesuje Cię tylko kaloryfer na brzuchu. W dalszej części powiem Ci właśnie jak dobrze wyćwiczyć mięśnie proste brzucha, które są odpowiedzialne za kaloryfer na brzuchu.

    Przedstawię Ci i dokładnie opiszę najskuteczniejsze ćwiczenie na mięśnie proste brzucha (i nie są to brzuszki). Omówię, gdzie pojawią się błędy u ćwiczących, jak ich uniknąć i jak ćwiczyć by mieć znakomite rezultaty ćwiczeń.

    Teraz Ci tylko wspomnę, że kaloryfer na brzuchu można zobaczyć po ćwiczeniu mięśni prostych brzucha i pozbyciu się tłuszczu z brzucha. Mięśnie i tłuszcz nie są jednak tym samym. Nie jest możliwe zamienienie się tłuszczu w mięśnie. Mięśnie, a tłuszcz mają zupełnie inny skład. Mięśnie są z białka, a tłuszcz jest z tłuszczu. Potrzebne są dwa rodzaje ćwiczenia, aby zrzucić tłuszcz i wyrobić mięśnie brzucha.

    Mam dla Ciebie DRUGĄ DOBRĄ INFORMACJĘ.

    Jeżeli Ty też o tym wszystkim długo nie wiedziałeś, to po prostu nikt Ci o tym wcześniej nie powiedział.

    A prawda jest taka, że ja też bardzo długo o tym nie wiedziałem. Dopiero, gdy poznałem pewnego faceta, która miał "kaloryfer" na brzuchu, to po rozmowie z nim, olśniło mnie. To było coś niezwykłego. Potem jeszcze uzupełniłem swoją wiedzę dzięki książkom i serwisom Internetowym po polsku i po angielsku.

    Poznałem prawdę na temat ćwiczenia brzucha i gdy zastosował tą wiedzę w praktyce, w ciągu tygodnia zobaczyłem pierwsze rezultaty, a po dwóch miesiącach miałem już kaloryfer na brzuchu.

    Jak Wykonywać Ćwiczenie, Dzięki Któremu Wyrobisz Mięśnie Brzucha?
    Ćwiczenie, dzięki któremu wyrobisz mięśnie proste brzucha (te odpowiedzialne za Twój kaloryfer na brzuchu), to tzw. spięcia leżąc. Ćwiczenie to jest bardzo podobne do tradycyjnych brzuszków jest ma jedną zasadniczą różnicę.
    Image

    W tym ćwiczeniu zginasz tułowie w miejscu złączenia brzucha i klatki piersiowej, a nie w miejscu złączenia brzucha z dolną częścią ciała.

    Jest to bardzo ważne. Nie podnosisz całego ciała do góry, tylko górną część tułowia, od klatki piersiowej w górę. Brzuch pozostaje na podłodze.



    Dzięki takiemu ćwiczeniu, nie tylko wyrobisz mięśnie brzucha, ale też unikniesz bólu pleców po skończeniu ćwiczeń.

    Jeżeli jednocześnie uginasz tułowie i napinasz plecy, to wywołujesz ogromny nacisk na swój kręgosłup pod nienaturalnym dla niego kątem.

    Ja dzisiaj pracuję przy biurku, ale kiedyś pracowałem tylko fizycznie (na budowie, albo przy łopacie). Jeżeli schylasz się, niekoniecznie by podnieść cegły, czy wykonać ziemię łopatą (ale wtedy nacisk na kręgosłup jest większy), ale nawet by sięgnąć po zakupy w sklepie z dolnej półki, to nie pochylaj pleców do przodu.

    Zawsze pochylając się do przodu, rozluźniasz mięśnie pleców i wtedy cały ciężar ciała ląduje na kręgosłupie. Kręgosłupa nie zregenerujesz tak łatwo, jak mięśni pleców. To mięśnie pleców wykorzystuj do tego, aby przytrzymywały ciężar ciała czy ciężar jaki podnosisz.

    Plecy wtedy zachowaj proste, a ugnij nogi w kolanach i pochyl całe ciało (z plecami trzymanymi prosto), lub po prostu kucnij.

    W przypadku ćwiczenia brzucha, musisz zginać ciało, bo tylko wtedy pracują mięśnie brzucha, ale możesz też jednocześnie uchronić swój kręgosłup. Wystarczy, że będziesz pozostawiał dolną część tułowia (od dolnych żeber w dół) na podłodze, a podnosił tylko górną część ciała (od klatki piersiowej w górę).

    Pochwały przyznane za posta: 2
    Dziennik Treningowy http://www.kulturystyczni.pl/viewtopic.php?f=14&t=2050
    Ból jest chwilowy, duma jest wieczna...

    "w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..."

    "nie idź za tłumem, bo do niczego nie dojdziesz..."
    Awatar użytkownika
    NightKing
    Generał brygady
     
    Posty: 3466
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 19:51
    Pochwały: 56

    Następna

    Wróć do Uroda i Fitness

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron