Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Jak przybrać na masie??

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Jak przybrać na masie??

    Postprzez Kwachu » 11 Kwiecień 2010, o 15:41

    KowalX - Jak pamietasz temat białek juz przedyskutowaliśmy.
    Poziom tłuszczy będzie zalezny od celu treningów, intensywnosci...
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Jak przybrać na masie??

    Postprzez KowalX » 11 Kwiecień 2010, o 15:45

    Kwachu napisał:KowalX - Jak pamietasz temat białek juz przedyskutowaliśmy.
    Poziom tłuszczy będzie zalezny od celu treningów, intensywnosci...


    Przedyskutowaliśmy i jak pamiętam nie ma żadnych opcji by nie wliczać roślinnego.

    Co do tłuszczy zawsze spożywamy tak jak podałem.Gdy wzrośnie intensywność ćwiczeń wzrośnie zapotrzebowanie na energię jednak dalej będzie to od 10% do 20% całkowitej potrzebnej energii, zależnie od budowy ciała.Gdy zmniejszy się zapotrzebowanie analogicznie będzie to samo.
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Re: Jak przybrać na masie??

    Postprzez Kwachu » 11 Kwiecień 2010, o 16:22

    KowalX napisał:Przedyskutowaliśmy i jak pamiętam nie ma żadnych opcji by nie wliczać roślinnego.


    Kwestia dyskusyjna.

    Co do tłuszczy,nie warto przekraczac 30%.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Jak przybrać na masie??

    Postprzez KowalX » 11 Kwiecień 2010, o 16:47

    Kwachu napisał:
    Kwestia dyskusyjna.


    Moim zdaniem nie,kwestia dobrania tak posiłku by zaopatrywał nas w niezbędne aminy.To,że jajko zawiera 8niezbędnych nie znaczy ,że nie należy dostarczać innych.Gdyż synteza ma miejsce kosztem tych co spożyliśmy ,a odbędzie się tylko w pewnych warunkach.

    Kwachu napisał:Co do tłuszczy,nie warto przekraczac 30%.


    Kwestia ilości i czy nie warto przekraczać oraz przez kogo to kwestia dyskusyjna.Wartość około 30% procent to zalecenia dla ogółu populacji,nie trenujących.
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Re: Jak przybrać na masie??

    Postprzez Kwachu » 11 Kwiecień 2010, o 16:54

    KowalX - zgadza sie można skomponować całą pulę aminokwasów, ale czy będzie to samo co kawał miesa?
    Jak dla mnie NIE. Temat rzeka. Twoje zdanei Kowal znam bo juz sporo o tym napisałeś.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Jak przybrać na masie??

    Postprzez KowalX » 11 Kwiecień 2010, o 17:01

    Kwachu napisał:zgadza sie można skomponować całą pulę aminokwasów, ale czy będzie to samo co kawał miesa?

    Około 60-70% aminokwasów powinno pochodzić ze źródeł zwierzęcych.Roślinne uzupełniamy np. niewielką ilością mięsa,jajek lub np. mleka lub inaczej komponujemy.Wtedy również będzie to białko pełnowartościowe.

    A czy uważasz ,że jeśli zjesz na np. porcję posiłku 20g białka mięsa zamiast np. na porcję 15g białka mięsa,5g białka roślinnego to zbudujesz więcej mięśnia?
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Re: Jak przybrać na masie??

    Postprzez Kwachu » 11 Kwiecień 2010, o 17:33

    KowalX napisał:Około 60-70% aminokwasów powinno pochodzić ze źródeł zwierzęcych.


    To z wiedzy teoretycznej w praktyce, róznie to wyglada

    KowalX napisał:A czy uważasz ,że jeśli zjesz na np. porcję posiłku 20g białka mięsa zamiast np. na porcję 15g białka mięsa,5g białka roślinnego to zbudujesz więcej mięśnia?


    Na przyrost masy mięsniowej składa sie tyle spraw, ze nie ma sensu sprowadzac to do samego białka


    Robiłem kiedyś test zywiłem sie przez tydzień jedynie określonym źródłem bialka.
    -jajka
    -mieso kurczak/indyk
    -nabiał
    -mięso czerwone(wieprzowina polędwica)
    -wegetarianizm(wszystkei powyzej wyeliminowałem)
    -ryby
    Najkorzystniej wypada mieso czerwone, brałem pod uwagę wszystkie aspekty.
    Na miesie czerwonym, bardziej poprawia sie jakosc miesni, efekty sa zdecydowanie lepsze(mówie to nie o tygodniowym tescie bo głównie bazuje na miesie czerwonym)

    Z mojego punktu widzenia białku nie jest równe białku.
    Znasz moje zdanie mieso tkanka zywa, jajko, żywa komórka.
    Zauwąz ile rodzajów frakcji białek zawiera mieso wołowe, wit i min podane w kilku formach...
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Jak przybrać na masie??

    Postprzez KowalX » 11 Kwiecień 2010, o 18:44

    Kwachu napisał:
    To z wiedzy teoretycznej w praktyce, róznie to wyglada



    Ma to przełożenie w praktyce .Myślisz ,że skąd się wzięła teoria z powietrza?



    Kwachu napisał:Na przyrost masy mięsniowej składa sie tyle spraw, ze nie ma sensu sprowadzac to do samego białka


    Robiłem kiedyś test zywiłem sie przez tydzień jedynie określonym źródłem bialka.
    -jajka
    -mieso kurczak/indyk
    -nabiał
    -mięso czerwone(wieprzowina polędwica)
    -wegetarianizm(wszystkei powyzej wyeliminowałem)
    -ryby
    Najkorzystniej wypada mieso czerwone, brałem pod uwagę wszystkie aspekty.
    Na miesie czerwonym, bardziej poprawia sie jakosc miesni, efekty sa zdecydowanie lepsze(mówie to nie o tygodniowym tescie bo głównie bazuje na miesie czerwonym)

    Z mojego punktu widzenia białku nie jest równe białku.
    Znasz moje zdanie mieso tkanka zywa, jajko, żywa komórka.
    Zauwąz ile rodzajów frakcji białek zawiera mieso wołowe, wit i min podane w kilku formach...


    Po tygodniu przy takiej diecie nie można zauważyć tego.Przy prawidłowej diecie u osoby genetycznie predysponowanej maksymalny przyrost to 0,5kg czystego mięśnia ,zakładając wszystkie czynniki na idealnym poziomie,fizjologi nie przeskoczysz no chyba ,że koksujesz.
    Takie twoje eksperymenty nic mi nie mówią i nie odnoszą się do tego co pisałem.I dalej ponawiam pytanie :

    Czy uważasz ,że jeśli zjesz na np. porcję posiłku 20g białka mięsa zamiast np. na porcję 15g białka mięsa,5g białka roślinnego to zbudujesz więcej mięśnia?
    Co do reszty czynników to owszem występują,ale mówimy tutaj aminokwasach/białkach.
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Re: Jak przybrać na masie??

    Postprzez KowalX » 11 Kwiecień 2010, o 18:53

    Biorąc pod uwagę źródła białek ,które podałeś mięso nie wypada najkorzystniej.
    Bez badania składu ciała nie ma szans ,że coś byś zobaczył jeśli chodzi o mięśnie w tak krótkim odstępie czasu.Twardość to mogłeś mieś w wyniku odwodnienia co najwyżej.
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Re: Jak przybrać na masie??

    Postprzez Kwachu » 11 Kwiecień 2010, o 20:53

    W tym momencie bazuje tylko i wyłacznie na mięsie czerwonym, wczesniej jechalem tylko na białym, wiec róznice miedzy tymi dwoma produktami widze. Przeczytałes co napisałem w nawiasie, wiec teraz wiesz skad moje wnioski na temat miesa czerwonego.
    Test nie był strikte aby zobaczyć na czym się lepiej rosnie, bo to jest raczej ciezkie do stwierdzeni po tygodniu, a samopoczucei i wszelkie odczucia dochodzące z układu trawiennego. Nie byłem na SAA.

    Co do pytania:
    Zakładając ze ten mix białak zwierzecegi i roslinnego w ilosci 20g bede podawał w 6 posiłkach. To róznice będa minimalne lub takie same.
    Zależy tez o jakich roślinach mówimy bo jesi straczkowych to bialko z nich organizm nie pozyska, za bardzo obudowane błonnikiem.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron