Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Białko a dawkowanie.

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Białko a dawkowanie.

    Postprzez maciek608 » 22 Czerwiec 2013, o 11:20

    Cześć, ćwiczę już cały miesiąc, dieta jest intuicyjna staram sie jeść więcej i wsuwać więcej makaronu,ryżu, ryb i warzyw. Po miesiącu przybył chyba nie cały kilogram z czego nie jestem zadowolony ale bardzo podskoczyła rzeźba a przy moich 55 kg wagi to nie wygląda najlepiej. A więc pierwsze co przyszło mi na myśl to białko a może i jakieś witaminy. Tutaj moje dane.
    Wiek 15
    Wzrost 167
    Waga 55-56
    staż- miesiąc
    Chciałbym już kupić białko w ten weekend by zacząć jak najszybciej. Rozglądałem się na allegro i znalazłem coś takiego.
    http://allegro.pl/uns-wpc-80-econo-1800 ... 33308.html
    Tylko nie wiem na ile mi wystarczy...
    Stwierdzenia.
    1. Białko trzeba brać w dni nie treningowe a wiec sobota i niedziela a także odpoczynek w tygodniu. Co daje 7 dni dawkowania.
    2. Zalecane jest branie 3 razy dziennie, po rozbudzeniu sie, 1h przed treningiem i 30 min po treningu. A więc to 3x30g 90g
    3 A wiec 7x90 to 630g białka tygodniowo. To cała ta paczka pójdzie w nie całe 3 tygodnie?
    A i jakbyście mogli to przewidzieć ile tak kg by przybyło po wspomaganiu się białkiem.
    maciek608
    Kapral
     
    Posty: 57
    Rejestracja: 21 Kwiecień 2013, o 21:23
    Pochwały: 2

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Białko a dawkowanie.

    Postprzez playandwin24 » 22 Czerwiec 2013, o 11:22

    Bierz po treningu 30g i dopracuj dietę to będzie lepiej szło :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Białko a dawkowanie.

    Postprzez maciek608 » 22 Czerwiec 2013, o 11:27

    Tylko po treningu tak? Czyli w dni nie treningowe kiedy mięśnie odpoczywają i rosną nie brać? A co do diety to nie mogę rozpisać jej sobie w punktach bo nie bardzo umiem gotować...
    maciek608
    Kapral
     
    Posty: 57
    Rejestracja: 21 Kwiecień 2013, o 21:23
    Pochwały: 2

    Białko a dawkowanie.

    Postprzez playandwin24 » 22 Czerwiec 2013, o 11:33

    To jest białko, białko tez masz w normalnym żarciu... :)

    Ile masz lat 5? :P Naucz się!!!! :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Białko a dawkowanie.

    Postprzez maciek608 » 22 Czerwiec 2013, o 11:41

    Tak wiem, i nie tylko białko jest ważne ale także węglowodany i tłuszcze. Ale chce by białko wspomogło moją ubogą dietę. A ten temat to na prawdę chodzi o parę nie trudnych pytań.
    1. Kiedy brać, wiem że w dni treningowe tylko 30g po treningu a w dni nie treningowe?
    2.Czy będą większe efekty po zażywaniu białka. Węglowodany mogę zwiększyć przez branie jakiś witamin albo więcej warzyw. A nad tłuszczami popracuję.
    3. Tutaj nowe pytanie, czy tłuszcze pochodzenia zwierzęcego nadają sie do diety?
    maciek608
    Kapral
     
    Posty: 57
    Rejestracja: 21 Kwiecień 2013, o 21:23
    Pochwały: 2

    Białko a dawkowanie.

    Postprzez playandwin24 » 22 Czerwiec 2013, o 11:55

    Uważaj na lekcjach biologii :)

    1. Po jaką cholerę masz to brać w dni NT jak możesz wpieprzyć kurczaka z ryżem i po tym Ci klata urośnie a nie po tym białku...

    2. Wszystko zależy od Twojej diety, jej całokształty, będzie ok jakościowo i ilościowo, bilans kcal będzie na dodatni będzie rosło, jak będzie na minusie, to nic nie urośnie bo jak ma być z niczego coś??????

    Z warzyw ciężko Ci będzie dostarczyć odpowiednia ilośc węgli, lepiej postaw na płatki owsiane, makarony razowe, ryże i kasze...

    3. Roślinne, oliwa, orzechy no i jajka tez ok :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Re: Białko a dawkowanie.

    Postprzez maciek608 » 22 Czerwiec 2013, o 15:31

    Aha okej, lecz gdy nie zawsze będę co miał skombinować w NT bo nie zawsze jadam kasze,ryż czy makaron lecz najczęściej zwykłe ziemniaki a one chyba nie mają szczególnych wartości. No a co do bilansu kcal to właśnie lecę i oblicze zapotrzebowanie.
    maciek608
    Kapral
     
    Posty: 57
    Rejestracja: 21 Kwiecień 2013, o 21:23
    Pochwały: 2

    Białko a dawkowanie.

    Postprzez playandwin24 » 22 Czerwiec 2013, o 15:43

    Mogą być ziemniaki z warzywami i mięchem i będzie ok :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Białko a dawkowanie.

    Postprzez maciek608 » 22 Czerwiec 2013, o 15:53

    Potrzebne Kcal: 2184 kcal
    Białka: 110 g
    Tłuszcze: 82,5 g
    Węgle: 4,5 g

    Kurde, dzisiaj na pewno nie zjadłem tylu :/
    maciek608
    Kapral
     
    Posty: 57
    Rejestracja: 21 Kwiecień 2013, o 21:23
    Pochwały: 2

    Białko a dawkowanie.

    Postprzez maciek608 » 22 Czerwiec 2013, o 15:55

    Ale wzrosty po miesiącu widzę :D
    Głównie mięśnie piersiowe które sporo urosły i nie bardzo mi się to podoba bo słabo to wygląda :P
    maciek608
    Kapral
     
    Posty: 57
    Rejestracja: 21 Kwiecień 2013, o 21:23
    Pochwały: 2

    Następna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron