Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Re: Suplementacja - szybkie pytania

    Postprzez qlimax-_ » 6 Wrzesień 2010, o 18:25

    Znaczy sie interesuje mnie w proszku jak co.Stosowac hm.... tak jak zalecaja,1-3 razy dzienie po przebudzeniu przed albo po niewiem wlasnie jak w tej porze i przed snem
    Zrobiłem krok w tył, ale zrobie dwa w przód
    Awatar użytkownika
    qlimax-_
    Chorąży
     
    Posty: 1009
    Rejestracja: 11 Kwiecień 2010, o 18:46
    Miejscowość: Polska
    Pochwały: 3
    Miasto: M-ce

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Suplementacja - szybkie pytania

    Postprzez devil'sGift » 6 Wrzesień 2010, o 20:30

    no widzisz i tu już pojawia się problem;] białko stosuje się w momencie niedoboru. Ciężko jest wiedzieć ile ma się niedoboru białka nie stosując diety. Oczywiście można zrobić tak jak powiedziałeś czyli wypić rano dla działania antykatabolicznygo tylko czy to konieczne? nie lepiej zjeść śniadanie. Nie masz w profilu swojej wagi ale jeżeli ważysz poniżej 100kg to spokojnie dzienne zapotrzebowanie na białko możesz pozyskać z posiłków. No chyba ze nie masz czau na zjedzenie konkretnego posiłku ale wtedy też trzeba wiedzieć kiedy i ile tego białka spożyć a jak ci wyżej wspomniałem bez ustalonego planu dietetycznego trochę to bez sensu. Kolejna sprawa to to że na noc stosuje się inne białko niż rano. Na wieczór najlepsza jest kazeina czyli białko które zawiera przede wszystkim biały ser wiec myślę że taka kosteczka ze 150 gr serka białego zamiast odżywki będzie ok;] Można białko także stosować między dużymi posiłkami tylko warunek że będziesz przestrzegał ich regularności, bowiem najistotniejszą rzeczą przy trenowaniu jest utrzymanie tępa metabolizmu a bez regularnych i odpowiednio zbilansowanych posiłków jest to niewykonalne. Czytałem kiedyś że lepiej jest nie zrobić treningu niż nie zjeść wyznaczonego posiłku. To że wypijesz sobie białko prze snem czy rano nie da ci takiego efektu jak dopięty plan żywieniowy i wtedy ewentualnie dorzucenie sobie białka wg braków w diecie. Są też tacy specjaliści którzy wyznają zasadę im więcej tym lepiej i do każdego posiłku lub do prawie każdego walą po 30gr białka;p debilizm... człowiek ma pewne granice przyswajalności tego budulca i jego nadmiar po prostu wysra;] Tak więc pomyśl dobrze jaki sens ma wydanie np.120 zł na coś z czym nie wiesz co zrobić;] nie wykorzystasz tego w taki sposób jak byś mógł nie dobierając odpowiedniej diety. Dlatego ja na twoim miejscu skupiłbym się na początku na tym. W dziale dieta masz mnóstwo pomocnych postów które na pewno ci pomogą w ułożeniu planu żywienia. Jak byś miał poważniejsze kłopoty to każdy na pewno chętnie ci pomoże warunek żebyś chciał. Tyle ode mnie;] jeżeli nadal się upierasz żeby brać białko bez diety i wyrzucać pieniądze w błoto, a zadałeś pytanie jakie białko polecam to z tych dobrych 100% whey gold standeard z firmy Optimum Nutritrion z tych trochę tańszych ale też nie złych to Whey shake z syntrax(ale jest tego tyle że naprawdę jest w czym wybierać)

    Pochwały przyznane za posta: 2
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: Suplementacja - szybkie pytania

    Postprzez qlimax-_ » 6 Wrzesień 2010, o 21:44

    Wiesz co ucze sie pomalu jadac jak nalezy chociaz nie wychodzi mi to zabardzo.Ale musze sie przelamac. A to lepiej bym mial gainera czy odzywke ?
    Zrobiłem krok w tył, ale zrobie dwa w przód
    Awatar użytkownika
    qlimax-_
    Chorąży
     
    Posty: 1009
    Rejestracja: 11 Kwiecień 2010, o 18:46
    Miejscowość: Polska
    Pochwały: 3
    Miasto: M-ce

    Re: Suplementacja - szybkie pytania

    Postprzez cooler_102 » 7 Wrzesień 2010, o 08:31

    qlimax-_ napisał:Wiesz co ucze sie pomalu jadac jak nalezy chociaz nie wychodzi mi to zabardzo.Ale musze sie przelamac. A to lepiej bym mial gainera czy odzywke ?


    a gainer to nie odzywka? w twoim przypadku to bym sie wzial za diete ale chyba pytasz czy lepsze bedzie bialko czy gainer. ja mysle mze gainer bo ma w skadzie wegle bialko itd.
    "Bóg nie zdejmuje ciężarów, wzmacnia tylko plecy"

    Bądź hardcorem!!! wspomóż Stwórce


    KAWASAKI ninja ZX-9R 2001 !!!

    SUPERBIKE\brzytwa
    Awatar użytkownika
    cooler_102
    Major
     
    Posty: 2309
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 12:29
    Pochwały: 30
    Miasto: kępno
    Data urodzenia: 09 02 1988

    Re: Suplementacja - szybkie pytania

    Postprzez cooler_102 » 7 Wrzesień 2010, o 08:37

    mam pytanko;)

    BIO TECH USA Amino Fuel czy bcaa??
    co myslicie?
    "Bóg nie zdejmuje ciężarów, wzmacnia tylko plecy"

    Bądź hardcorem!!! wspomóż Stwórce


    KAWASAKI ninja ZX-9R 2001 !!!

    SUPERBIKE\brzytwa
    Awatar użytkownika
    cooler_102
    Major
     
    Posty: 2309
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 12:29
    Pochwały: 30
    Miasto: kępno
    Data urodzenia: 09 02 1988

    Re: Suplementacja - szybkie pytania

    Postprzez devil'sGift » 7 Wrzesień 2010, o 09:53

    ja biotecha zawsze unikam. jakoś mało pewna firma dla mnie
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: Suplementacja - szybkie pytania

    Postprzez cooler_102 » 7 Wrzesień 2010, o 11:03

    mnie sie wydaje, ze to dobry produkt, sklad ok, cena tez dobra, wszystko dobrze sie kalkuluje i opinie tez dobre
    "Bóg nie zdejmuje ciężarów, wzmacnia tylko plecy"

    Bądź hardcorem!!! wspomóż Stwórce


    KAWASAKI ninja ZX-9R 2001 !!!

    SUPERBIKE\brzytwa
    Awatar użytkownika
    cooler_102
    Major
     
    Posty: 2309
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 12:29
    Pochwały: 30
    Miasto: kępno
    Data urodzenia: 09 02 1988

    Re: Suplementacja - szybkie pytania

    Postprzez Mateusz » 7 Wrzesień 2010, o 16:39

    mialem kiedys jakies aminy z BIO TECHA chyba inne niz napisałes i dobrze szło po nich
    Jedz je moze na ciebie tez zadziałaja
    Awatar użytkownika
    Mateusz
    Chorąży
     
    Posty: 1054
    Rejestracja: 31 Grudzień 2009, o 11:23
    Pochwały: 7
    Miasto: Kosakowo
    Data urodzenia: 12 07 1993

    Re: Suplementacja - szybkie pytania

    Postprzez Kwachu » 7 Wrzesień 2010, o 17:21

    j/w popieram wypowiedz devil'sGift :)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Suplementacja - szybkie pytania

    Postprzez devil'sGift » 7 Wrzesień 2010, o 17:34

    ja bym się jednak decydował na bcaa a białko uzupełniał szejkami a nie aminami. Jakoś nie jestem fanem dziennych aminokwasów. A bcaa uważam za jeden z najniezbędniejszych supli. Jeżeli już się upierasz przy dziennych aminach to polecam aminy Universala lub nawet olimpa (też dają radę)
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron