Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Kilka pytań od świeżaka :)

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Kilka pytań od świeżaka :)

    Postprzez Robert1235 » 28 Listopad 2012, o 14:06

    Witam, jestem tu nowy i od kilku dni czytam to co będzie mi potrzebne z nową przygodą na siłowni jaką chcę zacząć od poniedziałku. Mam więc wiele pytań i wąpliwości, a nie chcę bawić się w amatorkę tylko podejść profesionalnie do sprawy.
    Więc tak, jak już napisałem wcześniej w poniedziałek ruszam na siłownę na której będę miał zrobione wszelkie badania gdzie sprawdzą ile mam procent tłuszczu w organizmie, grubosć kości itd... ogólnie wszyskie informacje będę miał wypisane, chciałbym później na podstawie tego ułożyć sobie dietę, która wypełni moje braki białkowe itp, ale już teraz wiem, że mój plan dnia nie pozwoli mi na wypełnienie tego w sposób naturalny, dlatego mam pytanie czy mogę tak od razu uzupełniać braki białkiem i czy do tego mogę też stosować gainery, ponieważ chcę na początku przybrać troszkę masy(wiem, że białko i gainery nie zastą pią mi normalnego jedzenia). Mam 18 lat 196 cm i ważę 90 kg (więcej danych podam po badaniach)

    @ Jeśli zły dział to przepraszam, i jeśli jest to co napisałem nie jasnę postaram się jakoś to prostować i dodawać pytania na bieżąco :)
    Robert1235
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 26 Listopad 2012, o 14:41
    Miasto: Białystok

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Kilka pytań od świeżaka :)

    Postprzez playandwin24 » 28 Listopad 2012, o 14:18

    Jak Ci zrobią badania to na pewno dadzą Ci trening i dietę, albo zaproponują... :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Kilka pytań od świeżaka :)

    Postprzez Robert1235 » 28 Listopad 2012, o 14:22

    Tak, dadzą mi dietę i trening, ale mam ten problem, że nie mam czasu na jedzenie co np 3-4 godziny, dlatego pytam się czy można to uzupełniać białkiem i gainerami czy na początku dać sobie z tym spokój.. (ale wtedy nie dostarczę tyle witaminek ile trzeba :( ) Aha i jeszcze pytanko, czy np jedzenie większej ilości niż zapotrzebowanie doprowadzi do rośnięcia masy czy zaleje mnie tym czym nie powinno ? :D
    Robert1235
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 26 Listopad 2012, o 14:41
    Miasto: Białystok

    Kilka pytań od świeżaka :)

    Postprzez playandwin24 » 28 Listopad 2012, o 14:30

    Możesz białko lub gainera jeść tylko z głową rób to... żeby 4 posiłki z 5 nie składały się z tego... lub tak jak niektórzy na śniadanie chcą jeść gainera i wsio...

    Aha i jeszcze pytanko, czy np jedzenie większej ilości niż zapotrzebowanie doprowadzi do rośnięcia masy czy zaleje mnie tym czym nie powinno ? :D


    To zależy ile będzie nadwyżki i jaka masz przemianę materii :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Kilka pytań od świeżaka :)

    Postprzez TomaszM » 28 Listopad 2012, o 14:32

    nie chcę bawić się w amatorkę tylko podejść profesionalnie do sprawy.

    +
    nie mam czasu na jedzenie co np 3-4 godziny

    No to chyba chcesz podejść do sprawy amatorsko, bo to co opisałes niewiele ma wspólnego z prawidłowym podejściem do sprawy a co dopiero z profesjonalnym


    ruszam na siłownę na której będę miał zrobione wszelkie badania gdzie sprawdzą ile mam procent tłuszczu w organizmie, grubosć kości itd... ogólnie wszyskie informacje będę miał wypisane,

    wszystkie badania za przeproszeniem gówno warte :)
    zmierz sobie wagę rano naczczo (a nie na siłowni) - jak chcesz badania sobie dodatkowe zrobić to idź zrobić badania krwi.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Kilka pytań od świeżaka :)

    Postprzez Robert1235 » 28 Listopad 2012, o 14:43

    playandwin24 napisał:Możesz białko lub gainera jeść tylko z głową rób to... żeby 4 posiłki z 5 nie składały się z tego... lub tak jak niektórzy na śniadanie chcą jeść gainera i wsio...


    Nie, nie nic z tych rzeczy to ma być tylko ewentualne uzupełnienie jak bym miał braki i dlatego zapytałem czy można tak od razu coś brać :P
    TomaszM napisał:
    nie chcę bawić się w amatorkę tylko podejść profesionalnie do sprawy.

    +
    nie mam czasu na jedzenie co np 3-4 godziny

    No to chyba chcesz podejść do sprawy amatorsko, bo to co opisałes niewiele ma wspólnego z prawidłowym podejściem do sprawy a co dopiero z profesjonalnym


    To, że nie mam czasu w ciągu dnia na takie jedzenie to od razu złe podejście ? Będę się starał to robić, ale nie każdego dnia będę mógł na to sobie pozwolić, więc dlatego zadałem pytanie o jakiś wspomagacz :( W sumie to dlatego tu napisałem, żebyście coś doradzili jak tego nie zacząć źle od początku
    ruszam na siłownę na której będę miał zrobione wszelkie badania gdzie sprawdzą ile mam procent tłuszczu w organizmie, grubosć kości itd... ogólnie wszyskie informacje będę miał wypisane,

    wszystkie badania za przeproszeniem gówno warte :)
    zmierz sobie wagę rano naczczo (a nie na siłowni) - jak chcesz badania sobie dodatkowe zrobić to idź zrobić badania krwi.[/quote]

    Badania krwi mam robione co pół roku ponieważ jeszcze 2 lata temu trenowałem tenis stołowy i było to niezbędne, naczczo moja waga to 88 kg, Może i gówno, ale pomyślałem, że lepiej o tym napisać, nigdy nie wiadomo co się może przydać :P
    Robert1235
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 26 Listopad 2012, o 14:41
    Miasto: Białystok

    Kilka pytań od świeżaka :)

    Postprzez TomaszM » 28 Listopad 2012, o 19:09

    na tego typu badania nie dałbym ani 2 złotych bo nic nie warte, wynik prawidłowy bedzie tylko i wyłącznie przy pomiarze rano naczczo spełniając kilka ważnych czynników (jeśli to ma być pomiar stały).

    To, że nie mam czasu w ciągu dnia na takie jedzenie to od razu złe podejście ? Będę się starał to robić, ale nie każdego dnia będę mógł na to sobie pozwolić

    jak najbardziej złe podejście - skoro na samym poczatku przed zaczęciem trenowania stawiasz siebie na pozycji bo sie nie da bo mi sie nie chce. Nie oszukujmy się - nie chce Ci się a nie że się nie da, taka jest prawda i nikogo tutaj nie oszukasz.
    Wstać 10min wcześniej i przygotować sobie 2 posiłki do pracy to żadna filozofia
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Kilka pytań od świeżaka :)

    Postprzez robo815 » 29 Listopad 2012, o 15:16

    TomaszM napisał:.

    To, że nie mam czasu w ciągu dnia na takie jedzenie to od razu złe podejście ? Będę się starał to robić, ale nie każdego dnia będę mógł na to sobie pozwolić

    jak najbardziej złe podejście - skoro na samym poczatku przed zaczęciem trenowania stawiasz siebie na pozycji bo sie nie da bo mi sie nie chce. Nie oszukujmy się - nie chce Ci się a nie że się nie da, taka jest prawda i nikogo tutaj nie oszukasz.
    Wstać 10min wcześniej i przygotować sobie 2 posiłki do pracy to żadna filozofia


    Bez prawidłowego żywienie nic nie zdziałasz a dieta na parę dni bo w następne mi się nie chce robić czy to z innej przyczyny jest "gówno"warta.Organizmu nie oszukasz.Więc się zdrowo zastanów nad tym co robisz jeżeli chcesz podejsć do sprawy poważnie już nie wspomnę o profesjonaliżmie
    Być kulturystą - to znaczy być człowiekiem z charakterem, człowiekiem umiejącym walczyć i pokonywać trudności.
    http://www.youtube.com/watch?v=Iskjc3qcVew&feature=grec_index
    Awatar użytkownika
    robo815
    Generał broni
     
    Posty: 5655
    Rejestracja: 17 Luty 2010, o 20:34
    Pochwały: 55
    Miasto: Poznań
    Data urodzenia: 17 07 1975

    Kilka pytań od świeżaka :)

    Postprzez Robert1235 » 29 Listopad 2012, o 15:17

    Tzn te badania są w cenie i robią je wszystkim :)

    W sumie pewnie to lenistwo, ale coś postaram się zrobić i zmotywować :D
    Robert1235
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 26 Listopad 2012, o 14:41
    Miasto: Białystok


    Następna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.