Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • hmbolon

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Re: hmbolon

    Postprzez Kwachu » 20 Luty 2010, o 11:33

    devil'sGift - jak najabrdziej masz racje samo o tym pisałem wiele razy
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: hmbolon

    Postprzez spaler » 20 Luty 2010, o 11:48

    devil'sGift na jakiej podstawie oceniasz czy u mnie za wcześnie na suple czy nie-jeżeli po okresie od kiedy mam konto na tym forum to jesteś śmieszny:)Faktem jest że do robienia wagi nie mam predyspozycji genetycznych(za szybka przemiana materii)-ale zaczynałem treningi przy wadze 47,5kg a dobiłem do 90kg.Jeżeli po tylu latach jest u mnie za wcześnie na suple(trochę się spóźniłeś bo ich już sporo zjadłem) to co ludzie na emeryturze mają je zaczynać łykać?Sam sobie wyciągaj z diety-nie wiedziałeś z BCAA i carbo po treningu lepsze niż odżywka białkowa-dopiero po słowach Twojego trenera-potwierdziłeś to-dodając że tak robią profesjonaliści i że to trudny sposób czy jakoś tak-w czym trudny-w łyknięciu prochów po treningu...Już z Kwachem pisałem że zgadzam się z nim z rolą diety,ale nie zawsze może ona być idealna z powodu życia codziennego.
    Kwachu tak doradziłeś mi dawkowanie i za to Cie pochwaliłem,ale jak przeczytasz mój post to zauważysz że się doczytałem o niekorzystnym działaniu argininy w takich dawkach.Poszukam zaraz w necie:
    "29 cze, 2009
    L - arginina suplement przyszłości czy groźne dla zdrowia wyciąganie pieniędzy? Wszystko co chcesz wiedzieć w pytaniach i odpowiedziach."
    ..."Dziś już wiemy, że w organizmie są dwa enzymy produkujące tlenek azotu.

    Pierwszy z nich cNOS, występuje w formie aktywnej przez cały czas i to on syntetyzuje małe ilości NO mające pozytywny efekt opisywany w badaniach jednorazowej dawki.

    Problem pojawia się, gdy zaczynamy suplementować argininę częściej niż jednorazowo, wystarczy nawet kilka dawek w kilka dni.

    Wtedy organizm włącza mechanizm obronny i uaktywnia się drugi enzym iNOS.

    iNOS również produkuje NO jednak w znacznie większych ilościach.

    W całej biologii jest tak, że różne dawki tego samego związku mogą mieć zupełnie różne efekty dla organizmu.

    Podobnie jest z argininą.

    W dalszej części posta dowiesz się, dlaczego suplementacja argininą jest wręcz niebezpieczna dla Twojego zdrowia."..."Czy L-arginina obniża ciśnienie i obniża ryzyko zawału serca?

    Pytanie wiąże się bezpośrednio z tematem: tlenek azotu jako potężny związek sygnałowy.

    Hipotetyczne pytanie wydaje się być słuszne, gdyż arginina jest prekursorem tlenku azotu, a związek ten sam w sobie rozszerza naczynia krwionośne, obniża ciśnienie i zwiększa elastyczność tkanek.

    Hipoteza ta sprawdza się jedynie przy krótkotrwałej, jednorazowej dawce argininy!

    Tym razem wyniki badań z długotrwałym podawaniem argininy i jej wpływu na układ krążenia okazały się być szokujące!!

    Steven P. Schulman ze współpracownikami badał jak arginina wpływa na osoby zagrożone zawałem serca.

    Spodziewano się poprawy zdrowia. Z całą pewnością nikt nie przypuszczał, że może dojść do zgonów osób biorących argininę!

    Badana grupa to 153 osoby, którym podawano 3g argininy/ 3x dziennie.

    Badań nie dokończono, gdyż w ich trakcie zmarło aż 6 osób, które były suplementowane argininą!!!

    Po tym nieszczęśliwym fakcie naukowcy natychmiast podjęli decyzję o wstrzymaniu badań.

    Niekorzystny wpływ na serce i układ naczyniowy potwierdziły badania Romero.

    Badano 100 osób (podawano 3g argininy/3x dziennie). Wyniki wykazały, że większa ilość argininy powoduje zwiększenie aktywności iNOS oraz arginazy co prowadzi zamiast do uelastycznienia błon, to do usztywnienia ścian naczyń i zwiększenia ryzyka zawału!

    Jeszcze inne badania wskazują, że suplementacja argininą prowadzi do zwłóknienia i obniżenia elastyczności mięśnia sercowego, przerostu lewej komory serca a i spadku wydajności mięśnia sercowego w trakcie badań. Te badania także musiały zostać przerwane!

    Krótkotrwała suplementacja miała pozytywny wydźwięk, natomiast długotrwała tragiczny.

    Zapamiętaj!
    Arginina obniża wydajność mięśnia sercowego, zwiększa ryzyko zawału i nie obniża ciśnienia krwi!!

    1. Steven P i inn, L-Arginine Therapy in Acute Myocardial Infarction JAMA. 2006;295:58-64.
    2. Medical College of Georgia (2008, February 1). Diabetes Makes It Hard For Blood Vessels To Relax. ScienceDaily. Retrieved June 25, 2009,
    3. Arginine Fails to Prevent Ventricular Remodeling and Heart Failure in the Spontaneously Hypertensive Rat Wesley W. Brooks i inn...."Czy L -arginina jest bezpieczna?

    Po odpowiedziach na wcześniejsze pytania widać, że arginina nie jest obojętna dla zdrowia.

    Nasz organizm w sytuacji gdy dysponuje nadwyżką argininy uruchamia różne szlaki metaboliczne.

    Początkowo syntetyzuje małą ilość tlenku azotu poprzez cNOS, później zaczyna produkować coraz więcej NO poprzez iNOS.

    Zbyt duża ilość NO wręcz odwraca całe działanie argininy do góry nogami.

    Zamiast obniżać, podwyższa ciśnienie, zamiast nadawać elastyczność ścianom naczyń krwionośnych, usztywnia je, zamiast chronić przed zawałem, przyspiesza go i działa szkodliwie na nerki.

    Arginina ponadto zwiększa kwasowość w żołądku. Dzieje się to poprzez stymulację produkcji gastryny i może nasilać problemy z układem trawiennym.

    Arginina może wpływać na zmiany stężenia potasu, szczególnie u osób chorych na wątrobę.

    Wszystkie osoby biorące leki wpływające na stężenie potasu (np. leki obniżające ciśnienie, moczopędne) w organizmie powinny szczególnie unikać suplementów z argininą!

    Arginina zwiększa poziom glukozy we krwi co jest szkodliwe dla cukrzyków.

    1. Enteral and Parenteral Arginine Supplementation to Improve Medical Outcomes in Hospitalized Patients Douglas Wilmore The American Society for Nutritional Sciences J. Nutr. 134:2863S-2867S, October 2004""Podsumowanie

    Dzisiejszy stan wiedzy nakazuje być bardzo ostrożnym przy suplementacji argininą.

    Moim zdaniem wręcz powinniśmy unikać jej jako suplementu!

    Naturalne ilości tego aminokwasu, które znajdziemy w pożywieniu w zupełności nam wystarczą.

    Nie warto wydawać pieniędzy, a przede wszystkim nie warto narażać swojego zdrowia stosując suplementy z argininą!

    Według aktualnej wiedzy korzyści z podawania argininy może odnieść tylko bardzo niewielka liczba osób i głównie chodzi tutaj o osoby skrajnie wyniszczone pozostające pod stałą opieką medyczną."

    Jak widać są różne opinie o argininie-sprzeczne momentami.Dlatego przemyślałem i stwierdziłem że może lepiej stosować trochę mniejsze dawkowanie niż te które mi radziłeś.
    spaler
    Plutonowy
     
    Posty: 120
    Rejestracja: 1 Styczeń 2010, o 13:51
    Pochwały: 1

    Re: hmbolon

    Postprzez devil'sGift » 20 Luty 2010, o 11:53

    nie o tobie pisałem tylko o autorze tematu. Do ciebie zrobiłem specjalny odnośnik...znów czytasz niedokładnie;]
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: hmbolon

    Postprzez devil'sGift » 20 Luty 2010, o 11:54

    i tak na marginesie sam jestes śmieszny...
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: hmbolon

    Postprzez devil'sGift » 20 Luty 2010, o 11:56

    i jeżeli taki mądry jesteś i takie mądre artykuły wklejasz i wogle wiesz wszystko to po jaki hu*** zadajesz takie banalne pytania. Zaszyj się w tej swojej klitce i zapier*** a nie dupę zawracasz. Pozdro.
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: hmbolon

    Postprzez devil'sGift » 20 Luty 2010, o 12:02

    sorry testosteron mi buzuje...poniosło trochę;]
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: hmbolon

    Postprzez spaler » 20 Luty 2010, o 12:19

    Jeżeli opatrznie Cie zrozumiałem to przepraszam.Faktycznie jak Twoje słowa były do autora tematu to są sensowne-sry.Temat jest stary więc nie sądziłem że piszesz coś do autora,a raczej że tylko komentujesz mój post.Nie napinaj się tak.
    No nie wiem z czym jestem taki śmieszny-to że przyrosty są głównie uwarunkowane genetycznie jest akurat faktem,tak jak to że każdy organizm jest inny.
    Tym razem to Ty nie czytasz uważnie-wklejam pytania by poszerzyć swoją wiedzę-pytania nie są banalne.Kwachu mi odpowiedział profesjonalnie to go pochwaliłem.Jednaj jak o coś pytam to staram się także samemu szukać źródeł w necie.Spotkałem się z publikacjami krytykującymi suplementację argininy w dużych ilościach,ale nie kwestionującymi jej pozytywnego działania w mniejszych(te duże według autora zaczynały się już od 3razy3g).Dlatego postanowiłem zmniejszyć dawkowanie(ja-nigdzie nie piszę że innym doradzam brać mniejsze).Trochę argininy mam w przed treningowcu,więc planowałem dokupić-tylko stosować w mniejszej dawce niż zalecił Kwachu.Jako że ja używam Hmb z kolegą i widzimy różnice po jego odstawieniu(oczywiście nie Hi teca).Oczywiście nie twierdzimy że daje ono nam jakieś przyrosty jak w reklamach,ale czujemy efekt antykataboliczny.Ja przykładowo sporo biegam,w piłkę gram i przy treningu siłowym uważam że nie zaszkodzi mi coś antykatabolicznego dodatkowo.
    Pytałem o sam suplement hmbolon-jego jakość-nie tyle o jakość hmb-bo ono jest pewnie takie jak w zwykłym HMB Olimpu.ale jakość argininy i jabłczanu kreatyny w nim?Pomyślałem że jak mam kupić normalne hmb to spytam o opinię o hmbolonie.
    A devil'sGift forum jest właśnie po to żeby zadawać pytania i dyskutować,wymieniać się wiedzą,uzupełniać ją.Jak ktokolwiek zawraca Ci dupę to przecież tym bardziej nie zmusza żeby cokolwiek tu pisać...
    spaler
    Plutonowy
     
    Posty: 120
    Rejestracja: 1 Styczeń 2010, o 13:51
    Pochwały: 1

    Re: hmbolon

    Postprzez spaler » 20 Luty 2010, o 12:22

    Spoko devil'sGift.Jakby nie było ja też źle zrozumiałem Twój post.
    spaler
    Plutonowy
     
    Posty: 120
    Rejestracja: 1 Styczeń 2010, o 13:51
    Pochwały: 1

    Re: hmbolon

    Postprzez Kwachu » 20 Luty 2010, o 12:34

    spaler - ja tez ostatnio przeprowadziłem badani w sród 100 ludzi zjadali codziennie ogórka i musiałem przerwac badania bo 10 z nich zmarło :)(jak cos to potraktuj to jako żart)
    Badani są opublikowane z nie pełnymi informacjami. Co to za ludzie, rencisci, emeryci, sportowcy, Kowalscy a moze Nowakowie, jaka jest ich aktywnosc, uprawiali sport w czasie testu, jak sie zywili... i wiele innych pytań które nie moge znalesc w tym temacie.

    Podejdzcie Panowie z usmiechem do rozmowy a wszystko bedzie OK :)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: hmbolon

    Postprzez spaler » 20 Luty 2010, o 12:47

    Kwachu jak najbardziej masz rację.Wkleiłem nie pełny artykuł.Badania dotyczyły argininy jako leku dla osób chorych na serce-więc masz całkowitą rację że nie byli w dobrej formie:)
    Masz także rację z ogórkiem jakbyś dał go 100ludziom w wieku 80lat to pewnie w ciągu najbliższych 10 część z nich by umarła-tyle że co miałby z tym wspólnego ogórek...
    Dlatego też jak możesz zauważyć nie rezygnuję z argininy,po prostu użyję jej w mniejszej ilości.Oszczędzoną kasę może dorzucę do glceru o którym piszemy w innym temacie-w zależności od tego czego się o nim dowiem.
    spaler
    Plutonowy
     
    Posty: 120
    Rejestracja: 1 Styczeń 2010, o 13:51
    Pochwały: 1

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron