Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Poziom bialka.

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Poziom bialka.

    Postprzez Kwachu » 31 Styczeń 2011, o 12:03

    Oliver - jakie ty masz wiedze w tej dziedzinie żeby wysuwać takie wnioski?

    rafimoc- zawsze trafiaja sie ewenementy... :)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Poziom bialka.

    Postprzez Oliver » 31 Styczeń 2011, o 12:15

    tzn w jakiej dziedzinie? jeżeli chodzi Ci o dietetykę to przyznam się bez bicia, że żadną, nie kończyłem żadnej szkoły
    w tej dziedzinie (póki co) i nie pochwalę się żadnym dyplomem, kieruje się czystą logiką i tym co wiem:) rozumiem, że to mnie wyklucza z dyskusji bo nie jestem wystarczająco
    "mądry" w dietetyce?;>

    jeżeli chodzi o te inne dziedziny, których podałem przykłady, również żadną bo to tylko czyste zainteresowanie i ciekawość
    tymi tematami, czytam, oglądam i dyskutuje z ludźmi.
    pro po tych drugich tematów, czemu się do nich nie odniesiesz? za każdym razem podaje Ci jakieś przykłady a Ty nic,
    czyżbym miał rację? że "nauka" nie jest stała i się zmienia z biegiem czasu? no ale to chyba każdy wie i to jest właśnie logiczne...
    jaką Ty masz pewność, że aktualne książki na ten temat głoszą błędne teorie przez niedopatrzenia i braki w badaniach?
    żadną... tak samo jak ja nie mam żadnej pewności, że mam rację odnośnie białka, ta dziedzina się dopiero rozwija,
    jeżeli uważasz, że wiesz już o sobie (człowieku) wszystko i wszystko jest już zawarte w książkach... to sory to jest naiwność.
    ale dobra jeżeli o to chodzi to już nie bd się więcej udzielał, bo już mieliśmy jedną gadkę kiedyś na temat praktyki i teorii:)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Poziom bialka.

    Postprzez Kwachu » 31 Styczeń 2011, o 12:24

    Strasznie emocjonlnie podchodzisz do tego, uwazam ze ja ty i reszta ludzi ktorzy tu siedzą nei mogą wyglaszać teorii(tak jak Kopernik), z racji zbyt małej wiedzy. Ksiazka to an ten moment najlepsze zródło wiedzy, przeciez nie moge pobierac wiedzy od ludzi z forum bo jest w niej zbyt duzo bledów i niedociagniec wzgledem tego co zostało ustalone i zapisane w ksiazce9ewntualnei badaniach)

    Mysle ze życia mi braknei zeby dowiedziec sie wszystkiego co jest napisane o człowieku!!!
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Poziom bialka.

    Postprzez Oliver » 31 Styczeń 2011, o 12:33

    skądże, może to tak tylko wygląda:) forum nie jest dla mnie tyle ważne żebym do tego emocjonalnie podchodził,
    mój sposób pisania tylko tak wygląda:)

    wiesz ja nic nie głoszę, tylko dyskutuję, od tego się zaczęło:) dla przykładu zapodam pewną osobę, Leonard Susskind,
    teoretyk astrofizyk, zaczynał jako hydraulik, kto by pomyślał, że będzie tak słynny tylko dlatego, że podczas pewnej dyskusji
    zainteresował się astrofizyką i jest jednym z twórców teorii strun... on też nie miał bladego pojęcia o fizyce, gdzie tu hydraulika do fizyki?
    myślę, że warto dyskutować właśnie dzięki takim ludziom bo od dyskusji się zaczyna:) najpierw dochodzi się do pewnych rozumowań,
    potem bada się to pod kątem praktycznym, dlatego ja nigdy nie wykluczam rzeczy, które ktoś uważa za niemożliwe:)
    to tak jak ktoś by rafiemu powiedział "weź przestań bredzić głupoty, bez SAA nigdy nie będziesz wielki tak jakbyś chciał"
    i co on ma rzucić wszystko bo większość tak samo uważa? że bez SAA się nie da? a guzik prawda:)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Poziom bialka.

    Postprzez Kwachu » 1 Luty 2011, o 10:19

    Nie znam dokałdnie tej historii która opisałe, ale niewatpliwie jest to ewenemnt.Alezyce Ci abys też coąś w zyciu "odkrył"jak Susskind
    Co do SSA to pytanie jakie kto chce być duży??Wiec do pewnych granic się da pzrejsc, to tak jak by kura pewnego dnai powiedziala ze bedzie latac jak orzeł, niestety ma ograniczenia i nie da się ich przeskoczyć.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Poziom bialka.

    Postprzez Oliver » 1 Luty 2011, o 10:25

    takich ewenementów jest więcej i nigdy nie znikną:) jak dla mnie, nie można odnosić się tylko do aktualnej literatury, to jest
    w pewnym stopniu ograniczanie się, zamykanie się dla nowych doświadczeń
    wiesz budowa anatomiczna kury to jest inna bajka niż gospodarka hormonalna człowieka, to takie trochę złe porównanie:P
    budowy anatomicznej szkieletu nie oszukasz, a gospodarką hormonalną można manipulować
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Poziom bialka.

    Postprzez Kwachu » 1 Luty 2011, o 11:10

    Ingerowanie w gospodarke hormonalną to przedewszystki stosowanie SSA, te które wy podajecie to sa minimalne zmiany które nie pozwola przeskczyc pewnego "progu" rozwoju.Wiec nie do konca zrozumiales porównanie.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Poziom bialka.

    Postprzez rafimoc » 1 Luty 2011, o 11:43

    nie zgodze sie.
    Ingerowaniem w gospodarke hormonalna w znaczacym stopniu, mozemy manipulowac poprzez:
    a) podaz kreatyny - kumulacja
    b) podaz aminokwasow - kumulacja

    Oraz skladnikami pokarmowymi, takze to nie jest wszystko takie przejrzyste jakby sie wydawalo.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Poziom bialka.

    Postprzez Kwachu » 1 Luty 2011, o 12:03

    W minimalistycznym stopniu czynniki miedzy innymi podane przez Ciebie beda miały wpływ na pewne zmiany w układzie hormonalnym, ale to nie pozwala pzrekroczyć "progu"genatycznego.
    Czyli sprinter którego mozliwosci genetyczne to przykładowo 11s na 100m, nie zejdzie ponizej bez stosowania srodków wspomagajacych.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Poziom bialka.

    Postprzez rafimoc » 1 Luty 2011, o 12:19

    Nie porownuj sprintow bo to chory przyklad i wiemy o tym oboje.

    Piszemy o naturalach silowych, nie o wytrzymalosciowcach silowych badz kondycyjnych.
    W budowaniu masy miesniowej i pokonaniu stagnacji takie metody odegraja znaczacy wplyw + ustosunkowany trening.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.