Pozowanie.
To co powinieneś wiedzieć na samym początku, to to, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jeśli nie jesteś pewien siebie i swoich umiejętności to albo postaraj się pobrać jakichś lekcji aktorstwa żeby pięknie "zagrać" pewnego siebie, albo wez się do roboty i bądz pewien swego wystąpienia. Sędziowie są bezlitośni i swymi ocenami zmiażdżą nawet największego aktora.
Mięśnie dwugłowe ramion przodem.
Są dwie opcje do wyboru pozując do dwugłowych, z brzuchem wciągniętym lub napiętym. Oczywiście jest możliwe wykonywanie obu tych technik w jednej pozie. Opcja z brzuchem wciągniętym umożliwia uwydatnienie barków, przy czym jeśli możesz poszczycić się żyletą na brzuchu opcja ze spiętym brzuchem lepiej się sprawdzi. Podczas pozowania najlepiej starać się łączyć te dwie metody żeby pokazać całą gamę mięśni i zdobyć lepsze oceny od sędziów. Bazą do prawidłowego wykonania tej pozy jest wyjście od brzucha wciągniętego i tuż przed zmianą pozycji w momencie wypuszczania powietrza spięcia mięśni brzucha, kończąc z pięknym kaloryferem. Umiejętne, płynne kontrolowanie oddechu w tej pozie jak i w innych zaowocować może lepszymi oceanami od sędziów.
Bardzo ważną rzeczą, na którą trzeba zwracać szczególną uwagę jest zachowanie odpowiedniego łuku między przedramieniem a ramieniem. Całość powinna wyglądać równo i symetrycznie.
Nogi powinny być nieco ugięte co spowoduje, że mięśnie będą napięte. Wybierz swoją "lepszą" nogę, zegnij ją nieco, palce wysuń do przodu, drugą nogę przesuń lekko w bok, to powinno pokazać twoje uda i łydki - kolejne plusy u sędziów.
Mięśnie najszersze grzbietu przodem
To kolejna poza wywoływana na zawodach. Najlepiej zacząć z jedną nogą wysuniętą nieco do przodu, ręce odpowiednio ułożone. pozycja rąk: Dłonie zwrócone ku podłodze z kciukami przyczepionymi wokół talii na wysokości bioder, pięści do boków. Należy zwrócić uwagę na łuk jaki tworzą ręce zgięte w łokciach.
Żeby najszerzej uwypuklić "najszersze" , musisz nauczyć się jak nie poruszać barków co jest popularnym błędem pośród młodych zawodników., ale trzymać się opuszczone i nieruchomo. W momencie "wciskania" dłoni w boki, spróbuj rozszerzyć łopatki pozwalając jednocześnie najszerszym napiąć się co spowoduje ich uwypuklenie. Żeby wszystko dobrze wyglądało twoje mięśnie muszą być naprawdę pod kompletną kontrolą, nie może zdarzyć się żaden nie przemyślany ruch. Kiedyś Joe Bucci powiedział, że podczas wykonywania tej pozy musisz być pewny że każdy mięsień twojego ciała od stóp do głów jest napięty.
Mięśnie klatki piersiowej bokiem.
Zarówno mięśnie klatki piersiowej bokiem jak i triceps bokiem powinny być wykonywane z twojej lepszej strony. Twoja lepsza strona może być różna w obydwu tych pozach, ale dla sędziów liczy się tylko balans i równowaga (mięśni). Uczyć się tej pozycji najlepiej zacząć od ułożenia nóg. Jest kilka pozycji nóg, ja opiszę jedną moim zdaniem najprostszą.
W tej pozycji jedna noga z przodu druga z tyłu. Należy podnieść piętę nogi znajdującej się z przodu skręcając ją jednocześnie w stronę sędziów co spowoduję, że będą oni mogli zobaczyć naszą łydkę w momencie jej napięcia. Bez względu na to, jak ustawisz nogi górna część ciała pozostaje bez zmian. Jedyna różnica polega na tym, że przy zmianie stron odwracamy ustawienia.
Wciągnij tyle powietrza aby wypełniło ono połowę pojemności płuc wypychając klatkę do przodu. Ugnij prawą rękę tak żeby kont między dłonią a ramieniem wynosił 90 stopni zaciskając pięść kierując rękę w przeciwnym kierunku (tak jakbyś chciał ją przełożyć na drugą stronę swego ciała). W tym samym czasie przełóż lewą rękę w poprzek brzucha łapiąc nadgarstek prawej ręki (dłoń lewej ręki skierowana w dół). Obie ręce powinny wywierać nacisk na siebie. Teraz po prostu napnij wszystko by sędziowie mogli przyjrzeć się uważnie.
Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu swoich przedramion możesz to "ukryć". Po prostu odwróć dłoń prawej ręki kierując ją ku podłodze by ukryć słabsze przedramię.
Pochwały przyznane za posta: 2