Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Co po mono?

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Co po mono?

    Postprzez ATI » 21 Maj 2011, o 15:59

    Mam teraz przerwę już 3tydzień i powoli myślę co wybrać na następny cykl.
    Jestem po pierwszym cyklu(na mase), mono z olimpa + białko fa whey + carbo
    Dieta oczywiście jest, trening na mase 3dniowy

    Ogólnie jestem mega zawiedziony efektami :/
    Była mega mobilizacja a efekty widoczne dopiero po 4 tygodniu, cykl trwał 6.
    Przyrost siły i masy bardzo mały.

    Co polecacie na następny cykl?
    Dużo osób mówi że mono to mono i jeśli nie widzę u siebie efektów.
    To pomyślałem żeby teraz coś mocniejszego.

    I tu pytanie co?
    Myślałem o jabłczanie ale znów słyszałem że jeśli wydać pieniądze to na coś bardziej konkretnego niż bardziej czysta kreatyne.
    Druga opcja to stacki, czytałem trochę o NO XPLODE, NITROBOLON II, UNIVERSAL STORM
    Trzecia to połączenie Boostera z stackiem np : Super Pump, animal pump z wymienionymi wyżej
    Co wybrać, polecacie?
    Jestem otwarty na wszelką pomoc :)

    Przy białku myślę że zostanę wezmę tylko inny smak :P no i carbo
    Coś o mnie:
    Mam 21 lat
    185wzrostu i 83kg
    Staż na siłowni ok rok (dużo też wcześniej ćwiczyłem w domu)
    No i tu najważniejsze pytanie czy nie będzie za wcześnie na takie połączenia ;X

    Ogólnie o tej porze myślałem że bd robić rzeźbę bo trochę tłuszczu na brzuchu ale jednak wole postawić na masę ;)
    Chyba że ktoś podrzuci jakiś pomysł żeby spalić ten brzuch

    W razie czego pytać, na wszystko odpowiem :D

    Dzięki za każdą pomoc
    ATI
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 16
    Rejestracja: 14 Styczeń 2011, o 02:36
    Data urodzenia: 21 07 1990

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Co po mono?

    Postprzez Michał » 21 Maj 2011, o 16:11

    obstawiam ze trening kuleje i jest to split 3 dniowy :)
    Zreszta suplementy to tylko lekka pomoc. Nie jakies cuda :)
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Co po mono?

    Postprzez ATI » 21 Maj 2011, o 16:31

    Możliwe że to była winna treningu ale na początek chciałem trening dla początkujących i myślę że to połączenie powinno dać jakieś rezultaty

    Na ten następny cykl mam już naszykowany trening 4 dniowy ;)
    Tylko dalej nie wiem jakie suple
    ATI
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 16
    Rejestracja: 14 Styczeń 2011, o 02:36
    Data urodzenia: 21 07 1990

    Re: Co po mono?

    Postprzez Michał » 21 Maj 2011, o 16:34

    daruj sobie suple, porzadna micha i trening w zupelnosci wystarcza.
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Co po mono?

    Postprzez rafimoc » 21 Maj 2011, o 16:47

    "Była mega mobilizacja a efekty widoczne dopiero po 4 tygodniu, cykl trwał 6."

    Brawo! Podstawy sie klaniaja 6 tyg to jest zaledwie polowa cyklu kreatynowego.

    "Przyrost siły i masy bardzo mały."

    Szukaj winy:
    a) w misce - slaba wartosc odzywcza w ciagu dnia z posilkow to slaba praca przeplywu szybkosci neuronow a to ma sie nijak do budowania sily oraz pobudzania pelnego mind-muscle
    b) w treningu

    "Dużo osób mówi że mono to mono"
    Duzo osob to chodzi z porozwalanymi kolanami,nadgarstkami,barkami od swych silownianych madrosci-chcesz byc kolejnym??
    MONOWODZIAN TO NAJBARDZIEJ SKUTECZNA I SPRAWDZONA FORMA KREATYNY JAKA ISTNIEJE!


    "Druga opcja to stacki, czytałem trochę o NO XPLODE, NITROBOLON II, UNIVERSAL STORM
    Trzecia to połączenie Boostera z stackiem np : Super Pump, animal pump z wymienionymi wyżej
    Co wybrać, polecacie?"

    Nie masz co robic z pieniedzmi tylko bez sensu je wydawac na magiczne suplementy?? ktore tak na prawde manipuluja Twoj umysl a w zaden sposob Ci nie pomoga na tym etapie, bo podejrzewam ze nie dbasz o podstawy treningowe - zatem zle stymulujesz cale cialo do pracy w strone rozrostu.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Co po mono?

    Postprzez ATI » 22 Maj 2011, o 13:22

    Dużo czytałem o kreatynie zanim zaczalem jej uzywac i z tego co wszedzie pisza to jakies 6-8max tygodni
    ale zeby az 12?

    jesli chodzi o miske to tu masz po krótce rozpisany typowy dzien treningowy:

    Rano owsianka na wodzie
    Na wykladzie pije białko
    po serek wiejski z chlebem razowym
    ok 2h pozniej obiad kurczak/ryz, indyk/makaron razowy, kurczak/kasza(starm sie urozmaicac)
    Wegiel pol godziny przed silka
    po silowni suple i szybko jade robic przykladowy obiad
    na kolacje twarog z chlebem razowym

    No może i skuteczna ale czy lepsza od polaczen wielu kreatyn w tzw stackach?

    Myślę że nie do końca są magiczne i sam sie o tym przekonałem, przykład:
    zrobiłem sobie wgl teraz tydzien wolny od siłki (wyczytałem ze czesto pomaga w takich sytacjach) i jak przyszedłem na silowni to myslalem ze umre, totalne zero inny czlowiek....
    Spadek siły totalny


    I teraz mam chodzić na silownie tylko na dobrej misce jedzenia, jakos tego sobie nie widze.

    Jeśli chodzi stymulacje, pewnie nie jest na najwyzszym poziomie ale staram sie jak moge.
    Trening był typowo na mase, cwiczenia ogolno rozwojowe.
    Zawsze rozgrzewka, cwiczenia po 4-5seri, powtorzen w zaleznosci od parti miesni
    Technike staram sie trzymac jak tylko potrafie, czasem kosztem nizszego obciazenia.

    Czyli mysle ze nie bylo tak źle.
    Teraz mam juz ułozony specjalnie plan 4 dniowy bardziej profi, dodac jakies porzadne odzywki i mam nadziej ze cos skoczy wrescie.
    ATI
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 16
    Rejestracja: 14 Styczeń 2011, o 02:36
    Data urodzenia: 21 07 1990

    Re: Co po mono?

    Postprzez rafimoc » 22 Maj 2011, o 13:53

    W tej jednej wypowiedzi utwierdziles mnie jak bardzo Ci daleko nawet do podstaw treningowych, ale ja to rozumiem wiec wyjasnie:

    "Dużo czytałem o kreatynie zanim zaczalem jej uzywac i z tego co wszedzie pisza to jakies 6-8max tygodni
    ale zeby az 12?"

    Czytales badania naukowe czy tylko etykiety na suplementach i artykuly propagandowe?? 12 tyg to optymalny czas dla zachowania stalego stezenia kreatyny w komorkach,wniosek?? przerwales cykl w polowie i czego oczekujesz od swojego organizmu?? cudu?

    "No może i skuteczna ale czy lepsza od polaczen wielu kreatyn w tzw stackach?"
    Biorac pod uwage iz monowodzian jest JEDYNA FORMA KREATYNY ktora przebadano mnostwo razy itp itd to ZDECYDOWANIE TAK - stacki posiadaja multum dodatkow, ktore daja zludne wrazenie super masy i super sily - trzeba zdac sobie z tego sprawe, kreatyna aby osiagnac swoje maxymalne stezenie potrzebuje ok. 4-5tyg - wtedy to wlasnie uswiadczamy maxymalnego anabolizmu ktory utrzymuje sie do 12 tygodnia przyjmowania - U Cb skok byl przez tydzien i zaprzestales kontynuacji cyklu - glupie postepowanie nieprawdaz?

    "robiłem sobie wgl teraz tydzien wolny od siłki (wyczytałem ze czesto pomaga w takich sytacjach) i jak przyszedłem na silowni to myslalem ze umre, totalne zero inny czlowiek....
    Spadek siły totalny"

    Cr-y tez trzeba umiec robic , po pierwsze:
    - celowe roztrenowanie sluzy uwrazliwieniu komorek na bodzce treningowe i oczywistym jest ze pierwsze uczucie swiezosci szybko mija, wiec trzeba wprowadzic tzw deload czyli cofke ciezarow o kilka-kilkanascie kg i znow stosowac sie do progresji liniowej - wtedy to ma sens.

    - po drugie jesli nie masz sily na nic to win za ta swoja diete, za przyklad podam chociazby glupie warzywa zielone ktore u faceta powoduja polepszenie sie libido i oczywiscie szereg innych skladnikow o ktorych mozna pisac i pisac....skoro musisz sie posilkowac suplementami, ktore Cie pobudzaja to odzywianie u Ciebie kompletnie lezy - Twoj mozg nie moze prawidlowo funkcjonowac bo nie zapewniasz mu nawet polowy tego czego potrzebuje.

    "I teraz mam chodzić na silownie tylko na dobrej misce jedzenia, jakos tego sobie nie widze."

    Slowa : dobra miska w Twoim przypadku mozesz definitywnie wykluczyc, gdyby byla to dobra miska to sila jak i masa by pedzila jak szalona w polaczeniu oczywiscie z nalezytym treningiem.

    "Trening był typowo na mase, cwiczenia ogolno rozwojowe."
    typowo na mase jest miska - nie znam okreslenia: trening byl typowo na mase... czyli co ? ten smieszny schemat 8-12 masa?? przeciez to bzdura.

    "Zawsze rozgrzewka, cwiczenia po 4-5seri, powtorzen w zaleznosci od parti miesni
    Technike staram sie trzymac jak tylko potrafie, czasem kosztem nizszego obciazenia."

    Coz to jest 4-5 serii w treningu masowym?? zakladajac ze robisz cw. 60% maxem to po 4 seriach Twoj uklad nerwowy jest dopiero dogrzany, ale nie mozna mowic o tym ze to ciezki trening - no juz bez przesady. Rozumiem zrobic 8serii po 10pow tempem 4010 w odstepach miedzy seriami 30 sekund - masowy trening charakteryzuje sie objetoscia!! i to sobie zapamietaj - krotkie przerwy, a nie jak wiekszosc robi 4 serie na smiesznych obciazeniach w dodatku odpoczywajac po 2-3minuty....

    "Czyli mysle ze nie bylo tak źle." - gorzej niz myslisz skoro swoja moc widzisz w suplementach a nie we wlasnym jedzeniu i treningu.

    "Teraz mam juz ułozony specjalnie plan 4 dniowy bardziej profi, dodac jakies porzadne odzywki i mam nadziej ze cos skoczy wrescie."

    Jak tak dalej bedziesz do tego podchodzil to nie stanie sie absolutnie NIC!! a uwierz - wiem co mowie.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Co po mono?

    Postprzez Kwachu » 23 Maj 2011, o 18:43

    ATI
    4-6 tygodni na mono to raczej za Kroto chyba że byłeś na mega dawkach to OK. Ma to w tedy sens.
    Mono nie równa się mono(poczytaj w dziale), w praktyce różnie bywa z tymi formami kreatyn, z teori mono w cale nie wypada najlepiej 
    Przed treningowe suple są O, ale zalecamy bardziej osobą które wiedzą jak je wykorzystać, należy też inwestować w produkty które zawierają kilka skł. aktywnych i nie posiadają cukrów w nadmiarze
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Co po mono?

    Postprzez ATI » 23 Maj 2011, o 21:44

    Witam

    Wielkie dzieki za zainteresowanie
    Naprawde duzo wypisuja na forach itd, o tym ze cykl powinien trwac jakies max 8 tygodni jak i o tym ze trzeba robic fazy nasycenia ale tego nawet nie komentuje.

    Jesli nalegasz na ponowne mono to co mozesz polecic?
    Bo widze ze niezle ogarniasz temat.
    Jakie masz zdanie o jablczanie?

    Rozpisalem wczesniej przykladowy dzien mojej diety
    Co moglbys do niej dodać ewentualnie zmienic?

    Robie po 4-5 seri bo mam na dana partie powiedzmy klatke 3/4 cwiczenia.
    Gdybym mial robic po 8seri i 4 cwiczenia.
    To raz, nie wiem skad mam wziasc sile na to?
    a dwa czas?

    Nastepne pytanie
    Jesli mam robic cykl przez 12 tygodni.
    To jak z planem treningowym?
    Nie bd juz czasem zbyt monotonny dla organizmu.
    Czy można zmieniać plan podczas cyklu?

    Twoje posty dzialaja na mnie niczym przyslowiowy "lisc w twarz" ale czasem widocznie jest potrzebny.
    ATI
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 16
    Rejestracja: 14 Styczeń 2011, o 02:36
    Data urodzenia: 21 07 1990

    Re: Co po mono?

    Postprzez rafimoc » 23 Maj 2011, o 21:57

    ATI

    Musisz uwzglednic ktore partie miesniowe wymagaja treningu o wiekszej ilosci cw a ktore o mniejszej, dam Ci 2 przyklady:

    Klatka - glownie oparta na nerwie pachowym tak po prawdzie mowiac ruszy ja jedno cwiczenie o sporej objetosci treningowej
    Nogi - Musi byc jedno cw na przod oraz na tyl - to zrozumiale, jeden wektor sily bedzie pchal drugi z kolei ciagnal

    Nie jestem zwolennikiem ladowania po 3-4cw na partie z czego tak na prawde tylko 2 wykorzystasz dobrze albo 1... wiec po co to?? lepiej zrobic 1 ale porzadnie tak zebys czul cale piersiowe na 2 dzien niz zrobic 4 z bolem w mostku - logiczne,prawda?

    Mono - jest bardzo wporzadku, jablczan jadlem w zyciu 3 razy :) rowniez nie narzekalem.

    W diecie - coz.. jesz po prostu ZA MALO - niedozywiony miesien to miesien slaby a juz na pewno nie duzy - pamietaj o tym, pilnuj zeby za duzo weglowodanow nie ladowac bo one powoduja glownie otylosc - postaw na bialka i tluszcze.

    Co do Planu coz... mozna zmieniac na cyklu nie widze przeciwskazan - byle z glowa:)
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Następna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.