Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Nasze Relacje
  • lMathew - od wieszaka do szafy %-)

    Testujemy na sobie: plany treningowe, diety, suplementy, odżywki, sterydy i prohormony. Prowadzimy dzienniczek i zdajemy relację. Zobacz jak ćwiczą prawdziwi twardziele.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: lMathew - od wieszaka do szafy %-)

    Postprzez Lord » 5 Kwiecień 2010, o 09:48

    Oliver napisał:no tu też widzę temat "plecy i martwy", napiszę to samo:)
    do martwego plecy muszą być wystarczająco rozgrzane, to jest ciężkie ćwiczenie wymagające rozgrzanych mięśni,
    w żadnym wypadku jako pierwsze nie może być, chyba że ktoś chce sobie narobić kuku.
    lekkie zawahanie techniki przy nie rozgrzanych plecach na martwym i chłopie masz przerwę od siłowni...



    ja od zawsze MC robię jako pierwsze
    Rozgrzewka potem przelecę po wszystkich wyciągach następnie 2 serie drążka i zaczynam MC od 40-50kg na 15-20 ruchów i później stopniowo w górę

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: lMathew - od wieszaka do szafy %-)

    Postprzez lMathew » 5 Kwiecień 2010, o 09:50

    rafimoc napisał:To napisze Ci jeszcze inaczej, nawet ludzie wykonujacy martwy ciag codziennie (ciezarowcy) nie robia tego cwiczenia jako pierwsze. Trenuje w silowni gdzie obok jest sekcja podnoszenia ciezarow i mialem okazje zamienic pare slow z trenerem, po naszej rozmowie wyszly dwa solidne argumenty:
    1. Napiecie miedzykregowe o ktorym Ci pisalem, przez co sprawa moze byc uciazliwa
    2. Jest to cwiczenie angazujace wiele miesni (od przedramion po nawet stawy skokowe) mozna by rzecz cale cialo, wykonaj je " na zimno" na duzym ciezarze. Nikomu nie zycze, na prawde. Kiedys robilem martwe na poczatku treningow teraz zaluje bo raz mi chrupnelo w plecach, dobrze ze kolega z pobliskiej sekcji podnoszenia ciezarow mnie nastawil na drabinkach skrecil mi biodra! Ja mowie co to bylo?? a on jak to co ?? kregi!! Nigdy nie rob martwego na poczatku!! Gdyby nie on to zapewne juz wcale bym nie dzwigal wlasnie to jest najwazniejsze jak najszybciej to nastawic i osoba ktora sie na tym zna oczywiscie! inaczej w dalszym etapie masci itp gowno dadza juz niestety! Dlatego pisze to tez ku przestrodze innym. Nigdy martwy na poczatku.. wierz mi ze bol jest nie do wytrzymania jakby Ci sie kregoslup lamal! ja musialem az sobie usiasc bo kroka dalej bym nie dal!

    Ale z drugiej strony można spojrzeć na to tak: Robiąc ćwiczenia przed MC, który jest najcięższym osłabiasz/męczysz mięśnie pleców i później jak bierzesz się za MC to plecy są już zmęczone i ciężej utrzymać stabilizację kręgosłupa co również może prowadzić do kontuzji, bo jak najszersze/czworoboczne "popuszczą" to automatycznie robi się koci grzbiet i dalej wiadomo, że różne rzeczy mogą się stać.

    edit:
    No i lord potwierdza moją metodę, wiec jest 2:2 :P
    Image
    **Prace techniczne. Niebawem powracam**
    Awatar użytkownika
    lMathew
    Starszy sierżant
     
    Posty: 362
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 17:25
    Miejscowość: Łosice
    Pochwały: 23
    Miasto: Łosice
    Data urodzenia: 07 05 1991

    Re: lMathew - od wieszaka do szafy %-)

    Postprzez rafimoc » 5 Kwiecień 2010, o 09:51

    Rozgrzewka pod martwy ciag wlasnie powoduje jeszcze wieksze napiecie w kregach ! przy robieniu tego cwiczenia jako pierwsze !! Jedynie drazek (ogolnie zwisy) powodują rozluznienie kregow od odcinka szyjnego az po kosc ogonową, jest to istotne jesli chce sie uniknac urazow. Oczywiscie znajda sie tacy ktorzy powiedzą ja cale zycie dzwigalem martwe jako pierwsze i nic mi nie jest, ale czy takie osoby dzwigaja duzo?? powiedzmy sobie szczerze...max 200kg, to jak dla mnie zaden rekord. Dlatego zawsze jak chce sie czegos dowiedziec to staram sie nawiazywac dyskusje z kims konkretnym a nie z gosciem ktory machnie 2 razy rekami i zaklada 100kg na sztange, dla mnie taka osoba jest kompletnie zielona i predzej czy pozniej cos chrupnie zeby bylo smieszniej nawet nie na silowni a przy normalnej czynnosci np przy podniesieniu kosza z praniem, niestety..
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: lMathew - od wieszaka do szafy %-)

    Postprzez lMathew » 5 Kwiecień 2010, o 09:58

    i tak nie dojdziemy do jakiegoś pośredniego wniosku. Jedyne co mogę powiedzieć to swoje założenia opieram o relacje ludzi których znam [czytam], z dużym stażem i wiedzą. W każdym bądź razie dzięki za chęć poruszenia tego tematu - jestem bogatszy ;)
    Image
    **Prace techniczne. Niebawem powracam**
    Awatar użytkownika
    lMathew
    Starszy sierżant
     
    Posty: 362
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 17:25
    Miejscowość: Łosice
    Pochwały: 23
    Miasto: Łosice
    Data urodzenia: 07 05 1991

    Re: lMathew - od wieszaka do szafy %-)

    Postprzez rafimoc » 5 Kwiecień 2010, o 09:59

    tak jak wspominalem, nasz organizm jest dostosowany do naszego treningu tzn narzuciles sobie 8 cwiczen zawsze na kazdym treningu plecow to on to "pamieta" i bedzie chcial wydobyc z siebie jak najwiecej mocy dla tych wlasnie 8 cwiczen na to sklada sie wiele czynnikow: wytrzymalosc miesni, gestosc itp. wiec jesli skoro tak jest to w jaki sposob mozesz oslabic najszerszy grzbietu na drazku?? w zaden sposob, za to doskonale go dogrzejesz! chyba ze zaczynasz i nie podciagniesz sie nawet raz ale nie o takich sytuacjach chyba teraz mowa? Koci grzbiet?? huuh to jest zalezne od twoich prostownikow wlasnie, dlatego jak nie beda one mocne to bedziesz puszczal plecy, dlatego jak nikt nie robil wczesniej martwego niech robi go delikatnie tj nie przekracza wlasnej wagi ciala w tym cwiczeniu zakres ruchu 15-20 + dodatkowo do tego wyprosty w opadzie tulowia bez obciazenia, z czasem bedzie mogl dzwigac wiecej. Zauwaz ze jak robisz koci grzbiet to caly czas masz napiete najszersze grzbietu, wiec tu sie nic nie zmienia, ale pchasz biodra do tylu zamiast zachowac je w pionowej lub lekko pochylonej plaszczyznie ! a co utrzymuje nasze biodra i miednice?? nic innego jak te najwazniejsze miesnie posturalne jakimi sa prostowniki grzbietu i antagonistyczne do nich miesnie proste brzucha.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: lMathew - od wieszaka do szafy %-)

    Postprzez Lord » 5 Kwiecień 2010, o 10:00

    No w porządku rozumiem Cie
    Ale weź pod uwagę że nie każdy chce nawet dźwigać te 200kg w MC ?
    Bo mi np na sile zupełnie nie zależy
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: lMathew - od wieszaka do szafy %-)

    Postprzez rafimoc » 5 Kwiecień 2010, o 10:03

    Zrob nawet pewien experyment:
    Cwicz przez 2 tygodnie zalozmy po 6 cwiczen na plecy
    Po 2 tygodniach zmniejsz na 4 albo nawet 3 cwiczenia. Zobaczysz ze czegos Ci brakuje, a mimo zmniejszenia ilosci cwiczen mocy nie bedziesz mial wcale wiecej:)
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: lMathew - od wieszaka do szafy %-)

    Postprzez rafimoc » 5 Kwiecień 2010, o 10:04

    Dlatego Lord tak jak pisalem, bez sensu bedzie zakres 8-12, 15-20 wzmacnia cholernie te miesnie.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: lMathew - od wieszaka do szafy %-)

    Postprzez Lord » 5 Kwiecień 2010, o 10:06

    no zgadza się
    sam myślę za jakiś czas wejść na większą liczbę powtórzeń w MC
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: lMathew - od wieszaka do szafy %-)

    Postprzez rafimoc » 5 Kwiecień 2010, o 10:10

    ale nie tylko w MC powiem Ci szczerze, jakbym trenowal kulturystycznie ( swoja droga chyba bede robil sobi taki przerywnik raz do roku tj. bd trenowal kulturystycznie przez okres 2 miesiecy) to ja bym to widzial tak:

    siad: 12-18 ( przy 18pow najlepsze pieczenie, przy 24 tracisz pompe, istnieje takie zjawisko jak najzwyklejsze w swiecie przetrenowanie pompy, przechodziliscie przez to?? jest to faza gdzie miesien napuchniety krwia nie moze puchnac dalej i krew tak jakby wraca sie z powrotem)
    MC: 15-20
    plaska: 12-20
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Nasze Relacje

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.