Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Jak stosowac kreatyne?

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Jak stosowac kreatyne?

    Postprzez angelo12345 » 17 Październik 2011, o 12:56

    Witam, jak stosowac kreatyne? Wiem, ze zazwyczaj jest to 5g rano, pozniej 5g po treningu, a w dni nietreningowe 5g rano i 5g w porze treningu. A jesli ja trenuje o roznych porach? Czasami wieczorem, a czasami zupelnie rano, to jak mam ja przyjmowac?
    angelo12345
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 23
    Rejestracja: 14 Grudzień 2010, o 15:35

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Jak stosowac kreatyne?

    Postprzez NightKing » 17 Październik 2011, o 15:12

    To jest naprawdę bez różnicy ważne żeby był odstęp czasowy (myślę że 6h w zupełności wystarcza), przywiązujecie zbędną uwagę do głupot jakby od tego coś zależało.
    Szkoda że takich rozkim nie macie jak trzeba zajrzeć do garów.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Dziennik Treningowy http://www.kulturystyczni.pl/viewtopic.php?f=14&t=2050
    Ból jest chwilowy, duma jest wieczna...

    "w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..."

    "nie idź za tłumem, bo do niczego nie dojdziesz..."
    Awatar użytkownika
    NightKing
    Generał brygady
     
    Posty: 3466
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 19:51
    Pochwały: 56

    Jak stosowac kreatyne?

    Postprzez Triceps.pl » 17 Październik 2011, o 22:23

    Załóżmy, że jest to twój pierwszy cykl na kreatynie wiec jest to mono.
    Więc w związku z tym 10g na dzień

    Ja jestem przekonania że pierwszy cykl 10g , drugi cykl 15g itd Tylko ze potem mozna jakies inne na bazie kreatyny. :)

    Sproboj stosować od początku do końca trwania cyklu ok.10g dziennie (2x5g, 3x3g itp).

    Na czczo i przed treningiem choć są jeszcze teorie ze naczczo nie "opłaca " sie jesc krety więc jedzą przed i po treningu.
    Awatar użytkownika
    Triceps.pl
    Sierżant
     
    Posty: 278
    Rejestracja: 3 Luty 2011, o 00:26
    Pochwały: 13

    Jak stosowac kreatyne?

    Postprzez Oliver » 27 Październik 2011, o 19:41

    jedzenie kreatyny na czczo nie ma żadnego uzasadnienia... kreatyna to tzw. transportowiec składników odżywczych,
    im więcej kreatyny we krwi tym więcej składników trafia do mięśni i tym więcej kreatyny tam zostaje,
    także kreatyna bez składników odżywczych nie ma racji bytu... czyli najważniejsze by JEŚĆ :)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Jak stosowac kreatyne?

    Postprzez Menik » 27 Październik 2011, o 19:51

    Oliver możesz uzasadnić ? aktualnie biore po przebudzeniu i po treningu, kiedy najkorzystniej stosowac ?
    Menik
    Chorąży
     
    Posty: 1222
    Rejestracja: 4 Wrzesień 2010, o 19:23
    Pochwały: 6

    Jak stosowac kreatyne?

    Postprzez Oliver » 27 Październik 2011, o 20:46

    proste, kreatyna jest przetwarzana na fosfokreatynę, która uczestniczy w procesie syntezy białek w mięśniach,
    także logiczne jest, że bez dostarczonych białek i innych elementów sama kreatyna Ci nic nie da tak?
    dlatego wiele osób narzeka, że po kreatynie nic im nie przybyło albo tylko napompowali się wodą, która potem
    z nich uleciała... skąd to się bierze? a no z nieodpowiednio przeprowadzonego cyklu i słabo trzymanej diety...
    to tak samo jakbyś na sterydach był i nie żarł, ma tu miejsce ta sama sytuacja... :)
    najczęstszym błędem jest też podnoszenie kaloryczności poprzez węgle a nie dostarczanie odpowiedniej ilości
    białka potrzebnego do budowania mięśni... i wychodzi potem z cyklu tłuszcz + woda, miło nie?
    a kiedy najlepiej stosować to ja Tobie nie określę niestety bo to zależy od Twojego organizmu... nie ma tutaj złotego środka,
    szybkość trawienia ma tu ogromny wpływ na to i także to jakie pożywienie w danym czasie zjadamy :)
    logiczne jest jedno, nie będzie jadł kreatyny przed posiłkiem bogatym w ten element tak? bo jaki to by miało cel niby?
    sprawdź jakie rodzaje mięs, które spożywasz mają jej najmniej i sobie dopasuj :)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Jak stosowac kreatyne?

    Postprzez Menik » 27 Październik 2011, o 20:49

    dałeś wymijającą odpowiedź, po wzięciu krety jem dobry posiłek, ale czy powinno się brać po zjedzeniu czy nie ma to znaczenia ?
    Menik
    Chorąży
     
    Posty: 1222
    Rejestracja: 4 Wrzesień 2010, o 19:23
    Pochwały: 6

    Jak stosowac kreatyne?

    Postprzez Oliver » 27 Październik 2011, o 20:52

    nie odpowiem Ci na to pytanie ponieważ nie wiem w jakim tempie kreatyna z proszku dociera do krwi i do mięśni...
    ale tak na zdrowy rozum myślę, że po posiłku jest chyba najbardziej rozsądne ale nie daję sobie ręki za to uciąć :)

    PS: spytaj Kwacha w jakim tempie kreatyna z proszku dociera do krwi i do mięśni, może będzie wiedział to info pomoże :)
    ale tak jak mówię jest to w dużym stopniu uzależnione od indywidualnych procesów trawiennych...

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Jak stosowac kreatyne?

    Postprzez Kwachu » 27 Październik 2011, o 21:43

    Powiem wam że kreatyna podana w obecnosci załużmy weglowdanów/glutamny i sporej dawki witamin i minerałów, będzie szybciej wprowadzona do krwiobiegu, jednak jesli jemy posiłek to proces wchlaniania zostaje opóźniony z racji obecności choćby tłuszczów czy błonnika, oraz bierzmy pod uwagę że kreatyna jest nie stałym białkiem i może dochodzic do strat w czasie w którym bedzie zalegac w zoładku, albo zostanie wykorzystana na inne cele np; wbudowę w tkanki. Choć temat mnie interesował swego czasu to nigdy nie doszłem do tego jaka wyglada sprawa z miesem czy ryba gdzie mamy naturalnie kreatynę, czy wystepuja tam straty w procesie trawienia.

    Z tego co pamietam to Oliver kreatyna jest magazynowana w miesniach, wiec nie musi ona być wykorzystana razem z składnikami, gdby bylo tak jak piszesz to bralibysmy tlko jedną dawkę przed treningiem. Zresztą nie widze przeciwskazań żeby podać do kreatyny koło 200ml soku winogronowgo.

    Na pytanie jak szybko kreatyna dotrze do krwiobiegu to zalezy an pewno czy bierzemy na pusty zoładek ile mineło czasu od ostatniego posiłku i jaki on był(co zawierał?)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Jak stosowac kreatyne?

    Postprzez Oliver » 27 Październik 2011, o 21:55

    no to tak jak mówiłem :) ale ja nie napisałem, że musi być wykorzystana w ten sposób...
    jest przecież szereg innych reakcji, ale tutaj akurat najbardziej interesowała Menika zapewne ta główna :)
    sądzę, że straty z naturalnego pożywienia też występują, procesy początkowe są tylko inne ale kolejne są te same
    no ale trzeba by dobre wiarygodne badania znaleźć bo tego się na na oko nie zmierzy :)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Następna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.