Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Moja dietka

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Moja dietka

    Postprzez damian350z » 3 Sierpień 2010, o 16:59

    jak na 14lat to dobrze że już robisz coś z dietą 6posiłków dziennie a niektórym wytarczają 3 lub 4 max a tu 6 przyzwyczajaj swój ogranizm do częstrzego jedzenia a z dietą po jakimś czasie bedzie coraz lepiej
    damian350z
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 508
    Rejestracja: 3 Luty 2010, o 15:45
    Miasto: Lublin
    Data urodzenia: 18 03 1994

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Moja dietka

    Postprzez Marchewka » 3 Sierpień 2010, o 17:07

    Ja raczej powinnienem przystosować organizm aby jednak jeść te 6 posiłków ;D. Wcześniej jadłem 15-20 hah ;D. Kiedy chciałem , w ogóle nie było to regularne. Jednak regularność popłaca od razu lepiej się czuję :).

    Ale nie mam problemu z regularnością. Na początku miałem inne podejście do tego tzn. nigdy nie zamierzałem trzymać diety jednak przekonałem się że to żaden trud. Można trzymać dietę i normalnie żyć. Chociaż niektórzy są prawdziwymi przesadnymi animalami. Kulturystyka to fajne hobby lecz nie stanę się nigdy animalem tzn. papu-zakupy-siłownia-spanie.
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Moja dietka

    Postprzez Lord » 3 Sierpień 2010, o 17:11

    owsianka w selgrosie 500g 1.3zł jak kupisz 10 paczek
    ryż brązowy ok 2.5 za 4 worki po 120g w selgrosie
    Jak masz dostęp do selgrosa to polecam
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Moja dietka

    Postprzez Marchewka » 3 Sierpień 2010, o 17:13

    Obejdę całe miasto to zobaczę :P. Głownu sklep w którym kupuję to Lidl 100, od mojego mieszkania ;D.
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Moja dietka

    Postprzez Kwachu » 3 Sierpień 2010, o 17:29

    Prosta zasada gainer ma raptem 30 składników odżywczych. 99% Gainerow sa opartych na maltodekstrynie/glukozie czyli cukrach śmieciach, a to dlatego ze zachwiewają one poziomem insuliny,co wprowadza chustawke glikemiczną. Wiec jelsi ktos naduzywa tego typu produktow to moze się za pare lat liczyc z tym ze będą mu towarzyszyły choroby metaboliczne czy ukladu sercowo-naczyniowego
    Posiłek(karczek/ryz brazowy/warzywa) masz pewnie i z 200skaldników odżywczych. Zobacz sobie ile rodzaji ma węglowodanów? ile witamin/ ile form minerałów? Ile masz frakcji białek? Itd. Rozumiesz??

    Ryby zależy jaka ryba? Ale prezentuje się ona podobnie jak kurczak. Jest to w obu wypadkach mieso „wyjałowione” z tzw. obudowy czyli np. witamin czy minerałów, które decydują o całej drodze aminokwasów Az od przyswojenia do wbudowania w tkanki.
    Znasz temat hodowli kurczaka, on rośnie 6tygodni jest nabijany hormonami antybiotykami i inny syfstwem, temat za szeroki żeby to tak opisywać w dwóch zdaniach.
    Lepiej bazować na mięsie czerwonym bogatym w cynk/wit z gr. B, kreatyna, tzw. czynnik wzrostu, żelazo, enzymy, wielu z tych składników kurczak czy ryba nie zawiera.
    Rozumiesz??

    Lepiej powiedz siostrze żeby kupiła Ci kawał mięsa. Lepiej na tym wyjdziesz.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Moja dietka

    Postprzez Marchewka » 3 Sierpień 2010, o 17:34

    Chyba nie doczytałeś. Chodziło mi o domowego gainera z białkiem kupionym i składnikami w domu. Lub z mlekiem,bananami i orzechami. Ale jednak masz rację. W końcu białko to nie to samo co mięcho. Zamiast białka poproszę ją o kasę na jedzenie. Więc będę bazował w białku na jajach,kuraku,rybach,mięsie czerwonym. A i jednak chyba wyjdzie taniej ;P.

    Dzięki za odpowiedz :).
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Moja dietka

    Postprzez Kwachu » 3 Sierpień 2010, o 17:47

    Marchewka napisał:A gainer nie może być? ;P. Wolałbym go niż jedzenie. Jutro ide pooglądać sklepy,ceny i zobaczę.


    To mozna zrozumieć jednoznacznie.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Moja dietka

    Postprzez Marchewka » 3 Sierpień 2010, o 17:49

    Masz rację . Sorki ;)

    W szkole jednak będę jadał chleb razowy z kurakiem. Odpuszczę sobie te białko.
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Moja dietka

    Postprzez Marchewka » 4 Sierpień 2010, o 16:54

    Macie racje jednak dieta nie jest taka droga. Bez jajek i mleka wychodzi jakieś 100zł.

    biedronka - makaron biały 500g 1,09 zl, oliwa z pestek winogron 500ml , oliwa z oliwek 1l 9zł,( chyba jeszcze są tańsze tłuszcze ale nie pamiętam nie sposób od razu wszystkich cen zapamiętać )
    kaufland - płatki owsiane górskie 500g 1,25zł , bakalie suszone 100g 2zł, chleb razowy 500g (16-18 kromek ) 2,30zł
    lidl - ryż biały 1kg 2,50zł,twaróg chudy 275g 2,40zł

    mały sklepik w specyficznym tunelu ;D - chleb razowy 500g 1,60zł ;D
    Tylko kuraki i ryby są u mnie drogie ;/ Pierś z kurczaka najtaniej 14 zł /kg a tylko w 3-4 sklepach były kuraki oO co to kuraków zabrakło?Jutro jeszcze będę musial dokładniej miasto przechodzić. :D Panga/mintaj za kg około 11-12zł
    Mrożonki warzywne od 2,50 - 4 zł w wszystkich sklepach.

    Węgle i tłuszcze to taniocha kupić gorzej z mięchem
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Moja dietka

    Postprzez Tajny » 4 Sierpień 2010, o 17:20

    Biały makaron-zwykły nie za często bo może zalać, sprawdzone. A rozłóż kurczaka za 14 zł na 4 posiłki, kurak po 250g to sporo w jednym posiłku i niedrogo :) Zostaje jeszcze pyszna makrela, panga w smaku okej, ale tylko w smaku.
    Tajny
    Szeregowy
     
    Posty: 6
    Rejestracja: 1 Sierpień 2010, o 18:51
    Miasto: Olsztyn

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.