Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • NITROBOLON ENERGIZER

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Re: NITROBOLON ENERGIZER

    Postprzez Kwachu » 17 Kwiecień 2011, o 11:51

    rafimoc napisał:znowu chcesz sprowadzac dyskusje do tego ze nigdy nie wstawisz fot ani filmikow zeby CHOC TROCHE poprzec swoja niby praktyke na podwalinach teorii?? Wiec kto sie wykreca??

    To nie ma nic wspólnego z dyskusją !!!
    rafimoc napisał:Raz jeszcze: Nie masz dowodow - nie ma dyskusji. Bo mi takich badan nie mozesz przedstawic, wiec ja koncernom suplementacyjnym nie mam zamiaru ufać. Etykieta " kreatyny nie wolno laczyc z tluszczami bo nie dziala" jest ewidentnym nonsensem.

    Czy ja podałem jako dowód etykietę suplementu? NIE, wiec po co to piszesz.
    rafimoc napisał:Poza tym o ile mnie pamiec nie zawodzi kreatyna jest aminokwasem. Zbior aminokwasow daje bialko, poprzez wtorna ich selekcje a pozniej przylaczanie reszt aminokwasowych.

    No na jedno wychodzi. Z tąd tez może być wbudowana w tkanki zamiast posłużyć jako budulec, w przyapdku podania z twoim posiłkiem.
    rafimoc napisał:Mowiac: " Pije BCAA - spozywam bialko" jest bzdurą kompletną. Kiedy Bcaa przyjmiemy z pozywieniem wtedy istotnie posluzy jako budulec, lecz jesli bcaa spozyjemy na "pusty" zoladek wtedy jest znakomitym zrodlem energii.

    Kiedy podasz BCAA z posiłkiem to jedynie wzbogacisz posiłek w te 3 aminokwasy, produkt nie do końca spełni swoją role, bo podając suplement chodzi nam o szybkie wejście do krwiobiegu, jedynie ma to sens jeśli bawimy się w komponowanie białek z produktów roślinnych.
    Zresztą z tego co pamiętam to w przypadku podania aminokwasów plus pełna pula z białka z posiłku dochodzi do kolizji w wchłanianiu.
    Dalej Izoleucyna jest aminokwasem glukogennym, wiec w pierwszej kolejności po jej rozłozeniu otzrymujemy energie.
    Leucyna ketogennym wiec w pierwszej kolejnosci uzyskamy substrat budulcowy.
    Wiec to czy otrzymamy energie z produktu czy posłuży jako budulec nie am nici wspólnego z tym co napisałeś, to zależy od tego jakie organizm ma nadana chwile zapasy.
    Temat wyjaśniony.

    rafimoc napisał:Zatem teraz mi udowodnij czemu niby efektywnosc kreatyny ma spasc, jesli polacze ten aminokwas w obecnosci bialka oraz tluszczu i INNYCH AMINOKWASOW (jajecznica) ?


    Już wyjaśniłem łączenie kilku rodzaju substratów powoduje spowalnianie wchłaniania,. a nie raz nawet znaczą utratę nie trwałych substratów.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: NITROBOLON ENERGIZER

    Postprzez rafimoc » 17 Kwiecień 2011, o 12:10

    "Nie kiedy pytałem to się wykręcałeś, wiec ja też nie muszę podawać."

    Badania Poliquina, S F D - odpowiedni nie komercyjny dzial - glownie 2 modow praca tam.

    A Ty sie nadal bedziesz wykrecal apropo fot i filmow i dalej sobie pisal teorie;] i kazdy o tym na forum wie.

    "Zresztą z tego co pamiętam to w przypadku podania aminokwasów plus pełna pula z białka z posiłku dochodzi do kolizji w wchłanianiu."

    A czujesz roznice ze podczas intensywnego treningu nie ma mowy o posilku?? analogicznie po treningu i analogicznie bezposrednio z rana;]

    Kiedy podasz BCAA wraz z posilkiem wtedy istotnie dojdzie do takiej kolizji - wiec nie szukaj argumentu na siłe.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: NITROBOLON ENERGIZER

    Postprzez Kwachu » 17 Kwiecień 2011, o 12:23

    rafimoc napisał:"Nie kiedy pytałem to się wykręcałeś, wiec ja też nie muszę podawać."

    Badania Poliquina, S F D - odpowiedni nie komercyjny dzial - glownie 2 modow praca tam.


    Jakoś mnie nie zainteresował ten dział, coś tam poczytałem,a le mało ciekawie napisane.
    rafimoc napisał:A Ty sie nadal bedziesz wykrecal apropo fot i filmow i dalej sobie pisal teorie;] i kazdy o tym na forum wie.

    Na forum się dyskutuje itd. Jeśli ktoś nie chce to nie wstawia fotek a ni filmów. Chyba proste.
    Ja zresztą nigdy nie obiecywałam na 100% że wstawię.

    rafimoc napisał:A czujesz roznice ze podczas intensywnego treningu nie ma mowy o posilku?? analogicznie po treningu i analogicznie bezposrednio z rana;]

    yyy, nie jarze o co Ci chodzi :)

    rafimoc napisał:Kiedy podasz BCAA wraz z posilkiem wtedy istotnie dojdzie do takiej kolizji - wiec nie szukaj argumentu na siłe.

    No a ty twierdziłeś post wcześniej że: ".... Kiedy Bcaa przyjmiemy z pozywieniem wtedy istotnie posluzy jako budulec..."
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: NITROBOLON ENERGIZER

    Postprzez rafimoc » 17 Kwiecień 2011, o 12:40

    No widzisz - nie zrozumiales jak sam przyznales.

    Kiedy BCAA podasz wraz z pelna pula innych skladnikow odzywczych to zostanie wchloniete pod postacia bialka - budulca.

    Kiedy bcaa podasz bez obecnosci innych skl.odzywczych zostanie potraktowane jako szybka energia.

    Po treningu:
    Bcaa + bialko/carbo (lub oba naraz) = dostarczenie budulca w trakcie trwania okna anabolicznego
    Bcaa bez bialka/carbo etc = szybka energia, ktora bedzie niezbedna do dokonczenia intensywnej sesji treningowej.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: NITROBOLON ENERGIZER

    Postprzez Kwachu » 17 Kwiecień 2011, o 13:11

    rafimoc napisał:No widzisz - nie zrozumiales jak sam przyznales.


    Nie zrozumiale napisałeś, stąd też moja nie jasność :)
    rafimoc napisał:Kiedy BCAA podasz wraz z pelna pula innych skladnikow odzywczych to zostanie wchloniete pod postacia bialka - budulca.

    Kiedy bcaa podasz bez obecnosci innych skl.odzywczych zostanie potraktowane jako szybka energia.

    Wklejam jeszcze raz bo chyba nie czytałeś.
    Kiedy podasz BCAA z posiłkiem to jedynie wzbogacisz posiłek w te 3 aminokwasy, produkt nie do końca spełni swoją role, bo podając suplement chodzi nam o szybkie wejście do krwiobiegu, jedynie ma to sens jeśli bawimy się w komponowanie białek z produktów roślinnych.
    Zresztą z tego co pamiętam to w przypadku podania aminokwasów plus pełna pula z białka z posiłku dochodzi do kolizji w wchłanianiu.
    Dalej Izoleucyna jest aminokwasem glukogennym, wiec w pierwszej kolejności po jej rozłozeniu otzrymujemy energie.
    Leucyna ketogennym wiec w pierwszej kolejnosci uzyskamy substrat budulcowy.
    Wiec to czy otrzymamy energie z produktu czy posłuży jako budulec nie am nici wspólnego z tym co napisałeś, to zależy od tego jakie organizm ma nadana chwile zapasy.
    Temat wyjaśniony.


    rafimoc napisał:Po treningu:
    Bcaa + bialko/carbo (lub oba naraz) = dostarczenie budulca w trakcie trwania okna anabolicznego
    Bcaa bez bialka/carbo etc = szybka energia, ktora bedzie niezbedna do dokonczenia intensywnej sesji treningowej.

    Pierwsza wersja nie ma sensu, po pierwsze podając BCAA jedynie wzbogacisz białko, a nie o to nam chodzi, my chcemy podać BCAA aby szybko weszło do krwiobiegu, to połączenie spowolni, oraz druga sprawa dochodzi do konfliktów w wchłanianiu.
    Druga wersja(wyjaśniona wyżej)-zdecyduj się czy piszesz po treningu czy w czasie treningu.Najlepiej mówmy posiłku o którym się zaczęła dyskusja czyli rano.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: NITROBOLON ENERGIZER

    Postprzez rafimoc » 17 Kwiecień 2011, o 13:18

    Po treningu odnosnie 1 wersji - to oczywiste.

    Druga wersja w trakcie sesji.

    Na prawde mam pisac:
    a) po treningu
    b) w trakcie

    zebys zrozumial??

    "Dalej Izoleucyna jest aminokwasem glukogennym, wiec w pierwszej kolejności po jej rozłozeniu otzrymujemy energie.
    Leucyna ketogennym wiec w pierwszej kolejnosci uzyskamy substrat budulcowy."

    Wiec to chyba logiczne ze jesli izoleucyna (przewaga tego aminokwasu w kazdym bcaa) jest aminem glukogennym to bedzie dokladnie tak jak napisalem otrzymamy energie w trakcie intensywnej sesji treningowej

    Leucyna w polaczeniu z innym bialkiem spowoduje przewage energii nad budulcem (lopatologicznie napisane zebys sie nie czepial pierdół) dzieki temu posluzy wtedy BCAA jako budulec. Tak trudno to pojac??

    Albo jeszcze prosciej: udowodnij mi, ze podajac same BCAA w trakcie sesji badz po sesji treningowej badz bezposrednio z rana dostarczam do organizmu typowy budulec a nie ogromne poklady energii?
    Oczywiscie nie biorac pod uwage takich banałow jak to ze miesnie skladaja sie z aminokwasow, wiec to jest budulec bo nie o to mi chodzi - to wie kazdy.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: NITROBOLON ENERGIZER

    Postprzez Kwachu » 17 Kwiecień 2011, o 13:51

    rafimoc napisał:
    Wiec to chyba logiczne ze jesli izoleucyna (przewaga tego aminokwasu w kazdym bcaa) jest aminem glukogennym to bedzie dokladnie tak jak napisalem otrzymamy energie w trakcie intensywnej sesji treningowej

    Po pierwsze pisaliśmy o posiłku porannym, wiec nie wciskaj tu tera treningu
    Po drugie nigdzie nie pisałeś o izoleucynie że jest jej przewaga w produkcie o którym tera zmówisz.
    Reszt jest wyjaśniona wcześniej 

    rafimoc napisał:Leucyna w polaczeniu z innym bialkiem spowoduje przewage energii nad budulcem (lopatologicznie napisane zebys sie nie czepial pierdół) dzieki temu posluzy wtedy BCAA jako budulec. Tak trudno to pojac??



    Jeśli podasz BCAA plus BIAŁKO to duża część pójdzie cele energetyczne żeby zagospodarować tym białkiem. A kolejna spraw to Ci pisze że takie połączenie nie ma żadnego sensu, wiec po co ciągniesz dalej temat.

    rafimoc napisał:
    Albo jeszcze prosciej: udowodnij mi, ze podajac same BCAA w trakcie sesji badz po sesji treningowej badz bezposrednio z rana dostarczam do organizmu typowy budulec a nie ogromne poklady energii?
    Oczywiscie nie biorac pod uwage takich banałow jak to ze miesnie skladaja sie z aminokwasow, wiec to jest budulec bo nie o to mi chodzi - to wie kazdy.


    Trening to inna sytuacja, po treningu to jeszcze inna a rano to jeszcze inna sytuacja.
    Nie da się jednoznacznie dopowiedzieć na to pytanie bo trzeba brać choćby takie sprawy, jakimi dysponujemy zapasami na dany moment.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: NITROBOLON ENERGIZER

    Postprzez rafimoc » 17 Kwiecień 2011, o 13:56

    Jedna zasada - rano, po treningu, w trakcie treningu (wlasciwie srodek i pod koniec) mamy w miare pusty zoladek.

    Nie pisz mi ze bialko + bcaa nie ma sensu bo Ci moge wkleic badania mowiace o czyms zupelnie innym i malo tego o znakomitym uefektywnieniu swoich treningow i przyrostow z tym zwiazanych.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: NITROBOLON ENERGIZER

    Postprzez kaffar » 17 Kwiecień 2011, o 13:58

    troche bez sensu ze tam kofeina jest kofeina i redka nie zabardzo pasuja
    Awatar użytkownika
    kaffar
    Sierżant
     
    Posty: 228
    Rejestracja: 31 Grudzień 2010, o 18:58
    Pochwały: 4
    Miasto: Zdolny Śląsk
    Data urodzenia: 0- 0-1993

    Re: NITROBOLON ENERGIZER

    Postprzez devil'sGift » 17 Kwiecień 2011, o 15:09

    omg... wy tak chyba możecie w nieskończoność;]
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.