Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez playandwin24 » 14 Wrzesień 2012, o 13:47

    BCAA tak jak mówiłem przy aerobach na czczo, ewentualnie po treningu...

    Białko, tak jak Tomek mówił, uzupełnienie diety, po treningu też, ewentualnie na czczo przed aerobami, chociaż BCAA chyba będzie lepsze przy aerobach na czczo...

    Natalie2, poczytaj o diecie, ułóż jakiś szkielet :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez Natalie2 » 14 Wrzesień 2012, o 17:58

    playandwin24 napisał:BCAA tak jak mówiłem przy aerobach na czczo, ewentualnie po treningu...

    Białko, tak jak Tomek mówił, uzupełnienie diety, po treningu też, ewentualnie na czczo przed aerobami, chociaż BCAA chyba będzie lepsze przy aerobach na czczo...

    Natalie2, poczytaj o diecie, ułóż jakiś szkielet :)


    dzieki :)
    szukam wlasnie bialka z ktorego moge robic potreningowe shakei,
    dieta owszem ale jestem przy tym wegetarianka wiec nie mam tak wielu opcji jak przy normalniej diecie, dlatego szukam jakiegos dobrego proszku proteinowego ktory moglabym spozywac po treningach :)
    Natalie2
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 14 Wrzesień 2012, o 11:49

    Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez maniak7000 » 14 Wrzesień 2012, o 18:38

    pomijając pochodzenie białka (nie wiem czy bardzo zwracasz na to uwagę)

    Scitec dla mnie świetna opcja - zielony (WPI) lub czerwony (WPC) smaki, rozpuszczalność i raczej pewny skład, ceny różne na rynku
    Pozdrawiam
    maniak7000
    Awatar użytkownika
    maniak7000
    Sierżant
     
    Posty: 269
    Rejestracja: 12 Czerwiec 2012, o 20:35
    Pochwały: 12

    Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez TomaszM » 14 Wrzesień 2012, o 20:29

    jestem przy tym wegetarianka wiec nie mam tak wielu opcji jak przy normalniej diecie,

    ryby chude, ryby tłuste, jaja kurze, chudy nabiał, dopiero później jako uzupełnienie diety proszek. :)
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez playandwin24 » 15 Wrzesień 2012, o 13:36

    Scitec dla mnie świetna opcja - zielony


    Mam go teraz i jest dobry w smaku, ale Peak lepszy, ale to na mój gust, a wiadomo jak jest z gustami ;)

    Co Wam powiem to Wam powiem ale po soi mięśnie rosły jak szalone hi hi hi :D

    I takie pytanie bo ciemny jestem... :D

    Po co się pije jakieś izotoniki, carbo, i BCAA w trakcie ćwiczeń na siłowni... przecież one działają antykatabolicznie a w trakcie ćwiczeń chyba musi być katabolizm, aby później był te mięśnie rosły...

    Mam na myśli trening na masę... :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 15 Wrzesień 2012, o 15:59

    Pan Michał Karmorowski reprezentant firmy TREC , mówił że aminokwasy rozgałęzione jest dobrze brać na pusty żołądek oraz w porze około treningowej , a wiele osób mi mówiło , że tylko w porze około treningowej. Która wersja jest prawdziwa?
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 15 Wrzesień 2012, o 18:10

    Nie mogłem dać edytuj - sory.
    Jestem na 15 tygodniu spalania tkanki tłuszczowej i za 4-5 tygodni zacznę budowanie masy mięśniowej.
    Puki mam pieniądze , chcę już się przyszykować do tego cyklu i wypisałem tutaj odżywki które na pewno będę brał , których nie wiem czy brać i te do których możecie dać swoje propozycje , dodatkowo możecie dodać coś od siebie.

    Więc tak :

    BIAŁKO SZYBKO WCHŁANIALNE - będzie to ISOLATE 100 firmy TREC
    BIAŁKO WOLNO WCHŁANIALNE (kazeina ) - proszę o propozycję , liczę na białko dobrej jakości przy nie dużym koście
    VITARGO - proszę o propozycje firmy
    ODŻYWKA PRZED TRENINGOWA - będzie to S.A.W. firmy TREC . Po spalaniu tkanki tłuszczowej strasznie opadły mi siły , ta odżywka będzie miała pomóc w zrobieniu efektywniejszego treningu. Bierze ją wielu kulturystów oraz ostatnio kupił ją mój kolega i każdy jest z niej zadowolony.
    KREATYNA - kreatyny nie brałem 1,5 roku i właśnie nie wiem czy jest sens ją dokupywać skoro jest odżywka przed treningowa? Jeśli tak to również proszę o propozycję.
    AMINOKWASY (BCAA) - brać również podczas budowania masy mięśniowej? Teraz przez 15 tyg brałem OLIMP XPLODE i jeśli jest sens to proszę o propozycje nowych aminokwasów.
    WITAMINY I MINERAŁY - firma OLIMP
    KWASY OMEGA 3 - firma OLIMP

    Aha :P i jak byście byli tak mili to możecie mi też tak rozpisać w podpunktach , żebym miał ułatwioną sprawę.
    Z góry dziękuję za pomoc ;)
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez playandwin24 » 24 Wrzesień 2012, o 19:52

    jak cos to pisz


    Nie znasz Goino Kolego he he ;) :D :P
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez Unknown » 3 Październik 2012, o 21:32

    WItam mam pytanie, będę dopiero zaczynał od poniedziałku chodzić na siłkę i zastanawiam się co po dłuższym stażu na siłowni będę mógł brać. Jest tylko jeden problem nie mogę żadnych odżywek związanych z białkiem ;X <-- gdyż brałem aknenormin i lekarz mi zabrania. Jest coś wgl co mogło by mi pomoc na przyrost mięśni itd? Czy będę musiał na sucho ?

    Wzrost około 190
    Waga 84
    Wiek 17
    Unknown
    Szeregowy
     
    Posty: 13
    Rejestracja: 2 Październik 2012, o 19:05
    Pochwały: 2
    Miasto: Gdynia
    Data urodzenia: 01 08 1995

    Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez TomaszM » 4 Październik 2012, o 00:17

    Zapewne chodzi Ci o preparat na trądzik, a lekarz powiedział by nie zwiększać ilości białka w diecie ponad normę bo możesz zakwasić organizm.

    Spokojnie możesz nie brać żadnych odżywek, ważne jednakze byś miał odpowiednio ułożoną dietę (na wstępie nie zwiększaj tak ilości białka z racji na trądzik i lek, lub ewentualnie dopilnuj by twój bilans kawasowo-zasadowy był na odpowiednim poziomie - czyt. jedz dużo warzyw)
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.