Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Mocne pierwsze spalacze tłuszczu i inne tabletki POMOCY!

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Mocne pierwsze spalacze tłuszczu i inne tabletki POMOCY!

    Postprzez DarekWien93 » 8 Kwiecień 2016, o 06:20

    Witam mam kilka pytań do osób które się znają i są kompetentne do udzielenia mi odpowiedzi na moje pytania.

    Od 3 dni jestem na diecie białkowej którą przepisała mi Pani Magister Dietetyki z długim stażem pracy i bardzo wielkimi osiągnięciami.
    Musiałem skorzystać z porady kogoś kto ma Magistra Dietetyki a nie jest tylko dietetykiem bo od trzech lat choruje na głęboką depresję i biorę tabletki anty depresyjne itp. wywołaną traumom. Dodam że mieszkam w Wiedniu Austrii a w Austrii jest takie prawo że osoba dietetyk który nie ma Magistra nie może pomagać osobą chorym, nie wiem jak jest w Polsce.
    Jestem zmotywowany do diety lecz brak mi motywacji do ćwiczeń i do życia co jest w mojej diecie bardzo kluczowe. Chciał bym jednak moją dietę wzbogacić w jakiś suplement diety który będzie mnie mocno pobudzał do działania i życia i spalał tłuszcz. Czytałem wiele na ten temat w internecie i znalazłem różne odpowiedzi na moje pytania. Może opiszę to w punktach żeby łatwiej było by Ci odpowiadać na pytania na które możesz mi udzielić odpowiedzi. Bardzo proszę o pomoc, bardzo mi zależy żeby wyglądać jak parę miesięcy temu.

    1. Szukam suplement diety który pobudzi mnie i da mi powera do działania i życia oraz większą motywację. Chodzi o tabletki a nie o zastrzyki.
    Czytałem że są tabletki działające na zasadzie Viagry, kofeiny czy Testosteronu itp. które pobudzą organizm, dadzą powera i motywują do działania i do ćwiczeń. Ludzie piszą że naprawdę dobrze się czują i mają większą skłonność do działania. Więc pytanie jakie tabletki dały by mi naprawdę dobry efekt. Jeśli to możliwe proszę o tabletki które nie powodują tycia. Oraz w jakich ilościach je brać jak często, kiedy i po jakim czasie zwiększyć dawkę itd.

    2. Suplement diety który w szybki sposób spala tłuszcz jako dodatek do ćwiczeń i codzienności. Więc pytanie jakie tabletki dały by mi naprawdę dobry efekt. Jeśli to możliwe proszę o tabletki które nie powodują tycia. Oraz w jakich ilościach je brać jak często i po jakim czasie zwiększyć dawkę itd.

    3. Wykupiłem karnet na rok fitness i siłownie już mam go prawie 4 miesiące chodzę 2 lub 4 razy w tygodniu na godzinę. Ile razy w tygodniu mam chodzić na siłownie i na jaki czas oraz jakie ćwiczenia wykonywać. Dodam że nie mogę dźwigać bo miałem przepuklinę pachwinową i mam nawroty. I czy do ćwiczeń pić jakieś proteiny, powery jak tak to kiedy przed siłownią w trakcie czy po? I czy jest możliwość że po proteinach, powerach się będzie tyć?

    4. W jakim czasie i ile mogę schudnąć jeżeli będę regularnie ćwiczył, przestrzegał diety, brał suplementy diety, spalaczy tłuszczu itp. Nie chodzi mi o efekt umięśnienia tylko lekko atletyczny.

    Do pytań dodam jeszcze jakieś informacje które pomogą wam udzielić mi precyzyjnych odpowiedzi.

    -W ciągu 4 miesięcy przez przyjmowanie mocnych leków antydepresyjnych niektóre na sterydach przytyłem aż 35 kilo w tym krótkim czasie 4 miesięcy.

    - Jestem zmotywowany i gotowy na wszystko i za każdą cenę schudnąć.

    - Mam zdrową wątrobę i inne narządy wewnętrzne więc mogę przyjmować suplementy itp.

    - Dlaczego tu piszę a nie zadawałem tych pytań swojej dietetyczce, moja dietetyczka jest za tym aby przez pierwszy miesiąc albo dwa spróbować odchudzić się bez chemii.

    - Do moich pytań i tematu dodam w załączniku wyniki badań u dietetyczki.

    Jeśli by były jakieś pytania proszę pisać odpowiem na wszystkie!

    Bardzo dziękuje za odpowiedzi i pomoc.

    Wraz z pytaniami dostarczam wyniki badań od dietetyczki
    http://fotowrzut.pl/NZUE3JMFOZ
    DarekWien93
    Szeregowy
     
    Posty: 1
    Rejestracja: 8 Kwiecień 2016, o 06:15
    Data urodzenia: 05 05 1993

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Mocne pierwsze spalacze tłuszczu i inne tabletki POMOCY!

    Postprzez Konrad Adamczyk » 8 Kwiecień 2016, o 18:04

    Hej,
    temat jest delikatny z uwagi na leki, które zażywasz. Postaram się wyczerpująco rozwinąć Twoje podpunkty, natomiast newralgiczną częścią będą spalacze (punkt2) gdyż mogą trochę kolidować właśnie z lekarstwami. Sam pewnie wiesz o nich najwięcej więc będziesz wiedział czy wystąpi jakiś zgrzyt czy nie. Ja natomiast spróbuje rzucić trochę światła na to jak działają i może to Ci pomoże w podjęciu decyzji co wybrać itp.

    ad.1)
    a) Przedtreningówki/stymulanty - mogą to być tabletki z kofeiną, guaraną lun jednym i drugim (100-200mg/tab). Pobudzają ale nie wpływają generalnie na nastrój, działają podobnie do kawy tylko silniej z uwagi na stężenie kofeiny.
    Przedtreningówki natomiast dają niezłego kopa, z tym że efekt ich działania ogranicza się max do 2h i mają silny "szczyt" działania. Po niektórych, zwłaszcza zachodnich to czlowiek generalnie może nie pamiętać czy był na treningu :d są dopchane jeszcze składnikami poprawiającymi jakość treningu, jak aakg na poszerzenie naczyń, tauryna, tyrozyna, beta alanina itp.
    b) Boostery testosteronu - suplementy bazujące na ziołach (najczęściej kozieradka lub buzdyganek) często w połączeniu z ZMA (Cynk, magnez, b6) i DAA (kwas d-asparaginowy). Są też preparaty, które mają w sobie wybrane solo składniki z nich wszystkich, np. czysty tribulus. Jak to działa... najczęściej stosuje się je na noc lub po kilka tabs w ciągu dnia, pobudzają organizm do produkcji nieco większych ilości testosteronu. Wiąże się to z lepszą regeneracją tkanek, układu nerwowego, zwiększają siłę i wzmacniają anabolizm. Przy redukcji masy ciała pozwalają trochę utrzymać "więcej mięśnia". Generalnie łatwiej się po tym zwlec z łóżka i ma się trochę więcej wigoru. Nie sądzę (ale asem z medycyny nie jestem :) ) żeby kolidowały z lekami.

    ad.2) Spalacze, wg. mnie najbardziej newralgiczna sprawa. Można je podzielić z grubsza na dwie grupy:
    a) lipotropowe - działające(i stosowane) około treningowo/wysiłkowo (nawet przed spacerem, rowerem itp), ukierunkowują organizm na pozyskiwanie energii z tkanki tłuszczowej lub kwasów tłuszczowych będących w krwioobiegu. Bez stymulantów, bezpieczne nawet dla ciśnieniowców, jednak efektywność ich działania jest mniejsza niż spalaczy z grupy b.

    b) termogeniczne - wywołują procesy, które organizm uruchamia gdy jest nam zimno. Organizm spala więcej energii dla ogrzania organizmu. Podnoszą odrobinę temperaturę ciała, są mocno stymulujące (pobudzają) często mają jeszcze inne dodatkowe składniki, tj. działają antyoksydacyjnie, wpływają na poprawę samopoczucia, blokują apetyt. Ale z reguły dają mocnego kopa. Dawkuje się je z reguły 2x dziennie, przy śniadaniu i po ~6h. Jeżeli spalacz jest naprawdę mocnym wystrzeliwaczem to z początku stosuje się go tylko rano i to nie na pusty żołądek, a dopiero po okresie adaptacji (kilka dni do 14dni) dodaje się drugą dawkę. Znacznie efektywniejsze od lipotropowych. Moja wątpliwość jest następująca, nie wiem czy w połączeniu z tymi lekami nie stanie się tak że organizm troche oszaleje. Jeżeli te leki działają na zasadzie uspokajania a dorzucisz spalacz to może być tak jak byś po mocnym skręcie zarzucił grubego węgorza z koksu <?> Najlepiej jakby kilka etykiet pokazać lekarzowi ewentualnie i go popytać czy leki z tym nie będą kolidować.

    ad. 3)
    Co od odżywek około treningowych na początek wystarczy żebyś sobie wypił węglowodany szybko przyswajalne dla odbudowy glikogenu mięśniowego (okolo 40g). Może to być odżywka typu carbo lub sok ze słomką, izotonik w ilości odpowiadającej tym 30-40g węgli.

    Po przedtreningówkach i spalaczach na pewno nie będziesz tył :) tym bardziej, że jesteś na ujemnym bilansie kalorycznym żeby schudnąć. Boostery mogą wywołać zwiększanie masy ciała ale tylko na dodatnim bilansie kalorycznym, inaczej nie będzie organizm miał się z czego budować.

    ad. 4) W jakim tempie będziesz chudł to już zależy od tego jak ilość KCAL będzie modyfikował Ci dietetyk. Jest coś takiego jak bilans kaloryczny zerowy, u każdego człowieka jest inny i wyznacza się go prostszymi lub bardziej złożonymi wzorami, ale to z grubsza tylko przybliżenie. Zerowy bilans mówi o tym ile kcal trzeba dostaraczyć organizmowi w ciągu dnia żeby ten utrzymał aktualną masę ciała. Od tej wartości odejmuje się trochę kcal, np. 300-500 i wtedy zaczynasz chudnąć (o ile dietetyk wstrzelił się dobrze w zerowy bilans :) ). Jeżeli ktoś Ci odejmie 1000 kcal to możesz zacząć chudnąć turbo szybko ale to znowu jest nie do końca zdrowe... Jest też różnica czy osoba dana ćwiczyła wcześniej i jakie miała nawyki żywieniowe, czasem dopuszcza się szybki spadek na początku przez 2 tygodnie ponieważ dieta i ćwiczenia pozwalają organizmowi "rozwinąć skrzydła" a później to się normuje. I w miarę chudnięcia gdy waga stanie trzeba kcal przyciąć znowu jak dochodzi do stagnacji. Realny i wg mnie dopuszczalny spadek to 5kg w pierwszy miesiąc.

    Nie wiem jakie leki sterydowe się stosuje w medycynie ale jeżeli blokują wytwarzanie przez organizm naturalnego testosteronu, to po ich odstawieniu powinno się też dostać leki pobudzające organizm do wznowienia tej produkcji. Niski poziom testosteronu jest strasznie przygnębiający w odczuciu. Może też właśnie ma to też jakiś wpływ i w Twoim przypadku?

    Co do słów dietetyczki żeby nie brać wspomagaczy odchudzających teraz - przypuszczam że próbuje wybadać jak szybko będzie lecieć waga, sprawdza czy ilość KCAL jaką dostałeś jest dobra i branie spalacza od początku mogłoby zaburzyć wnioski na ten temat. Organizm też przyzwyczaja się do składników spalacza, jeżeli chciałoby się stosować jeden po drugim to drugi powinien być mocniejszy. Jeżeli waga będzie lecieć to nie brałbym osobiście nic, natomiast gdy będzie się stabilizować to bym wtedy przyatakował spalaczem żeby ten proces dostał drugi bieg :)

    Odnieś się proszę do sposobu działania tych produktów czy nie będzie nic kolidować, ewentualnie co może kolidować z Twoimi lekami i wtedy popchniemy temat dalej :)
    https://www.facebook.com/Konrad-Adamczyk-Trenuj-z-cukrzycą-177285445939780/timeline/
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    *Instruktor kulturystyki, trener personalny, specjalista ds. żywienia i suplementacji
    *Plany treningowe, plany dietetyczne, suplementacja, treningi personalne
    Awatar użytkownika
    Konrad Adamczyk
    Moderator
     
    Posty: 70
    Rejestracja: 24 Wrzesień 2015, o 18:25
    Pochwały: 5
    Miasto: Kraków
    Data urodzenia: 04 07 1987

    Mocne pierwsze spalacze tłuszczu i inne tabletki POMOCY!

    Postprzez bartek04 » 10 Sierpień 2016, o 09:53

    temat spalaczy tłuszczu i tabletek na odchudzanie to rzeka bez końca
    jeśli stosujesz leki lub masz problemy zdrowotne to tylko spalacze lipotropowe i przed treningówki bez stymulantów wchodzą w grę
    bartek04
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 20
    Rejestracja: 21 Grudzień 2014, o 21:41
    Miasto: Skierniewice
    Data urodzenia: 03 03 1965

    Mocne pierwsze spalacze tłuszczu i inne tabletki POMOCY!

    Postprzez Devil93 » 20 Grudzień 2020, o 09:06

    Nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań. Jak chcesz schudnąć, albo nabrać masy, rób to przede wszystkim odpowiedzialnie, bo nie jest to jednocześnie łatwe i skuteczne. Warto jednak patrzeć na to, co przynosi nam los i co możemy jeszcze dla siebie zrobić. Na przykład tutaj https://dietly.pl/blog/kategoria/trening macie wypisane fajne rodzaje treningu.
    Devil93
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 455
    Rejestracja: 26 Marzec 2018, o 09:53


    Re: Mocne pierwsze spalacze tłuszczu i inne tabletki POMOCY!

    Postprzez valdunn » 22 Listopad 2021, o 13:40

    audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
    geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
    hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
    journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
    kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
    http://languagelaboratory.rulargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
    nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
    papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
    rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
    stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.