Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Redukcja - lipomastia.

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Redukcja - lipomastia.

    Postprzez wozeks » 17 Maj 2012, o 18:31

    Witam.

    Wiek: 22
    Waga: 79-80kg
    Wzrost: 173
    BF: 21%
    Cel: 10% BF (redukcja lipomasti, brzucha, oponki)
    Staż: Pare lat lecz z przerwami i bez konkretnych diet - więc można powiedzieć, że zero.


    Trening:
    Pn: Klatka, plecy, 30min aeroby
    Wt: Barki, biceps, triceps, 30min aeroby
    Śr: Nogi, 1h aeroby
    Czw: Klatka, plecy, 30min aeroby
    Pt: Barki, biceps, triceps, 30min aeroby
    Sb, Nd: Zazwyczaj mam szkołę, jeżeli mam wolne to 45-60min aerobów.

    Przed każdym treningiem rozgrzewam się 10min na bieżni.

    Dieta:

    Image

    Uploaded with ImageShack.us

    Inf. Dodatkowe:
    1. Ta dieta jest obecna od ponad tygodnia, wcześniej miałem tylko inne warzywa.
    2. Wcześniej gotowałem pierś i warzywa na parze. Teraz własciwie od tygodnia smaże na odrobinie oliwie z oliwek.
    3. Wcześniej stosowałem warzywa na patelnie o mniejszej kcal i wartościach odżywczych.
    4. Są rezultaty, nawet bardzo dobre. Około 1kg na tydzień. Lecz boję się o mięśnie i ogólnie o zdrowie.
    5. Piję 3-4l wody dziennie.
    6. Na noc biorę magnez +b6.

    Pytania:
    1. Domyślam się, że spożywam za mało kcal. Chociaż dobrze się czuję na tej diecie. Co mogę ewentualnie dodać/zmienić?
    2. Chciałem dodać do potraw oliwe z oliwek. Lecz z różnymi opiniami się spotkałem. Warto czy jednak nie? Jak tak to kiedy i w jakich ilościach. Przyznam, że nie jestem w stanie wypić z łyżeczki ani zjeśc z twarogiem (raz próbowałem).
    3. Jak skutecznie spalić tkankę tłuszczową jeżeli chodzi o trening? W dni treningowe, po zwykłym treningu jestem w stanie tylko 30min aerobów zrobić. Zmniejszyc intensywność treningu na rzecz dłuższych aerobow?
    4. Cwiczę brzuch, lecz jeżeli zaczałem robić cwiczenia na boczne brzucha (na boczki), zamiast spalać, masował mi się jeszcze bardziej tak, ze waga spadała a boczki zostawały. Warto robić cwiczenia na boczne brzucha czy oponke tylko aerobami spale?
    5. Jest jakas roznica pomiedzy urzadzeniami aerobowymi? (bieznia, rowerek, orbitrek, steper)?
    6. Powinienem sie martwić o zdrowie? Mam 3g/kg białka w diecie. Rózne zdania na ten temat słyszałem. Może zmniejszyc twaróg do 125g?
    7. Warto wydawać kase na leki chroniące watrobe?
    8. Wiem, ze tłuszcz gubi się z całego ciała równomiernie. Jest może jakiś sposob aby skupic się głownie na klatce (lipomastii)? Czy tylko aeroby?


    Tyle miałem pytan i chyba połowę zapomniałem. To chyba wszystko :)))

    Prosze o pomoc. Z góry dziekuje.
    wozeks
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 20 Listopad 2011, o 20:42

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Redukcja - lipomastia.

    Postprzez wozeks » 17 Maj 2012, o 18:58

    9. Moge dodać jakies owoce w miedzy czasie? Tez roznie slyszalem na ten temat. Jak tak to najlepiej jakie i o jakich porach?
    10. Bardzo lubie przyprawiac potrawy pieprzem, chilli i curry? Moge byc o to spokojny czy powinienem ograniczyc?
    wozeks
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 20 Listopad 2011, o 20:42

    Re: Redukcja - lipomastia.

    Postprzez TomaszM » 17 Maj 2012, o 19:33

    Trening:
    Pn: Klatka, plecy, 30min aeroby
    Wt: Barki, biceps, triceps, 30min aeroby
    Śr: Nogi, 1h aeroby
    Czw: Klatka, plecy, 30min aeroby
    Pt: Barki, biceps, triceps, 30min aeroby
    Sb, Nd: Zazwyczaj mam szkołę, jeżeli mam wolne to 45-60min aerobów.


    Trening:
    Pn: Klatka, Brzuch 40min aeroby
    Wt: Nogi, 40min aeroby
    Śr: biceps, triceps 40min aeroby
    Czw: Barki, brzuch, 40min aeroby
    Pt: Plecy, 40min aeroby
    Sb, Nd: Zazwyczaj mam szkołę, jeżeli mam wolne to 45-60min aerobów.


    Dieta


    Śniadanie, którego nie masz
    Trening siłownia
    BCAA
    Trening aeroby
    Białko
    Posiłek nr 1 + kasza jęczmienna
    Posiłek nr 2 + oliwa z oliwe
    Przerwa w pracy orzechy/migdały + warzywa
    przed snem + warzywa


    ------
    Ciężko odpowiedzieć na twoje pytania, ponieważ większość z nich jest tak komiczna, że naprawdę szok, stąd wybacz jeśli odpowiedzi będą zbyt proste i zbyt krótkie

    1. tak spożywasz za mało kalorii, za mało węglowodanów, za mało witamin, za mało minerałów
    Co zmienić - wszystko -> poprawki wyżej
    2. Co czy warto czy nie ? Ilość tłuszczy w diecie musisz mieć dobraną dla swojego poziomu kalorycznego. Oliwa z oliwek jest na pewno zdrowym tłuszczem.
    3. Trenuj jak poprawiłem. Aero na niskim pułapie tlenowym. Reszta to dieta, której wybacz ale wcześniej nie miałeś
    4. Ćwicz brzuch 2 max 3x w tygodniu. Przy tym czymś co uznawałeś wcześniej za dietę, nie da się żadnych mięśni utrzymać a co dopiero zrobić...
    5. Dla twojego celu -> żadna.
    6. Tak powinieneś się martwić nie tylko z tego powodu, że masz za dużo białka w diecie. TO przede wszystkim równowaga zasadowo-kwasowo jest u Ciebie tak zachwiania że szok.
    7. Masz problemy z wątrobą - tak. Nie to po co ?
    8. Nie nie ma sposobu.
    9. Jeśli cel to 10% BF to bym ich nie dodawał do planu. Ponadto jaki jest sens dokładania owoców do diety, w której nie ma żadnego źródła weglowodanów ?
    10. Możesz spokojnie używać. Unikaj jedynie soli.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75


    Re: Redukcja - lipomastia.

    Postprzez valdunn » 16 Marzec 2021, o 14:53

    audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
    geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
    hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
    journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
    kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
    сайтlargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
    nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
    papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
    rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
    stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.