Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez 03patryk03 » 20 Marzec 2011, o 14:26

    Witam....

    Wiek 23 lata
    Waga 95 kg

    Ćwiczę od około 5-6 lat z tym że: nie stosowałem nigdy żadnych odżywek. Coś już tam sobie wyćwiczyłem i nie chciałbym tego stracić, ale chciałbym się pozbyć brzucha :/ Z tego co już poczytałem w innych postach i co w zasadzie logiczne wraz z masą spadnie i siła.
    Myślę czy by nie użyć jakiś odżywek na redukcję, ale i żeby utrzymać siłę w miejscu... mięśnie mam ale nie wszystkie tak fajnie widać bo są pod tłuszczem :/

    Myślałem nad kombinacją HMBolon olimpu i Thermo Line II Olimpu.... Jestem laikiem w tym temacie i ten zestawik skomponowałem w zasadzie z tego co usłyszałem, że ktoś używał i dało efekt...
    Proszę o skomentowanie tego zestawu i może polecenie jakiejś alternatywy gdzie zmieścił bym się cenowo do 150 zł.

    Dzięki....
    03patryk03
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 20 Marzec 2011, o 14:10

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez Kwachu » 20 Marzec 2011, o 14:32

    03patryk03 -
    Przede wszystkim jeśli w okresie redukcji chcesz zachować jak najmniej masy mięśniowej, to właściwe odżywianie,w tym celu przedstaw nam jak się odżywiałeś wcześniej?

    Dalej będziemy dopasowywać odzywki choć w pierwszym okresie redukcji nie widzę takiej potrzeby.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez 03patryk03 » 20 Marzec 2011, o 18:22

    Nie stosowałem żadnej diety tzn... Jakieś tam diety były, ale nie były dopasowywane do treningu. Stosowane spontanicznie jak np. Jakieś 2 miesiące temu moja mama się zabrała za dietę Dukana. Też na nią przeszedłem, ale na 2 tygodnie, bo akurat mi się sesja rozpoczeła i po prostu potrzebowałem troszeczkę pary, żeby siedzieć po nocach, a na głodnego była masakra...
    Obecnie to jem śniadanie około 10, a następnie obiad jak wrócę z pracy tak około 17. 2 posiłki - wiem, wiem powinno być więcej, ale.... no jem jak jem... Zjem obiad o 17 i tak o 19, 19:30 idę ćw. Ćwiczę u siebie w piwnicy - także mam pewne ograniczenia. Mam tam ławkę poziomą, gryf łamany, hantelki, poręcze do pompek, worek.
    Kolega brał HMBolon i właśnie zdaje mi się, że mu coś to dało... tłuszczyk zaczął ustępować. To było rok temu. Teraz jakieś 3 misiące temu kupił sobie Rocket Fuel, ale żeby były takie efekty jak po HMBolon-ie ? Nie bardzo, albo się opieprzał, albo to po prostu na niego nie zadziałało... :/
    W zeszłym tygodniu wyczaiłem trening TABATA. Męczy niesamowicie pomimo czasu trwania 5 min <wow> Ale czy jest skuteczny? Zrobiłem go w środę i jeszcze dzisiaj (niedziela) czuję zakwasy na nogach....
    03patryk03
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 20 Marzec 2011, o 14:10

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez fallenursus » 20 Marzec 2011, o 18:32

    na takim zarciu i tabacie dlugo nie pociagniesz.
    tabata to jeden z najbardziej wyczerpujacych treninigow kiedykolwiek wymyslonych przez japoncow:)
    nie widze sesu brania jakichkolwiek odzywek , jedzac tylko 2 posilki.
    kazdy chodzi do szkoly lub pracy i jakos dajemy rade szamac 6 x dziennie.
    Image
    lepsze zdrowie za pomoca chemi
    visiting Mod :)
    wali mnie dieta.to dobre dla maminsynkow i lalusiow
    Awatar użytkownika
    fallenursus
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 867
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 19:26
    Pochwały: 32
    Miasto: montreal
    Data urodzenia: 11 04 1974

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez Kwachu » 20 Marzec 2011, o 18:39

    03patryk03 - kolego musisz zabrać się za właściwe żywienie, to podstawa :)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez 03patryk03 » 20 Marzec 2011, o 19:27

    No cóż, zrobię jak mówicie.... może nie od jutra, ale od wtorku już sobie jakoś to poukładam na 6 posiłków....
    Macie jakąś propozycję diety dla mnie czy może sobie ściągnę jakąś i wg. niej ? Nigdy nie stosowałem diety pod ćwiczenia więc proszę o pomoc.... Cykne sobie zdjęcie i umieszczę, żebyście zob moje oponki to raz, a dwa to może co miesiąc będę umieszczał kolejne.... To też będzie jakaś motywacja żebyście mnie kontrolowali - chwalili bądź gardzili ;]
    1. O której godz najpóźniej posiłek ?
    2. Jak często tabata ?
    3. Obecnie się napaliłem na te odżywki, bo nawet jestem ciekaw efektu (ile to daje) a po drugie jak zacznie lecieć waga w dół to, aż będzie mi się bardziej chciało.... Teraz sobie pomyślicie - "No ćwiczył 6 lat bez nieczego, a teraz strasznie niecierpliwy" A to wygląda tak że: ćwiczenie ok - forma rozrywki, relaksu, hobby, wyżycia się ogólnie - przyjemność, ALE.... zrzucenie zbędnych kg <-- masakra :/ W ten czas już się obserwuje efekty itd.... bynajmniej ja mam takie wrażenie.
    03patryk03
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 20 Marzec 2011, o 14:10

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez tomeo » 21 Marzec 2011, o 22:41

    Wiek: 32 L
    Wzrost - 175
    Waga -88
    Płeć.- Men
    Dieta(dokładna rozpiska) - biale mieso - duzo :), warzywka, owoce, troche czerwone mieso, dania mączne
    Cel (masa/rzeźba/redukcja/rekompozycja/inne)- masa
    Aktywność fizyczna (podaj godziny,czas trwania,intensywność) - 0d 18 do 20 - FBW 3 razy w tyg, ale jak trzeba wiecej bedzie
    Suplementacja (podać przeszłą)- Super whey gainer 4000 - 45% wegli i 45% bialka, kreatyna, hmb, nitrobolon
    Doping ( podać wcześniejsze cykle)- nic
    Zastrzeżenia zdrowotne (Choroby,alergie,kontuzje itp) - nic
    Typ budowy ciała Ektomorfik/Endomorfik/Mezomorfik - Ektomorfik

    zalecaja sprzedawcy teraz; Gainer - 80% wegli i 15% bialka, bcaa, kreatyne, glutamine, biosterol
    co wy na to? dobre czy cos innego?? na mase i siłe oczywiscie
    tomeo
    Starszy kapral
     
    Posty: 86
    Rejestracja: 28 Luty 2011, o 21:18
    Miasto: Szprotawa
    Data urodzenia: 27 03 1978

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez tomeo » 21 Marzec 2011, o 22:44

    no wlasnie zapomialem - w FBW wogole odzywki trzeba?
    ale nie wiem czy nie przejde na SPLIT
    tomeo
    Starszy kapral
     
    Posty: 86
    Rejestracja: 28 Luty 2011, o 21:18
    Miasto: Szprotawa
    Data urodzenia: 27 03 1978

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez rafimoc » 21 Marzec 2011, o 23:11

    wez sie czlowieku zdecyduj jak chcesz cwiczyc, po co chcesz cwiczyc, jaki masz cel i co chcesz zrobic konkretnego - w treningu piszesz co innego tu piszesz co innego, krotka meska decyzja.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez chunga » 22 Marzec 2011, o 07:05

    Dania mączne nie ładnie brzmi - lepiej ryż paraboliczny ,ryż brązowy ,kasza gryczana inne kasze ,chleb razowy ale pewny nie jakis karmel podrabiany
    Te 2 godziny treningu to za dużo(Ty piszesz ,że chcesz jeszcze wiecej) ,w drugiej godzinie treningu tracisz wszystko za wypracowałes w pierwszej i wprowadzasz organizm w stan kataboliczny i ja akurat teraz jak zaczynam przekraczac godzine treningu wypijam sobie mieszanke glut-bcaa-kret
    Czy to split czy FBW -odżywki trzeba ,no albo można ,ale dietka białkowa+ dobre złożone węgle o niskim indeksie glikiemicznym to podstawa.
    Moim zadaniem szkoda kasy na gainer co ma 80% węgli -nie wiem jak Ty ,ale jak od takiego świństwa od razu łapię tłuszcz.
    Najlepiej odżywka z dobrej jakosci bialkiem -izolat serwatki - najlepsze białko ,ma najwiecej w sobie BCAA i glut.Ewentualnie koncentrat serwatki
    Biosterol -oszukaństwo -gówno wg .mnie.Ostatnio jak byłem w sklepie z odżywkami sprzedawca śmiał sie z tego Biosterolu ,

    To moje zdanie. Co inni o tym sądza -słuchamy???
    O--O O--O
    chunga
    Starszy sierżant
     
    Posty: 306
    Rejestracja: 8 Styczeń 2010, o 22:51
    Pochwały: 13

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron