Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Mleko ?

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Mleko ?

    Postprzez KowalX » 14 Kwiecień 2010, o 19:51

    robert123113 napisał:a jak pije odzywki z mlekiem na mase przed i po siłowni to tez mam nie pić ?


    Możesz pić z tym ,że po treningu unikał bym tłuszczu czyli wiadomo ;)
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Mleko ?

    Postprzez Oliver » 14 Kwiecień 2010, o 19:53

    pij... zresztą, jakby mleko było tak wielce szkodliwe nie byłoby polecane do picia z odżywką np. węglowodanową (głównie)
    mleko ludzie piją od tylu pokoleń, że nie masz się o co bać, chyba, że występują u Ciebie objawy alergiczne.
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Mleko ?

    Postprzez Kwachu » 14 Kwiecień 2010, o 20:19

    Jeśli to izolat to nie pij bo to cofa proces produkcji do koncentratu białka serwatkowego, czyli placisz za izolat x zł więcej a masz koncentrat.

    Nie polecam mleka po treningu. Jesli dobierzesz dobra odzywkę jakosciowo to jej smak bedzie bardzo dobry po rozpuszczeniu nawet wodzie.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Mleko ?

    Postprzez createz » 14 Kwiecień 2010, o 20:22

    a wy dalej z tym mlekiem .. :D mi już ręce opadają ja po prostu nie pije go (czasami szklankę jak mam ochotę) ale pierdy mam po mleku itp unikam. Heh pamiętam jak mój kolega na treningu zamiast wody pił mleko po treningu jogurty itp i w sumie żyje :p. Ale już tego nie robi :D. Ogólnie mleko temat rzeka każdy ma jakieś argumenty za inni przeciw i chyba już dojść sporo ich wymieniliśmy w pierwszym temacie mleka :p Mleko jak najbardziej odpada przed jak i po treningu, a pijąc mleko przed nogami oj porzygał bym się, czułbym ciężkość w żołądku zresztą by nie było pałera :D dzisiaj robiłem nogi już czuje zakwasyyy które mnie dopadną za dwa dni :P. A mleko dla jednych jest dobre dal innych złe. Dlatego jak pisał kowalX nie należy zabraniać wszystkim pić mleka aczkolwiek mnie bardziej przekonują argumenty przeciw mleku :p.
    cyt"Zdrowie chętniej widzi, gdy ciało tańczy, niż gdy pisze."
    Awatar użytkownika
    createz
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 463
    Rejestracja: 2 Luty 2010, o 12:53
    Pochwały: 27
    Data urodzenia: 0- 0-1988

    Re: Mleko ?

    Postprzez KowalX » 14 Kwiecień 2010, o 20:24

    Dlaczego wysuwasz wnioski ,że coś cofa?Koncentrat z mlekiem ma tyle wspólnego co izolat.Nawet na opakowaniach jest polecane.

    @createz
    Temat zakończony,wszystko wyjaśnione.Teraz gdybamy o odżywkach,chyba ;)
    Tyle ,że argumenty przeciw przytoczone nie mają żadnych podstaw naukowych ,a duża część jest wręcz ośmieszająca ;)
    A przed czemu nie można?
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Re: Mleko ?

    Postprzez Kwachu » 14 Kwiecień 2010, o 20:32

    Sugerujesz sie tym co jest na etykietach?
    Kowal zauwaz ze odzywka jest w procesie technologicznym oczyszczana z laktozy, kazeiny, soli mineralnych oraz paru skałdników ktore są nie potzrebne/nie spełniają zadnej funkcji, dodajac mleko te skaldniki wymienione wyzej dodajesz do odzywki, czyli caly proces oczyszczania za który zapłacilismy tracimy. Mozna określic tak:
    Izolat+Mleko= Koncentrat
    Izolat+Mleko= Izolat
    Rozumiecie?

    Najlepiej pić mleko kobiece :)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Mleko ?

    Postprzez Kwachu » 14 Kwiecień 2010, o 20:49

    Błąd(pomyliłem sie)
    Izolat+Mleko= Koncentrat
    Izolat+ Woda= Izolat
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Mleko ?

    Postprzez KowalX » 14 Kwiecień 2010, o 22:29

    Kwachu napisał:Sugerujesz sie tym co jest na etykietach?
    Kowal zauwaz ze odzywka jest w procesie technologicznym oczyszczana z laktozy, kazeiny, soli mineralnych oraz paru skałdników ktore są nie potzrebne/nie spełniają zadnej funkcji, dodajac mleko te skaldniki wymienione wyzej dodajesz do odzywki, czyli caly proces oczyszczania za który zapłacilismy tracimy. Mozna określic tak:
    Izolat+Mleko= Koncentrat
    Izolat+Mleko= Izolat
    Rozumiecie?

    Nie sugeruję się ,dałem tylko przykład.
    To porównanie jest bez sensu choć wiem co masz na myśli.A w gwoli ścisłości różnic w efektach między koncentratem ,a izolatem nie zobaczysz :) poza smakiem ,rozpuszczalnością i ewentualną możliwością sypania mniej prochu ze względu ,że jest więcej białka w białku :)
    Mleko mniam,uzupełniam aminki ,a smak jak shake z mc yeah :D

    Kwachu napisał:Najlepiej pić mleko kobiece :)


    Ło jeszcze mnie nie pogięło :lol: pewnie prosto z cycka :lol:
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Re: Mleko ?

    Postprzez Kwachu » 15 Kwiecień 2010, o 06:00

    Izolat jest bardziej oczyszczony z skaldników które podałem wyżej, różnicy nie odczujesz to prawda.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Mleko ?

    Postprzez KowalX » 15 Kwiecień 2010, o 19:07

    Kwachu napisał:Izolat jest bardziej oczyszczony z skaldników które podałem wyżej, różnicy nie odczujesz to prawda.

    Więcej białka w białku jak to mówią :)
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.