Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez Dzast » 7 Styczeń 2011, o 19:25

    to widze jakas nowa dietka naprawde jak bendziesz to wdupial dzienie :D po dwie porcje to kafar jak ciul z cb bendzie :D
    ja wiedzialem ze tak bendzie gdzie nie wejde i nie czytam to zaraz musza byc jakies glupie komentarze nie umiecie po prostu odpowiedziec na moje pytanie a nie zaraz dogryzac ;/ Jaka Odzywka Najlepsza Na Mase Poradzicie mi cos Z Gory Dziekuje :)
    Awatar użytkownika
    Dzast
    Plutonowy
     
    Posty: 100
    Rejestracja: 2 Lipiec 2010, o 13:08
    Miasto: Plaki

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez Diablo 88 » 7 Styczeń 2011, o 19:37

    Odzywka na mase-pierwsza ktora stosowalem byla:100g ryzu +200g jogurtu truskawkowego :) 2x dziennie,makaron z gulaszem wołowym,makaron z sosem,ryz +piersi z kurczaka,jajka,twarog poltlusty i inne smakolyki :)
    Chlopie!rozbawiasz nas do lez :D staz:10miesiecy,juz bierzesz jakies mety niewiem po jakiego hooja,napewno nieodzywiasz sie jak powinienes dlatego niemozesz przybrac na masie.Cwiczysz 10miesiecy,niewiem ile masz lat zaraz zerkne w profil ale robisz najgorsze bledy swojego zycia.Nieosiagniesz nic sam? poddajesz sie tak szybko? heheh :D mete bierze! META!!! Najlepsze rozwiazanie!Wrzyciu bym takich rzeczy niewziąl,chyba ze bym byl pfupfu chory i lekarz by mi to przepisal! Koorwa JEDZ! :D Z tego co slyszalem to po tej twojej mecie wskazane jest branie kreatyny,najlepiej zacznij tydzien przed koncem tej twojej mety! Czesc! :)
    SPORT! SIŁA! NATURA!
    Awatar użytkownika
    Diablo 88
    Starszy Chorąży
     
    Posty: 1485
    Rejestracja: 1 Maj 2010, o 09:21
    Pochwały: 13
    Miasto: Wrocław
    Data urodzenia: 03 12 1988

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez cooler_102 » 7 Styczeń 2011, o 21:39

    creatine to chyba jakac coca-cola tak?? :D hee... leb jak sklep. jak juz sie saa bierze to taka wiedze sie powinno miec. co to za pytania jak laik ktory zaczyna cwiczyc. brak mi slow. takjie rzeczy tylko w pl
    "Bóg nie zdejmuje ciężarów, wzmacnia tylko plecy"

    Bądź hardcorem!!! wspomóż Stwórce


    KAWASAKI ninja ZX-9R 2001 !!!

    SUPERBIKE\brzytwa
    Awatar użytkownika
    cooler_102
    Major
     
    Posty: 2309
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 12:29
    Pochwały: 30
    Miasto: kępno
    Data urodzenia: 09 02 1988

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez goino » 7 Styczeń 2011, o 22:09

    Nawpierniczaja sie odzywek/koksu wielcy sa jak szafy.
    Byl ostatnio u mnie koles na silowni 54 w bicepsie kiedys miale , teraz z 45 , bo przestal to brac.
    Bierze na klate i ledwo 90 kg , zagielo mnie.
    Awatar użytkownika
    goino
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 829
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 07:51
    Pochwały: 4
    Miasto: Nysaaa
    Data urodzenia: 23 09 1993

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez devil'sGift » 8 Styczeń 2011, o 00:53

    na mase to jest jedzenie. jak nie umiesz jeść to choćbyś tone koksu zjadł to cały hu*** ci to da;] tyle odemnie w tym temacie
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez SportyBoy » 8 Styczeń 2011, o 18:51

    cały czas podbijałem swoją dietę względem braków białkiem wpc. Kolega namówił mnie żebym spróbował zamiast niego aminokwasów. no więc kupiłem sobie Amino 4500 Treca zrobione właśnie z białka wpc, do tego wziąłem Plasmę z Megabolu (wiem że firma shit ale spróbuję) robioną z osocza wieprzowej krwi czyli mam 2 preparaty aminokwasowe. Jak to się ma do diety? Jeść wtedy mniej białka z posiłków? Czy jest jakiś przelicznik porcji aminokwasów odpowiadający porcji białka (którego wiadomo, że całego nie wchłaniamy)? Załóżmy że chcę wziąć ilość aminów odpowiadającą 30g czystego białka. Zna się ktoś na aminach?
    Awatar użytkownika
    SportyBoy
    Sierżant
     
    Posty: 239
    Rejestracja: 9 Luty 2010, o 13:01
    Pochwały: 1
    Miasto: Człowiek Północy
    Data urodzenia: 22 05 1984

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez Lord » 8 Styczeń 2011, o 20:09

    ja bym dał po kilka sztuk do każdego posiłku
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez Kwachu » 8 Styczeń 2011, o 20:48

    Dystrybutorzy odzywek robiąc największe wały właśnie na aminokwasach, sprzedając nam nic innego jak białko w tabletkach(to samo co masz proszkowane), czyli płacisz za to kilka razy więcej niż byś kupił typowe białko serwatkowe(wszystkie aminokwasy Universala to białko w tabsach).

    Jeśli chcecie kupować to aminokwasy w formie hydrolizatów, jest ich kilka na rynku, ale to faktycznie prawdziwe aminokwasy, zauważ ze często „aminokwasy” zawierają węglowodany, to już daje do myślenia, skąd tam mogą się brać węgle? To akurat zasługa braku umiejętności by odłączyć aminokwasy od cukrów i innych soli mineralnych.
    Formy płynne jeśli zawierają cukry to nie oznaka żadnego pzrekretu, mi chodzi o form tabletkowa.

    Te amnokwasy sa jak najbardziej OK
    Twin Lab Amino Fuel
    Multipower robi Amino Whey
    Power Man robi Amino Liquid
    Inko Supafit Muscle
    ALL Stars...

    Plasmę z Megabolu - widze ze z tym osoczem pojechali bardziej niz animal :).... :)

    Nie mozesz porównywac aminokwasów z odzywki do tych aminokwasów(mówie o prawdziwych hydolizatach) w formie tabletkowej, a juz na pewno nie porównamy do aminokwasów z posiłku.

    Krótką mówiąc jesli zjedz porcje 50g miesa wołowego to przy odpowiedniej obróbce termicznej z zachiowaniem wszytskich zasad to dostepnosc gdzies ~ 92% białka.
    Jesli wypijesz odzywke białkową 30g o frakcji WPC to jego dostepnosc będzie zdecydowaie nizsza, natomiast jesli dostarcysz aminokwasy- 30g to ich dostepsnosc bedize jeszcze mniejsa niz odzywki.

    Wytłumaczenie jest proste, za duze stezenie aminokwasów w krwi zostanie odebrane jako zanieszczyszenie i zostanie usuniete(moczniki i te sprawy), wiec aminokwasy wszytskie dostana sie do krwi w jednym momencie, w odzywce bedzie bardzo podobnie, przy posiłku zostanie to rozłozone w czasie.

    Temat rozwojowy... :)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez SportyBoy » 8 Styczeń 2011, o 21:48

    więc będę je stosował tak jak zaleca producent, jedne i drugie równolegle, a w momentach w których piłem białko wpc, będę musiał dostarczać białko z posiłków. z tego co czytam, wnioskuję, że mogłem nie robić zamianki białka na aminy..
    Awatar użytkownika
    SportyBoy
    Sierżant
     
    Posty: 239
    Rejestracja: 9 Luty 2010, o 13:01
    Pochwały: 1
    Miasto: Człowiek Północy
    Data urodzenia: 22 05 1984

    Re: Suplementy i Odżywki - Szybkie pytania

    Postprzez Kwachu » 8 Styczeń 2011, o 22:01

    SportyBoy -zalecenia producenta to kiepsi wybór.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron